Mountfield HK – Team Canada 1:5 (kon.) | Davos – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Team Canada
Čtvrtek 29.12.2016, 15:05 • Davos • Spengler Cup • Čtvrtfinále
    Gratulace k výhře.

V tomto čtvrtfinálovém zápase Hradec Králové nestačil na svého soupeře, a tak se se Spengler Cupem loučí. Rozhodně nezklamal, naopak porazil silného soupeře, poradil si s ekatěrinburgem. (17:25:56)

Nejlepší hráči zápas
    Mountfield: Jaroslav Bednář
    Team Canada: Zachary Fucale

Celkem čtyřikrát byl Hradec Králové vyloučený v první třetině. První a čtvrtou přesilovou hru dokázal tým Kanady proměnit. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil Andrew Ebbett. V čase 19:41 vedení svého týmu navýšil povedenou ránou od modré Maxim Noreau.

Ve 34. minutě se hosté dostali do vedení o tři branky, po pěkné kombinaci se prosadil Brandon Gormley. Dlouhou dobu se Hradec Králové snažil snížit. To se mu podařilo v přesilové hře, postaral se o to povedenou střelou zkušený Jaroslav Bednář. Po čtyřiceti minutách vedl tým Kanady 3:1.

Z kraje třetí třetiny přidali hokejisté ještě dvě branky. Prosadili se Mason Raymond a Francis Paré. Střelecky aktivnější Kanada vyhrála 5:1.

59:40
    Kanada se dostala do brejku dva na jednoho, ale finální pas postrádal přesnost.

59:00
    Poslední minuta hry zbývá do konce zápasu.

58:36
    Vyloučení v týmu Team Canada (Mason Raymond – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

58:18
    Ozývají se trumpetisté, kotouč pod kontrolou má český tým. Martin Štajnoch se dostal do postavení mimo hru.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry.

57:42
    Mountfield dohrává zápas se ctí, snaží se přidat další branku, sledujeme rychlý hokej. Diváci se baví, obíhá mexická vlna.

56:50
    Rudolf Červený to zkoušel v oslabení, ale nedostal se do výraznější střelecké pozice.

56:39
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Aleš Pavlas – 2 min., nedovolené bránění).

56:35
    Jacob Micflikier se dostal do zakončení, ale byl atakovaný hráčem Hradce, a tak nedokázal vystřelit.

56:14
    V poklidném tempu se dohrává zápas, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

55:53
    Zachary Fucale kryje střelecký pokus od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:05
    Další zákrok brankáře Mountfieldu. Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Stav zápasu je rozhodnutý. Publikum si zápas užívá.

54:44
    Po výborném pasu se do brejku dostal Jaroslav Bednář. Zkušený hokejista však nedokázal prostřelit brankáře Kanady. Zachary Fucale kryje velkou šanci Hradce.

54:15
    Oslabení Hradce Králové končí, sledujeme hru pět na pět. Vhazovat se bude před brankou Ondřeje Kacetla.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 40. Bednář (Gregorc) – 5. Ebbett (Katic, Raymond), 20. Noreau (DiDomenico, Gormley), 34. Gormley (Ebbett, Raymond), 43. Raymond (Flood, Ebbett), 44. Paré (Gormley)

Mountfield HK: Kacetl (Rybár) – Pláněk, Čáp, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Červený – Kukumberg, Bednář, Dej – Köhler, Dragoun, Jarůšek – Monnet, Lhoták, T. Knotek.
    Team Canada: Fucale (MacIntyre) – Gormley, Noreau, Parlett, Morrisonn, Heshka, Flood, Katic – Micflikier, Pouliot, DiDomenico – Ebbett, Raymond, McIntyre – G. Campbell, Paré, Sheppard – Co. Genoway, Jeffrey, Spaling – Emmerton.