David Servis – Česká univerzitní reprezentace 4:3 (po pr.)
HC David Servis Č. Budějovice
4:3 (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
Česká univerzitní reprezentace
Pondělí 05.12.2016, 17:20 • Budvar aréna • Přípravné zápasy

Zajímavou podívanou, kterou si však nenechalo ujít jen opravdu málo fanoušků, jsme dnes viděli v domovském stánku českobudějovického Motoru. Univerzitní výběr ovládl první i druhou třetinu, kdy byl jasně lepším týmem, a vytvořil si zdánlivě bezpečný tříbrankový náskok. David Servis však ve třetí třetině sebral všechny zbývající síly a předvedl nevídaný obrat. Během necelých dvou minut vstřelil tři góly a vyrovnal!

Českobudějovickým po gólech narostla křídla a akademici museli začít od začátku. I přes velké šance v posledních okamžicích základní hrací doby, kterých bylo na obou stranách hodně, se šlo na prodloužení.

V něm měla šanci na skórování obě mužstva, ale rozhodující trefu si pro sebe uzmul David Servis. Obránce Lukáš Chaloupka svým druhým dnešním gólem sekundu a půl před koncem prodloužení zařídil, alespoň dle průběhu prvních dvou třetin nečekanou, výhru domácího celku. (19:31:07)

64:59
    David Servis právě vstřelil branku!
    Jak už to tak v poslední minutě vypadalo, servismanům se povedlo skórovat a utkání rozhodnout. A to sekundu a půl před koncem prodloužení! Hrdinou zápasu se stává zkušený obránce LUKÁŠ CHALOUPKA, který si vybruslil s pukem mezi kruhy a pěknou střelou propálil brankáře univerzitního celku. Asistence: Adam Vylíčil a Milan Šesták.

64:15
    Jiří Hanzal mohl rozhodnout! Dostal puk do dobré pozice a se svým zakončením si ještě chvilku počkal. Chtěl totiž přihrát na hůl spoluhráče před odkrytou klec, ten byl ale dobře hlídaný.

62:56
    Střela Ladislava Marka z dobré pozice trefila gólmana univerzitního týmu jen do masky.

62:26
    Šestákovo nahození od levého mantinelu bylo hodně nebezpečné. Jen těsně vedle tyče Kubáňovy svatyně letělo.

61:40
    Vysokoškoláci jsou v útočné třetině, ale zatím neohrozili Kůdelu. Hraje se v poměrně vysokém tempu.

60:46
    Střela akademiků byla vyražena do ochranné sítě. Vhazování před Kůdelou.

60:31
    Ladislav Marek velkou rychlostí vlétl do útočné třetiny, ale žádná šance z toho nakonec nebyla.

60:01

Poslední minuty v Budvar aréně nabídly opravdu zajímavou podívanou. Vyhrát mohly nakonec oba týmy, rozhodnou ale bude muset až prodloužení tři na tři, případně nájezdy.

60:00

59:42
    Neuvěřitelné! Servismani mohli vyhrát zápas, ale nyní ho málem prohráli. Trestuhodně totiž nechali hned po buly proniknout Davida Zachara až k brance. Ten si už poněkolikáté dnes dokonale roztáhl gólmana, ale znovu za něj nezvládl dostat puk. Následně vracel vyražený kotouč do brankoviště, a ten se po odrazu od brusle Davida Ballnera jen se štěstím pro domácí nedostal do sítě!

59:30
    Hraje se na druhé straně. Po střele akademiků se vhazuje po levici Kůdely.

59:02
    Josef Matoušek pěkně vybídl střílenou přihrávkou ke skórování Patrik Zaymla a kotouč už byl za vyjetým Kubáněm. Přesto se nějakým způsobem nedostal do klece!

58:21
    David Servis cítí šanci a na hřiště poslal čtyři útočníky a jediného obránce Matouška. Málem se to vyplatilo, Patrik Zayml si nabruslil mezi kruhy a jeho střela mohla klidně skončit v síti!

57:23
    Zadák Josef Matoušek zkoušel překvapit Kubáně střelou hned po vhazování. Brankář České reprezentace ale zasáhl úspěšně lapačkou.

56:46
    Hosté jsou teď v útoku a mohlo dojít k velké šanci, kdyby přihrávka Davida Zachara na nabízejícího se obránce nebyla moc rychlá...

55:49
    Ve velké šanci se octl znovu Ladislav Marek, kterého nechali beci vysokoškoláků bez povšimnutí. Šikovný forvard ve službách David Servisu však puk přes tělo Kubáně neprocpal!

