Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 1:13 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 5:1 (kon.)
Šumperk – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 6:5 (po pr.) | Vsetín – Opava 3:0 (kon.)
Bílina – Kobra 6:4 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 5:1 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 0:11 (kon.)
David Servis – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Tábor – Nymburk 4:1 (kon.) | Pelhřimov – Písek 4:3 (kon.)
Vrchlabí – Trutnov 2:3 (po pr.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
HK Nový Jičín
Sobota 12.11.2016, 17:00 • RT TORAX ARENA • 2. liga skupina Východ • 18. kolo

Pro dnešní den i večer je to od nás z RT TORAX ARENY vše. Děkujeme za pozornost a někdy opět na počtenou. (19:14:40)

V tomto zápase se překvapení nekonalo, byť bylo k němu nakročeno. Nový Jičín dokázal utkání zdramatizovat, když využil přesilovku a následně se dostal na rozdíl jediné přesné trefy do Čechovy brány.
    Jenže o power play se hosté na konci utkání připravili nejen jedním faulem, ale rovnou dvěma a tak šedesátou minutu odehráli ve třech místo v šesti.

59:40
    Puk letí brankovištěm, jenže Zachar nezachycuje puk včas, aby mohl trefit odkrytou polovinu svatyně.

59:26
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Dresler – 2 min., hákování).
    Závěr základní hrací doby odehraje Poruba v přesilovce 5/3

59:22
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., sekání).

59:20
    Velká šance Novotného s Chvostkem končí valnou hromadou v Čechově bráně.

59:10
    Nový Jičín je v útočném pásmu a v průběhu hry odvolává gólmana. Začíná power play.

57:40
    Nebezpečně vypadající střet za brankou Nového Jičína není potrestán. Na ledě zůstává jeden z porubských hráčů, ale jak vidno, bude v pořádku.

56:05
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    A je zaděláno na drama! Domácí tým polevil v obraně a máme tu jednobrankový rozdíl. DOMINIK NOVOTNÝ překvapuje Čecha nenápadnou střelou a tím rozjásal střídačku. Asistence: Tomáš Cabák.

53:57
    Hosté přidali do arzenálu i drzost, důraznost a ochotu schytávat rány v předbrankovém prostoru. Jinak by nedosáhli třetí branky jejímž autorem je MICHAL CHVOSTEK. Asistence: Dominik Novotný a Přemysl Vašut.

52:44
    Nájezdy na Čecha jsou pořád aktivní. Nový Jičín nerezignuje a nevzdává boj.

50:20
    Sedlář se pokouší o bekhendovou střelu, ale Slovák se dobře postavil k své pravé tyči a kotouč zachycuje ve výstroji.

48:59
    Poruba právě vstřelila branku!
    DAVID ZACHAR proměňuje bekhendem svou samostatnou akci. Trefuje se přesně pod horní tyč Asistence: Dominik Kafka a Filip Kuťák.

46:49
    MAREK SMRČKA pohotovou střelou získává týmu dvoubrankové vedení a pomyslný klid na hokejky. Asistence: Rostislav Vaněk.

44:17
    Docela rychle využitá přesilová hra. ADAM UHLÁR se projel snad až z vlastní třetiny a když projížděl kolem Čechovy brány, zdálo se, že čas zakončení promarnil, ale on se natáhl dozadu, byť byl pořád v jízdě vpřed, a tím zmátl porubského gólmana a poslal tak kotouč do prázdného prostoru brány. Asistence: Jan Dresler.

43:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tichý – 2 min., hákování).
    Zatáhl za záchrannou brzdu a musí na trestnou lavici.

43:20
    Krásnou hokejovou akci si vytvořili Novotný s Málkem a Chvostkem. Na jejím konci chybělo jen uspokojivé zakončení. Nahrávky na jeden dotek dovedly útočníky Nového Jičína až k porubské bráně. Do finální střely pak vložil hůl jeden z porubských hráčů.

41:41
    Na druhé straně zasahoval gólman při střele Tomčáka. Kotouč končí v ochranné síti.

40:30
    Začátek třetího dějství vzali do svých ruk hosté. Jak bojovali o kotouč za Čechovou branou, skoro by ji i na něj shodili. Ukotvení vydrželo na svém místě.

40:01

Třetí třetina začne za 11 minut, takže se sejdeme opět cca v 18:34

Takže jsme se dočkali gólových hodů....
    Dopřáli je fanouškům jak Porubští, obě branky dělilo osmnáct vteřin, tak i Novojičínští. Ti snížili stav ke konci třetiny, ale v průběhu druhé části zápasu měli více možností změnit stav. Proti byl brankář Čech.

