Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Ottawa 2:6 (kon.) | Chicago – San Jose 4:1 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
San Jose Sharks
Pondělí 19.12.2016, 01:10 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z velice zajímavého duelu. Dnes se střetnou týmy, kterém mají skvělou formu a patří k tomu nejlepšímu, co Západní konference může nabídnout.

CHICAGO BLACKHAWKS

Aktuálně je Chicago v rámci Západní konference první a na svého nejbližšího pronásledovatele má již šestibodový náskok. V současné chvíli má navíc skvělou prohru, když dokázalo vyhrát čtyři zápasy v řadě!

Nejproduktivnější hráči

1. Artemi Panarin – 14+18
    2. Patrick Kane – 9+22
    3. Artem Anisimov – 14+13

SAN JOSE SHARKS

Žraloci na tom nejsou o mnoho hůře. Aktuálně mají za sebou sérii čtyř zápasů v řadě, které vyhráli. Tři z nich vybojovali navíc na půdě hostů – vždy šlo o celek z Kanady. Na to by chtěli navázat. Na dnešního soupeře ztrácí sedm bodů, mají však dva zápasy k dobu. V rámci konference jsou pak na třetím místě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: Darling (L. Johansson) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Forsling, B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hossa, Toews, Hartman – P. Kane, Motte, Panarin – Pánik, Krüger, Rasmussen – Tootoo, Hinostroza, Desjardins.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Schlemko, Dillon – Pavelski, J. Thornton, Marleau – Bødker, Couture, Labanc – Donskoi, Tierney, Meier – M. Karlsson, Wingels, J. Ward..

Utkání se již tradičně opozdí.

00:01

00:25
    První střela zápasu. Tu si připsal Kane, který obdržel přihrávku zpoza branky. Jones však reagoval dobře a poměrně snadno ji zneškodnil.

01:03
    Hossa se snaží napadat rozehrávku Sharks, to se mu však příliš nedaří.

01:35
    Kotouč mají nadále domácí.

02:13
    Teď už předchozí věta neplatí. Dillon vystřelil od modré, kotouč se po odrazu jednoho z hráčů dostal až k jednou ze Žraloků, avšak z blízkosti netrefil přesně.

02:48
    Thornton ztratil kotouč v útočném pásmu, toho využil Kane, který nabral rychlost a dokonce i zakončil. Střílel do betonu Jonese, který se připravil skvěle.

03:30
    Karlsson neudržel puk ve středním pásmu, začne se tedy znovu od rozehrávky.

03:56
    Boedker pálil z levého kruhu, ale Darling likviduje. Jeho rána nebyla příliš očekávaná, a tak nadělala starosti gólmanovi Hawks.

04:40
    Nováček v NHL Timo Meier, který si včera v prvním zápase v lize připsal první gól, byl poprvé viděn s pukem na holi. Donskoi ale byl v ofsajdu...

05:25
    Donskoi z otočky pálil do horního růžku, ale Darling ramenem vyráží!

05:50
    Další střela od modré ze strany Sharks, tentokrát se o ni postaral Braun.

06:05
    Kane se krásně uvolnil a nakonec se ocitl osamocený mezi kruhy, ale Jones svůj tým podržel! Kane střílel někam mezi betony.

06:20
    Komerční přestávka.

06:45
    Kratší pobyt Žraloků v útočném pásmu nepřinesl žádné drama.

07:16
    Couture hledal před brankou Labanca, ale obránce přizvedl puk, a tak se k němu nedostal.

07:40
    Hraje se poměrně ve vysokém tempu.

07:58
    Švýcar Meier napřáhl od modré a Darling se jen ohlédl!

08:05
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., sekání).

08:20
    Kane stál po křížné přihrávce osamocený před Jonesem, ale minisouboj vyhrál gólman! Obrovská šance!

09:05
    Domácí stále kombinují v pásmu. Sharks se teď nemůžou dostat na střídačku, což začíná být problém vzhledem k jejich únavě z dlouhého pobytu na ledě.

09:40
    Vlasic vyhazuje, na chvíli bude před Jonesem klid.

10:05

10:13
    Meier si vzal puk ihned po návratu z trestné lavice a na nic nečekal – z dálky rovnou vystřelil.