55:17
    Velmi dlouho se hrálo u mantinelu v útoční třetině domácích, a tak sudí hru raději přerušil.

54:21
    Josef Saňa teď vypálil tvrdě od modré čáry, ale puk naštěstí pro Servis nemířil na branku.

Dnešní netradiční utkání na tribuně Budvar arény sleduje v tuto chvíli jen 52 diváků.

52:39
    Servismanům evidentně narostla křídla. Utkání v tuto chvíli má opravdu náboj.

51:58
    Důrazně si počínal Jakub Gernar z týmu akademiků, který se prodral až před Kůdelu, kterého tvrdou ranou prověřil.

51:30
    Znovu šance na druhé straně a Martin Štrunc v ní. Kůdela musel několika návštěvníkům dnešního mače předvést hbitou lapačku!

50:59
    Tvrdá rána hned po buly přišla z hole Jiřího Hanzala. Sám Andreas Kubáň musel být jistě hodně překvapený, ale puk vyrazil mimo nebezpečí.

50:23
    Vysokoškoláci teď zažili hodně nepovedené dvě minuty a snaží se na ně zapomenout. Martin Štrunc je jedním z těch, kteří se snaží vrátit výběru Jaroslava Lišky vedení.

48:36
    Akademici si podle očekávaní vzali oddechový čas.

48:36
    Tak to pozor, servismani v mžiku vyrovnávají! O tom, že je LADISLAV MAREK silný na puku, se v Budvar aréně dobře ví. Kmenový hráč Motoru se nyní s pukem na holi vydal na cestu útočnou třetinou. Vytočil se na osu hřiště, odkud důraznou ranou mezi nohy brankáře vstřelil důležitý gól. Asistence: Milan Šesták.

47:31
    Domácí pokračují v tlaku a už jsou na dostřel! Zayml přihrál na levý mantinel MILANU ŠESTÁKOVI, jehož střela právě z tohoto vzdáleného místa prošla až za záda gólmana Andrease Kubáně. Ještě to může být drama. Asistence: Patrik Zayml a Ladislav Marek.

46:44
    Servismani nejprve zahrozili Vylíčilem, aby o pár okamžiků později vstřelili svoji první branku. Od modré čáry nejprve pálil pravý bek Pessr a orazítkoval tyč za vyjetým gólmanem Kubáněm. Poté se puk odrazil přímo na hůl číhajícího LUKÁŠE CHALOUPKY, který ranou trefil v podstatě prázdnou branku. Asistence: Jan Pessr.

45:29
    Byl to znovu David Ballner, který měl další šanci. Puk z mezikruží letěl dobře, ale Kůdela už jej svírá v rukavici.

45:11
    David Ballner nahazoval od modré, ale puk ani nedolétl na branku.

45:02
    Po vysokém vyhození domácích se hra stěhuje před Kůdelu.

43:54
    Po Vylíčilově akci se puk dostal ke kapitánu Rudolfu Suchánkovi, který byl sám před bránou, ale nedokázal překonat Kubáně. Ten následně kryl i dorážku stejného hráče.

42:48
    Střela Milana Břečky od modré čáry by trefila spíše fotbalovou branku. Puku se ujímají hosté.

42:21
    A znovu se opakuje to samé...

42:11
    Servismani si nepřesně přihráli a puk míří na icing.

41:20
    Zayml si odpykal trest a vrací se na ledovou plochu.

41:02
    Další hned tři rány z hole Ladislava Hlaveše, ale ani jedna se neujala.

40:27
    Poprvé dnes vypálil obránce Tábora Ladislav Hlaveš. Jeho tvrdý projektil šel ale přímo doprostřed, a tak Kůdela neměl těžkou práci.

40:01

Druhá třetina už tak jednostrannou podívanou nepřinesla. David Servis začal lépe bruslit a měl i více střel než v první části. Postupně se však převaha přelila opět na stranu vysokoškoláků, kteří vsítili jednu branku a navýšili svůj náskok na tři góly. Oba týmy již vystřídaly své brankáře a na obou stranách už jsme také viděli jedno vyloučení. Buďme zvědavi, zda se hráči David Servisu ještě dokáží kousnout!

40:00

39:55
    Obrovská šance po střele Jakuba Gernera! Hynek Kůdela ale zabránil čtvrté brance v síti Českobudějovických.

39:46
    Hosté po střele na Kůdelu vybojovali 14 sekund před koncem třetiny útočné pásmo.

