Chabarovsk – Novosibirsk 3:4 (0:2 po s.n.) | Vladivostok – Novokuzněck 3:2 (po pr.) | Kunlun – Omsk 3:4 (kon.)
Čerepovec – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 9:0 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:4 (0:1 po s.n.) | Soči – Magnitogorsk 0:5 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 1:2 (1:2 po s.n.)
Záhřeb – Minsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 2:1 (kon.)
Red Star Kunlun
3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Avangard Omsk
Úterý 15.11.2016, 13:00 • LeSports Center, Peking (kapacita 14000 míst) • KHL
    Dominik Furch dovedl svůj tým k dalšímu vítězství!

Takhle vidíme Dominika Furcha nejradši ???????? #MadeOfHockey #CCMHockey #CCMGoalie (Repost @ccmhockeyrussia)

Video zveřejněné uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (15:28:48)

Československá stopa v dnešním zápase:

Tomáš MARCINKO (KUN) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:07, 2 trestné minuty
    Martin BAKOŠ (KUN) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:00
    Dominik FURCH (OMS) – 0+1, 15 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 83,3%
    Vladimír SOBOTKA (OMS) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 13:53, 2 trestné minuty, vítězný gól

Největší čas na ledě: Janne Jalasvaara 22:51 – Jevgenij Medveděv 25:20

Branky a nahrávky: 3. Veličkin (Ponikarovskij, S. Alševskij), 44. Rau (Collins, Jalasvaara), 59. Bellemore (Bakoš, Viklund) – 10. Burdasov (Kučerjavenko), 28. Martynov (Gustafsson, Furch), 29. I. Michejev (J. Medveděv, Zubov), 39. Sobotka (Pěrežogin, Pestuško). Rozhodčí: Olenin, Soin – Medveděv, Sazonov.

Avangard dnes prvních 40 minut naprosto dominoval hře a vypracoval si solidní tříbrankový náskok. Nic před třetí třetinou nenasvědčovalo nějakému drama, i tak musel Omsk v závěrečných minutách bránit vítězství proti powerplay soupeře.

Skóre utkání otevřel ve 3. minutě pohotovou ranou Igor Veličkin. Avangard pak převzal otěže utkání a o vyrovnání se parádní ranou po vyhraném vhazování postaral v polovině úvodního dějství Anton Burdasov.

Prostřední část hry patřila Omsku. Jeden z rozhodujících momentů přišel v rozmezí 28. a 29. minuty, kdy se během 21 vteřin prosadili dvěma slepenými góly Jegor Martynov a Ilja Michejev.

V závěru druhé třetiny přidal navíc další brankou, a jak se později ukázalo vítěznou, český útočník Vladimír Sobotka. Kunlunu se ve třetí periodě podařilo svou hru zvednout a zápas ještě zdramatizovat.

Nejdříve na rozdíl dvou branek snížil v 44. minutě Chad Rau. V závěru se pak 70 vteřin před závěrečnou sirénou prosadil Brett Bellemore. Dominik Furch se svými spoluhráči už ale zbytek času těsný náskok ubránili.

Avangard tak zvítězil na ledě pekingského Kunlunu 4:3 a připisuje si čtvrté tříbodové vítězství v řadě. Omsk se tak posouvá na 1. místo Černyševovy divize. Kunlun ani v 29. utkání sezony neremizoval.

59:50
    Linus Videll nastřelil z ostrého úhlu tyčku Furchovy branky! Nutno ale říct, že český brankář měl prostor u bližší tyče výborně pokrytý a puk by zde nemohl projít za jeho záda.

59:38
    Vladimír Sobotka dokázal z vhazování vystřelit puk alespoň do středního pásma.

59:23
    Chad Rau vypálil z levého kruhu, Dominik Furch si i přes velkou skrumáž před brankou dokázal kotouč najít.

59:01
    Andrej Makarov míří z branky na střídačku, Kunlun se pokusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!

58:50
    Před závěrečnými 70 vteřinami třetí třetiny si ještě domácí trenér bere oddechový čas.
    58:50 Brett BELLEMORE - 3:4

58:50
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí přeci jen ještě dramatizují závěr utkání! Trenér Kunlunu sice po usazení v útočném pásmu neodvolal Makarova z branky, i tak se BRETTU BELLEMOROVI podařilo prosadit! Obránce domácích dorazil Furchem vyražený kotouč po předcházející střele Viklunda. Asistence: Martin Bakoš a Tobias Viklund.

58:12
    Alexandr Kučerjavenko se dostal do samostatného úniku, kličkou do bekhendu Makarova nepřekonal!

57:36
    Domácím už nezbývá příliš času na případné vyrovnání, navíc se nemohou dostat ani na dostřel Furchově brance.

57:02
    Po ráně Zacha Yüena končí kotouč tečován v ochranné síti za Furchovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:37
    Avangard sice poslal kotouč přes všechny čáry, rozhodčí ale nechávají hru plynout dál, jelikož jeden z domácích hráčů se mohl zapojit do hry.

56:00
    Kunlun znovu s velkými obtížemi drží útočné pásmo, hosté se výborně brání. Navíc Omsku nahrává i plynulá hra.

Adam Lacek

Red Star Kunlun: An. Makarov – Mäntylä, Jalasvaara (C), Viklund, Bellemore, Pereťagin, Jüe, Mikulovič – Rau, Videll, Collins – Fleury, Marcinko, Bakoš – Pereskokov, J. Alševskij, Jašin – Ponikarovskij, Veličkin, S. Alševskij – Jing.
    Avangard Omsk: Furch – J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin, A. Osipov, Gustafsson, Ahnelöv, Lisov – Pestuško, Sobotka, Pěrežogin – Kučerjavenko, Chochrjakov, Burdasov – Pjanov, Zubov, I. Michejev – Juňkov, Lauta, Fiščenko.

Rozhodčí: Olenin, Soin – Medveděv, Sazonov