Třinec – Zlín 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 2:6 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 20.10.2016, 18:00 • WERK ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z třinecké WERK ARENY, kde se dnes odehraje zápas mezi mladšími dorostenci Ocelářů a Zlína.

Svěřenci trenéra Raszky v dosavadním průběhu ELIOD extraligy vybojovali pětadvacet bodů, což je ve skupině Východ řadí na druhou příčku.

Předchozí utkání sehráli mladíci s drakem na prsou proti Warrioru a z Brna si nakonec přivezli tři body za výhru 5:3.

PSG Zlín
    A daří se také hostům. Zlínští v letošní sezóně zatím získali jen o dva body méně než jejich dnešní soupeř a v tabulce jim tedy patří třetí místo.

Berani hráli naposledy s Porubou, kterou na jejím ledě porazili 3:1 a zapsali tak další vítězství.

Nejproduktivnější hráči Zlína
    Matěj Sebera – 15 bodů (5+10)
    Tadeáš Dřímal – 14 bodů (9+5)
    Filip Weintritt – 12 bodů (9+3)

Vzájemné zápasy
    Dnešní protivníci se v tomto ročníku střetli zatím jen jednou a to na ledě Zlína, kde se nakonec z výhry 3:2 po prodloužení radovali právě domácí.

Třinečtí mladíci si před dnešním zápasem drží sérii šesti výher, zlínští zvítězili pětkrát v řadě. Jedno z těchto tvrzení už ale po zápase zcela jistě platit nebude. Prodlouží svou vítěznou sérii domácí nebo hosté?

HC Oceláři Třinec: Kučera (Švančara) – Bulava, Konderla, Srníček, Wantulok, F. Cienciala, Weber, Chovaniak – Králík, Kašpárek, Wardas, Jurzyca, Matěj, Stročka, Tobiáš Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček

PSG Zlín: Lekeš (Horák) – Havlík, Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Riedl, Prchal, Prokeš – Rusler, Sebera, Bachánek, Handl, Kozubík, Hrazdira, Weintritt, Macík

Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Tkáč.

00:01

00:52
    Prchal to zkusil ranou od modré čáry, Kučera ale dával pozor a vyrazil puk mimo.

01:48
    Zlín působí v úvodu aktivnějším dojmem, zatím však svou mírnou převahu využít nedokázal.

03:22
    Od mantinelu to zkoušel znovu Prchal, třinecký gólman se ale vrhl na led a zastavil puk.

04:07
    Tempo hry značně opadlo, ani jeden z týmů není schopen se usadit před brankou svého soupeře.

05:11
    Matěj je vyloučen na dvě minuty za podražení a Zlín tak čeká první přesilovka.

05:30
    Marguš se dostal ke kotouči a ušetřil cenné sekundy z oslabení.

06:18
    Ránu Sebery se před brankou snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů, neúspěšně.

06:57
    Weintritt se vystavil do ofsajdu a hra je přerušena.

07:11
    Matěj se vrací do hry a jeho tým může pokračovat s pěti bruslaři.

07:50
    Marguš nahodil puk na branku, tam se ale k dorážce nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

09:11
    Podražením se provinil Sebera a první početní výhodu si zkusí také domácí.

10:10
    Marguš to zkusil ranou z levého kruhu, zlínský gólman byl ale připraven.

11:11
    Ani Oceláři první početní výhodu nedokázali proměnit a Sebera se již vrací na led.

11:30
    Třinec právě vstřelil branku!
    Teď už se ale domácí střídačka. Po přihrávce Macháčka překonal zlínského gólmana ŠIMON MIKLER a poslal tak svůj tým do vedení. Asistence: Štěpán Macháček.

13:12
    O vyrovnání se pokoušel Talafa střelou z blízkosti branky, Kučera byl ale pozorný.

15:05
    Další pokus vyslal z mezikruží Sebera, tato střela mu ale vůbec nesedla a jen pomalu doklouzala až ke Kučerovi.

15:43
    Marguš předával puk na modrou čáru, kde jej ale Bulava nezachytil a Oceláři musí vyklidit útočné pásmo.

16:38
    Wardas střílel z těsné blízkosti branky, vyzrát na zlínského gólmana se mu ale nepodařilo.

17:58
    Oceláři se sice pohybují v útočném pásmu, vytvořit si větší šanci se ale zatím domácímu týmu nepovedlo.