39:20
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Patrik Zayml – 2 min., podražení).

39:12
    Běží poslední minuta a možná se dočkáme dalšího gólu. Vysokoškoláci jsou totiž hodně aktivní v útočné třetině.

38:28
    Sám před bránou byl Tomáš Semrád, který dostal přesnou přihrávku a stačilo trefit odkrytou klec! Havlíčkobrodský obránce ale v šanci selhal.

V brance univerzitního týmu před pár minutami Josefa Nováka nahradil Andreas Kubáň.

37:40
    Vysokoškoláci už jsou v plném počtu.

37:14
    Servismani zatím v přesilovce gólmana hostů moc neprověřili. Až teď pálí od modré čáry Milan Břečka.

35:40
    Vyloučení v týmu Česká univerzitní reprezentace (Marek Bail – 2 min., podražení).

35:29
    Kapitán akademiků David Zachar je v další stoprocentní příležitosti! Tentokrát dostal krásnou diagonální přihrávku na střelu bez přípravy, ale v cestě stál znovu beton Kůdely.

35:19
    Nádhernou dostal na druhou modrou David Zachar a natlačil se před dojíždějící beky po křídle před bránu. Dokonce si položil gólmana Servisu, ale přes jeho ležící beton nedokázal zvedout puk!

34:09
    Petr Chaloupka a David Blažek z týmu hostů byli v krátkém sledu osamoceni před Kůdelou. Oba pálili z první, ale bývalý brankář Motoru oba pokusy udržel před čarou.

33:27
    Zkušený bek Lukáš Chaloupka mazácky objel vlastní branku a zmátl tak soupeře. Následnou přihrávku ale neadresoval přesně.

32:29
    Jiří Hanzal se jako tank vřítil do brankoviště akademiků, a dokonce vytlačil z brány i samotného gólmana Josefa Nováka. Puk přesto za jeho záda nedostal.

31:49
    Marek Bail se dostal ke střele a domácí mohli prohrávat už propastným rozdílem. Kůdela ale vytáhl úspěšný zákrok.

30:12
    Tým Česká univerzitní reprezentace právě vstřelil branku! Hodně laciný gól v síti David Servisu. Univerzitní tým se dostal před Kůdelu, kterému však obránci moc nepomohli, a bekhendem z bezprostřední blízkosti se prosadil DAVID BLAŽEK. Asistence: Michal Brzobohatý.

28:43
    Vysokoškoláci se opět dostávají do obvyklého tempa, ale finální nahrávky si nedávají přesně.

26:45
    Nutno říci, že David Servis začal od začátku druhého dějství mnohem lépe bruslit. Je znát, že hra se vyrovnala a univerzitní tým už tolik nedominuje.

25:39
    Tvrdě z první pálil Jakub Baca, ale Kůdela vytasil hezký zákrok. Následně dorážel Jan Bárta, ale ani jeden z nejmladších členů Liškovy bandy si na brankáře servismanů nepřišel.

25:10
    David Zachar teď dvakrát za sebou nebezpečně nahazoval kotouč do brankoviště, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

24:11
    Ohrožení branky také na druhé straně. Střela příklepem z hole Milana Šestáka ale nebyla pro Nováka v kleci hostí velkým problémem.

23:39
    Jakub Gernar se dostal do zakončení a po jeho důrazné střele málem Kůdela zajel do branky i s pukem.

23:13
    Akademici jsou teď mírně pod tlakem, ale servismani se zatím ke střelbě nedostali.

22:00
    O chvíli později střílí na branku vysokoškoláků také Milan Šesták, ale jeho pokus, který tentokrát šel na bránu, se také neujal.

21:45
    Od modré čáry pálil obránce Ondřej Cikán, ale puk mířil mimo branku Nováka.

20:49
    V úvodu druhé části jsou aktivnější hosté, kteří už jsou napevno usazeni v pásmu David Servisu. Kůdela zatím žádné střele ale čelit nemusí.

20:01

V první dvacetiminutovce byl jednoznačně lepší akademický tým vedený Jaroslavem Liškou. Mladí hokejisté svého druholigového soupeře znatelně přebruslovali a na Kůdelu mohlo mířit dobrých 20 střel. Univerzitní reprezentanti mohli skórovat klidně i vícekrát, protože obránci nechávali často prostor pro dorážky. Kůdela však dělal, co mohl, a tak tu máme stále ještě hratelný výsledek 0:2.