10:29
    Rasmussen se snažil projít do útočného pásma, okamžitou stopku mu však vystavil Burns. Hraje se znovu ve středním pásmu.

11:05
    Oba týmy si teď předávají kotouč. Vidíme poměrně hodně nepřesností.

12:00
    Tootoo to zkusil od mantinelu, ale trefil jen zadní mantinel. Pro Jonese nešlo o nebezpečnou situaci, a tak mohl být v klidu.

12:35
    Darling pomohl Chicagu s rozehrávkou, tu však Sharks napadali tak důrazně, až kotouč získali na svoje hokejky.

13:20
    Hjalmarsson napřáhl od modré a trefil tyčku! Jones nic neviděl, Žraloci teď měli obrovské štěstí.

14:05
    Hossa pálil z ostrého úhlu, avšak pouze do boční sítě.

14:40
    Van Riemsdyk napřáhl od modré, ale Jones opět likviduje. Přesto musel kotouč držet, protože před ním stálo několik hráčů na dorážku.

14:53
    Toews po zásahu Vlasice neudržel kotouč.

15:25
    Kane se dostal před Schlemka a zakončil, ale Jones opět vyráží.

15:47
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Niklas Hjalmarsson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

16:00
    Chicago ihned po vhazování vyhazuje do bezpečí. Sharks se musí znovu pokusit vybojovat pásmo.

16:20
    To se jim však zatím vůbec nedaří...

16:35
    Burns pálil od modré, ale Darling svým betonem zasáhl včas.

18:27
    Panarin se uvolnil dobrým pohybem a dostal se před Brauna. Ten jej zatáhl za dres, ale rozhodčí se rozhodl neposoudit situaci jako faul.

19:05
    Kotouč se ocitl v ochranné síti. Bude se vhazovat před gólmanem domácích.

19:40
    Puk se ocitl ve středním pásmu. Hru zdobí poměrně hodně nepřesností.

19:49
    Pavelski ztratil touš, díky čemuž se dostal Pánik ke střele. Jones však poměrně snadno likviduje nebezpečí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli hodně šancí, ale žádný gól. Sledujeme však velice zajímavé utkání. V některých částech třetiny byl lepší domácí celek, v jiných zase hosté. Uvidíme, co přinese druhá část.

Další třetina začne přibližně v 2:02.

20:01

20:26
    Kane se ocitl v ofsajdu, a tak zabrzdil první útok svého týmu ve druhé třetině.

20:42
    Jones likviduje nahození ze středního pásma, přestože byl napadán Pánikem.

21:13
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Na první branku utkání jsme ve druhé třetiny čekali pouze minutu. Sharks dávají svůj typický gól. Burns vypálil od modré, jeho ránu tečoval JOE PAVELSKI a kotouč se ocitl za gólmanem. Asistence: Brent Burns, Paul Martin.
    21:13 Joe PAVELSKI - 0:1

22:30
    Kane se snažil objet branku a rychle posunout kotouč k pravé tyči, ale Jones si celou situaci poměrně snadno pohlídal. Nyní jsou to domácí, kteří se musí snažit hru proti dobře zformované obraně Sharks.

23:05
    Martin nastřelil pouze Desjardinse, který získal puk a uháněl na Jonese. Bek hostů však svojí holí zasáhl, nejednalo se tedy o nic nebezpečného pro branku hostů.

23:52
    Burns bezpečně odklidil kotouč do středního pásma.

24:05
    Couture s Labancem uháněli v přečíslení dvou na jednoho, ale Labanc to vzal na sebe. To byla asi chyba, protože Couture byl v lepší pozici.

24:58
    Hinostroza zkusil své štěstí, ale dostal se jen ke střele, kterou si Jones s přehledem pohlídal.

25:35
    Hraje se poměrně dlouho od přerušení. Možná od doby, kdy padl první gól.

26:05
    Boedker to udělal skvěle! Od mantinelu se sjel až mezi kruhy, postupoval dál a dál, až vytlačil Darlinga z brankoviště. Nakonec ale jen těsně minul tyč.

26:41
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Thornton – 2 min., krosček).

27:26
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří. Místo tlaku si Tearney pohrál s pukem tak, že se s ním dostal až do útočného pásma. Tam ušetřil ještě asi deset sekund.