19:02
    Teď už ovšem musel zlínský gólman zasahovat a to proti střele Matěje.

20:00

Úvodní část toho mnoho nenabídla. K vidění byl jen jediný gól, o který se ve dvanácté minutě postaral Šimon Mikler.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

20:01

20:25
    Jeden z třineckých mladíků zakončoval z těsné blízkosti branky, navýšit náskok svého týmu se mu ale nepovedlo.

20:57
    Povedený vstup Ocelářů do druhé části! Parádní akce začala u Tobiáše Marguše, jenž poslal puk před branku na hůl Macháčka. Třinecký útočník se neunáhlil a předal kotouč do lepší pozice ALEXANDRU KAŠPÁRKOVI, jenž slaví svůj první gól v mladším dorostu. Asistence: Štěpán Macháček, Tobiáš Marguš.

22:58
    Rybnikár mohl vedení Třince ještě upevnit, z těsné blízkosti se mu ovšem vyzrát na gólmana nepodařilo.

23:09
    Domácí si vytvořili slušný závar před brankou soupeře, proměnit jej ovšem nedokázali.

23:19
    Kozubík byl v brejku nedovoleně zastaven Macháčkem a celou akci si tak zopakuje z nařízeného trestného střílení.

23:19
    Kozubík zakončoval bekhendem, z něj ale Kučerovu klec minul.

23:46
    Macík se snažil o dorážku, na puk ale zlínský útočník bohužel nedosáhl.

24:53
    Prchal mohl snížit, jeho prudká rána ovšem orazítkovala pouze levou tyč.

26:22
    Nedá se říct, že by byli domácí hráči lepším týmem, rozhodně jsou však produktivnější. V prostoru před brankou se do kotouče opřel PAVEL MATĚJ a proti jeho střele zasahoval zlínský gólman marně. Asistence: Lukáš Králík.

26:22
    Lekeš již dnes dochytal a po třetím inkasovaném gólu přenechává své místo Tomáši Horákovi.

28:59
    Zlínští se dostali do útočného pásma, k výraznějšímu ohrožení Kučery ale nedošlo.

31:02
    Matěj putuje v dnešním utkání již podruhé na trestnou lavici, tentokrát za faul loktem.

32:28
    Zlín se až teď dostal do útočného pásma, Kučera ale zatím nemusel zasahovat.

33:02
    Matěj se vrací do hry a Oceláři jsou v plném počtu.

33:04
    Ovšem ne na dlouho, jelikož menší trest za hrubost vyfasoval Konderla.

33:27
    Suhrada pálil od modré čáry, ovšem pouze do zadního mantinelu.

33:44
    Domácí skórují ve vlastním oslabení! Po přihrávce Rybnikára byl zcela sám za obranou hostů TOBIÁŠ MARGUŠ, jenž se rozjel na branku a překonal Horáka. Asistence: Ondrej Rybnikár.

34:37
    Oceláři vyhazují puk přes všechny čáry a šetří cenné sekundy z oslabení.

35:04
    Konderla se vrací do hry a domácí jsou kompletní.

35:30
    Do čtyř naopak musí hosté, jelikož je za nedovolené bránění vyloučen Jaroněk.

36:18
    Po ráně Srníčka si další úspěšný zákrok připisuje Horák a přerušuje hru.

37:30
    Přesilové hry dnes příliš nesvědčí ani jednomu z týmů. Jaroněk naskakuje z trestné lavice a hosté jsou kompletní.

38:44
    Série vyloučení nebere konce, za podražení je vyloučen Chovaniak a Oceláři musí do čtyř.

39:30
    Handl zakončoval z první, střela mu ale vůbec nesedla a Kučera ani nemusel zasahovat.

40:00

Prostřední část už byla na góly o něco bohatější, diváci ve WERK ARENĚ viděli hned tři. Hned po startu této periody se po parádní kombinaci prosadil Alexandr Kašpárek, o pár minut později ale mohlo být sníženo.

Kozubík ovšem z nařízeného trestného střílení neuspěl a radoval se tak až Pavel Matěj, jenž vyhnal Lekeše z branky.

Další gól pak padl až v přesilové hře Zlína, slavili však znovu Oceláři, to když z brejku překonal Horáka Tobiáš Marguš a stanovil tak skóre po dvou třetinách.

