NY Islanders – Philadelphia 2:3 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Toronto 1:2 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 5:3 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Tampa – Boston 3:4 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Vancouver 1:0 (kon.)
Florida – New Jersey 4:3 (po pr.) | Chicago – Colorado 4:0 (kon.) | Dallas – St. Louis 6:2 (kon.)
Arizona – Nashville 3:2 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | San Jose – Calgary 2:3 (kon.)
New York Rangers
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Edmonton Oilers
Pátek 04.11.2016, 00:10 • Madison Square Garden, New York • NHL
    Edmonton se držel dlouho, nakonec ale utrpěl třetí prohru v řadě.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na shledanou. (02:55:58)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Andrej Sekera (EDM) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:32

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Kevin Hayes (NYR) 1+2
    2. Michael Grabner (NYR) 1+1
    3. J.T.Miller (NYR) 1+1

Právě skončilo utkání mezi New Yorkem Rangers a Edmontonem Oilers. Po dvou třetinách bylo skóre nerozhodné 2:2 a šlo se do závěrečné části. Tam šli znovu do vedení hosté, když se těsně po vypršení přesilové hry prosadil Adam Larsson. O pár okamžiků později ji bylo vyrovnáno. Jesper Fast totiž šikovně tečoval střelu Pirriho. Když už to vypadalo na prodloužení, tak si v 59. minutě vzal slovo Rick Nash, který z předbrankového prostoru svou dorážkou strhl poprvé v zápase misky vah na stranu Rangers. Hosté to posléze zkoušeli bez brankáře, ale jejich risk záhy potrestal J.T.Miller, jenž z vlastního pásma trefil prázdnou bránu Edmontonu a rozhodl tak o výhře svého týmu v poměru 5:3.

59:42
    Pitlick si ještě připisuje jednu střelu do zápasových statistik a utkání pomalu končí.

59:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části a nejspíš i celého utkání.
    58:56 J. T. Miller - 5:3

58:56
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! Pár okamžiků po brance Ricka Nashe se New York prosazuje znovu. J.T.MILLER totiž z vlastní třetiny o mantinel trefuje prázdnou klec Edmontonu a definitivně pečetí vítězství svého týmu. Asistence: Nick Holden, Kevin Hayes.

58:49
    Talbot je na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti lidech v poli.
    58:39 Rick NASH - 4:3

58:39
    New York se ujímá poprvé v zápase vedení a je velmi blízko vítězství. Skvělou práci odvedl v rohu Zuccarello, který vybojoval kotouč. Ten se poté dostal na modrou, odkud vypálil Holden, jehož projektil Talbot vyrazil a odražený puk si našel RICK NASH, jenž jej dopravil do sítě. Asistence: Nick Holden, Derek Stepan.

57:17
    Postavení mimo hru na straně Edmontonu. Vhazování ve středním pásmu.

56:46
    Sekera dostal puk do jízdy, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

55:40
    McDavidova střela minula bránu Rangers. Lundqvist se za ní jen ohlédl.

55:19
    Talbot ladně máchl lapačkou, čímž zneškodnil střelu Grabnera. Po reklamní pauze se bude vhazovat v útočném pásmu New Yorku.

54:21

53:57
    Domácí neudrželi útočnou modrou a hosté se tak znovu osvobozují.

53:10
    A opět Oilers odpalují puk až k Lundqvistovi.

52:35
    Hosté dopravili kotouč do obranného pásma New Yorku, odkud musí domácí založit další útok.

52:21
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Tyler Pitlick – 2 min., nedovolené bránění).

51:40
    Dobré napadání vyústilo ve střelu Veseyho. Jeho pokus ovšem Talbot vyráží.

51:00
    Eberleho střela od červené čáry nemohla Lundqvista zaskočit a ten jí vyráží směrem ke svým spoluhráčům.

50:24
    Millerova dělovka letěla vedle hostující brány. Talbot tedy nemusel vůbec zasahovat.

50:10
    Přihrávka rukou na straně hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
    49:31 Jesper FAST - 3:3

49:31
    Blesková odpověď New Yorku a skóre je opět nerozhodné! Střelu Pirriho neuvěřitelně ve vzduchu tečoval JESPER FAST mimo dosah Cama Talbota. Brankář Edmontonu byl i tentokrát bez sebemenší šance zasáhnout. Asistence: Brandon Pirri, Brady Skjei.
    48:49 Adam LARSSON - 2:3

48:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A i do třetice strhávají hosté vedení na svou stranu. ADAM LARSSON využil přihrávk Andreje Sekery a propálil vše, co mu stálo v cestě. Lundqvist měl pozici stíženou, protože před ním dobře clonil jeden z hráčů Oilers. Asistence: Andrej Sekera, Mark Letestu.

48:46

48:44
    Lundqvist si nyní povyskočil proti střele hostů a puk vyhlavičkoval.

48:10
    Hostům se přesilovka příliš nedaří. Rangers opět dostávají puk ze své třetiny.

47:30
    McDavid se sice snažil o rozehrávku v útočném pásmu, ale Edmonton po chvilce po ztratil a domácí vyhazují.

46:51
    Domácí se hned v úvodu oslabení osvobozují vyhozením až k Talbotovi.

46:46
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Kevin Hayes – 2 min., hákování).

46:35
    Kotouč opustil led a zmizel v hledišti. Následuje komerční přestávka.

45:50
    Bučněvič se obtočil kolem levé tyče a snažil se najít mezírku mezi betony Talbota. Ten byl však připraven.

45:17
    Dobře to nyní sehráli Rangers. Z pravé stran pálil jeden z hráčů domácích, jehož střela byla sražená do ochranné sítě.

44:32
    Kassian srazil střelu domácího beka do ochranné sítě a vhazovat se tak bude před Talbotem.

43:44
    Russellovi střela vůbec nesedla a skončila v rohu kluziště.

43:08
    McDonagh nahazoval před bránu, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat.

42:37
    Kotouč mají za svou bránou hosté a zakládají další útočnou akci.

42:13
    Lundqvist chtěl rychle rozehrát, ale nakonec si to rozmyslel a kotouč přikryl pod svou rukavici.

41:58
    Puk se ocitl mimo ledovou plochu a buly je nařízeno ve středovém kruhu.

41:14
    Puk se nebezpečně odrážel před bránu Rangers. Tam celou situaci zažehnal Kreider, který kotouč vyvezl do bezpečí.

40:21
    Dalekonosný pokus domácích vytřepal Talbot z lapačky a Edmonton jde do útoku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:01 .

I prostřední dějství je za námi. Stejně jako to první nabídlo pohlednou podívanou a rovněž po jedné brance na každé straně. Třicátá první minuta přinesla rychlý brejk hostů, který zakončil bekhendovou kličkou Patrick Maroon a Edmonton znovu vedl. Ve 36. minutě ovšem svou dorážkou vyrovnal Michael Grabner, který rozhodl o tom, že na kostce nad ledem bude svítit skóre 2:2 po druhé třetině.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32
    Stepan ve slibné příležitosti chtěl ještě udělat kličku, ale to se mu nepovedlo, protože byl zneškodněn hostující obranou.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé části.

38:25
    Neskutečný zákrok Talbota! Na Fasta zívala prázdná brána Edmontonu, ale na poslední chvíli zasáhl brankář Olejářů svým betonem a střelu zázračně zlikvidoval.

37:08
    Russell zablokoval Millerovu střelu, čímž pomohl svému brankáři.

36:04
    Cam Talbot nyní dokázal vychytat Fasta a připisuje si další zákrok do statistik zápasu.
    35:46 Michael GRABNER - 2:2

35:46
    A New York i podruhé vyrovnává! Nahození J.T.Millera si našel před bránou důrazný MICHAEL GRABNER, jenž pohotové uklidil kotouč za záda Talbota. brankář Oilers byl v této situace bez šance. Asistence: J.T.Miller, Kevin Hayes.

35:30
    Rangers odzbrojili svého soupeře a uhánějí do útoku.