40:00

39:58
    Asi poslední střela druhé třetiny mířila do ochranné sítě. Tedy byla poslána gólmanem Slováčkem. Autorem projektilu byl Adamík.

37:06

36:55
    Další hrozba snížení přišla z hole Novotného. Po pravém křídle se prohnal sám s pukem na holi a zakončil skoro z brankové čáry. Čech měl co dělat, aby kotouč udržel ve výstroji.

36:46
    Hosté snižují na rozdíl dvou gólů. IVO KOCIÁN střílí jedovatě a tvrdě na ránu a gól se ohlásil cinknutím tyče. Asistence: Matěj Málek.

35:58
    Po druhé dnes vidíme hru ve čtyřech. Střelecky se činí Porubští. Slovák zasahuje po střele Rudla.

35:26
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., podražení).

35:25
    Dlouho si hosté přesilovku nezahráli.

35:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Orság – 2 min., sekání).

34:40
    Nový Jičín nic nevzdává. Bojovností jen hýří, jen ho limitují nepřesnosti v nahrávkách a špatné čtení hry jednotlivců. V tom jsou porubští hráči lepší. Umí si najet, umí si vyhovět a to je jejich zbraň.
    Kdo bude po dnešních zápasech 2. ligy mít možnost slavit vítězství?

33:07
    Nepřesná nahrávka Běhala na Málka znemožnila únik druhého jmenovaného. Můžeme se jen domnívat, jak by asi dopadl souboj s gólmanem.

30:16
    Vyhraná bule a okamžitý nástup do třetiny, to byly důvody další branku Poruby, která padla 18 vteřin po té poslední. David Zachar napálil puk do brankoviště, Slovák jej sice zachytil, ale vypadl mu z výstroje, což nevěděl a volně ležící černý kotouč posunul za brankovou čáru FILIP KAFKA. Asistence: David Zachar a Vojtěch Adamík.

29:58
    FILIP KUŤÁK byl na konci akce, která vedla k navýšení vedení. Asistence: David Zachar.

29:49
    Rudl střelou zápěstím poslal puk na Slováka. Pravou tyč si ohlídal svědomitě.

28:44
    Nový Jičín vyvíjí větší střeleckou aktivitu. Čech si připisuje další zákrok po střele Málka.

27:31
    RT TORAX měl minutový tlak. Střela Sedláře končí v Slováčkově výstroji.

26:08
    Dlouho se hrálo bez přerušení a opravdu se mohou někteří cítit jako na tenise. Klidné vystřídání dopřál až gólman Čech, když pohotově chytil lapačkou puk vystřelený Novotným. Ten měl nad posledním hráčem Poruby náskok, když se chytře schoval na ose hřiště a nabídl se k získání puku přesnou nahrávkou. Střela už ovšem nedošla až do brankové sítě.

24:38
    Hráči se jen obírají o kotouče. Hra má spád, rychlost a je jen otázka času, kdy se který tým dočká dosažené branky.

22:54

22:29

22:16
    Hra ve čtyřech svědčí hokeji. Na ledě je mnoho prostoru. Ale střely ani jeden tým neprodukuje. Tedy alespoň ne do vytyčeného prostoru brány.

20:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slováček – 2 min., podražení).

20:29
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., podražení).

20:17
    Hodně zhurta se do druhé třetiny vrhli domácí hráči. Okamžitě po získání kotouče pálí na bránu.

20:01

Přestávka bude končit cca za 11 minut. Opět se sejdeme v 17:44

Půl hodina nám uběhla velmi rychle. Poruba vede gólem z třetí minuty, ale pak už se diváci další brankou nezahřáli.
    Máme tu dnes pořádnou zimu! Takže by to chtělo od obou týmů diváky potěšit a zahřát dalšími kousky v brankové síti.

20:00

19:19
    Hokej už nemá ke konci třetiny takové grády jako na jejím začátku. Puk mění majitele jako tenisový míček na probíhajícím Fed Cupu.

17:35
    Menší problémy s časomírou trochu rozhodily soustředěnost hostů. Gólman Slováček hru uklidňuje přikrytím puku. Nebyl nikým atakován, ale přerušuje raději hru.

16:19
    Defenzíva Poruby je nad síly Nového Jičína. I ve čtyřech dokáže domácí tým útočit a znepříjemňovat přesilovku soupeře.

15:19
    Hru přerušuje puk v ochranné síti. Tam jej poslal zásah gólmana po střelbě Chvostka.

14:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Puškár – 2 min., nedovolené bránění).

14:20
    Čech zasahuje při střele Dreslera. Puk letí do rohu.

14:05
    Hodně bruslení nechává vyniknout nepřesnostem v nahrávkách.

12:45
    Zachar najel po ose na nahrávku Flašara. Gólman Slováček měl betony připraveny k zásahu a včas je i zaklapl.

