Vancouver – Dallas 5:4 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 1:2 (po pr.) | Chicago – Montreal 3:2 (kon.)
Colorado – Boston 0:2 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 1:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Montreal Canadiens
Pondělí 14.11.2016, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Z toho zápase je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (03:56:33)

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, TOI 15:44

Je po všem. V United Center se odehrávalo drama až do posledního konce, ale domácí nakonec těsný náskok uhájili a po právu se tak stávají vítězi dnešního zápasu. Oba dva body trefil ve 37. minutě Patrick Kane, pro kterého to byla šestá branka v sezóně a stává se první hvězdou zápasu. Chicago je tak teprve druhým týmem, který porazil Montreal v základní hrací době.

59:42
    Buly vyhráli domácí a vyhazují.

Oddechový čas také pro družinu Therriena.

59:41
    V obrovské šanci byl nyní Gallagher, který ale z těsné blízkosti Crawforda nepřekonal.

59:10
    Střela Galchenyuka se neujala a oba týmy jsou v plném počtu.

58:50
    Hosté zaujímají postavení v útočném pásmu.

Domácí kouč Quenneville si tak logicky bere oddechový čas.

58:47
    Gallagherovi ujíždí puk, ale Hossa přes celé hřiště odkrytou bránu netrefil. Je to tak icing a domácí nemohou střídat.

58:12
    Domácí vyhazují, ale zakázané uvolnění to nebude.

57:55
    Markov pálí od modré mimo bránu Crawforda.

57:48
    Hosté hrají s prázdnou bránou a pěti muži v poli, je to tak v podstatě klasická přesilovka.

57:04
    Dvě minuty si za osekávání brankáře odsedí Hartman (CHI), ale rovněž Montoya (MTL) dostává za nepřiměřenou reakci dvě minuty za hrubost.

57:04
    Motoya se teď hodně naštval na Hartmana, do kterého se po přerušení společně s Plekancem pořádně pustili. Uvidíme, co na to rozhodčí.

56:55
    Gallchenyuk se protáhl středem hřiště, ale k zakončení se nedostal.

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 13. Forsling (Hjalmarsson, Krüger), 32. Hossa (Schmaltz, Toews), 37. P. Kane (Toews) – 21. S. Weber (Markov, Montoya), 23. Markov (Galchenyuk, Radulov)

Chicago Blackhawks: Crawford – B. Campbell, Keith, Seabrook, Kempný, Hjalmarsson, Forsling – P. Kane, Toews (C), Hartman – Hossa, Anisimov, Panarin – Schmaltz, Rasmussen, Hinostroza – Pánik, Krüger, Desjardins.
    Montreal Canadiens: Montoya – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Hanley, Beaulieu – Radulov, Galchenyuk, Byron – Gallagher, Plekanec, Andrighetto – Shaw, Desharnais, Pacioretty (C) – T. Mitchell, Danault, Carr.

Rozhodčí: Sutherland, Rehman – Racicot, Nowak