Feirense – Porto 0:4 (kon.) | Nacional – Tondela 3:2 (kon.) | Benfica – Sporting 2:1 (kon.)
Braga – FC Ferreira 3:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:1 (1:0)
Sporting Lisabon
Neděle 11.12.2016, 19:00 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz), Lisabon (kapacita: 65.647 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 13. kolo

V tomto dramatickém zápase vyhrávají domácí fotbalisté, kteří dokázali porazit městského rivala poměrem 2:1. Sporting byl střelecky aktivnější, ale nedokázal efektivně využívat své šance. To domácím na dva góly stačili čtyři střely. (21:00:09)

90+4

90+3
    Domácí tým má k dispozici rohový kop, rozehraje jej Pizzi. Jeho centr odvrátila obrana.

90+1
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Samaris.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Nyní už běží poslední minuta základní hrací doby.

89
    Hosté se sympaticky snaží s výsledkem něco udělat, ale domácí celek hraje zodpovědně před vlastní brankou.

88
    Dvě minuty zbývají do konce druhého poločasu, uvidíme, zda sudí nějakou minut nastaví.

87
    Nedovolených zákroků přibývá, na druhou stranu času na vyrovnání už hosté nemají mnoho.

85
    Žlutou kartu dostává Danilo (Benfica Lisabon). Nyní přichází karetní trest také pro domácího hráče. Střídající Danilo po faulu vidí žlutou.

84
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Dost, přichází André.

82
    Žlutou kartu dostává Coates (Sporting Lisabon). Další karetní trest pro hosty.

81
    Žlutou kartu dostává Zeegelaar (Sporting Lisabon). Hodně nešetrný zákrok znamená žlutou kartu pro hostujícího hráče.

80
    Deset minut zbývá do konce zápasu, domácí fotbalisté drží jednobrankové vedení.

78
    Po delší době jsme viděli střelu na branku, po krásné samostatné akci se do zakončení dostal Rafa Silva, který nedokázal elegantní akci zakončit.

74
    Sporting Lisabon je poslední minuty aktivnějším týmem, žene se za vyrovnáním. Domácí defenziva si nyní počíná velmi dobře.

73
    Žlutou kartu dostává Jiménez (Benfica Lisabon). Hodně zbytečná žlutý karta pro domácího hráče.

72
    Hostující Campbell rozehrává rohový kop. Nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení neprobojoval.

71
    Sledujeme nyní podstatně aktivnější hru Sportingu, který se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.
    69. DOST - 2:1

69
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Hostující celek dvacet minut před koncem druhého poločasu snižuje, postaral se o to po výborné Campbellově přihrávce DOST.

65
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Franco Cervi.

64
    Mnoho zajímavého dění nyní na hrací ploše nevidíme, ani jeden celek se nikam nežene, domácí vedou o dvě branky a nikam se neženou.

61
    Hostující Dost se probojoval do střelecké pozice, a tak měl domácí brankář plné ruce práce. S jedovatým pokusem si dokázal poradit.

61
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ruiz, přichází Ruiz.

60
    Další rohový kop Sportingu, znovu si míč u rohového praporku srovnat Ruiz. Následně William Carvalho minul branku.

59
    Hned dva rohové kopy měl k dispozici hostující celek. Ruiz je oba rozehrál a po tom druhém musel zasahovat domácí brankář Ederson, neboť na něho mířila rána Williama Carvalha.

58
    Domácí nedávají svému soupeři ani metr ledu bez boje. Sledujeme aktivní hru z obou stran, optickou převahu máš Benfica.

56
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí se snaží hrát co nejvíce takticky.

55
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Salvio, přichází Danilo.

54
    Hosté mají k dispozici rohový kop, jeho rozehrávky se ujme Campbell. Následně se k ráně z velké dálky dostal Zeegelaar. Jeho pokuse zablokoval domácí Luisão.

52
    Domácí hráči jsou aktivnější, snaží se hrát co nejdále od vlastní branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

50
    Sporting Lisabon se nemůže po inkasované brance dostat do tempa, domácí fotbalisté jsou jednoznačně aktivnější.
    47. JIMÉNEZ - 2:0

47
    Benfica právě vstřelila branku!
    Semedo výborně našel před brankou volného JIMÉNEZE, který poslal míč do protipohybu brankáře. Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení po rychlé akci. Na stadionu není slyšet vlastního slova.

46
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bruno César, přichází Campbell.

46

Domácí fotbalisté se i díky skvělé podpoře fanoušků dokázali v tomto zápase prosadit jako první. Ve 24. minutě se po přesném centru trefil přesně Salvio.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Hostující tým fauloval na polovině hrací plochy, následovat bude volný kop domácích. To bude pravděpodobně poslední akce poločasu.

45+1
    Nastavovat se budou nad rámec prvních pětačtyřiceti minut dvě minuty.

45
    Pizzi rozehrával rohový kop. S jeho centrem si naprosto snadno dokázal brankář poradit. Následovat dlouhý odkop od branky.

43
    Do dobré střelecké pozice se propracoval domácí Jiménez. Hostující brankář dokázal jeho ránu vyrazit jen na rohový kop.

41
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, domácí fotbalisté kontrolují hru a drží jednobrankové vedení. Hostům nelze upřít snahu, ale zatím to nestačí.