28:05
    Další vyhození. Tentokrát dobře zapracoval Vlasic.

28:30
    Campbell střílel od modré čáry, ale pouze do betonu.

28:41

29:17
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., napadení).

29:54
    Pavelski střílel až od modré čáry, ale byla to velice nebezpečná situace.

30:19
    Znovu Pavelski, tentokrát z předbrankového prostoru. Chicago je pod tlakem.

30:40
    Domácí konečně vyhazují do bezpečí.

31:17

31:35
    Ward byl úplně sám v brankovišti, ale nedokázal kotouč prostrčit za záda Darlinga! Ten si připisuje velice důležitý zákrok. Díky němu Chicago neprohrává již o dvě branky.

32:25
    Kane z ostrého úhlu střílel pouze do středu branky.

32:40
    Toews našel zpoza branky těsně před Jonesem postaveného Kanea, ale gólman opět drží! Skvělé momenty na obou stranách!

33:27
    Couture našel Boedkera na pravé straně, ale nebyla z toho ani střela, jelikož druhý jmenovaný si neporadil s Keithem.

34:05
    Hossa to zkusil od mantinelu. Jeho střela ale nebyla tolik přesná na to, aby ohrozila Jonese.

34:36
    Pavelski před Darlingem nebezpečně tečoval střelu od modré, ale nedokázal gólmana překonat. Takto volného ho však nesmí obrana nechávat, Pavelski je možná nejlepší hráč na teče v celé lize.

35:10
    Donskoi se řítil sám na Darlinga, ale nedokázal ho překonat!

35:40
    Motte si neporadil. Jeho ránu tečoval obránce do bezpečí.

36:15
    Další obrovská šance Sharks. Karlsson stál osamocený před Darlingem, ale ani na dva pokusy se mu nepovedlo dostrčit kotouč za čáru.

36:49
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno. Chicago vyrovnává po jednoduché akci. DUNCAN KEITH dostal přihrávku na modrou čáru, odkud vypálil mimo. Následně obdržel další šanci a z první už Jonese prostřelil. Asistence: Artěmij Panarin.
    36:49 Duncan KEITH - 1:1

37:18
    Hraje se v rohu kluziště.

37:58
    Rasmussen vzal puk a jednoduchým způsobem jej natlačil na Jonese, který však zalehl vše, co bylo pod jeho výstrojí. Rozhodčí pak okamžitě přerušil hru.

38:40
    Seabrook od modré vystřelil pěkně jedovatou ránu, ale těsně minul tři tyče!

39:19
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, hraje se tedy hlavně ve střední třetině.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou dvě třetiny. Ani to nestačilo, abychom nám to napovědělo, kdo si odnese dva body. Viděli jsme sice dvě branky, ale na počet šancí, které byly, by se hodilo gólů více. Jeden z týmů dnes přeruší čtyřzápasovou sérii výher. Kdo to bude?

Další třetina začne přibližně v 2:49.

Střely na branku

Sharks: 21
    Blackhawks: 19

40:01

40:29
    Sharks sice vyhráli vhazování, ovšem následně puk ztratili.
    Příprava na zápas je důležitá!

???? #SuperTacks ????????☺

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

40:40
    Labanc si připsal další střelecký pokus, ale Darling si poradil.

41:19
    Thornton našel zpoza branky volného Pavelskiho mezi kruhy, ale ten nemohl zakončit. Jeden z obránců mu totiž nadzvedl hokejku.

41:59
    Donskoi po pěkné kombinaci mohl střílet z levého kruhu, ale místo toho našel ještě Meiera, který si sjel až k brankovišti a bekhendem hledal mezeru mezi betony gólmana.

42:45
    Keith měl na svědomí nebezpečnou dorážku, ale Jones si je dnes prostě jistý svými zákroky. Reaguje velice pohotově.

43:20
    Panarin se ocitl mezi kruhy úplně sám, ale střílel těsně mimo. Obrovská šance!

44:33
    Kotouč mají na holích domácí, kteří se snaží vypracovat si nějakou gólovou šanci.

44:45
    Zmatek v brankovišti Darlinga poté, co se na ledě objevila třetí formace Sharks.Gólman si však poradil, přestože měl na krku mnoho dorážek. Nešlo vůbec o jednoduchý zákrok.