V první třetině nebylo ani jedno vyloučení. Hraje se poměrně v rychlém tempu a hodně útočně. Josef Novák v brance akademiků si však sáhl na puk zatím minimálně. Uvidíme, co přinese druhá část. Sledujte náš online přenos i dále!

20:00

19:08
    Hned dvakrát byl v dobré střelecké pozici Jakub Kadlec. Poprvé předvedl rychlý průnik po pravém křídle, o chvíli později dostal přesnou přihrávku mezi kruhy. Oba puky z jeho hole zastavil Kůdela.

18:28
    Puk je pod kontrolou hostujícího celku, který se připravuje na další útočný výpad.

17:40
    Akademici předvedli jednu nepřesnou přihrávku z vlastního pásma a hra se po delší době stěhuje před Josefa Nováka.

17:00
    Další akci univerzitního mužstva zastavil ofsajd. Obraz hry se nemění, David Servis zatím kromě jedné velké šance nic jiného neměl.

15:55
    Kůdela musel zase zasahovat, tentokrát doráželi hosté minimálně dvakrát. V šanci byl především Jakub Kadlec, který však puk za druholigového gólmana nedostal.

15:15
    Hezká akce v podání Davida Zachara, který se snažil přihrát bekhendem z otočku volnému spoluhráči, ale jeho pas byl trochu pomalejší.

14:14
    Hraje se aktivní hokej, vysokoškoláci bruslí a servismani se s nimi horko těžko snaží držet krok.

12:45
    Tvrdou střelou od modré čáry se prezentoval Josef Saňa, ale brankář Kůdela tentokrát puk vyrazil.

12:04
    Tým Česká univerzitní reprezentace právě vstřelil branku! Další zásah na sebe nenechává dlouho čekat. Akademici opět rozebrali domácí tým a Kadlec ještě z dobré pozici mezi kruhy přihrál pod sebe MICHALU BRZOBOHATÉMU, který pohotovou střelou skóroval. Kůdela už se ke druhé tyči prostě nemohl stihnout přemístit. Asistence: Jakub Kadlec.

11:08
    Tým Česká univerzitní reprezentace právě vstřelil branku! To už muselo přijít. Univerzitní tým byl hodně aktivní a Kůdela už na smršť úniků a střel nemohl stačit. DAVID BALLNER dostal přesnou přihrávku od Zachara mezi kruhu a důraznou střelou nad lapačku překonal brankáře David Servisu. Asistence: David Zachar a Ladislav Hlaveš.

09:58
    Nádherný individuální průnik Ondřeje Krpaty, který dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou a proháčkoval se minimálně přes tři protihráče. Na Kůdelu si ale bekhendovým blafákem nepřišel.

09:09
    Tak jsem to zakřil. Nyní totiž měli servismani stoprocentní šanci na skórování! Nejprve neuspěl tváří v tvář Novákovi Jiří Bárta, který nedokázal ležícího gólmana překonat, následně dorážku neproměnil kapitán domácích Rudolf Suchánek.

08:43
    David Servis je zatím bezradný. Teď si ve středním pásmu několikrát nebyl schopen přihrát a odpálil puk pouze na zakázané uvolnění.

07:32
    Další šance univerzitního celku, ve které byl Jindřich Sklenička. Tomu se kotouč šťastně odrazil od nohy a jen tak tak, že gólmanovi domácího týmu nepropadl do brány.

06:27
    Martin Štrunc se dostal do samostatného úniku a snažil se překvapit Kůdelu střelou na vyrážečku. Trefil tyčku!

05:49
    Obránce Marek Novák pálil na Kůdelu od modré čáry, ale ten na puk z jeho hokejky dobře viděl.

04:18
    A následně je brankář Servisu opět v rozkleku v brankovišti. Obránci mu dnes opravdu moc nepomáhají, nyní se za něj jakou dobu snažil procpat puk ve stoprocentní šanci David Zachar.

03:48
    V další velké šance akademiků Hynek Kůdela vychytal Davida Ballnera!

03:04
    Pozornost gólmana Josefa Nováka teď poprvé vyzkoušeli domácí. Josef Matoušek šikovně nahazoval od modré čáry a brankář měl štěstí, že chytil puk, na který moc neviděl.

02:02
    Zatím je utkání jednoznačně v režii celku Jaroslava Lišky. Vysokoškoláci rychle bruslí a napadají, takže David Servis nestíhá.

01:08
    Obrovská šance univerzitního týmu! Jakub Kadlec naservíroval puk před odkrytou branku Janu Bártovi, který však nezvládl dosáhnout na kotouč. Následně měl útočník českobudějovické juniorky další šanci, ale i tentokrát měl Kůdela štěstí.

