Boston – NY Islanders 2:4 (kon.) | New Jersey – Nashville 1:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 7:2 (kon.)
Columbus – Los Angeles 3:2 (2:1 po s.n.) | Montreal – Anaheim 5:1 (kon.) | Tampa – Detroit 4:1 (kon.)
Florida – Buffalo 4:3 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:0 (kon.) | Chicago – Ottawa 3:4 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:3 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 4:1 (kon.)

3. Joe Pavelski (SJS) 0+2 (07:06:25)

V první třetině byli domácí střelecky aktivnější (10:6). Ani jedna ze šestnácti střel neskončila gólem, a tak se oba týmy rozcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, domácího hokejisté byli dál aktivní a zpřesnili střelu. Výsledkem byly čtyři vstřelené branky, dvakrát se prosadil Joonas Donskoi. San Jose má velmi dobrou výchozí pozici pro část třetí.

Ve třetí třetině dokázali hostující hráči snížit, prosadil se Sam Bennett. Více toho ale Flames nestihli, a tak prohráli 1:4.Body zůstávají v San Jose.

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CGY) 0+0,3 střely, čas na ledě 13:48

59:35
    A už se nic nestane.

59:20
    Domácí kontrolují hru, puk mají pod kontrolou.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:40
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté vědí, že tento duel nevyhrají.

58:18
    Chris Tierney hledal na druhé straně útočného pásma najetého spoluhráče, ale neuspěl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:32

57:23
    Joonas Donskoi tak moc chce vstřelit hattrick, až mu to svazuje ruce a dělá chyby, které by obvykle nedělal.

57:00
    Calgary Flames vyhazuje přes všechny čáry až za branku domácích, do konce třetiny zbývají tři minuty.

56:36
    Chad Johnson kryje střelecký pokus, který vyslal domácí zkušený Brent Burns.

55:45
    Další dvě minuty, které mohou domácí hokejisté odehrát v relativním klubu. Naopak vyloučení přišlo pro hosty v nejméně vhodnou dobu.

55:32
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., držení hole).

55:26
    Bude se vylučovat, domácí mají ponechanou výhodu.

55:00
    Pět minut dělí domácí celek od výhry v tomto zápase. Naopak hosté musí podstatně přidat.

54:26
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Flames.

54:05
    Obránce Mark Giordano to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

Joonas Donskoi teprve jako druhý finský hráč prožil v dresu Sharks dvougólový zápas.

53:16
    Mnoho času už hostující celek nemá na zdramatizování zápasu.

52:57

52:37
    Mnoho času už Sharks nezbývá z početní výhody, přesilovku odehráli domácí takticky.

52:07
    V oslabení se hosté dostali do zajímavé kombinace v útočném pásmu, Dougie Hamilton jen o malý kousek promáchl kotouč.

51:20
    Domácí hokejisté mají nyní početní výhodu, snaží se přidat další branku, ale hosté hrající v oslabení se zatím zvládají bránit.

50:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., držení protihráče).

50:32
    Michael Frolík to zkoušel bekhendovou stranou hole. S jeho pokusem si brankář Martin Jones dokázal poradit. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Sharks.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Po rychlé brance na 4:1 se Flames nemohou probojovat do výraznějších pozic.

49:54
    Timo Meier se znovu probojoval do střelecké pozice, ale ani tentokrát nedokázal zamířit přesněji.

49:26
    Sledujeme velmi klidnou části zápasu. Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hrají takticky velmi dobře, vedou o tři branky.

47:49

47:45
    Joonas Donskoi má dnes chuť vstřelit hattrick, nyní to ještě nevyšlo. Jeho teč výborně zastavil brankář.

46:59
    Nyní se do dobré střelecké pozice dostal Brent Burns, ale jeho pokus dokázal zastavit brankáře Flames.

45:49
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Lance Bouma – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

45:31
    San Jose hraje velmi dobře takticky, nikam se nežene, naopak hraje co nejdál od vlastní branky.

44:44
    Sledujeme rychlý hokej na začátku třetí třetiny, domácí hokejisté nyní kontrolují hru a nedávají soupeři prostor pro snížení.

44:00
    Čtyři minuty hry jsou pryč. Hostující celek dokázal snížit na rozdíl tří branek.

43:28
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Martina Jonese.