40:01

40:44
    Chovaniak naskakuje z trestné lavice a jeho tým je kompletní.

41:38
    Ale znovu musí Oceláři do čtyř, jelikož se hákováním provinil Weber.

41:50
    V oslabení se na útočný výlet vydal Mikler, domácí třiadvacítce se ale nepodařilo poslat puk do sítě.

42:52
    Zlínští se už dostali do útočného pásma a snaží se ohrozit Kučeru.

43:33
    Dnes již podruhé zachraňuje třineckého gólmana tyč a to po střele Sebery z pravého kruhu.

43:38
    Weber si odpykal svůj trest a domácí tým je kompletní.

46:10
    Zlínští teď byli velmi důrazní před brankou, procpat puk za záda Kučery jim ale nevyšlo.

46:46
    Oceláři vyslali na branku Horáka hned několik střeleckých pokusů, zlínský gólman ale zatím odolává.

47:39
    Ani jednomu z týmů nevychází přihrávky a oba gólmani jsou tak v tuto chvíli poměrně bez práce.

48:01
    Králík se provinil podražením a Oceláři tak musí znovu do čtyř.

48:12
    Rybnikár osprchoval zlínského gólmana sprškou ledu a vyfasoval menší trest za nesportovní chování.

48:45
    Zlínští tedy hrají v pěti proti třem a jejich přesilovka bude trvat ještě více než šedesát sekund.

50:01
    Králík se vrací do hry a domácí již můžou bránit se čtyřmi hráči.

50:12
    Z trestné lavice již naskakuje také Rybnikár a domácí jsou kompletní.

50:42
    Teď se ovšem domácí provinili zakázaným uvolněním a hra se zase ke Kučerovi vrátí.

51:36
    Zlínští předvedli hned dva fauly v jednom střídání a musí na dvě minuty do tří. Sebera vyfasoval dvě minuty za podražení a Jaroněk za hákování.

51:56
    Domácí dvojnásobnou výhodu téměř okamžitě využívají, Macháček ještě před brankou neuspěl, ale vedle stojící ŠIMON MIKLER usměrnil puk do horního růžku. Asistence: Štěpán Macháček, Tobiáš Marguš.

53:12
    Domácí pokračují v útočném snažení a pohybují se před brankou Horáka.

53:36
    Druhý vyloučený hráč se vrací do hry a Zlín je tedy kompletní.

54:03
    Hosté si vytvořili slušný závar před brankou, Kučera ale zatím všem pokusům odolává.

55:19
    Macháček se provinil krosčekem a vyfasoval menší trest.

55:34
    Před jedním ze zlínských hráčů teď byla částečně odkrytá klec, usměrnit puk se ale hostům nepovedlo.

55:58
    Zlín právě vstřelil branku!
    Teď už se ovšem hosté radují, to když až pod horní tyč prošla rána JIŘÍHO SUHRADY od modré čáry. Asistence: Matěj Sebera.

57:08
    Puk se teď pohybuje z pásma do pásma, ani jeden z týmů si ale nedokáže vytvořit větší šanci.

59:02
    Zlínští drží puk v útočném pásmu, v tuto chvíli ale zbývají do konce třetiny a zřejmě i celého zápasu pouhé desítky sekund.

59:25
    Ještě ale přichází jedno vyloučení a to na straně hostů, jelikož menší trest za sekání vyfasoval Weintritt.

Závěrečná část nabídla po gólu na každé straně, na konečný výsledek už to ovšem vliv nemělo. V dvaapadesáté minutě nejprve využil dvojnásobnou početní výhodu Šimon Mikler a za Zlín pak korigoval nepříznivé skóre Jiří Suhrada rovněž trefou z přesilové hry.

Střely na branku – 34:29
    Vyloučení – 8:5
    Využití – 1:1
    V oslabení – 1:0 (22:51:30)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 12. Mikler (Macháček), 21. Kašpárek (Macháček, Tobiáš Marguš), 27. Matěj (Králík), 34. Tobiáš Marguš (Rybnikár), 52. Mikler (Macháček, Marguš) – 56. Suhrada (Sebera)

Berani Zlín: Lekeš (27. Horák) – Havlík, Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Riedl, Prchal, Prokeš – Rusler, Sebera, Bachánek, Handl, Kozubík, Hrazdira, Weintritt, Macík

Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Tkáč