Ottawa – Florida 2:0 (kon.) | Tampa – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Vancouver – Toronto 3:2 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Detroit 5:3 (kon.) | Arizona – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Colorado – Dallas 0:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Montreal 4:5 (2:3 po s.n.)
Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Detroit Red Wings
Neděle 04.12.2016, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:54:46)

Československá stopa v dnešním zápase:

Petr MRÁZEK (DET) – nenastoupil, zápase proseděl na střídačce
    Tomáš TATAR (DET) – 0+1, 2 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 17:16
    Tomáš JURČO (DET) – 0+0, 2 střely, účast na ledě -1, čas na ledě 13:44

1. Phil KESSEL (PIT) – 2+0, 4 střely, účast na ledě +2, čas na ledě 17:30, vítězný gól

Největší čas na ledě: Kris Letang 24:12 – Mike Green 24:24

Branky a nahrávky: 31. Kessel (Malkin, Hagelin), 43. Bonino (Cole, Rust), 47. J. Schultz (Cole, Malkin), 51. Kessel (Hagelin, Letang), 60. Cullen (Hörnqvist, Crosby) – 14. Zetterberg (Mantha, Tatar), 28. Nielsen (Sheahan, DeKeyser), 39. D. Larkin (Vanek, Green). Diváci: 18661. Rozhodčí: G. Hebert, St. Pierre – Driscoll, Mach.
    Obrat dokonán, skvělá práce Penguins!

Po dvou třetinách to dnes vypadalo na velké překvapení. Detroit měl nakročeno k výhře, když vstupoval do třetího dějství s dvoubrankovým vedením. V závěrečné třetině ovšem přišel uragán v podání čtyř branek Penguins a otočení skóre.

V první třetině jsme viděli jen jeden gól. Ve 14. minutě se parádní bekhendovou střelou prosadil Henrik Zetterberg. Ve druhé třetině zvýšil vedení Detroitu svižnou střelou pod horní tyčku Frans Nielsen.

V polovině zápasu se konečně podařilo skórovat také domácím. Výbornou přihrávku od Malkina zužitkoval ke snížení Phil Kessel. V závěru druhé části hry ovšem vrátil dvoubrankové vedení na stranu Red Wings Dylan Larkin.

Ve třetím dějství ovšem přišly již zmiňované čtyři branky Penguins. Nejdříve se trefil Nick Bonino, na něhož o chvíli později navázal vyrovnávací brankou Justin Schultz. O rozhodující trefu se pak v 51. minutě postaral svým druhým gólem v zápase Phil Kessel.

Vítězství ještě v závěru pečetil technickým gólem Matt Cullen. Tučňáky tak ani nemusel mrzet neuznaný gól Conora Sharyho, který úspěšnou trenérskou výzvou odvolala hostující střídačka.

Pittsburgh tak po úchvatném obratu porazil Detroit 5:3 a připisuje si další dva body do tabulky Východní konference. Penguins nadále drží krok s Rangers a Montrealem, naopak Red Wings strádají.

59:20 Matt CULLEN - 5:3

59:20
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Po Greenově ráně od modré čáry se kotouč odrazil k Patricu Hörnqvistovi, jenž obloučkem vyslal do brejku MATTA CULLENA. Tomu se sice nepovedlo dovést kotouč do odkryté branky, byl ale faulován Tomášem Tatarem a rozhodčí tak uznávají technický gól! Asistence: Patric Hörnqvist a Sidney Crosby.

58:59
    Před závěrečnou minutou třetí části hry si hostující trenér Jeff Blashill bere pochopitelně oddechový čas.

58:59
    Vyhození Krise Letanga skončilo o malý kousek mimo prázdnou branku, píská se tak zakázané uvolnění Penguins.

58:35
    Zatím se Detroitu nedaří ani na delší dobu usadit v útočném pásmu, domácí se zatím v klidu brání.

58:07
    Jared Coreau sprintuje na střídačku, Red Wings se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích v poli!

57:50
    Pittsburgh hraje v závěrečných minutách třetí třetiny zatím výborně, s kotoučem se drží daleko od vlastní branky.

57:22
    Sidney Crosby nyní fantastickou přihrávkou od mantinelu našel před brankou osamoceného Krise Letanga, který ztroskotal na Coreauovi!

57:01
    Kris Letang posílá kotouč za hostující branku, Penguins už se nikam moc neženou.

56:26
    Tomáš Jurčo nyní mohl potrestat obrovské nedorozumění v obraně Penguins. Na slovenského útočníka zívala prázdné branka, kterou však Jurčo z úhlu nedokázal trefit!

55:56
    Malkinova formace si sice v útočné třetině nevytvořila žádnou šanci, důležité pro Pens je, že se hraje daleko od Fleuryho branky.

Adam Lacek

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr.
    Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Ouellet, Ericsson, Sproul – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, D. Larkin, Vanek – Jurčo, Nielsen, Glendening – D. Miller, Sheahan, Ott.

Rozhodčí: G. Hebert, St. Pierre – Driscoll, Mach

Diváci: 18661