11:52
    Porubští nemohou zasáhnout v útočné třetině. Pořád jsou v postavení mimo hru.

10:57

10:29
    Uhlár zkrotil poskakující puk a z levé strany dokázal zakončit. Mířil k druhé tyči, ale tam si to taky namířila Čechova lapačka. Porubský gólman okamžitě rozehrává, hra se nezastavuje.

09:52
    Hosté se osvobozují vyhozením a mohou vystřídat. Střídá i porubský tým.

09:15
    První střela v početní výhodě z hole Puškára letí nad bránu.

08:57
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Dresler – 2 min., faul loktem).

07:25
    Christov se ujal ve středním pásmu puku a porubská obrana jej dokonce nechala i zakončit. Střela končí na boční síti Čechovy brány.

06:20
    Dlouhé nahození Sedláře skoro z vlastní třetiny Slovák raději kryje lapačkou. Připouští tak vhazování po své levé ruce.

04:40
    Na kotouči jsou více domácí borci. Soupeř se ale nehodlá zatáhnout do defenzívy a vystrkuje bojovné srdce.

02:58
    JOSEF TICHÝ si na modré čáře vzal kotouč a hledal komu nahrát. Když nikoho nenašel vzal situaci do své hokejky a po objetí brány poslal kotouč na bránu, kde clonil nejen jeden porubský hráč, ale i dva novojičínští. Puk si cestu mezi těly našel k druhé tyči. Slovák neměl šanci nic vidět. Asistence: Martin Piecha.

01:57
    Puk je podruhé, resp. po třetí mimo hrací plochu. Před pár vteřinami se ocitl na straně porubského kotle, nyní jetí na tribunu A. Tribunu pro hosty.

01:10
    Smrčka obkroužil bránu Slováka a hodlal z otočky zakončit. To mu znemožnil útočník Slovák.

00:33
    Poruba se vystavila ofsajdu.

00:14
    Puk se ocitl na novojičínské střídačce.

00:01

Hezký podvečer z Ostravy!

Budeme sledovat utkání 2. ligy skupiny Východ mezi těmito týmy – HC RT TORAX Poruba 2011 a HK Nový Jičín

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Adamík – Orság, Kafka, Piecha, Kuťák, Vaněk, Tomčák, Sedlář, Němec, Seidler, Slováček, Zachar, Smrčka

HK Nový Jičín: Slovák I (Majoroš) – Nesvadba, Běhal, Hruška, Vašut, Dresler, Metelka, Cabák – Gebauer, Slovák II, Christov, Málek, Chvostek, Kocián, Sonnek, Palacký, Novotný, Uhlár

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Wesley.

Vyhraje-li Nový Jičín, prolomí střídající se výkony, vyhraje-li Poruba nastartuje druhý sled neporazitelnosti.

Jak se bude zápas vyvíjet můžete sledovat zde v tomto textovém přímém přenosu od 17 hodin. Těšíme také na vás na tribunách porubského stadionu.

HC RT TORAX Poruba šest výher v řadě přerušil až Vsetín. Výherní nálada se do porubské kabiny nastěhovala v dalším utkání doma s Technikou a v dalším zápase potvrdili svěřenci Sršně v Hodoníně. Třetí výhru by si mohli připsat po sobotním utkání s Novým Jičínem.

Statistiky hráčů
    útočník David Zachar 11+8 a Tomáš Jáchym 3+12
    obránce Marek Slavík 3+8

HK Nový Jičín má výsledky jako na houpačce. Pravidelně střídá prohry s výhrami a podle daného klíče by měl prohrát. Jenže vše může být po šedesáti minutách jinak.
    Vyhrát může totiž jen jeden tým.

útočník Robin Gebauer 2+9; Dominik Novotný a Michael Chvostek oba shodně 4+3
    obránce Jakub Hruška 1+3 a David Stránky 2+2

Sobota a druhá hokejová liga patří od jak živa k sobě. Dnes se na ledě RT TORAX ARENY budou prohánět hráči HK Nový Jičín a domácí HC RT TORAX Poruba 2011.
    Předešlé utkání vyznělo jasně pro porubskou skvadru, když na ledě soupeře vyhrála 6:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Tichý (Piecha), 30. Kuťák (Zachar), 31. Kafka (Zachar, Adamík), 47. Smrčka (Vaněk), 49. Zachar (Kafka, Kuťák) – 37. Kocián (Málek), 45. Uhlár (Dresler), 54. Chvostek (Novotný, Vašut), 57. Novotný (Cabák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Adamík – Orság, Kafka, Piecha, Kuťák, Vaněk, Tomčák, Sedlář, Němec, Seidler, Slováček, Zachar, Smrčka

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Wesley