Feirense – Porto 0:4 (kon.) | Nacional – Tondela 3:2 (kon.) | Benfica – Sporting 2:1 (kon.)
Braga – FC Ferreira 3:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:1 (1:0)
Sporting Lisabon
Neděle 11.12.2016, 19:00 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz), Lisabon (kapacita: 65.647 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 13. kolo

V tomto dramatickém zápase vyhrávají domácí fotbalisté, kteří dokázali porazit městského rivala poměrem 2:1. Sporting byl střelecky aktivnější, ale nedokázal efektivně využívat své šance. To domácím na dva góly stačili čtyři střely. (21:00:09)

90+4

90+3
    Domácí tým má k dispozici rohový kop, rozehraje jej Pizzi. Jeho centr odvrátila obrana.

90+1
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Samaris.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Nyní už běží poslední minuta základní hrací doby.

89
    Hosté se sympaticky snaží s výsledkem něco udělat, ale domácí celek hraje zodpovědně před vlastní brankou.

88
    Dvě minuty zbývají do konce druhého poločasu, uvidíme, zda sudí nějakou minut nastaví.

87
    Nedovolených zákroků přibývá, na druhou stranu času na vyrovnání už hosté nemají mnoho.

85
    Žlutou kartu dostává Danilo (Benfica Lisabon). Nyní přichází karetní trest také pro domácího hráče. Střídající Danilo po faulu vidí žlutou.

84
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Dost, přichází André.

82
    Žlutou kartu dostává Coates (Sporting Lisabon). Další karetní trest pro hosty.

81
    Žlutou kartu dostává Zeegelaar (Sporting Lisabon). Hodně nešetrný zákrok znamená žlutou kartu pro hostujícího hráče.

80
    Deset minut zbývá do konce zápasu, domácí fotbalisté drží jednobrankové vedení.

78
    Po delší době jsme viděli střelu na branku, po krásné samostatné akci se do zakončení dostal Rafa Silva, který nedokázal elegantní akci zakončit.

74
    Sporting Lisabon je poslední minuty aktivnějším týmem, žene se za vyrovnáním. Domácí defenziva si nyní počíná velmi dobře.

73
    Žlutou kartu dostává Jiménez (Benfica Lisabon). Hodně zbytečná žlutý karta pro domácího hráče.

72
    Hostující Campbell rozehrává rohový kop. Nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení neprobojoval.

71
    Sledujeme nyní podstatně aktivnější hru Sportingu, který se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.