Nitra – Košice 3:2 (kon.) | Martin – Nové Zámky 3:4 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 0:3 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 2:0 (kon.) | Žilina – Poprad 2:1 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
MsHK Žilina
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 04.12.2016, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Až v samostatných nájazdoch sa teda skončila táto dnešná dráma medzi Žilinou a Popradom. Viac spokojní môžu byť domáci, ktorí získali aj ten extra bod vďaka výhre v trestných strieľaniach.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:38:47)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MsHK Žilina.
    Víťazný gól domáceho mužstva v rozstrele je pripísaný MICHALOVI ŠVIHÁLEKOVI!

2. série
    2:0
    Rastislav Konečný to skúsil blafákom na bekhend a Šúreka s prehľadom prekonal! Žilina víťazí v samostatných nájazdoch!

2. série
    1:0
    Lukáš Hvila z Popradu taktiež skúsil strelu. Tomek však vychytal aj ďalšiu strelu. Zatiaľ sme nevideli žiaden blafák.

1. série
    1:0
    Následný nájazd od Michala Švihálka bol úspešný. Jeho šikovné zakončenie skončilo v sieti!

1. série
    0:0
    Ako prvý sa k puku postavil kapitán hostí Arne Kroták. Jeho strela skončila bezpečne v Tomekovej lapačke.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sa o osude stretnutia nerozhodlo, a tak budeme svedkami nájazdov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:54
    Štrauch bol v útočnom pásme pritlačený k mantinelu. Následne šli domáci do prečíslenia. Jurík sa dostal do úplnej tutovky po Húževkovej prihrávke, no Šúrek skvelo zachytil puk do lapačky. Tak toto bola fantázia!

63:47
    Hvila z ľavého kruhu hľadal Fabiana medzi kruhmi. Popradský obranca mieril však vedľa.

63:11
    Tomek si musel dať pozor na nebezpečného Hendersona, ktorý bol v rýchlosti na ľavom kruhu a strieľal švihom. Mieril iba do brankára Žiliny.

62:10
    Domáci sa museli ponáhľať dozadu, pretože Lichanec bol s pukom na pravom kruhu a snažil sa prihrávať na modrú. Poslal však nepresnú prihrávku.

61:27
    Žilina rozbieha svoju akciu spoza Tomeka. Pripomínam, že kvôli Mlynarovičovmu trestu sa muselo hrať istý čas štyria na štyroch. Ešte nebola hra prerušená, tak sa v takomto formáte hrá stále.

60:48
    Z ľavého kruhu vypálil na bránku Peter Húževka, ktorého strela skončila na Šúrekovi. Puk následne získali kamzíci.

60:15
    Mlynarovič je v tejto chvíli už na ľadovej ploche. V úvode predĺženia sú však v útočnom pásme ešte hostia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Popradčania vydržali najhektickejšie chvíle z tohto stretnutia, kedy nie úplne celé štyri minúty hrali v oslabení. Žiline veľmi nevychádzala presilovka. Hostia v tretej tretine teda vyrovnali na 1:1 vďaka gólu Lapšanského, a tak sa bude musieť o osude stretnutia rozhodnúť v predĺžení.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 38. Rehák (Hovorka, Handlovský), rozh. náj. Konečný – 55. Lapšanský (Chaloupka)

2:0   Konečný (ZIL)

MsHK Žilina: Tomek – P. Mikuš, Rehák, D. Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, E. Švec – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Matis, Ondruš, Gmitter
    HK Poprad: Šúrek – Chaloupka, Fabian, Suchý, J. Brejčák, Dinda, Ježek, Pokovič, Kurali – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Vašaš – B. Rapáč, Lichanec, Štrauch

Rozhodčí: Štefik, Valach – Rojík, Kollár