Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Ottawa 2:6 (kon.) | Chicago – San Jose 4:1 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
New York Rangers
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
New Jersey Devils
Pondělí 19.12.2016, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Děkuji za pozornost a přeji dobré ráno! (04:24:01)

Československá stopa v utkání:
    Marek Hrivík (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:51
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:52

1. Henrik Lundqvist (NYR) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    2. Cory Schneider (NJD) 25 zák., 2 góly, 92,6%
    3. Rick Nash (NYR) 0+0

Henrik Lundqvist vychytal 389. výhru v kariéře a dorovnal Dominika Haška na čele tabulky evropských brankářů z NHL v počtu vítězství!

A máme hotovo, vítězem duelu se po samostatných nájezdech stávají Rangers!

Daleko lepší vstup do zápasu měli Rangers, kteří svého soupeře v úvodních minutách přehrávali. A to i ve vlastním oslabení... Posléze ale přebrali iniciativu hry Devils. Suma sumárum, první dvacetiminutovka byla vyrovnaná, čemuž odpovídalo i její konečné skóre – 0:0.

Ve druhé třetině se Devils poprvé za posledních 16 zápasů podařilo neinkasovat gól během prostřední části utkání, navíc sami jeden vstřelili. Onen moment nastal ve 25. minutě během přesilové hry, po střele Palmieriho dokázal do branky dopravit kotouč s pomocí Lundqvistovy vyrážečky P.A. Parenteau. Ďáblové tak v Madison Square Garden vedli po 40 minutách 1:0.

Ve třetí periodě se podařilo domácím vyrovnat. V průběhu 49. minuty využil parádního pasu Zuccarella Chris Kreider a bylo to 1:1. Krátce nato si ale Devils své vedení vzali zpět po podobné akci, kdy Henrique nahrál přímo na Milese Wooda, jenž upravil na 2:1 pro New Jersey. Vyrovnání přišlo 73 sekund před koncem při hře Rangers bez brankáře a postaral se o něj Derek Stepan.

Zápas dospěl do prodloužení, které bylo nesmírně napínavé. Šance přicházely na obou stranách, více jich měli Devils, ale branka nepadla. Následovaly tak nájezdy.

V nich se jako první prosadil Mats Zuccarello, ve třetí sérii srovnal Michael Cammalleri. Rozhodnutí přišlo v té další, kde jako jediný skóroval Kevin Hayes. Rangers tak získali bod navíc!

Střely: 27:31 (8:11, 8:10, 9:6 – 2:4).

Kevin HAYES - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Autorem vítězné branky je KEVIN HAYES.

4. série
    2:1
    Obránce Damon Severson nedokázal zakončit, Lundqvist mu puk vypíchl a máme hotovo!

4. série
    2:1
    Čtvrtou sérii započal Kevin Hayes, který svižnou ranou našel recept na Schneidera a zařídil další „mečbol“ pro Rangers!

3. série
    1:1
    S nožem na krku se rozjel Michael Cammalleri. Útočník s číslem 13 na zádech překonal Lundqvista mezi betony a srovnal na 1:1!

3. série
    1:0
    Autor vyrovnávající branky duelu Derek Stepan trefil tyčku Schneiderovy brány, velká smůla pro Rangers!

2. série
    1:0
    V dnešním utkání se trápící Taylor Hall na švédského gólmana rovněž nevyzrál, Rangers mohou rozhodnout.

2. série
    1:0
    Mladý šikula Jimmy Vesey, který rozhodl předchozí duel v Nashvillu, trefil bekhendem beton Coryho Schneidera.

1. série
    1:0
    Střelec úvodní branky duelu P.A. Parenteau zkusil střelu zápěstím, ale trefil jen lapačku Henrika Lundqvista.

1. série
    1:0
    Jako první se rozjel norský útočník Mats Zuccarello, který nádhernými kličkami překonal Schneidera!

Samostatné nájezdy začínají.

Je tomu tak, o vítězi bude muset rozhodnout nájezdovka. Ale tohle prodloužení, to bylo pořádné drama! Branku však bohužel nenabídlo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 49. Kreider (Zuccarello, Skjei), 59. Stepan (McDonagh, Klein), rozh. náj. K. Hayes – 25. Parenteau (Palmieri, Severson), 51. Wood (Henrique, Palmieri)