Gent – Kortrijk 3:0 (kon.) | Oostende – Genk 6:0 (kon.) | Standard – Waregem 4:1 (kon.)
Anderlecht – Mouscron 7:0 (kon.)
Standard Lutych
4:1 (1:0)
SV Zulte-Waregem
Neděle 27.11.2016, 18:00Belgická liga • 16. kolo

Tímto se loučím a u dalšího přenosu na shledanou. (19:55:13)

Máme tu konec utkání. Druhá půle byla pro nezaujatého diváka rozhodně zajímavější, protože v ní padly čtyři branky. Nejprve se Waregemu podařilo vyrovnat, jejich radost ale trvala pouhých šest minut, kdy se Lutych znovu dostal do vedení a poté využil prostoru při protiútocích a přidal další dvě branky. Domácí tak zaslouženě vyhráli, i když nutno podotknout, že utkání hodně ovlivnila červená karta Meite ve 24. minutě. Už se nedozvíme, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby oba týmy hráli v plném počtu hráčů.

90+3

90+1
    Praporek nahoře a pískaný ofsajd zastavuje útočnou snahu hostů. Domácí se tak lehce dostali k míči a samozřejmě nikam nespěchají. Snaží se udržet míč co nejdál od jejich branky.

89
    Waregem hrál opravdu dlouho v desíti, a proto už jeho hráči nemají moc sil, aby se ještě pokoušeli o útočné akce. Standard se zatáhl na svou půlku, pozorně brání a chce dohrát utkání bez dalšího inkasovaného gólu.

87
    Žlutou kartu dostává Kaya (SV Zulte-Waregem).

86
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Laifis, přichází Kosanovic.

85
    Hosté ještě bojují alespoň o zkorigování výsledku, ale vypadá to, že Lutych si už vše pohlídá a zápas dohraje s pozorným bráněním.

83
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mbenza, přichází Badibanga.
    81. JUNIOR - 4:1

81
    Standard právě vstřelil branku!
    Lutych pokračuje v demolici prvního týmu belgické ligy a střílí už čtvrtou branku. Po nadýchaném centru Belfodila zakončoval EDMILSON JUNIOR, který se z voleje trefil nádherně mezi bránícími hráči a brankářem Steppem.

80
    Hubert předvedl precizní zákrok proti tvrdé střele asi z dvaceti metrů. Míč vyrazil na roh, který poté domácí bez problémů odvrátili. U míče jsou tak znovu hosté.
    78. EMOND - 3:1

78
    Domácí přidávají třetí branku a to už zřejmě bude konečný hřebíček do rakve pro Waregem. Krásnou kombinaci zakončil RENAUD EMOND, který vlastně uklízel míč do prázdné sítě po přihrávce Belfodila.

75
    Vyrovnávací gól pomohl tempu zápasu, jenomže vedoucí gól Lutychu nás dostal opět do nezáživné pasáže, kdy Waregem čeká na ojedinělou akci na vyrovnání a Lutych v poklidu kombinuje v zadních řadách a čeká na okénka v obraně hostí.
    71. BELFODIL - 2:1

71
    Domácí rychle odpovídají na vyrovnávací branku Waregemu. Na centr z pravé strany si naskočil ISHAK BELFODIL, který díky skvělému výskoku předskočil obránce a uklidil míč do sítě mimo dosah Steppeho.

67
    Domácí jsou poměrně zaskočeni vyrovnávacím gólem. Sice přidali ještě více na snaze vstřelit další branku, ale v jejich kombinaci je nyní až příliš nepřesností.
    65. OULARE - 1:1