Královské Vinohrady – ELITE PRAHA 5:6 (kon.) | Ne – Vítkovice 3:6 (kon.) | Židenice – Jičín 3:2 (kon.)

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině. Zdá se, že utkání je rozhodnuté.

58:10
    Takticky zvládají hostující hráčky závěr zápasu výborně. Nedávají domácím prostor pro kombinační hru. Herbadent se nemůže propracovat do zakončení.

56:50
    Dostáváme se do finální fáze zápasu, hostující celek je znovu aktivnější. Domácí se musí bránit.

55:10
    Do dobré střelecké pozice se dostala Lucia Košturiáková. Hostující brankářka však kryje.

54:05
    Domácí hráčky se snaží útočit za každou cenu, ale nesmí zapomínat na obranu. Jejich zaváhání málem potrestala Denisa Ratajová. Její rána končí ale na tyčce.

53:02
    Zápas se blíží ke konci, hostující hráčky hrají zodpovědně. Nyní se ke střele dostala domácí Adéla Polívková. Brankářka dokázala míček vyrazit.

51:57
    Jižní Město hraje sympaticky, ale po čtyřech inkasovaných brankách se nemůže probojovat do výraznějších šancí.

51:00
    Domácím hráčkám nelze upřít snahu, ale jejich hra obsahuje velké množství nepřesností.

50:00
    Polovina třetí třetiny je pryč. Domácí jsou horším týmem, hosté dominují dění na hrací ploše.

49:36
    Domácí si berou oddechový čas. Není se čemu divit, Herbadent inkasoval čtyři branky během dvou minut a dvanácti sekund.
    49:36 Ivana ŠUPÁKOVÁ - 3:6

49:36
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je IVANA ŠUPÁKOVÁ. Asistence: Zuzana Šponiarová.
    48:42 Denisa RATAJOVÁ - 3:5

48:42
    Autorem branky je DENISA RATAJOVÁ. Hostující hráčky jsou podstatně lepší a zejména psychicky jsou na tom výborně. Asistence: Denisa Ferenčíková.
    48:06 Denisa FERENČÍKOVÁ - 3:4

48:06
    Autorem branky je DENISA FERENČÍKOVÁ. Asistence: Kamila Paloncyová.
    47:24 Denisa FERENČÍKOVÁ - 3:3

47:24
    A je vyrovnáno, z dorážky se prosazuje DENISA FERENČÍKOVÁ a hostující hráčky slaví. Asistence: Veronika Enenkelová.

46:02
    Vítkovice, které stále prohrávají o jednu branku, jsou nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou domácích. Jana Christiánová se rozhodně nenudí.

45:00
    Hostující aktivní Enenkelová velmi dobře zakončila další akci svého týmu. Od vyrovnání jí dělilo jen velmi málo, trefila štangli.

43:42
    Dagmar Surá se uvolnila s míčkem, dostala se do šance, ale brankářka Vítkovic kryje.

43:30
    Oba týmy hrají hodně aktivně, sledujeme nejlepší pasáž zápasu z obou stran.

42:49
    Nyní se do tlaku dostaly domácí hráčky, soupeřky se musí bránit. Jižní Město vede stále o jednu branku.

42:20
    Zuzana Halfarová, hráčka Vítkovic, se pokoušela dostat do střelecké pozice, ale nepodařilo se jí to.

41:10
    Třetí třetina nabízí podstatně rychlejší a aktivnější florbal z obou stran.

40:22
    Hostující hráčky kontrolují hru, snaží se najít mezírku v obraně domácích.

40:01

40:00

39:10
    V poslední minutě druhé třetiny je pro změnu aktivnější Herbadent. Hosté se musí bránit.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, hostujíc hráčky jsou aktivnější, domácí brankářka musí být pozorná.

37:41
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, ani jeden tým se nikam nežene. Mnoho střel k vidění není.

36:22
    Martina Skořepová vyslala na branku Vítkovic střelu z dálky, následně se pokoušela dorážet Martina Čapková. Neúspěšně.

35:45
    Po dlouhé době sledujeme hru v plném počtu hráček na obou stranách. Jižní Město má optickou převahu.

34:17
    Sledujeme zajímavý florbal, mnoho šancí k vidění sice není, ale bojovnost a nasazení obou týmů to kompenzuje.

33:15
    Domácí hráčky velmi svědomitě hrají v obranné fázi. Drží jednobrankové vedení.

32:50
    Krásný zákrok předvedla hostující brankářka proti dvojici Pilíková a Billá.

32:30
    Sledujeme hru plnou přerušení, potyček a faulů.

32:07
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Denisa Ratajová – 2 minuty, Hrubost).

31:27
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Michaela Šponiarová – 2 minuty, Sekání).
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Anna Niemcová – 2 minuty, Bránění ve hře).

30:46
    Vyloučení v týmu Herbadent FK Jižní Město (Dagmar Surá – 5 minut, Vysoká hůl).

30:00
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí brankářka tak tak dokázala míček vyrazit mimo.

28:12
    Domácí brankářka chytá výborně, hráčky Vítkovic na ní míří ze všech pozic. Christianová kryje.

27:15
    Přesilovou hru hrají hostující hráčky zodpovědně, kontrolují hru a mají míček ve své moci.

26:40
    Vyloučení v týmu Herbadent FK Jižní Město (Martina Čapková – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

25:33
    Jana Christiánová chytá tvrdou ránu Denisa Ratajová. Hostující útočnice to myslela dobře, ale zakončení nebylo ideální.