40
    Hned dvakrát měli hosté k dispozici rohový kop. Oba jej rozehrál Bruno César. Po druhém se do zakončení dostal William Carvalho. Po nepřehledné situaci se dostal do střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

38
    Ruben Semedo se probojoval do zakončení, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný soupeřem. Následně na druhé straně ohrozil branku Salvio. Jeho zakončení končí mimo. Domácí Salvio se vrací po ošetření do hry.

37
    Žlutou kartu dostává Gonçalo Guedes (Benfica Lisabon). Naprosto zbytečný zákrok znamená žlutou kartu pro domácího hráče.

35
    Osobních soubojů a zákroků na hranici pravidel začíná přibývat. Že by se hrálo v rukavičkách, to rozhodně ne. Ostatně, v derby to nemůže být jinak.

33
    Sporting se probojoval do další slibné pozice, ale André Almeida dokázal míč zablokovat.

33
    Hostující Bruno César rozehrává rohový kop. Jeho spoluhráč se dostal k hlavičce, s níž neměl brankář žádný problém.

32
    Salvio, autor zatím jediného gólu je ošetřovaný za postranní čarou. Domácí kouč bude muset pravděpodobně střídat svého svěřence.

31
    Půl hodiny hry je pryč. Domácí k velké radosti většiny fanoušků vedou o jednu branku a jsou aktivnější.

30
    Benfica to vymyslela dobře, centr z levé strany směřoval na vzdálenější tyč, ale domácí hráč na míč nedosáhl.

29
    Domácí brankář odkopl míč daleko od své branky, na polovině hrací plochy se jej zmocnili hosté, kteří tak postupují do útoku.

28
    Domácí fanoušci jsou v sedmém nebi, radují se, fandí, poskakují na tribunách. Atmosféra zápasu je výborná.

27
    Bruno César rozehrával rohový kop, následoval centr před domácí branku. Tam ale došlo ke střetu dvou hráčů, a tak se přerušuje.

26
    Žlutou kartu dostává Bruno César (Sporting Lisabon). Za hodně zbytečný faul vidí hostující hráč žlutou kartu.
    24. SALVIO - 1:0

24
    Domácí fotbalisté se dostávají do vedení. Rafa Silva krásným centrem našel volného SALVIA, který zakončil přesně.

22
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

20
    Momentálně sledujeme hru, která nenabízí mnoho zajímavých šancí, protože je plná nepřesností z obou stran.

18
    Míč se dostal až k brankáři Sportingu, který volí pro rozehrávku dlouhý výkon až za půlící čáru.

18
    Fejsa rozehrává volný kop, jeho centr byl nepřesný, a tak se směr hry otáčí.

16
    Domácí Ederson musel zasahovat po střele Ruize. Vůbec to hlavičkující hráč nemyslel špatně, ale zakončil jen do středu branky.

15
    Domácí fanoušci zaházeli hrací plochu desítkami papírků, mezi kterými se kličkuje jen těžko. Zmařili tak slibnou akci svého týmu. Rozhodčí přerušuje hru a dochází k úklidu hrací plochy.

13
    Pizzi rozehrává volný kop, rozhodl se pro střelu, hostující brankář kryje míč. Následovat bude dlouhý odkop od branky Sportingu.

12
    Domácí Rafa Silva to vzal na sebe, dostal výbornou přihrávku, ještě mohl vylepšit pozici, ale zakončil sám. Elegantně obešel obránce a následně míč poslal do středu branky, kde byl připravený Rui Patrício.

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme aktivní hru hostů, domácí se musí bránit.

9
    Hosté nyní zlepšili svou hru, do zakončení se dostal Dost, jeho střelecký pokus zablokoval domácí Luisão.

7
    Do dobré střelecké pozice se propracoval hostující Gelson Martins. Ten obehrál dva obránce, ale na brankáře už nevyzrál. Ederson kryje míč.

5
    Domácí Nilsson Lindelöf rozehrával volný kop z poloviny hrací plochy, jeho pokus o centr na spoluhráče byl nepřesný.

4
    Optickou převahu mají fotbalisté domácího týmu, ale zatím si nedokázali vytvořit výraznější pozici pro zakončení.

3
    Úvod zápasu nabízí klidný fotbal. Ani jeden celek se nikam nežene.

1

Zápas za malý moment začne.

Benfica Lisabon: Ederson – Luisão, Fejsa, Jiménez, Nilsson Lindelöf, Salvio, Gonçalo Guedes, Pizzi, Rafa Silva, André Almeida, Semedo
    Náhradníci: Paulo Lopes – Samaris, Mitroglou, Carrillo, Franco Cervi, Jardel, Danilo

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Ruiz, Bruno César, Coates, William Carvalho, João Pereira, Adrien Silva, Dost, Zeegelaar, Ruben Semedo, Gelson Martins
    Náhradníci: Beto – Campbell, Paulo Oliveira, André, Elías, Ricardo Esgaio, Ruiz.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Benfica Lisabon vyhrál z posledních pěti zápasů dva. Poradil si s Maritimomem 6:0 a Moreirensem 3.0. Nestačil na Maritimoe 1:2 a Neapol 1:2. Remíza přišla s Besiktas 1:1.

Sporting Lisabon z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Boavistou 1:0, Aroucau 1:0 a Setubalem 2:0. Tým nestačil na Real Madrid 1:2 a na Legii 1:0.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům portugalského ligového fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Benfica Lisabon a Sporting Lisabon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.