Kometa Brno – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 2:1 (kon.)
Písek – Vsetín 4:9 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (po pr.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (1:2 po s.n.)
Zlín – Sparta 5:2 (kon.) | Letňany – Kolín 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 4:1 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 0:6 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:1 (po pr.)
Berani Zlín
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 09.12.2016, 16:30 • PSG aréna • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Úvodní část extraligy staršího dorostu je za námi, nyní nás čeká první kolo nadstavby. Jedním ze zápasů bude duel mezi Zlínem a Spartou na PSG aréně.

Nadcházející soupeře spojuje několik velmi podobných znaků. Jak Zlínští, tak Pražané se kvalifikovali do nadstavbové skupiny A ze čtvrtého, tedy posledního možného, místa ve své výchozí skupině. Do dalšího pokračování soutěže mají proto nejhorší výchozí pozici: Zlín bude začínat skupinu A z posledního dvanáctého místa, Sparta z předposledního jedenáctého. Nutno také dodat, že oba soupeře dělí v tabulce rovné tři body.

Poněkud rozdílná je naopak současná výsledková forma obou týmů. Zatímco mladí ševci prohráli poslední čtyři utkání, mladí Pražané ze stejného počtu zápasů vydolovali tři výhry. Přenese si Sparta současnou pohodu také do nadstavby, nebo se naopak Zlínu podaří utnout nelichotivou sérii? Odpovědi se dočkáme už za několik hodin.

Drobnou zajímavostí na okraj budiž fakt, že Zlín i Sparta sehráli ve svých skupinách v základní části jeden jediný zápas, který muselo rozhodnout až nastavení. Žádný soupeř Zlína ve skupině Východ ani žádný soupeř Sparty ve skupině Západ nehrál letos prodloužení tak málokrát jako právě tyto dva celky.

Abych těch podobností nebylo málo, tak Moravané i Pražané onen jeden zápas dovedli do samostatných nájezdů, v nichž získali druhý bonusový bod. Zlín přetlačil na začátku září Třinec, Sparta v říjnu zdolala Letňany.

PSG Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Dluhoš, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Kristek, Leška.

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Prymula, Čech, Vorobjev, Pavel.

Rozhodčí: Netopil – Hübl, Hubáček.

00:01

03:03
    Zlín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ SVĚTLÍK. Asistence: Jonáš Kočica a Jan Dluhoš.

04:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ONDREJ ŠIŠOLÁK. Asistence: Patrik Prymula a Marcel Čížek.

08:54
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Janošek – 2 min., podražení).

10:54

14:16
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Dřímal – 2 min., podražení).

16:16

17:24
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pavel Hlavatý – 2 min., podražení).

19:11
    Domácím se povedlo využít první přesilovou hru, kdy se trefil JONÁŠ KOČICA. Asistence: Vlastimil Hefka, Matyáš Hamrlík.

20:00

Po první dvacetiminutovce vedou domácí, kteří v poslední minutě úvodní části využili početní výhodu a získali zpět jednobrankový náskok.

20:01

20:22
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Dobiáš – 2 min., vysoká hůl).

21:56
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pavel – 2 min., hrubost).

22:12
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Švarc – 2 min., sekání).

22:37
    Domácím se povedlo využít dvojnásobnou přesilovou hru. Střelcem branky je VLASTIMIL HEFKA. Asistence: Jan Dluhoš, Matyáš Hamrlík.

23:41
    Ševci využili i další vyloučení Sparty. KRYŠTOF DVOŘÁČEK zvyšuje na rozdíl tří branek. Asistence: Jakub Jenáček, Lukáš Světlík.

23:41
    Po čtvrté inkasované brance opouští Mičán branku Sparty a nahradí jej Škorpík.

25:44
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Nacházel – 2 min., hákování).

27:44

35:51
    Autorem branky je JEGOR GNUSIN. Asistence: Ondrej Šišolák.

38:53
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Hefka – 2 min., vysoká hůl).

39:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pavel – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Zlínu se povedlo ve druhé třetině využít dvě přesilové hry a zvýšit vedení na rozdíl tří branek. Spartě se ale povedlo v snížit, a tak do třetí třetiny vstoupí domácí s vedením 4:2.

40:01

55:42
    Domácí zvyšují na rozdíl tří branek, JAN MAREK se trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Tomáš Dřímal a Jáchym Janošek.

56:08
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Dvořáček – 2 min., vysoká hůl).

58:08
    Domácí hrají v plném počtu.

58:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čech – 2 min., sekání).

59:21
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tůma – 2 min., vysoká hůl).

Utkání je za námi. Domácí hokejisté zvládli náročnou bitvu s pražskou Spartou a hned v prvním utkání nadstavby si připisují tři body do tabulky.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (18:48:35)

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 4. Světlík (Kočica, Dluhoš), 20. Kočica (Hefka, Hamrlík), 23. Hefka (Dluhoš, Hamrlík), 24. Dvořáček (Jenáček, Světlík), 56. Marek (Dřímal, Janošek) – 5. Šišolák (Prymula, Čížek), 36. Gnusin (Šišolák)

Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Dluhoš, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Kristek, Leška.
    HC Sparta Praha: Mičán (24. Škorpík) – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Prymula, Čech, Vorobjev, Pavel.

Rozhodčí: Netopil – Hübl, Hubáček