Třinec – Sparta 2:1 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (po pr.)
Litvínov – Chomutov 3:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 20.12.2016, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 30. kolo

Dynamo doma nevyhrálo už skoro měsíc a dnešní zápas s Libercem na tom nic nezmění, naopak. Svěřenci Pavla Rohlíka sice dokázali během druhé třetiny smazat dvougólovou ztrátu, ale Tygři dnes byli dravější a zodpovědnou hrou dokráčeli až ke třem bodům. Utkání rozhodl ve dvaapadesáté minutě pohotovou a přesnou střelou Vladimír Svačina. Z pardubické Tipsport areny Vám krásné prožití vánočních svátků přeje Marek Votke. (20:32:43)

Nejlepší hráči: Nicholas Schaus – Vladimír Svačina.

59:44
    Martin Ševc nakonec inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:44
    Po odpískání Tomáš Rolinek nevybíravě dohrál Martina Ševce a mezi oběma soky teď probíhá slovní výměna. Řekl bych, že veselé Vánoce si asi navzájem nepřejí.

59:44
    Dynamo se snaží dostat dopředu, ale minimálně pro tentokrát je z toho pouze zakázané uvolnění.

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    O vyrovnání se pokusil Petr Sýkora, ale na jeho pokus byl Will připravený.

59:07
    Dynamo je v šesti!

58:15
    Redenbach sám před libereckým brankářem nedokázal nadvakrát zakončit!

57:53

57:35
    Dynamo se ale nakonec poměrně v klidu brání bez větších potíží. Rolinek už se pomalu chystá na led.

56:40
    Ostrá střela Šimka rozezněla plexisklo za Kacetlem.

56:14
    Tygři již krouží v útočném pásmu.

55:53
    V závěru třetiny navíc budou Severočeši podpořeni přesilovou hrou. Na trestnou lavici totiž za podražení na dvě minuty odjíždí odpočívat Tomáš Rolinek.

55:15
    Liberec si dál podmaňuje pardubické obranné pásmo.

53:23
    David Tomášek s Tomášem Klimentou se hnali dva na jednoho a druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku do druhé vlny, se zakončením ovšem příliš otálel a z poměrně velkého úhlu netrefil bránu!

52:00
    Liberec právě vstřelil branku!
    Trpělivost se vyplácí! Severočeši tak dlouho dobývali Kacetlovu branku, až se narodilo jednobrankové vedení! Radim Šimek zadovkou našel VLADIMÍRA SVAČINU, jenž se opřel do puku a parádně se trefil pod víko pardubické branky. Asistence: Radim Šimek a Martin Ševc.
    52:00 Vladimír SVAČINA - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

51:18
    Puku se ale nakonec zmocnil Nicholas Shaus a založil útočnou akci na jejímž konci stál neúspěšný David Tomášek.

50:38
    Liberec kombinuje v útočném pásmu, domácí obrana se musí mít hodně na pozoru.

49:28
    Klimenta tísněn obránci ujížděl na Willa, ale stav se nemění.

49:12
    Hra ve třetí třetině se poněkud rozkouskovala, je pískáno další zakázané uvolnění.

48:03
    Je pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Kacetlem.

47:29
    Mário Bližňák se řítil sám na Kacetla, ale včas k němu přispěchal obránce Havlík a nebezpečí pro domácí zažehnal!

45:40

45:21
    Domácím se ale přesilovka vůbec nedaří a Liberec se v klidu brání.

43:40
    Martin Ševc dostává dvě minuty za hrubost a přesilovku si teď zahraje Dynamo.

41:41

41:19
    Martin Ševc vystřelil na Kacetla a kotouč se odrazil přímo před prázdnou branku, ale nikdo nedokázal zakončit!

40:21
    Domácí sice do poslední třetiny vstupují v oslabení, ale hned od začátku šetří cenné vteřinky.

40:01

Stejný počin jako Liberci v první třetině se podařil Pardubicím v té druhé. Ve třetí minutě prostředního dějství snížil na rozdíl jedné branky trochu se štěstím Tyler Redenbach a na jeho počin navázal ve druhé polovině třetiny Petr Hubáček, jenž srovnal stav zápasu. Jak dopadne třetí třetina, která začne zhruba v 19:49?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Ještě před tím než Bartovič ujel fauloval Lukáš Nahodil a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

39:41
    Milan Bartovič se ocitl v samostatném úniku, ale po kličce do bekhendu trefil pouze břevno!

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Lukáš Derner z levého kruhu pro vhazování přestřeluje pardubickou branku!

37:41

37:10
    Ščotka vypálil z mezikruží, ale Will vyráží.

35:41
    Dvě minuty za držení totiž dostává střelec druhé branky hostů Filip Pyrochta.

35:34
    Dynamo znovu hraje ve výhodě.