34:46
    Talbot nyní vyrazil kotouč do ochranné sítě střelu od modré čáry. Vhazování v obranné třetině Edmontonu.

34:22
    A znovu Rick Nash ve stejné pozici jako v první části. Nejprve tečoval střelu svého spoluhráče a poté se neprosadil ani z dorážky. Další dva důležité zákroky jdou na Talbotovo konto.
    V Madison Square Garden je i Wayne Gretzky.

33:45
    Bučněvič nedokázal prostrčit kotouč na svého spoluhráče, který byl zcela osamocen před bránou Edmontonu.

32:48
    Zuccarello si nyní velmi dobře splnil defenzivní úkoly, když odpálil puk do bezpečí před dojíždějícím soupeřem.

31:50
    McDavid unikal po pravé straně, ale do zakončení už se nedostal. Přesto však servíroval kotouč zpoza brány před Lundqvista, který si musel připsat další zákrok proti střele Eberleho.
    30:28 Patrick MAROON - 1:2

30:28
    Oilers jdou podruhé v zápase do vedení! Ztráta puku na útočné modré zapříčinila přečíslení dva na jednoho. Puljujärvi udržel kotouč proti padajícímu obránci a vznikla tak situace dva na Lundqvista. Finský útočník předal puk PATRICKU MAROONOVI, jenž strážce domácí svatyně překonává bekhendovou kličkou. Asistence: Jesse Puljujärvi.

29:57
    Vesey a Stepan uháněli do přečíslení dvou na jednoho. Vše však skončila nepřesnou přihrávkou.

29:14
    Domácí se svým napadáním neuspěli a kupředu mohou spěchat Olejáři.

28:47
    Zakázané uvolnění domácího týmu vrací hru zpátky do jejich obranného pásma.

28:20
    A další zásah švédského gólmana. Tentokrát si na něm vylámal zuby Adam Larsson.

28:07
    Lundqvist si připisuje další zákrok do statistik zápasu. Vhazování po jeho pravici.

27:55
    Tentokrát se musel činit i Talbot. Miller si vybruslil do předbrankového prostoru a pokoušel se procpat puk za záda hostující brankáře. Bohužel pro Rangers neúspěšně.

26:44
    Nyní bylo rušno opět před Lundqvistem, na kterého si nepřišel ani Kassian.

25:50
    Rangers uháněli za pukem do útočného pásma, ale Edmonton byl u kotouče v převaze, čehož dokázal využít.

24:55
    A ani Lucic nyní z otočky nedokázal vsítit druhý gól svého týmu. Proti byl znovu strážce domácí svatyně.

24:36
    Nyní však už hosté dostali puk za Lundqvista. McDavidova střela sice prošla do sítě, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, jelikož Eberle stál v brankovišti a bránil Lundqvistovi v zákroku, což potvrdil i videorozhodčí.

24:25
    Výborný Henrik Lundqvist! Nurse nedokázal domácího brankáře překonat bekhendovým pokusem. Oilers však zůstávají v pásmu.

23:47

23:20
    Hosté vyhazují až k Lundqvistovi a mohou si na chvíli vydechnout.

22:32
    Tvrdý projektil Zibanejada minul bránu Olejářů a následně po mantinelu opustil puk útočné pásmo domácích.

22:12
    Postavení mimo hru zastavuje domácí v dalším útoku. Vhazování ve středním pásmu.

21:48

21:47
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., hákování).

21:27
    A další výborný zákrok Ludnqvista. Puljujärvi pálil tvrdě, ale brankář Rangers měl dobrý výhled a puk v pohodě lapil do lapačky.

20:55
    Puk se po zásahu jednoho z domácích ocitl mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranném pásmu New Yorku.

20:28
    Domácí vyvážejí kotouč do středního pásma a následně jej posílají až za bránu Edmontonu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:04.

Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, která nabídla strhující hokejovou podívanou. Hned několik gólových šancí si vypracovaly oba celky a brankáři tak museli předvést své kvality. Jak Lundqvist, tak Talbot však jednou inkasovali. V 7. minutě otevřel skóre z přesilové hry Ryan Nugent-Hopkins. O necelé dvě minuty později však již bylo srovnáno. Kevin Hayes využil vynikající pobídky Gragnera a neomylně trefil prázdnou branku Oilers. Další gól již v první periodě nepadl, a tak se oba soupeři rozešli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Nick Holden – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:40
    Staal pálil z voleje po odrazu puku od mantinelu, ale Talbot byl připraven a puk vyrazil pravým betonem.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:15
    Talbot si připisuje další zákrok proti střele Pirriho. První třetina se hraje ve velkém tempu a splňuje ty nejpřísnější měřítka.

17:12
    Rick Nash se dostal k teči i následné dorážce. Ve velké šanci však z bezprostřední blízkosti nedokázal Talbota překonat.

16:27
    Postavení mimo hru na straně domácích. Vhazování nařízeno v neutrální zóně.

16:09
    Kreider vyslal jedovatou střelu, ale Talbot byl proti ní připraven.

15:55
    Nyní to jsou hosté, kde kombinují na polovině soupeře. To nemělo dlouhého trvání a útočit mohou opět domácí.

14:56
    Skjeiova skrytá střela doputovala až k Talbotovi, který vůbec nevěděl, kde se nachází puk a naštěstí pro něj jej kus černé gumy trefil do betonu.

14:42
    Útok Rangers zastavila nepřesnost v rozehrávce. Edmontonu je však následně pískáno zakázané uvolnění.

14:18
    Lucic si vyjel zpoza branky a snažil se zasunout kotouč za Lundqvista. Strážce domácí svatyně si však prostor u své levé tyčky pohlídal.

13:28
    Hayes neměl dostatečnou rychlost, aby unikl svému strážci, který mu tak zakončení znesnadnil a Talbot s ním neměl tolik starostí.

12:55
    Rangers se sice usadili na chvíli v útočném pásmu, avšak zakončit nedokázali.

12:01
    Hosté zvládli překonat vysoký presing domácích a dostali se do přečíslení. McDavid našel na pravé straně Eberleho, jenž svým pokusem orazítkoval jen tyč newyorské branky.

11:25
    Kotouč mají ve své třetině hosté, kteří pozvolna zakládají další útočnou akci.

10:46
    Po střele Pirriho a zákroku Talbota je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

09:58
    Neuvěřitelný zákrok Lundqvista drží nerozhodný stav! Brankář New Yorku už ležel na zemi, ale stačil ještě parádně vychytat Pitlicka, který měl před sebou prázdnou bránu.
    08:34 Kevin HAYES - 1:1

08:34
    Netrvalo dlouho a máme vyrovnáno! Skjei vypálil od modré čáry a odražený kotouč se dostal k Michaelu Grabnerovi, který geniální přihrávkou našel před prázdnou bránou KEVINA HAYESE, jenž neměl problém trefit odkrytou bránu Edmontonu. Asistence: Michael Grabner, Brady Skjei.

07:35
    Puljujärvi mohl vzápětí přidat druhý gól. Nikým neatakován se protáhl až před švédského brankáře, ovšem Lundqvist vytáhl famózní zákrok svou lapačkou.
    06:36 Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:1

06:36
    Olejáři využívají přesilovku a ujímají se vedení! Odražený puk se dostal k pravé tyčce, kde byl připravený RYAN NUGENT-HOPKINS, jenž svou dorážkou překonává Henrika Lundqvista. Asistence: Connor McDavid, Jordan Eberle.

05:32
    Grabner využil chyby v rozehrávce a uháněl spolu s Zuccarellem do přečíslení. Prvně jmenovaný se rozhodl pro bekhendové zakončení, avšak pouze o centimetry branku minul.

05:10
    Rangers nyní vyhazují až k Talbotovi. Hosté musí začít od své branky.

04:40
    Oilers se usadili v pásmu, ale zatím se k ohrožení domácího brankáře nedostali.

04:01
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Jesper Fast – 2+2 min., vysoká hůl).

