Č. Budějovice – Sparta 3:4 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Chomutov – Pardubice 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 4:6 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:0 (kon.)
Slavia – Liberec 0:4 (kon.) | HC Litvínov – Mountfield HK 5:0 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 0:4 (kon.)
Piráti Chomutov
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 03.12.2016, 12:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobré odpoledne, vítejte u online přenosu z DHL extraligy juniorů mezi týmy Piráti Chomutov a HC Dynamo Pardubice.

Piráti Chomutov jsou aktuáně na sedmém místě tabulky se ziskem 37 bodů. V posledním utkání dokázali Piráti porazit Mountfield Hradec Králové vysoko 5:0. Velkou zásluhu na tomto vítězství měl Rindoš, který si připsal dvě branky a dvě asistence.

HC Dynamo Pardubice je se ziskem 34 bodů na dvanáctém místě extraligové tabulky. Poslední utkání odehráli Pardubičtí na ledě Litvínova, kde ale branku nevstřelili a prohráli 0:2.

Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič, Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Rudy, Trejbal, Klinecký, Faltys, Šklíba, Mert – Roubal, Zadina, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Petrus, Blümel, Štefka, Zídek, Bureš

Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Mašek.

00:01

00:30
    Hajič vyzkoušel pozornost Kloučka.

01:05
    Piráti dobře brání svou modrou čáru a nepouštějí hosty k zakončení.

01:48
    Střela Šklíby byla zblokována nad branku.

02:19
    Kopicova střela letí těsně mimo bránu.

03:10
    Adámkův bekhend zblokoval vleže Trejbal.

03:55
    Zídek provětral beton Pavláta.

04:51
    O kotouč se bojuje za brankou Kloučka.

05:38
    Faltysovu střelu kryje Pavlát. První přerušení hry od začátku třetiny.

06:30
    Tempo hry poněkud zvolnilo.

07:14
    Po delším obléhání brány ztratili Piráti kotouč.

07:36
    Kotouč skončil v ochranné síti nad Pavlátem, vhazovat se bude v útočném pásmu Dynama.

08:00
    Za podražení je vyloučen Vojtěch Faltys.

08:00
    V SD ARÉNĚ, zdá se, protestuje kostka nad ledem, rozhodčí vzniklou situaci řeší.

08:34
    Voženílek zřejmě schytal kotouč přímo do obličeje, po krátké chvilce ale odchází na střídačku.

08:55
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

09:17
    Zadina ujel všem hráčům, ale jeho samostatný nájezd vychytal Pavlát.

09:18
    Buchtela je vyloučen za sekání, k překvapení všech se nejede trestné střílení.

10:00

10:19
    Dynamo obléhá branku Pirátů.

10:31
    Velmi pohotový zákrok Pavláta prosti střele Trejbala, poté se kotouč ještě pohyboval v brankovišti, ale obrana ho dopravila do bezpečné vzdálenosti.

10:54
    Ofsajd Pirátů.

11:18

11:43
    Klouček si po delší době sáhl na kotouč.

12:11
    Buchtelova střela zblokována vysoko nad bránu.

12:33
    Šilar vleže nedokázal poslat kotouč za záda ležícího Kloučka.

13:24
    Zakázané uvolnění Pirátů, vhazovat se bude před Pavlátem.

13:58
    Nahození ze středního pásma drží Pavlát v lapačce.

14:50
    Trejbal od modré čáry míjí branku.

15:56
    Blümel v samostatném úniku, Pavlát opět chytá.

16:22
    Miroslav Rohlík se provinil sekáním a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

16:40
    Další chyba domácí obrany, Martinec ale Pavláta neprostřelil.

17:24
    Kotouč je opět u domácího brankáře.

18:13
    Krásná práce Zadiny, který si prohodil kotouč mezi nohami, tím obelstil obránce, ale bekhendový blafák nezakončil pod horní tyč.

18:46
    Další vyloučení hostů, za hákování je potrestán Štefka.

19:32
    Těžké časy pro Dynamo, za vyhození kotouče je potrestán Samuel Rudy.

19:59
    Piráti právě vstřelili branku!
    Na časomíře svítí čas 00:00:63, Piráti tak dávají branku necelou vteřinu před koncem třetiny. Na bránu pálili postupně tři hráči, až se kotouč dostal k volnému TAMÁSI RÉSZEGHOVI, který měl již odkrytou bránu. Asistence: Josef Rindoš, Jan Svoboda.

20:00

První třetina se hrála ve vysokém tempu. Hosté se dostali dvakrát do samostatného úniku, ale Pavlát všechny šance pochytal. Gól tak SD ARÉNA viděla až necelou vteřinu před koncem, kdy se v přesilové hře pěti proti třem prosadil Részegh. Druhá třetina začne přibližně v 13:16.

20:01

20:56
    Rindošova střela míří mimo bránu.

21:31

22:16
    Lidák prokličkoval mezi obránci, ale bekhendem nezakončil.

23:08
    Piráti se stále drží v útočném pásmu.

23:16
    za držení protihráče je potrestán domácí Zdeněk Gröger.

23:40
    Rindoš už už ujížděl hostující obraně, ale zakončení se mu nepovedlo.

24:39
    Zadinovu střelu chytá Pavlát do lapačky.

25:12
    Svoboda střílí nad bránu.

25:16

25:32
    Povedená akce hostů nekončí gólem. Pavlát se roztáhl na brankové čáře a kotouč nepropustil.

26:04
    Novák jel z vlastní modré čáry až před hostující bránu, ale bekhendem Kloučka neprostřelil.

26:51
    Hosté jsou aktivnější a dělají problémy domácí obraně.

