Vsetín – Poruba 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Zlín – Třinec 4:3 (po s.n.) | Ústí n/L – PZ Kladno 2:5 (kon.) | Pardubice – Tábor 10:2 (kon.)
HC Litvínov – Č. Budějovice 4:5 (kon.) | Vítkovice – Žďár n/S 9:2 (kon.) | Havířov – Jihlava 1:3 (kon.)
Warriors Brno – Přerov 3:4 (po pr.) | Kladno – Kobra 9:6 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 8:2 (kon.)
K. Vary – Chomutov 1:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Mountfield HK
Neděle 04.12.2016, 12:00 • Home Monitoring Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Po první třetinou mohli být jednoznačně spokojenější plzeňští hokejisté, kteří se trefili hned dvakrát, nad Mountfieldem tedy vedli 2:0. Ani jeden gól indiáni nevstřelili v klasickém počtu hráčů na ledě. Nejprve se v oslabení trefil domácí kanonýr Martin Lang a tentýž hráč využil i o pět minut později přesilovou hru.

Druhá třetina nakonec končila pro Mountfield docela smolně. Východočeši se dostali na dostřel dvě minuty před koncem prostřední periody, kdy se ukrytým nahozením od modré čáry prosadil Szymon Bieniek. Indiáni si však vedení o dvě branky vzali zpět, byť ve druhé třetině nebyli lepším týmem. Martin Lang s velikou klikou dokončil svůj hattrick a gólem do šatny mohl uklidnit své spoluhráče.

Indiáni přidali ve třetí části brzy čtvrtou branky. Ano, dal jí opět Martin Lang, který využil naprosto precizní kombinaci s Filipem Přikrylem. Tímto gólem se i uzavřel účet utkání, indiáni tedy porazili Mountfield 4:1.

Z Plzně to pro dnešek není vše, zainteresované diváky tímto zvu ke sledování psaného přenosu z extraligy mezi Škodovkou a Liberce. Zatím se loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu! (13:57:06)

59:30
    Zápas už se jen dohrává, dnešní výhru si připíší na své konto domácí.

58:10
    Hráči Mountfieldu měli puk na svých holích, ale trochu zbytečně ho znovu poslali na icing. Buly u Denise Vacka.

57:30
    I Jan Slanina se na druhé straně dral do dobré šance, ale nakonec jeho individuální akce skončila bez střely.

57:10
    Po zakázaném uvolnění Plzně se hra po chvíli vrátí k Lukáši Pilcovi.

56:30
    Denis Vacek předvedl fantastický zákrok betonem proti dorážce Maxmiliána De Sousy!

56:01
    Před brankou Vacka byl úplně volný Adam Rohla, ale včas ho dostoupili hostující obránci.

55:21
    Kotouč je i nyní daleko do branky Pilce, domácí mohou v pohodě rozehrávat.

54:40
    Mountfield se sice snaží napadat, ale zatím se do žádných šancí nedostává. Plzeň dobře brání a utkání se snaží jen dohrát do zdárného konce.

53:53
    Při obranné práci zabral domácí Slanina a nepustil do šance Petra Poppela. Nyní se bude po delší době vhazovat u Pilce.

53:07
    Lang posílal do šance Rohlu, ale toho včas zastavili beci Hradci. Ti následně poslali puk znovu přes všechny čáry, buly u Vacka.

52:14
    O hrací předmět se bojuje v obranném pásmu Východočechů, což zajisté vyhovuje domácím borcům.

51:46
    Hradec chtěl zahájit kombinaci v útočném pásmu, ale domácí ji puk sebrali a raději ho poslali do bezpečí. Následná rozehra hostí končí dalším icingem.

51:00
    Hned po vyhraném vhazování pálil Staněk, ale Vacek jeho střelu kryje do výstroje.

50:47
    Martin Lang to nyní v rohu hřiště přehnal s kličkami a ztratil puk. Mountfield ho však poslal pouze na zakázané uvolnění.

50:30
    Indiáni nyní nehrají moc přesně, sudí jim museli zapískat icing. Domácí by určitě chtěli odehrát zbývající minuty v klidu.

49:41
    V útočném pásmu se nakonec do zakončení dostal Řehák, Pilc jeho nahození ideálně viděl a kryje ho do své lapačky.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 6. Lang (Přikryl), 11. Lang (Přikryl), 40. Lang (Přikryl), 45. Lang (Přikryl, Kuchárik) – 38. Bieniek (Morong, M. Soukup)

HC Plzeň 1929: Pilc (Maličkay) – Novák (A), Hamšík, Pánek, Váchal (A), Šiller, Rybáček, Staněk, Kovářík – Slanina, Přikryl (C), Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Lang, Kuchárik, D. Soukup.
    Trenér: Petr Vojan.

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Heligr, Řehák (C), Junek (A), Perička, Myška, Bieniek – Šedivý, M. Soukup, Nedomlel, Marha, Kašpar, Moravec, Müller, Jušta, Záliš, Janda (A), Morong, Poppel.
    Trenér: Petr Luštinec.

Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík