Toronto – Detroit 5:4 (po pr.) | Washington – Ottawa 2:1 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 4:3 (2:1 po s.n.)
St. Louis – Chicago 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Chicago Blackhawks
Pondělí 02.01.2017, 19:30 • Busch Stadium, St. Louis • NHL

49:33
    Reaves dostává dvě minuty za nedovolené bránění a přesilovku si zahraje Chicago.

44:54
    Hostující Hartman dostává dvě minuty za sekání a Bluesmani tak mají další šanci strhnout vedení na svou stranu, a sice v přesilové hře.

39:10
    Hartman dostává dvě minuty za nedovolené bránění a je tu další přesilovka pro domácí hokejisty.

30:50
    Přesilovka pro Chicago. Fabbri dostává dvě minuty za vražení na hrazení a už sedí na trestné lavici.

24:09
    Na trestnou lavici odchází Artěmij Panarin, který dostává dvě minuty za držení hole. Bluesmani tak mají výhodu přesilové hry a šanci na vyrovnání.

17:40
    Campbell vyhodil kotouč z vlastního obranného pásma mimo kluziště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Přesilovku si tak vyzkouší také hráči St. Louis.

10:24
    Máme tu první vyloučení. Jako první putuje na trestnou lavici domácí Pietrangelo, jenž se provinil sekáním a Chicago si tak zahraje přesilovou hru.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 28. Berglund (Bouwmeester, Steen), 53. Tarasenko (Fabbri), 54. Tarasenko (Lehterä, Fabbri), 59. Steen – 2. Kempný (Panarin, Keith)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester – Perron, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Jaškin, Berglund, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, B. Campbell, T. van Riemsdyk, Kempný – Hinostroza, Toews (C), Hartman – P. Kane, Anisimov, Panarin – Pánik, Kero, Rasmussen – Tootoo, Desjardins, Motte.

Rozhodčí: Tim Peel, Brad Watson – Mark Wheler, Darren Gibbs

Diváci: 46 556