46:06
    Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nikam nehrne. Dalo se to očekávat, oba dnešní celky patří mezi dva nejlepší. Ani jeden nechce udělat chybu, a tak se hraje na jistotu.

46:39
    Thornton sice vybojoval kotouč, ale sám ho také ztratil. Pobyt v útočné třetině tak neměl dlouhé trvání.

46:59
    Domácí Chicago se ujímá vedení. RYAN HARTMAN si vzal kotouč ve středovém kruhu ihned po vhazování a pohotovu střelou okamžitě zamířil do horní části branky. Lépe to trefit nemohl, Jones se pouze ohlédl. Asistence: Vinnie Hinostroza.
    46:59 Ryan HARTMAN - 2:1

48:10
    Donskoi tečoval kotouč, ale jen do zadního mantinelu. Sharks musí najít odpověď, pokud chtějí body. Mají na to necelých dvanáct minut.

48:40
    Wingels dostal pas na úroveň mezi modrou čáru a pravým kruhem, ale z pohotové střely nebylo vůbec nic.

49:25
    Braun pouze nastřelil puk do středního pásma.

50:35
    Hossa udržel puk na modré čáře. Následně se dostal přes všechny bránící hráče, na hůl mu doslova spadl puk a stál přímo před Jonesem. Chtěl si ho trošku vybruslit, ale narazil. Jones se nedal a skvěle zakročil!

50:40
    Čeká nás buly ve středním pásmo. To vše po skončení reklamní pauzy.

51:51
    Ward se obtočil kolem branky a zamířil do horního růžku, ale netrefil jej. Těsně totiž minul branku.

52:25
    Chicago je pod tlakem! San Jose už asi minutu tlačí jednu obrannou dvojici domácích!

52:58
    Burns vypálil od modré, ale Darling zasahuje! Díky tomu může přerušit hru. Blackhawks už byli opravdu pod obrovským tlakem.

53:22
    Sharks zvyšují obrátky! Další dlouhé střídání v útočném pásmu. Pálil Pavelski i Marleau, ale ani jeden z nich nedokázal umístit puk za čáru.

54:06
    Campbell svým tělem zblokoval dobře umístěnou střelu Burnse.

55:07
    Boedker se natlačil před Keitha, díky čemuž se ocitl sám před gólmanem. Ve velké rychlosti však upadl a zavalil dokonce i gólmana.

55:55
    Marleau se skvěle vrátil a zamezil tak Pánikovi šanci.

56:16
    Couture vypálil od mantinelu, ale Darling nemusel ani zasahovat. Jeho pokus měl velice špatné parametry.

57:28
    Obrovské šance Sharks! Nejprve pálil Couture, pak i Boedker z otočky, ale ani jeden se neprosadil! Škoda pro hosty.

57:40
    Chicago se dostalo do přečíslení. VINNIE HINOSTROZA to všechno vzal na sebe a přízemní střelou poslal kotouč mezi betony Jonese. Sharks tak dvě minuty před koncem prohrávají o dvě branky, což není zrovna příjemná situace. Asistence: Trevor van Riemsdyk a Ryan Hartman.
    57:40 Vinnie HINOSTROZA - 3:1

58:53
    Sharks jsou bez gólmana!

59:14
    Už je to asi oficiální. Chicago dnes získá oba dva body. PATRICK KANE neměl těžkou práci, když dopravil kotouč do prázdné sítě. Asistence: Artěmij Panarin a Jonathan Toews.
    59:14 Patrick KANE - 4:1

Konec! Sledovali jsme velice zajímavý zápas. Přestože je skóre poměrně jednoznačné, po celou dobu šlo o vyrovnané utkání. Nejprve se Sharks dostali do vedení, ale Chicago dokázalo čtyřmi góly v řadě otočit průběh. Ještě v 58. minutě za stavu 2:1 však bylo o co hrát.

Blackhawks: 26

Dnes je to ode mne vše, přeji příjemný zbytek dne. (03:33:15)

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 37. Keith (Panarin), 47. Hartman (Hinostroza), 58. Hinostroza (T. van Riemsdyk, Hartman), 60. P. Kane (Panarin, Toews) – 22. Pavelski (Burns, P. Martin)