03:34
    Draisaitl vybojoval kotouč v útočném pásmu, kde se snaží se svými spoluhráči o kombinaci.

02:39

02:05
    Hosté opět vyhazují a přesilovka Rangers pomalu končí.

01:35
    Larsson se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy a nebezpečně vypálil na Lundqvista. Švédský brankář ve službách New Yorku však jeho pokus lapil.

00:51
    Hosté se v úvodu oslabení dokázali osvobodit a odpálit puk k Lundqvistovi.

00:39
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., vysoká hůl).

00:20
    Za pukem se do útočné třetiny hnal Zuccarello se svými spoluhráči, kde se snaží o kombinaci.

00:01

Jak už bývá u NHL zvykem, začne tento duel s několikaminutovým zpožděním.
    Udrží Henrik Lundqvist další čisté konto?

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Holden, M. Staal, Klein, Skjei – Zuccarello, Zibanejad, Kreider – Rick Nash (C), Stepan, Vesey – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Fast, Pirri, Bučněvič.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Eberle, McDavid, Lucic – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Pitlick, Letestu, Lander.

Rozhodčí: Kozari, Rank – Murray, Murphy.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Andrej Sekera

Vypadá to, že se u Olejářů začíná po několika neúspěšným sezónách blýskat na lepší časy. Edmonton se totiž po deseti odehraných zápasech drží na čele Západní konference s celkovým ziskem 15 bodů.
    V posledních pěti zápasech Oilers třikrát vyhráli a dvakrát prohráli, z toho jednou v prodloužení. Z těchto duelů tedy získali 7 bodů, což je podobné číslo jako u jeho dnešního soupeře.
    Jejich velkou devízou je obrana. Dvacet dva obdržených branek je druhý nejlepší počin v Západní konferenci. Lépe už je na tom pouze Minnesota, která má o jeden gól méně.
    Olejáři dosahují ještě na jeden primát. Sedm bodů ze čtyř venkovních zápasů z nich v tomto ohledu dělá nejlepší celek Západní konference.

Jordan Eberle 6 (3+3)

Aktuálně třetí tým Východní konference má na svém kontě 14 bodů z deseti zápasů s bilancí sedmi vítězství a tří porážek. Rangers hrají navíc ve skvělé formě. Z posledních 5 utkání si připsali 8 bodů z celkově deseti možných, což je velmi slušná vizitka.
    Velkou výhodou New Yorku je domácí prostředí. Na svém ledě v Madison Square Garden vyhrál hned šest ze sedmi duelů a to ho řadí na druhé místo tabulky domácích týmů jak ve Východní konferenci, tak v celé NHL.
    Silnou stránkou Rangers je rozhodně ofenzíva. V dosavadním průběhu nastříleli 40 gólů, což činí průměr 4 branek na utkání. Takovou porcí přesných zásahů se v celé soutěži může pochlubit už jen Philadelphia, která má však o zápas navíc.

Chris Kreider 9 (3+6)

Zdravím všechny příznivce toho nejlepší hokeje planety. Kanadsko-americká NHL má dnes na programu dvanáct zápasů a my se společně zaměříme na duel New Yorku Rangers a Edmontonu Oilers Utkání začíná v 00:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 9. K. Hayes (Grabner, Skjei), 36. Grabner (J. T. Miller, K. Hayes), 50. Fast (Pirri, Skjei), 59. Rick Nash (Holden, Stepan), 59. J. T. Miller (Holden, K. Hayes) – 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Eberle), 31. Maroon (Puljujärvi), 49. A. Larsson (Sekera, Letestu)

New York Rangers: Lundqvist – Girardi, McDonagh (C), Holden, M. Staal, Klein, Skjei – Zuccarello, Zibanejad, Kreider – Rick Nash, Stepan, Vesey – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Fast, Pirri, Bučněvič.
    Edmonton Oilers: Talbot – Klefbom, A. Larsson, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Eberle, McDavid (C), Lucic – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Pitlick, Letestu, Lander.

Rozhodčí: Kozari, Rank – Murray, Murphy

Diváci: 18 006