Val. Meziříčí – Vsetín 1:5 (kon.) | Opava – Technika Brno 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Poruba 2011 3:2 (po pr.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 2:3 (1:2 po s.n.) | Havlíčkův Brod – David Servis 5:0 (kont.) | Nymburk – Tábor 4:3 (po pr.)
Žďár n/S – Kolín 4:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 0:0 (odl.) | Písek – Pelhřimov 6:5 (po pr.)
Kobra – Bílina 3:1 (kon.) | Jablonec n/N – Klatovy 4:1 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 5:4 (kon.)
Řisuty – Děčín 2:3 (po pr.) | Klášterec nO – Sokolov 5:2 (kon.)
HC Trutnov
5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 21.12.2016, 18:00 • Fischer Hockey CZ Aréna • 2. liga skupina Západ • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3
    Nyní to bude třetí letošní derby. V těch předchozích se oba týmy radovali na hřišti soupeře po výhře 3:2 po prodloužení. V tom prvním vystřelil výhru Vrchlabí Tomáš Šťastný, ve druhém zařídil výhru drakům Jaroslav Ukhin.

39
    Počet dní, který dělí druhé a třetí derby, které je na programu tuto středu.

88
    Součet všech gólů vstřelených při derby.

104
    Přesně tolik trestných minut už nasbíral v této sezóně obránce Martin Klement. Ten však z důvodů trestu ve hře z posledního utkání s Jabloncem, ve kterém Vrchlabí prohrálo 3:4, nebude moci do derby zasáhnout.

115 (105+10)
    Tolik hráčů, brankářů a rezervních brankářů bylo napsáno na soupiskách určených k derby. Z toho tři hráči, konkrétně Jiří Šimoníček, Daniel Svoboda a nynější kapitán draků Aleš Půlpán oblékli v derby dres obou týmů.

1361
    Tolik dní nevyhráli trutnovští draci derby s Vrchlabím. Trutnov tomu byl hodně blízko už na domácím ledě, ale nakonec se radovali hosté. I ve druhém derby to vypadalo, že se série prodlouží, vždyť Vrchlabí vedlo ještě půl minuty před koncem 2:1. Jenže po trestuhodné chybě Filipa, který netrefil prázdnou branku Trutnova, neboť ho skvělým zákrokem zastavil Poul, se hosté dostali do protiútoku, ze kterého Tomáš Půlpán vyrovnal 13,2 vteřiny před koncem na 2:2. V prodloužení pak po chybě domácích obránců rozhodl z dorážky Jaroslav Ukhin, který tak Trutnovu aspoň na 39 dní upnul titul "Vládce Krkonoš"

18 748
    Přesně tolik fanoušků v součtu zhlédlo všechna derby mezi Trutnovem a Vrchlabím.

Je to tu! Dlouho očekávané derby č.3 je tu a my vás ním rádi provedeme. Zápas startuje v 18:00

Do dnešního zápasu nebudou moci kvůli disciplinárním trestům nastoupit Martin Klement, který obdržel trest ve hře v posledním hraném utkání s Jabloncem a Martin Matějček, který porušil podmínku a od DK ČSLH dostal "stopku" do 19.1.

Domácím drakům bude naopak chybět Aleš Píša, který stále bojuje s virózou. Dále bude drakům chybět nová akvizice z USA, Radoslav Konečný. Ten již odehrál minulé utkání v Děčíně, ale stejně jako u Píši ho trápí viróza.

Do branky hostujícího celku by se podle všeho měl postavit Martin Abrahám. V domácí brance začne Oto Jeschke. Oba letos v derby ještě ani jednou nechytali.

Celá Fischer Hockey CZ Aréna se již pomalu zaplňuje. Ovšem slyšet tady jsou zatím pouze fans Vrchlabí.

Na ledě Fischer Hockey CZ Arény se objevili jako první tři arbitři dnešního utkání.