43:01
    Joe Pavelski se dostal ke střele z první, jeho ránu vyrazil Chad Johnson a s následnou dorážkou si také dokázal poradit.

42:40
    Mnoho střel nyní k vidění není, obrázek hry se vrací k tomu, který byl k vidění ve druhé třetině.

41:54
    Hned z kraje třetí třetiny Flames dokázali snížit na rozdíl tří branek a nyní je na domácích, aby se vrátili k dobré obranné hře.
    41:19 Sam BENNETT - 4:1

41:19
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dostal do první střelecké pozice ve třetí třetině a prosazuje se. Střelou příklepem uspěl SAM BENNETT. Asistence: Matthew Tkachuk a Dennis Wideman.

40:27
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí vedou o čtyři branky a míří za výhrou.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:19
    Johnny Gaudreau se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:16
    Johnny Gaudreau se probojoval do zakončení, ale jeho přízemní střela byla snadnou prací pro brankáře Sharks.

37:36
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, hostující celek je velmi rozhozený. Po bezbrankové první třetině v této části hry inkasoval hned čtyři branky.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Domácí vedou o čtyři góly.
    36:19 Joonas DONSKOI - 4:0

36:19
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hostující celek měl kotouč na holi, nedokázal jej vyhodit, a tak jej získal JOONAS DONSKOI. Ten pohotovou střelou prostřelil brankáře Flames. První dvougólový zápas pro tohoto hráče San Jose. Bez asistence.

35:16
    Sledujeme rychlý hokej, domácí vedou o tři branky a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Chad Johnson sice inkasoval tři branky, ale mnoho nepříjemných situací dokázal vyřešit.

34:58
    Timo Meier se dostal do brejku, ale brankáře Chada Johnsona tvrdou střelou překonat nedokázal. Následovat bude komerční přestávka.
    34:23 Joonas DONSKOI - 3:0

34:23
    Výborně to udělal Tommy Wingels. Vystřelil z velké dálky mimo branku, dobruslil kotouč, přihrál jej před branku, kde byl volný JOONAS DONSKOI. Jeho střelecký pokus byl přesný, domácí vedou o tři góly. Asistence: Tommy Wingels a Joe Pavelski.

34:03
    Mnoho vyložených šancí nyní k vidění není, bojuje se zejména ve středním pásmu.

33:22
    Michael Frolík na sebe navázal dva obránce soupeře a pokoušel se přihrát volnému spoluhráči. Finální pas postrádal přesnost, myšlenka to ale byla dobrá, jen to provedení pokulhávalo na obě nohy.

33:00
    Johnny Gaudreau se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale domácí obrana mu nedala mnoho prostoru pro zakončení.

32:16
    Domácí hokejisté se při přechodu do útočného pásma dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

31:40
    Sledujeme rychlý hokej, který nabízí aktivní hru domácích. Hostům se nedá upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale domácí brankář chytá ve velké pohodě.

31:13
    Tommy Wingels se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře Chada Johnsona. Hostující gólman podržel své spoluhráče.

30:43
    18:13, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Střelecky jsou domácí hokejisté aktivnější.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. San Jose vede o dvě branky a míří za poklidnou výhrou. Hosté se snaží, ale nemohou najít recept na brankáře domácích.
    29:18 Paul MARTIN - 2:0

29:18
    Krátce před polovinou zápasu navyšují domácí své vedení. PAUL MARTIN výborně před brankou tečoval střelu spoluhráče od modré čáry. Asistence: Joe Thornton a Joe Pavelski.

28:47
    Sharks pokračují v aktivní hře, hostující celek se musí bránit tlaku soupeře. Domácí fanoušci mají důvod k radosti.

28:00
    Nadvakrát nyní musel zasahovat brankář Chad Johnson. Z bezprostřední blízkosti jej ohrozili Logan Couture a Dylan DeMelo. Ani jeden z nich neuspěl.

27:00
    Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme aktivní hru domácích, kteří se také dokázali prosadit a dostat do vedení.

26:26
    Sean Monahan to zkoušel z hodně malého úhlu, puk prolétl brankovištěm, gólman zasahovat nemusel.