24:14
    Dagmar Surá, hráčka domácího týmu, se pokusila o rychlé zakončení. Střelecký pokus byl zblokovaný.

22:45
    Kubišová se pokoušela něco vymyslet, neměla komu přihrát, a tak se rozhodla pro samostatnou akci. V rozhodující chvíli jí míček sjel z hole.

22:00
    Znovu hru kontrolují hostující hráčky, Vítkovice jsou lepším týmem ve druhé třetině.
    21:08 Zuzana ŠPONIAROVÁ - 3:2

21:08
    Autorem branky je ZUZANA ŠPONIAROVÁ. Ujala se její střela z velké dálky, domácí brankářka měla zakrytý výhled. Asistence: Petra Mandátová.

20:18
    Hostující hráčky mají míček na útočné polovině a snaží se snížit. Do střelecké pozice se ale zatím nemohou probojovat.

Herbadent právě vstřelil branku!
    Krásná akce znamená gól domácích. LUCIE PILÍKOVÁ se rozběhla k velké samostatné akci, kterou zakončila přesnou střelou. Bez asistence.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině a hráčky domácího týmu jsou dál aktivní.
    18:13 Adéla POLÍVKOVÁ - 2:1

18:13
    Autorem branky je ADÉLA POLÍVKOVÁ. Asistence: Dagmar Surá.

17:37
    Domácí hráčky jsou aktivnější, snaží se něco vymyslet. Hlavně ale nechtějí chybovat, a tak jejich hra vypadá poněkud opatrněji.

16:44

16:12
    Jižní Město je díky vstřelené brance aktivnější a snaží se vstřelit další branku. Proti je pochopitelně hostující obrana, která soupeři nic nedaruje bez pořádného boje.
    15:34 Lucia KOŠTURIÁKOVÁ - 1:1

15:34
    LUCIA KOŠTURIÁKOVÁ se dostala do dobré střelecké pozice a výbornou střelou trefila přesně horní růžek branky. Stav zápasu je tedy díky brance v přesilové hře vyrovnaný. Asistence: Adéla Polívková.

14:45
    Herbadent hraje přesilovou hru poměrně laxně, nemůže se dostat stabilněji do útoku a k zakončení se také nedostává.

14:07
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Ivana Šupáková – 2 minuty, Sekání).

13:04
    Domácí brankářka má nyní hodně práce, ale drží své spoluhráčky. Vítkovice jsou nyní lepším týmem.

12:14
    Domácí hráčka se dostala do dobré střelecké pozice, ale branku výrazněji ohrozit nedokázala.Vávrová míček tečovala mimo branku.

11:20
    Jana Christiánová podržela svůj tým. Do přečíslení se dostaly Michaela Šponiarová a Ivana Šupáková, ale domácí brankářka kryje.

10:15
    K dobré ráně se dostala domácí Barbora Zabavská. Šárka Vávrová kryje její střelecký pokus z velké dálky.

08:45
    TEMPISH má hru nyní pod kontrolou, Jižní Město se nemůže k ničemu dostat.

08:18
    Kubišová se díky aktivní hře dostala k míčku, a tak mohla založit útočnou akci, kterou ukončily Vítkovice jen za cenu faulu.

Lucia Košturiáková se dostávala do dobré pozice, ale pomohla si nedovoleným způsobem. Hrají hostující hráčky.

05:00
    Pět minut hry je pryč, hráčky Vítkovic vedou o jednu branku. Sledujeme taktickou bitvu.

04:15
    Mnoho střel k vidění není, hraje se hodně defenzivně. Ani jeden tým nechce chybovat.

02:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
    01:12 Petra MANDÁTOVÁ - 0:1

01:12
    Tlak Vítkovic končí brankou, úvodní branku zápasu dává povedenou střelou PETRA MANDÁTOVÁ. Asistence: Zuzana Šponiarová.

00:32
    Sádková to myslela dobře, ale trefila jen postavenou zeď.

00:01
    Hosté vyhrávají první buly zápasy.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Herbadent FK Jižní Město: Christiánová (Červová) – Hermanová, Boľová, Billá, Skořepová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Sádková, Steinbachová – Surá, Kubišová, Košturiáková – Čapková, Zabavská, Polívková.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Š. Vávrová (Velčovská) – Mandátová, Niemcová, Theimerová, Klapitová, Hložánková, Halfarová, Černá – Enenkelová, Husková, K. Kociánová – Martináková, Paloncyová, Pantělejevová – Ratajová, M. Šponiarová, Z. Šponiarová – Šupáková, Ferenčíková..

Na programu je odveta velmi sledovaného zápasu, který se odehrál před televizními kamerami. Nyní, v době mistrovství světa mužů ve florbale pokračuje dál Extraliga žen. Očekává se, že s tomto duelu budou, podobně jako v předchozím vzájemném zápase, rozhodovat detaily. Souboj to bude zcela jistě napínavý a zajímavý.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Extraligy ženského florbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Herbadent FK Jižní Město a 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Prošek

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 16. Košturiáková (Polívková), 19. Polívková (Surá), 20. L. Pilíková – 2. Mandátová (Z. Šponiarová), 22. Z. Šponiarová (Mandátová), 48. Ferenčíková (Enenkelová), 49. Ferenčíková (Paloncyová), 49. Ratajová (Ferenčíková), 50. Šupáková (Z. Šponiarová)

Ne: Christiánová (Červová) – Hermanová, Boľová, Billá, Skořepová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Sádková, Steinbachová – Surá, Kubišová, Košturiáková – Čapková, Zabavská, Polívková.