Na led přicházejí také oba dnešní soupeři!

Jste připraveni?

3. derby o titul Vládce Krkonoš právě začíná!

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrálo hostující mužstvo.

00:14
    Do útoku se jako první pustili domácí, ale hosté se rychle dostávají z útočného pásma.

00:30
    Domácí brankář pomohl obraně s rozehrávkou.

00:37
    Icing domácích.

00:55
    Hostující Abrahám si připisuje první zákrok.

01:11
    Zpoza brány se zkoušel obtočit Petr Chytráček, ale Abrahám si svou levou tyčku s přehledem pohlídal.

01:30
    Vrchlabí se dostalo do útočné třetiny, Jeschke vyhodil puk.

02:00
    Hostující Svoboda se dostal do dobré pozice, jeho střelu a následnou dorážku Maďara domácí brankář bravurně kryje!

02:46

02:55
    Filip se zmocnil puku za brankou Jeschkeho, jeho přihrávku zpoza branky zlikvidovala obranná dvojice domácích.

03:23
    Šťastný hledal za domácí obranou rozjetého Procházku, ale těsně před ním zastavil kotouč domácí Bažant.
    Před vánoční pauzou tu máme ještě jedno kolo...

04:20
    Opět u puku Vrchlabí, Bláha se ovšem v útočném pásmu neprosadil.

04:34
    Téměř z nulového úhlu vyslal na domácí branku kotouč Novák, jeho střela propadla Jechkemu jen tak tak vedle jeho pravé tyče.

05:10
    Z nenápadné situace se dostal k puku domácí Smékal, jeho střela jen těsně minula pravou tyčku hostující branky!

05:40
    Z rychlého přečíslení se dostal k puku Hejda, do zakončení se nedostal.

05:54
    V samostatném úniku byl faulován Aleš Půlpán a bude z toho trestné střílení!

05:54
    Trutnov právě vstřelil branku!

Domácí kapitán posílá Trutnov do vedení! Perfektně provedl svůj nájezd a přesnou střelou pod vyrážečku nedal Abrahámovi šanci.

06:20
    Tvrdá rána Skočovského prolétla těsně kolem hlavy Nováka.

06:59
    Domácí mají výhodu!

07:28
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Novák – 2 min., vysoká hůl).

07:40
    Domácím se nepodařila kombinace v útočném pásmu a Vrchlabí vyhazuje.

07:55
    Domácím se nedaří rozehrávka, Vrchlabí aktivním pohybem v oslabení výborně brání.

08:48
    Hosté hrají oslabení skvěle a posílají domácí na svou polovinu.

09:00
    Domácí obránce Lukáš Vácha "to vzal na sebe" a zavezl kotouč do útočného pásma.

09:29
    Přízemní střela Váchy proletěla těsně kolem hole Ukhina, který ji však za záda Abraháma nestihl tečovat.

09:32

10:05
    Střelu Miškovského vyrazil Jeschke.

10:20
    Tvrdá střela Bláhy se otřela o Jeschkeho lapačku, ale minula domácí klec.

10:47
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

10:47
    Vhazování po levici Abraháma.

11:00
    Lukáš Kastner se snažil probít do útočného pásma, jeden z hostujících obránců zastavil jeho snažení čístým bodycheckem.

11:59
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Fedulov – 2 min., sekání).

12:00
    Vrchlabí s přehledem vyhrálo vhazování a usadilo se v útočném pásmu.

12:21
    Přihrávku Filipa těsně před Jeschkem tečoval Procházka, ale jeho pokus minul domácí branku o centimetry.

12:31
    Procházka se prokličkoval až před Jeschkeho, ten jeho střelu perfektně vyrazil levým betonem!

12:49
    Ostrou střelu Tomáše Jirků kryje Jeschke. Domácí jsou pod velkým tlakem.

13:06
    Po hvizdu hlavního arbitra se v brankovišti domácích strhla velká mela.

