Švýcarsko – Švédsko 2:4 (kon.) | Slovensko – USA 2:5 (kon.) | Dánsko – Česko 3:2 (po pr.)
Rusko – USA 2:3 (kon.) | Finsko – Švédsko 1:3 (kon.)
Finsko
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Švédsko
Čtvrtek 29.12.2016, 23:30 • Centre Bell, Montréal (kapacita 21288 míst) • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud právě jdete spát, a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (02:05:20)

Nejlepší hráči utkání:

Kasper BJÖRKQVIST (FIN) – 0+0, 1 střela, účast na ledě 0, čas na ledě 16:28
    Alexander NYLANDER (SWE) – 2+1, 4 střely, účast na ledě +3, čas na ledě 16:15, vítězný gól

Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 29:20
    Vyhraná vhazování: 30:30
    Trestné minuty: 0:8
    Přesilové hry: 1/4-0/0

Branky a nahrávky: 17. Räsänen (Tolvanen, Juolevi) – 33. Andersson (A. Nylander), 42. A. Nylander (Grundström, Eriksson Ek), 59. A. Nylander. Rozhodčí: Hribik (CZE), Kubuš (SVK) – Davis (USA), Haurum (DEN). Diváci: 9062.

Výhra Švédů navíc posouvá už jistě do čtvrtfinále Českou republiku! Jistý postup už mají také Dánové.

Finsko je po dnešním zápase velmi blízko zápasům o záchranu! Ani ve třetím zápase skupiny totiž Finové nezískali ani bod, ačkoliv dnes neodehráli vůbec špatné utkání. Vítězství 3:1 ale slaví severští rivalové ze Švédska, kteří si naopak s předstihem zajistili 1. místo ve skupině.

S finskými nadějemi to ovšem od začátku nevypadalo zle. V první třetině byli Suomi aktivnějším týmem a po zásluze se dostali do vedení, když v 17. minutě využil přesilovou hru dorážkou Aapeli Räsänen.

Od druhé třetiny už Švédové hráli lépe a vytvářeli si více brankových příležitostí. Klíčovým okamžikem zápasu bylo ubráněné dlouhé švédské oslabení ve třech na přelomu druhého dějství. Krátce po něm vyrovnal Lias Andersson.

Hned zkraje závěrečné třetiny pak přišel rozhodující okamžik utkání. Na konci parádní kombinace produktivní formace Švédů byl Alexander Nylander. Syn slavného otce pak ještě dovršil finský zmar gólem do prázdné branky a stanovil tak konečné skóre na 3:1.

Švédsko tak prodloužilo svou úctyhodnou sérii vyhraných utkání v základní skupině juniorského šampionátu na číslo 39!

59:50
    Švédové získali kotouč, Jacob Larsson jej vyvezl až do útočného pásma. Místo zakončení jej ale jen nahodil za branku.

59:24
    Finové to ještě jednou zkouší bez brankáře, už se usadili v útočném pásmu!
    59:00 Alexander NYLANDER - 1:3

59:00
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Finům se nepovedla hra bez brankáře a inkasují třetí branku! Joel Eriksson Ek sebral puk Vesilainenovi, puku se zmocnil ALEXANDER NYLANDER a přes celé kluziště trefil odkrytou branku! Bez asistence.

58:43
    Felix Sandström zastavil i další střelecký pokus z hole Eeliho Tolvanena. Finové už hrají bez brankáře!

58:06
    Obrovská šance Finska! Ke střele z bezprostřední blízkosti branky se dostal Joona Luoto, Sandström ovšem vytáhl neuvěřitelný zákrok na brankové čáře!

57:32
    Veini Vehviläinen musel pokrýt poskakující kotouč pod svou lapačkou, vhazovat se bude před finskou brankou.

57:10
    Rychlý útok Švédů zakončil Alexander Nylander, jehož střela skončila na plexiskle za brankou. Nyní už dopředu míří zase Finové.

56:51
    Švédové zatím v závěru utkání hrají výborně a většinu času drží puk na svých hokejkách.

56:13
    Kristoffer Gunnarsson se snažil nahodit od modré čáry, přes značnou houšť před brankou ale kotouč neměl nárok, aby prošel až k Vehviläinenovi.

55:42
    Arttu Ruotsalainen nemohl pokračovat v útočném snažení, jelikož byl zastaven píšťalkou čárového rozhodčího kvůli ofsajdovému postavení. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:16
    Alexander Nylander se dostal k další střele po rychlé otočce, Vehviläinen jeho pokus zlikvidoval.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 17. Räsänen (Tolvanen, Juolevi) – 33. Andersson (A. Nylander), 42. A. Nylander (Grundström, Eriksson Ek), 59. A. Nylander

Finsko: Vehviläinen (Kaarlehto) – Välimäki, Saarijärvi (A), Heiskanen, Juolevi (C), Vaakanainen, Je. Mattila, Rautanen – Ruotsalainen, Ju. Nättinen, Koivula – Räsänen, Tolvanen, Vesalainen – Björkqvist (A), Ju. Mattila, Luoto – Kuokkanen, Borgström, Palmu – Väyrynen.
    Švédsko: Sandström (Gustavsson) – Kylington, G. Carlsson, Ja. Larsson, Gunnarsson, Bernhardt, Carlsson, Dahlin – Pettersson, Andersson, Grundström (A) – Asplund (A), Lööke, Dahlén – Karlström, A. Nylander, Eriksson Ek (C) – Ahl, Ohlsson, Wingerli – Söderlund.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Kubuš (SVK) – Davis (USA), Haurum (DEN)