26:18
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
    25:35 Patrick MARLEAU - 1:0

25:35
    Aktivněji hrající domácí hokejisté se dostávají do vedení. PATRICK MARLEAU se dostal k odraženému kotouči před brankou Flames a jeho úloha už byla snadná. Překonat brankáře, který nevěděl, kam se puk odrazil. Asistence: Marc-Édouard Vlasic a Joe Thornton.

25:24
    Brenden Dillon vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě nad brankou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sharks.

24:48
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Diváci vidí pohledný hokej, na úvodní braku stále čekáme.

24:22
    Martin Jones musel zasahovat proti střele Seana Monahana.

24:01
    Dougie Hamilton hraje dnes poměrně aktivně, ale tentokrát se přes obránce nedokázal prosadit.

23:38
    Tommy Wingels hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se k němu nedostala.

23:14
    Puk je nyní za brankou Flames, který se musí bránit nátlakové hře San Jose.

22:34
    Johnny Gaudreau se probojoval do zakončení, ale nedokázal prostřelit brankáře domácích, který své spoluhráče nyní podržel.

21:45
    Nyní se vrací obrázek hry, který jsme viděli v první třetině, domácí jsou jednoznačně aktivnějším týmem, ale nemohou si vytvořit stabilnější tlak před brankou soupeře.

21:14
    Mikael Backlund vybojoval ve středním pásmu puk, dostal se s ním do útočné třetiny, ale zakončit se už nepodařilo.

20:49
    Joe Pavelski se dostal do brejkové situace. Dlouhou dobu čekal se střelou, ale hostující brankář byl pozorný a dokázal si s pokusem domácího hráče poradit. Sharks vstoupili do třetiny dobře.

20:32
    Timo Meier se jako první dostal do zakončení v této části hry. S jeho střelou zápěstím si dokázal brankář Chad Johnson poradit.

20:01
    Úvodní buly ve druhé třetiny vybojovali hostující hokejisté.

20:01

V první třetině byli domácí střelecky aktivnější (10:6). Ani jedna ze šestnácti střel neskončila gólem, a tak se oba týmy rozcházejí do kabin za bezbrankového stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    Marc-Édouard Vlasic jestře vystřelil na branku, Chad Johnson pozorný.

19:30

19:09

19:01
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, do zakončení se dostal Sean Monahan. Ten ovšem branku střelou zápěstím minul.

18:26
    Další nepřesnost hostujícího celku znamená, že bude muset o útočné pásmo tvrdě bojovat. Dobře hrají domácí v početní nevýhodě.

17:47
    Pro zásah vysokou holí je hra vykázaná z útočného pásma Calgary do středního.

17:27
    Sharks se k velké radosti většiny fanoušků v hale osvobozují.

17:09
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., hákování).

16:45
    Michael Frolík okamžitě po zisku puku hledal branku domácích. To se mu podařilo, a tak po střele zápěstím musel zasahovat brankář Martin Jones.

15:55
    Flames se nyní na malý moment probojovali do útočného pásma, zakončit se ale nepodařilo, celou situaci vyřešil výborné jeden z beků Sharks, který zablokoval přihrávku na volného hráče.

15:26
    V poklidném tempu se dostáváme do posledních minut hry v první třetině. Aktivní hra domácích pokračuje dál. Hosté se musí bránit.

14:52
    Martin Jones si připisuje výborná zákrok lapačkou, kterou vychytal v dobré pozici stojícího protihráče.

14:20
    Flames se dostali do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.

13:48
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí. Optickou i střeleckou převahu mají domácí, ale stav zápasu je stále bezbrankový.

13:30
    Chad Johnson na poslední chvíli kryje střelecký pokus Mikkela Bødkera. Nechybělo mnoho a domácí hokejisté by se dostali do vedení. Výborné čtení hry od brankáře Calgary.

12:55
    Po špatné rozehrávce domácích se hosté dostali snadno do útočného pásma, ale zakončit se Flames nepodařilo.

12:08

12:00
    Marc-Édouard Vlasic se dostal ke střele z dolní hranice kruhu, ale trefil prostor, kde byl připravený brankář.

11:30
    Sharks se nemohou dostat do výraznější střelecké pozice, hostující celek se brání zodpovědně, nedává San Jose mnoho prostoru pro kombinační hru.

11:06
    Joe Thornton to zkoušel z první, ale trefil jen střed branky, kde byl připravený brankář Chad Johnson.

10:30
    Přesilovka se znovu domácím nedaří, hokejisté San Jose se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

10:08
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., podražení).