13:06
    Vypadá to, že u hlavního rozhodčího Jechoutka to nezůstane bez povšimnutí.

13:06
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Abrahám – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Vácha – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Procházka – 2 min., hrubost).

13:33
    Vrchlabí vstřelilo branku!

Hosté využívají přesilovku 5 na 3 a vyrovnávají stav dnešního utkání.

Po krásném pasu Šimoníčka skrz brankoviště se střelou z první prosazuje veterán MARTIN FILIP.

Asistence: Šimoníček, Skočovský.

14:02

Vrchlabí jde hodně rychle do vedení! Po nádherné nahrávce Filipa zpoza brány si na střelu z první najel mezi kruhy TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, který trefil odkryté místo mezi tyčkou a Jeschkem. ASISTENCE: Martin Filip

14:02

14:35
    Svobodova střela z úhlu minula branku domácího mužstva.

15:30
    Perfektní obranný zákrok Ondřeje Poula, který svojí poziční hrou zlikvidoval přečíslení hostujícího týmu.

16:27
    Hosté jsou nyní o hodně aktivnější.

16:38
    Do dobré pozice se dostal domácí Chytráček, Abrahám úspěšně kryje a po dlouhé pauze si připisuje další zákrok.

16:38
    Z trestné lavice odchází také dvojice Procházka, Vácha.

17:18
    Na střelu mezi kruhy si najel David Smékal, jeho střela však provětrala pouze lapačku hostující gólmana.

17:40
    Na druhé straně Svobodovu zblokovanou střelu kryje Jeschke. Bude se vhazovat po jeho levici.

18:05
    Obrovská šance hostů! Do samostatného úniku se hrnul Svoboda, toho však skvělým obraným zákrokem na poslední chvíli zastavil Kastner.

18:14
    Střela Tomáše Půlpána z velkého úhlu se odrazila od brankové konstrukce a Abrahám měl velkou prácí s tím, aby kotouč utlumil. Po hvizdu rozhodčího došlo i ke krátké strkanici před brankou hostujícího brankáře.

18:56

A začínáme znovu od nuly! Po nádherné akci se za obranu stadionu prosmýkl domácí forward PETR CHYTRÁČEK, který svou následnou kličkou mezi nohy prostřelil Abraháma. ASISTENCE: Pavel Fedulov

19:06
    Vhazování před Jeschkem.

19:19
    Zakázané uvolnění domácích.

19:30
    Domácí Bažant krásně projel celé hriště, ke střele se ale nedostal.

19:38
    Domácí útočník v brankovišti Abraháma, rozhodčí přerušuje hru a bude vhazovat ve středním pásmu.

20:00

Přehled první třetiny:

Po vyrovnaném začátku dnešního derby se k uvodnímu slovu dostali domácí, kteří zásluhou kapitána Aleše Pulpána šli do vedení. To bylo ovšem na delší dobu vše. Hostující Stadion převzal iniciativu, byl aktivnější a dvakrát se radoval v přesilové hře. Minutu před koncem se ale dostal k puku domácí Chytráček a srovnal stav na 2:2.

Vrchlabí – 13

Vše je již připraveno k zahájení druhé periody dnešního utkání!

20:01

20:10
    Puk skončil na střídačce domácího mužstva, bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Filip – 2 min., hákování).

Dnešní utkání sleduje 996 diváků, děkujeme!

20:45
    Střelu Abraháma od modré čáry kryje hostující brankář.

21:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu...

21:30
    Střela Váchy zblokována, Vrchlabí se osvobozuje.

21:49
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Abrahám – 2 min., držení protihráče).

23:30
    Beneš dobře vystihl rozehrávku Stadionu a vyhazuje až k Abrahámovi.

23:46
    Skvělým zákrokem se teď blýskl Jeschke proti střele Šťastného.

23:49

24:20
    Po tvrdém hitu Bažanta zůstal na ledové ploše hostující Bláha.