34:34
    Ostrá střela Petra Sýkory orazítkovala výstroj Romana Willa.
    33:11 Petr HUBÁČEK - 2:2

33:11
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Ve výhodě se po Schausově přihrávce před před branku dostal ke kotouči znovu PETR HUBÁČEK a tentokráte už byl úspěšný – 2:2! Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Nicholas Schaus a Tomáš Kaut.

32:52
    Hubáček se proháčkoval až před libereckou branku, ale trefil pouze Willovu vyrážečku.

31:28

31:23
    Ve vlastní přesilovce Liberec musí ven ze třetiny díky zakázanému uvolnění.

30:04
    Čehož využil Tomáš Kaut a vydal se na libereckou branku, jeho ostrý příklep ale Will v pohodě zkrotil.

29:53
    Hosté se teď nepovedenou přihrávkou sami vyhnali z pásma.

29:28
    Jerome Leduc putuje na trestnou lavici na dvě minuty za sekání a před Libercem stojí další početní výhoda.

28:53
    V následném protiútoku v bezprostřední blízkosti selhal Lukáš Krenželok, jenž zcela sám před brankou trefil přemisťujícího se Kacetla!

28:36
    David Tomášek krásně prokličkoval půlku hřiště, obešel i Willa, ale bekhnedem nedokázal zakončit do prakticky odkryté branky!

28:06
    Lukáš Krenželok už se nadechoval na sólový únik, ale plíce mu ušetřil ofsajd.

27:56
    Tvrdou střelu Havlíka kontroluje Will. Následuje komerční přestávka.

27:29

27:17
    Martin Ševc tvrdě vypálil od modré čáry a k dorážce se natahoval Vantuch, ale neúspěšně.

26:59
    Kacetl předvádí krásný zákrok lapačkou proti střele Petra Jelínka!

26:18
    Severočeši si vytvořili sérií šancí, ale Kacetl drží skóre na aktuálních hodnotách.

25:29
    Na trestnou lavici nakonec putuje pouze domácí borec a to Matěj Beran na dvě minuty za napadení.

25:29
    Na obou stranách hřiště teď došlo k atakům brankářů dnešních soupeřů a bude se vylučovat.

25:09
    Lukáš Vantuch prolétl středním pásmem, dostal se až před pardubickou branku, ale vystřelil jen těsně vedle.

23:24
    Kacetl si připisuje další zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.

22:54
    Liberec se ihned nastěhoval před Kacetla se snahou vrátit si dvoubrankové vedení, ale domácí brání zuby nehty.
    22:09 Tyler REDENBACH - 1:2

22:09
    Tak přece! TYLER REDENBACH se nejlépe zorientoval ve změti hráčů před Willem a nadvakrát libereckého brankáře překonal. Bez asistence.

21:21
    Severočeši ovšem zatím poctivě brání a domácí se nedostávají k ničemu většímu.

21:02
    Po vhazování se ale Dynamo vydalo do útoku a je z toho další přesilová hra. Lukáš Derner dostává dvě minuty za hákování.

20:23
    Ihned po úvodním vhazování druhé třetiny se Liberec usadil ve svém útočném pásmu, domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění.

20:01

Po první třetině vede Liberec v Pardubicích naprosto zaslouženě o dvě branky, když po celou třetinu měl o mnoho více ze hry a poměrně snadno se dostával přes pardubickou obranu. Skóre otevřel v sedmé minutě po individuální akci Vladimír Svačina a o šest minut později se přesnou a tvrdou ranou mezi Kacetlovy betony z mezikruží prosadil Filip Pyrochta. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:23
    Sýkora se v boji o volný kotouč v útočném pásmu pokoušel přesprintovat Petra Jelínka, oba borci ale skončili na zemi.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:43
    Tomáš Rolinek sebral libereckému obránci kotouč přímo před brankou a předložil jej volnému Nahodilovi, ten ale puk netrefil!

16:55
    Hra se sice nachází v obranném pásmu Liberce, ale Pardubicím se vůbec nedaří dostat se do šance.

15:31
    Hosté v pohodě přečkali i druhé oslabení a jsou v plném počtu.

14:49
    Tomášek dostal přesný pas od Klimenty přímo před branku, ale promáchl!

13:31
    Dynamo dostává možnost další přesilové hry. Josef Mikyska inkasuje dvě minuty za podražení.

12:34
    Domácím se dnes vůbec nedaří přechod přes střední pásmo, naopak hosté hrají s poměrně velkým přehledem, z čehož pramení další puk v pardubické síti. Jaroslav Vlach našel mezi kruhy dobře postaveného FILIPA PYROCHTU, jenž z první střelou mezi betony nedal Kacetlovi žádnou šanci. Asistence: Jaroslav Vlach.
    Filip PYROCHTA - 0:2

11:26
    Východočeši se pokusili o založení dalšího útoku, ale nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.

10:11
    Milan Bartovič opět úřadoval, když zpracoval šikovnou zadovku od spoluhráče a vystřelil Kacetlovi na "teploměr", pardubický brankář ale hru přerušil svým zákrokem. Následuje komerční přestávka.