09:23
    Pomalu ale jistě se blížíme do druhé poloviny první třetiny, na úvodní gól stále čekáme, více ze hry mají domácí hokejisté. Poslední výraznější šanci měl Mikael Backlund, který zkoušel z bezprostřední blízkosti blafák. Ten se mu ale nepovedl.

08:43
    Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, který se dostal k puku. TJ Brodie se dostal do zakončení, a tak musel domácí brankář zasahovat.

08:27

07:58
    Hosté v plném počtu. Jednu jedinou střelu na branku vyprodukovali domácí během početní výhody. Jyrki Jokipakka se vrací do hry.

07:30
    Početní výhodu rozhodně nehrají domácí podle svých představ. Nemohou se stabilně usadit v útočném pásmu.

07:00
    Domácí se dostali do útočného pásma, Brent Burns od modré čáry vypálil, ale trefil prvního hráče před sebou.

06:26
    Při vlastním oslabení se k zakončení z velké dálky dostal hostující Mikael Backlund. Brankáře San Jose nepřekonal.

05:58
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Jyrki Jokipakka – 2 min., krosček).

05:48
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, domácí jsou aktivnějším týmem.

05:13
    Marc-Édouard Vlasic začal akci, v níž pokračoval Tommy Wingels. Druhý jmenovaný si vybruslil před branku, přihrávka na něho však nebyla přesná.

04:20
    Do protiakce se dostal Mikkel Bødker, který dokázal vystřelit na branku, a tak musel brankář Calgary zasahovat. Nikterak složitě nehrají domácí. Dostanou-li se do střelecké pozice, okamžitě letí puk na Johnsona.

04:07
    Michael Frolík to vzal na sebe, s pukem se probojoval do střelecké pozice, ale místo střely hledal spoluhráče a právě tato přihrávka byla nepřesná.

03:35
    Chad Johnson si připisuje další zákrok, domácím hokejistům ve vstup do zápasu povedl, jsou aktivnější, dostávají se do zakončení. Fanoušci Sharks mohou být spokojeni.

02:43
    Dougie Hamilton se zkoušel s kotoučem na holi probojovat do střelecké pozice, ale nedokázal si najít prostor pro zakončení.

01:45
    Poměrně dobře funguje obrana Flames, která nyní zablokovala dva střelecké pokusy domácích. Brankář zasahovat nemusel.

01:29
    Mikkel Bødker se dostal po rychlé samostatné akci až do zakončení. Střelu z úhlu dokázal brankář Chad Johnson zastavit. Buly v útočném pásmu domácích.

00:03
    Joe Thornton se málem hned po úvodním buly dostal do brejku, na poslední chvíli zapracovala obrana hostujícího celku a zamezila soupeři probojovat se do šance.

00:01

Hymny jsou minulostí, za malý moment bude vhozeno buly.

Zápas začne o něco později.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Marleau, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Couture, Labanc – Meier, Tierney, Donskoi – Haley, Wingels, M. Karlsson.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan, Brouwer – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Hathaway..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Sean Monahan jako první hráč Flames bodoval v deseti po sobě jdoucích zápasech od doby K. Huseliuse (2006-2007).

V tabulce Západní konference jsou hosté na sedmé pozici (12-5-2-15; 36 bodů), domácí jsou třetí (15-4-1-12; 39 bodů).

San Jose Sharks z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. V základní hrací době porazilo Carolinu Hurricanes 4:3 a Montreal Canadiens 4:2, nájezdech pak Toronto Maple Leafs 3:2 a Ottawu Senators 4:3. Tým nestačil na Chicago Blackhawks, kterému podlehl 1:4.

Calgary Flames z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. V prodloužení poradilo Arizonu Coyotes 2:1, v základní hrací době pak Winnipeg Jets 6:2 a Calgary Flames 4:2. Nestačilo na Tampu Bay 3:6 a Columbus Blue Jackets 1:4.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupíSan Jose Sharks – Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Marleau (Vlasic, J. Thornton), 30. P. Martin (J. Thornton, Pavelski), 35. Donskoi (Wingels, Pavelski), 37. Donskoi – 42. S. Bennett (Tkachuk, D. Wideman)

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan, Brouwer – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Bouma.

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Murray, Galloway

Diváci: 17 562