24:20
    Ten se nyní zvedá a odjíždí na střídačku.

24:20
    Vhazování před Abrahámem.

24:36
    Beneš opět krásně narušil přečíslení hostujícího týmu. Na druhé straně domácí snažení zastavuje offside.

24:43
    Střelu Svobody vyrazil Jeschke jen před sebe, naštěstí byl u něj první Vácha, který ho odpálil do bezpečí.

25:15
    Po zblokované střele vrchlabského útočníka je puk ve středním pásmu.

25:50
    Vrchlabí je opět aktivnější, domácí ovšem dobře brání modrou čáru.

26:30
    Aleš Pulpán zkoušel z velkého úhlu překvapit Abraháma, puk jen proletěl brankovištěm.

26:55
    Do přečíslení 2 na 1 se teď dostali Kastner a Tomáš Půlpán, druhý jmenovaný to zkusil sám, jenže jeho dělovka skončila na betonu Abraháma.

27:09

Domácí jdou do vedení! Po přesné přihrávce Kastnera se z velmi těsné situace před brankou prosazuje TOMÁŠ PŮLPÁN. Abrahám na jeho střelu z první byl krátký.

Asistence: Kastner, Půlpán A.

28:04
    Z rohu kluziště se zkoušel před bránu natlačit Ukhin, jenže o kotouč ho připravil jeden z hostujících obránců.

28:21
    Abrahám teď výborně pokryl dvě další šance domácích.

28:21
    Hostující Abrahám si připisuje další zákrok.

28:21
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Chytráček – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tržický – 2 min., držení protihráče).

29:00
    Při hře 4 na 4 je více při chuti Vrchlabí, puk před Jeschkem.

29:15

30:03
    Další icing domácích, kteří nyní vzdorují obrovskému tlaku Stadionu.

30:16
    Ostrá střela Bláhy těsně minula domácí branku!

30:21
    Oba týmy v plném počtu.

31:17
    Rozhodčí přerušil hru, bude se vhazovat ve středním pásmu!

31:48
    Kotouč si teď našel cestu z hole Jandejska až na domácí střídačku.

31:53
    Střelu Beneše od modré podrží Abrahám v lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.

33:04
    Jirků lehce projel střední pásmo a dostal se až k zakončení, jeho střela byla zblokována.

33:14
    Přihrávka Šimoníčka našla volného Tomáše Bláhu, který si vyjel do palebné pozice, jenže jeho bekhend a i následnou dorážku zastavil skvělým zákrokem Jeschke.

33:24
    Střelu Nováka utlumil Jeschke.

33:40
    Vrchlabí dobrým pohybem zůstává u puku a drží útočné pásmo.

34:32
    Chytráček dobře vystihl rozehrávku Vrchlabí, k pořádnému zakončení se ale domácí nedostali.

34:39
    Do skvělé pozice se dostal po přihrávce Fedulova Ukhin, který byl sám před Abrahámem, jenže jeho střela se zastavila na výstroji hostujícího brankáře.

35:15
    V dobré příložitosti domácí Abrahám, který jen těsně minul branku Vrchlabí!

35:34
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Abrahám – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:47
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Skočovský – 2 min., držení protihráče).

36:10
    Tomáš Půlpán krásně našel volného Bažanta, který sám před brankou ztroskotal na výborném Abrahámovi!

36:34
    Do brejku se po přihrávce Chytráčka rozjel Fedulov, jenže ještě na modré byl zastaven Procházkou.

37:34

37:40
    Obránce Poul dobře zamezil přečíslení hostujícího celku a následně dobře přihrál Alešovi Půlpánovi, který se ale nedostal k zakončení.

37:47

38:00
    Perfektní reflexivní zákrok domácího brankáře!

38:15
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Bažant – 2 min., napadení).

38:20
    Domácí se hodně rychle osvobozují.