08:45
    Filip Pyrochta vystřelil z mezikruží, kotouč se odrazil od Kacetla a liberecký mladík se snažil jej dorazit baseballovým způsobem, ale neúspěšně.

08:02
    Na druhé straně jen těsně minul Milan Bartovič!

07:35
    Dynamo se snaží o rychlou odpověď, Havlík ale od modré pálil nepřesně.
    06:30 Vladimír SVAČINA - 0:1

06:30
    Severočeši se poměrně dlouho drželi ve svém útočném pásmu a nakonec je z toho vedoucí branka. VLADIMÍR SVAČINA se proháčkoval přes dvojici pardubických obránců a přízemní střelou překonal Ondřeje Kacetla. Bez asistence.

04:53

04:18
    Od modré vypálil Jerome Leduc, Will vyráží a Liberec následně vyhodil přes všechny čáry.

03:41
    Sýkora střílenou přihrávkou hledal u tyče postaveného kapitána Rolinka, ale mistr světa nedokázal zakončit.

02:53
    Dynamo si zahraje první přesilovku. Mário Bližňák totiž inkasuje dvě minuty za držení hole.

02:47
    Dynamo v další velké šanci! Petr Hubáček krásně vystihl libereckou rozehrávku a posunul kotouč na volného Tomáška, jenž tvrdě pálí do hostujícího brankáře!

02:25
    O pár chvil později si Liberec připravil další šanci, ale Kacetl si připisuje další, tentokráte o dost jistější zákrok.

02:01
    Mário Bližňák prolétl do útočné třetiny hostů a našel na levém kruhu pro vhazování postaveného Jana Stránského, jenž potrápil Kacetla nepříjemnou střelou. Pardubický brankář ale skákavý kotouč nakonec zkrotil.

00:33
    Čerstvý reprezentant a střelec premiérové branky v seniorské reprezentaci ve svém prvním zápase David Tomášek se teď krásně uvolnil přes libereckého obránce a řítil se sám na Willa, ale střelou nad beton na něj nevyzrál!

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Schaus, Havlík, Leduc, Nedbal, Ščotka, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Johnson – M. Kaut, T. Kaut, Beran.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Pyrochta, Husa – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, J. Mikyska, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach – Dlouhý.

Rozhodčí: Čada, Polák – Ondráček, Komárek.

Jak zkrotit Tygry aneb úřadující mistr je už tři zápasy bez bodu

O nějaké pomistrovské kocovině se v případě libereckých Bílých Tygrů nedá v žádném případě mluvit. Liberečtí hokejisté se s šestapadesáti body drží na třetím místě tabulky, ale na utkání odehraná před reprezentační přestávkou by nejraději zapomněli.

Začalo to v Plzni, do které si Severočeši přijeli pro pětigólovou mikulášskou nadílku. O pět dní později si měli zlepšit náladu na posledních Karlových Varech a znovu padlo pět gólů, ale světe div se, opět do liberecké brány a Bílí Tygři odešli znovu bez kořisti. V posledním utkání před reprezentační přestávkou přivítali hokejisté Liberce na domácím ledě Spartu, ale mizérii ne a ne prolomit. Po třech inkasovaných a jednom vstřeleném gólu skončili opět na suchu. Reprezentační pauza možná vytrhla Liberci trn z paty a dala mu několik cenných dní na zotavení.

Ztráta Pardubic není velká, Dynamo ale potřebuje začít stabilně bodovat

Pardubice jsou stále na nelichotivém předposledním místě, nicméně pozice zajišťující účast v předkole play off stále nejsou tak daleko. Dynamu by „píchla“ zrovna taková vítězná šňůra, kterou východočeský celek zaznamenal uprostřed listopadu.

Zejména mezi třináctým a desátým místem je rozdíl takřka minimální, přesně šest bodů – otázka dvou tří povedených zápasů. Na dvanáctý Zlín ztrácí Dynamo tři body, na jedenáctou Plzeň pět a na desátou Olomouc zmíněných šest.

Pomoci by k tomu mohl i útočník Nicholas Johnson, který do Pardubic přišel na měsíční hostování z Plzně a hned ve svém debutu v dresu s koněm na hrudi se prezentoval asistencí na jeden ze čtyř gólů, kterými Dynamo v první třetině rozebralo Olomouc, ze které si nakonec odvezlo tři body.
    Celá organizace Dynama si reprezentační přestávku zpříjemnila charitativní akcí na pomoc nemocné Eričce

Příjemný sportovní večer, dovolte nám, abychom vás dnes provedli velice zajímavým utkáním, v němž úřadující mistr extraligy Bílí Tygři Liberec zavítá na led Tipsport areny, v níž je doma celek HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 23. Redenbach, 34. Hubáček (Schaus, T. Kaut) – 7. Svačina, 13. Pyrochta (J. Vlach), 52. Svačina (R. Šimek, Ševc)

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Pyrochta, Husa – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, J. Mikyska, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.

Rozhodčí: Čech, Polák – Ondráček, Komárek