00:30
    První šanci měl hostující David Zachar, který dostal kotouč do mezikruží a vypálil bekhendem. Servismani mu nechali nějaký čas na přípravu střelby, ale Kůdela puk vyrazil nad branku.

00:01

Začátek utkání se nám o něco protáhne. Oba týmy teprve dokončily rozbruslení a přijíždí rolba, která plochu před začátkem duelu upraví.

Na domácím ledě dnes nastoupí útočník univerzitního týmu Jan Bárta, který jinak nastupuje za juniory Motoru České Budějovice.

HC David Servis Č. Budějovice: Kůdela (Spáčil) – Pessr, L. Chaloupka, Zich, Matoušek, Babchuk, Břečka, Cikán – Ferebauer, Jiří Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek (C), Marek, Hanzal, Volf, Kozák, Zayml, Čanda

Česká univerzitní reprezentace: J. Novák (Kubáň) – M. Novák, Saňa, Bail, Hlaveš, Baca, Polesný, T. Semrád, P. Chaloupka, Sklenička – Ballner, Zachar (C), Kafka, Blažek, Štrunc, Brzobohatý, Kadlec, Jan Bárta, Müller, Gernar, Krpata.

HC David Servis České Budějovice
    Servismani jsou v letošním ročníku nováčkem třetí nejvyšší soutěže a podle toho také jejich výsledky vypadají. Ve skupině střed jsou předposlední, když získali 18 bodů v 19 zápasech. Osa týmu, který postoupil z krajské ligy, se de facto rozpadla, a tak mají svěřenci Rudolfa Suchánka a Jiřího Fedura k dispozici hodně mladý tým.

Mezi jeho opory patří Jiří Hanzal, bratr českého reprezentanta, dále například produktivní Jiří Bárta nebo z Motoru zapůjčený Ladislav Marek. David Servis však v poslední době formu nemá – prohrál ve Žďáru nad Sázavou 2:5 a na ledě Kolína dokonce 1:6.

Univerzitní výběr České republiky
    Česká reprezentace vysokoškoláků se poprvé sešla na začátku listopadu ve Slaném. Koučem týmu je manažer mládeže českobudějovického Motoru Jaroslav Liška, jenž připravuje už dlouhá léta tým na zimní univerziádu. Ta letošní se koná v lednu následujícího roku v kazachstánském Almaty.

Mužstvo je složeno převážně z hráčů 2. ligy, úroveň zápasů na univerziádě je ale po zkušenostech z předchozích let o něco vyšší. O tom, že tým českých akademiků má svou nespornou kvalitu, svědčí i dosud poslední utkání, v němž porazil juniory Kladna 3:2. V kádru Liškova výběru bylo už tehdy posledních 25 jmen, takže tým, který přijede dnes na jih Čech, by se měl víceméně představit i na univerziádě.

Vážení hokejoví fanoušci, vítám vás u sledování netradičního online přenosu! V českobudějovické Budvar aréně ale dnes nehraje Motor, nýbrž druholigový HC David Servis, který má jinak domácí halu v Hokejovém centru Pouzar. Servismani se střetnou v přípravném utkání s Univerzitní reprezentací České republiky, jež se připravuje na lednovou univerziádu v Kazachstánu. Utkání bude probíhat se všemi náležitostmi a jeho začátek je naplánován na 17. hodinu.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 47. L. Chaloupka (Pessr), 48. Šesták (Zayml, Marek), 49. Marek (Šesták), 65. L. Chaloupka (Vylíčil, Šesták) – 12. Ballner (Zachar, Hlaveš), 13. Brzobohatý (Kadlec), 31. Blažek (Brzobohatý)

HC David Servis Č. Budějovice: Kůdela – Matoušek, Čanda, Pessr, L. Chaloupka, Břečka, Kozák, Cikán – Vylíčil, Suchánek ml., Ferebauer – Marek, Zayml, Šesták – Jiří Bárta, Hanzal, Volf. Trenéři: Suchánek st., Fedur
    Česká univerzitní reprezentace: J. Novák (31. Kubáň) – Hlaveš, Bail, Polesný, Baca, Saňa, M. Novák, P. Chaloupka, T. Semrád – Kafka, Zachar, Ballner – Müller, Jan Bárta, Kadlec – Brzobohatý, Štrunc, Blažek – Sklenička, Krpata, Gelnar. Trenér: Liška

Rozhodčí: S. Mertl, Šesták