39:16
    Domácí se poučili z chyb z první třetiny a oslabení hrají perfektně.

39:59
    V posledních minutách se zaskvěl Ondřej Poul, který zastavil několik přečíslení hostů a v poslední vteřině se obětavě vrhl do střely Nováka.

40:00

Souhrn druhé třetiny:

Zhruba v polovině druhé třetiny se přesnou střelou prosadil domácí útočník Tomáš Půlpán, který poslal svůj tým do vedení. Vrchlabí pokračovalo v aktivním výkonu z první třetiny, recept na domácího brankáře v této třetině ovšem nenašlo.

I domácí se ke konci druhé třetiny dostávali do dobrých příležitostí, za zmínku stojí například dobrá šance Matěje Bažanta či Jaroslava Ukhina.

Třetí třetina začne krátkou přesilovou hrou hostujícího mužstva, 15 sekund na trestné lavici jestě musí odpykat domácí Bažant.

Statistiky druhé třetiny:

Střely:

Trutnov – 12
    Vrchlabí – 10

Vhazování:

Vrchlabí – 15

Je před námi třetí dvacetiminutovka, ta začne již za pár minut. Všichni se máme určitě na co těšit!

3. třetina právě začíná!

40:01

40:06
    Ofsajd hostů.

40:15

40:50
    Puk ve středním pásmu, Vrchlabí se nedaří dostat přes modrou čáru.

41:01
    Střela Bláhy skončila pouze v Jeschkeho lapačce.

41:29
    Bláhovu střelu od červené vyrazil Jeschke do rohu.

41:50
    Vrchlabí stále u puku, domácí dobře brání střední pásmo a v podstatě k ničemu Stadion nepouští.

42:12
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

42:57
    V dobré šanci se ocitl Procházka, který jen těsně minul branku Jeschkeho.

43:00
    Jeschke kryje střelu od modré a přerušuje hru.

43:26
    Úplně prázdnou branku měl před sebou hostující Procházka, jeho tvrdá rána z první však trefila pouze brankovou konstrukci.

44:27
    Vrchlabí se pokouší najít recept na trutnovskou obranu, ta zatím pozorně brání.

44:41
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Vácha – 2 min., podražení).

44:43
    Ihned po vhazování se Trutnov osvobozuje!

45:08
    Domácí obrana znovu skvěle brání přesilovku hostů.

45:30
    Stadionu se nedaří usadit v útočném pásmu, domácí opět vyhazují!

45:49

Tak toto byla neskutečná paráda! Po špatném střídání hostujícího Stadionu se do brejku 2 na 0 dostali Fedulov a JAROSLAV UKHIN, kteří si mezi sebou vyměnili párkrát kotouč a druhý jmenovaný ho uklidil do prázdné branky. ASISTENCE: Pavel Fedulov, Lukáš Abrahám

46:41

48:53
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Smékal – 2 min., podražení).

49:01
    V obrovské šanci se objevil Bláha, který se ocitl úplně sám před Jeschkem, jenže jeho střela skončila pouze v ochranné síti.

49:19

Stadion snižuje. Pěkná střela Skočovského od modré končí až za zády domácího brankáře.

Asistence: Svoboda

49:51
    Další útočné snažení hostujícího celku přibržďuje domácí obrana.

50:23

Domácí znovu odskakují na rozdíl dvou branek! Po vyhození hostů se kotouč dostal přes obránce Poula a Bažanta až k Fedulovovi, který ho jen protečoval na rozjetého Chytráčka, který před bránou našel volného UKHINA, a ten vymíchal Abraháma.

50:40
    Tvrdou střelu Smékala efektivně vyrazil Abrahám, domácí jsou při chuťi!

51:06

51:13

Po pěkné individuální akci se prosazuje TOMÁŠ ŠTASTNÝ! Přesnou střelou nad lapačku nedal Jeschkemu šanci.