27:25
    Až nyní Pavlát uklidňuje hru a kryje kotouč.

27:59
    Duškova střela do brány také neprošla.

28:46
    Polákův bekhend chytá nadvakrát Klouček.

29:51
    Paličkovu střelu vyráží Klouček.

30:30
    Klouček si může konečně vydechnout, hra je přerušena.

30:35
    Střela Lidáka byla před bránou tečována, ale hostující brankář byl připraven.

31:23
    Jan Svoboda se dostal k odraženému kotouči, který poslal do tyče.

32:13
    Palička vystřelil na Kloučka, který kotouč neudržel. Před bránou byl bystrý MARTIN HŘEBÍČEK a ten již poslal puk do sítě. Asistence: Filip Palička, Daniel Novák.

33:31
    Za Kloučkem zvoní další tyč.

33:38
    Vzápětí na druhé straně jel jeden z hráčů zcela sám na Pavláta, který si ale místo mezi betony pohlídal a drží čisté konto.

34:23
    Zakázané uvolnění Pardubic.

35:25
    Piráti jsou velmi aktivní, nyní ale jejich snahu brzdí ofsajd.

35:47
    Zbytečný faul Lidáka oslabuje Piráty, ten poslal jednoho z hostujících hráčů přímo do brankáře.

36:06
    Velká chyba v hostující obraně, Jan Svoboda ale bekhendovým blafákem neuspěl.

36:49
    Kotouč skončil ochranné síti nad bránou Pavláta.

37:28
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce, pískáno je zakázané uvolnění.

37:47

38:37
    Zídkovu střelu vykopává Pavlát betonem.

39:00
    Polák našel krásným pasem TAMÁSE RÉSZEGHA, který vymetl pavučiny v rohu brány Kloučka. Asistence: Tom Polák, Daniel Novák.

40:00

Ve druhé třetině přidali Piráti dvě branky. O tu první se postaral Martin Hřebíček, druhou pak přidal minutu před koncem třetiny Tamás Részegh. Domácí byli celkově aktivnější a ačkoliv si hosté vytvořili několik velmi dobrých šancí, Pavlát je prozatím bezchybný. Třetí třetina začne přibližně ve 14:00.

40:01

40:14
    Zídek tvrdě fauloval jednoho z domácích hráčů a dostává trest na pět minut plus trest do konce utkání.

40:59
    Hosté vyhazují až za Pavláta.

41:04
    Piráti obléhají branku, ale Klouček zatím další gól nepřipouští.

42:29
    Puk letí opět do obranného pásma Pirátů.

43:36
    Piráti nikam nepospíchají a drží kotouč za svou bránou.

44:28
    Novák střílí od modré čáry mimo.

45:14

45:31
    Dvě minuty dostává domácí Svoboda za hákování.

46:23
    Dušek si na Pavláta svou střelou nepřišel.

47:24
    Utkání začíná být velmi vyhrocené, po každém odpískání je na ledě drobnější šarvátka.

47:31

47:34
    Hajič dostává dvě minuty za držení protihráče, přesilovka Dynama tak skoro plynule pokračuje další dvě minuty.

48:21
    Šilar se dostával do zakončení, ale byl tísněn obráncem, a tak jeho pokus neměl patřičnou razanci.

48:58
    Ofasjd Dynama.

49:21
    Zadinovu střelu Pavlát opět chytá.

49:27
    Kopic společně s Voženílkem dostávají po dvou minutách za hrubost.

49:34

50:41
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Filip Zadina projel s kotoučem z vlastního pásma, obkroužil branku a poslal kotouč na volného FILIPA ROUBALA, který prostřelil Pavláta. Asistence: Filip Zadina, Dominik Dušek.

51:11
    Piráti ale rychle odpovídají. Zmatku před brankovým prostorem využil ZDENĚK GRÖGER, který poslal kotouč za záda Kloučka. Asistence: Tom Polák, Jan Svoboda.

52:23
    Martinec by v ideální střelecké pozici, ale trefuje pouze boční síť.

53:07
    Hajič a Martinec dostávají po dvou minutách za hrubost, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

54:10
    Palička opět v samostatném úniku, Klouček ale chytá.

54:41
    Daniel Šilar dostává dvě minuty za sekání, hosté tak budou hrát 26 vteřin přesilovku čtyř proti třem.

54:41
    Oddechový čas pro Dynamo.

54:41
    Hosté to zkouší bez brankáře pět minut před koncem třetí třetiny.

55:07
    Hosté v plném počtu, domácí ve čtyřech.

55:29
    Rozhodčí chtěl vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě, pak mu ale došlo, že hosté hrají bez brankáře.

56:17
    ONDŘEJ BUCHTELA trefuje odkrytou bránu od vlastní brankové čáry. Dominik Pavlát má zároveň asistenci, za kterou je velmi rád. Asistence: Dominik Pavlát.

57:38
    Piráti se stále ženou do útoku, ale odkrývají tím zadní vrátka.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:38
    Grögerovu střelu vyráží Klouček do ochranné sítě.

59:05
    Štefka byl sám před brankářem, bránu ale minul o velký kus.

Utkání končí za jednoznačného stavu pro Piráty, které velmi podržel Dominik Pavlát. Ten si navíc jako třešničku připisuje asistenci u posledního gólu domácích. (14:39:19)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 20. Részegh (Rindoš, Svoboda), 33. Hřebíček (Palička, Novák), 39. Részegh (Polák, Novák), 52. Gröger (Polák, Svoboda), 57. Buchtela (Pavlát) – 51. Roubal (Zadina, Dušek)

Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič – Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek

Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Mašek