Asistence: Filip

51:52

52:36
    Skočovský si najížděl do dobré šance, ke střele se nakonec nedostal.

53:01
    Hosté jsou ve varu a dostávají se do slibných situací.

53:22
    Šimoníček osamocen před brankou Jeschkeho nezpracoval kotouč!

53:35
    Domácí teď radši vyhazují puk na zakázané uvolnění.

53:46
    Vrchlabí je opět u kotouče a snaží si najít cestu do útočného pásma.

53:53
    Jeschke teď radši přerušuje hru, domácí aspoň mohou vystřídat.

53:56
    Další přerušení před Jeschkem.

54:12

54:29
    Střelu hostujícího obránce Jirků a následnou dorážku z těsné blízkosti kryje Jeschke.

54:37
    Rozhodčí přerušuje hru po tvrdém střetu u pravého mantinelu.

55:00
    Šťastný se znovu dostával k puku, jeho šanci na poslední chvíli zblokoval Poul.

55:34
    Rozhodčí signalizuje přihrávku rukou. Trutnov příjde o útočné pásmo.

55:45
    Novák si našel místečko za domácí obranou a mohl se dostat do brejku, puk na poslední chvíli nezpracoval.

55:55

56:20
    Po nepřesné rozehrávce hostujícího brankáře se k šanci málem dostal Půlpán.

56:57
    Další částečné přečislení domácích končí po nepřesné přihrávce v rohu.

57:20
    Domácí výborně brání, hosté se dostávají těžko do útočného pásma.

57:30
    Bláhovu střelu od modré kryje Jeschke.

57:47
    Domácí obrana nešetří obětavými zákroky a do střel se všichni vrhají po hlavě.

57:48
    Jeschke kryje střilenou příhrávku a přerušuje hru.

57:48
    Oddechový čas pro Vrchlabí.

57:48
    Hosté bez brankáře!

57:52
    Vrchlabí se samo připravilo o útočnou třetinu.

58:20
    Trutnov pod obrovským tlakem!

58:26
    Jeschke na brankové čáře kryje vylouženou šanci!

58:46
    Přes celé hřiště to zkoušel Aleš Půlpán, ale branku míjí o milimetry!

58:57
    Aleš Půlpán znovu míjí odkrytou klec!

59:15
    Domácí vyhazují do středního pásma.

59:30
    Vrchlabí stále daleko od branky Jeschkeho!

Domácí vítězí i ve třetím letošním derby. Utkání rozhodla divoká šestiminutovka ve třetí třetině, ve které se dvakrát prosadil Jaroslav Ukhin. V posledních minutách se Vrchlabí tlačilo za vyrovnáním, ale pozorná obrana domácích v čele s Otou Jeschkem byla proti. Děkujeme za sledování dnešních onlajnů a přejeme hezký zbytek večera. (20:28:05)

Jiří Aberle

Matěj Poul

Branky a nahrávky: 6. A. Půlpán (TS), 19. Chytráček (Fedulov), 28. T. Půlpán (Kastner, A. Půlpán), 46. Ukhin (Fedulov, Abrahám), 51. Ukhin (Chytráček, Fedulov) – 14. Filip (Šimoníček, Skočovský), 15. Šťastný (Filip), 50. Skočovský (Svoboda), 52. Šťastný (Filip)

HC Trutnov: Jeschke (Veselý) – Bažant, Poul "A", Abrahám, Vácha, Beneš, Bezděk, Junek – A.Půlpán "C", Kastner, T.Půlpán, Fedulov, Ukhin, Chytráček "A", Smékal, Janoušek, Hlaváček, Tatar,
    HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (Jelínek) – Jirků "A", Hejda, Chleborád, Skočovský, Jandejsek, Tržický, Kadavý, Procházka – Filip "C", Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha "A", Čurda, Urban, Svoboda, Oppelt, Miškovský, Maďar

Rozhodčí: Jechoutek – Žídek, Horažďovský