Washington – Toronto 6:5 (po pr.) | Carolina – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 3:1 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 1:4 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:6 (kon.) | Nashville – Montreal 1:2 (po pr.)
San Jose – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Washington Capitals
6:5 (2:3, 0:1, 3:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 04.01.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Netradiční rozcvička Holtbymu příliš nepomohla.

A to už je z mé strany pro toto utkání definitivně vše, dobrou noc přeje Petr Sumbal. (03:56:38)

Dnešní utkání sledovalo 18,506 diváků. Bylo vyprodáno.

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:33

1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
    2. Justin Williams (WSH) 1+2
    3. Dmitrij Orlov (WSH) 1+1

Byli jsme svědky hodně zajímavého utkání, které okořenilo hned jedenáct branek a muselo jej rozhodnout až prodloužení. V tom se zaskvěl kapitán domácích Alexandr Ovečkin a svým 18. gólem v sezoně rozhodl o tom, že právě jeho organizace získá bod navíc. Konečné skóre tak zní 6:5 pro Washington.

Washington právě vstřelil branku!
    Carlson se dokázal probojovat přes Komarova a poté poslal pas na levou stranu na ALEXANDRA OVEČKINA, který odtud nechytatelnou dělovkou pod břevno nedal šanci Andersenovi a utkání rozhodl. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov

60:10
    Caps vyhráli buly a jako první budou moci zahrozit.

60:01

Washington v sezoně hrál desetkrát prodloužení, z toho pět vyhrál, jedno prohrál a čtyřikrát došlo až na nájezdy. Toronto v sezoně hrálo dvanáctkrát prodloužení, z toho čtyři vyhrálo, dva prohrálo a šestkrát došlo až na nájezdy.

Střely na bránu ve třetí třetině: 10:6

Zápas po šedesáti minutách končí nerozhodně, takže přijde na řadu prodloužení hrané tři na tři na pět minut.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Mattewsovu střelu z levé strany musel ještě likvidovat Grubauer.

58:50
    Williams byl dobře bráněn, takže se ke střele z levé strany nedostal.

58:18
    Carlsonova dělovka od modré až na Andersona neprošla, byla zablokovaná.

58:03
    Hvizd čárového rozhodčího oznamuje ofsajd při přechodu Caps přes modrou čáru.

57:13
    Střelu Burakowského zablokoval Gardiner.

56:41
    Následně si kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin najel do ještě větší šance, střelu z jeho oblíbené pozice na levém kruhu ale Andersen chytil do lapačky.

56:17
    Dobrou šanci měl na druhé straně Ovečkin, z pravé strany ovšem na Andersona recept nenašel.

55:26
    Zach Hyman střílel z otočky, vedení svému týmu zpět však nezískal.
    53:55 John CARLSON - 5:5

53:55
    Gólové dostihy pokračují. Kzněcova vrátil bekhendem kotouč před bránu, kde stál JOHN CARLSON, který jej poslal za bezmocného Andersena a srovnal na 5:5. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Marcus Johansson.

53:05
    Orpikovo nahození od modré čáry bylo ztečováno vedle.
    51:08 Mitchell MARNER - 4:5

51:08
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Neuvidíme, protože za obranou Capitals zůstal nebráněný MITCHELL MARNER, který dokázal v tváří v tvář Grubauerovi najít a trefit mezírku mezi jeho betony. Asistence: James van Riemsdyk, Tyler Bozak.

50:42
    Oba týmy teď dobře brání své modré čáry, uvidíme, zda neuvidíme opatrnější čekání na prodloužení.

49:12
    A na druhé straně mohl hned znovu zahrozit Orlov, ale Anderson byl proti a na dvakrát proti němu předvedl úspěšný zákrok.

48:55
    Přesilovka Toronta skončila, byla zatím jeho nejhorší v zápase.

48:12
    Marnerova svižná rána proletěla vedle pravé tyče Grubauerovy brány.

47:48
    A tentokrát posílá kotouč až k Andersenovi Niskanen.

47:11
    Winnikovi se daří vyhodit, oslabení začíná pro domácí dobře.

46:55
    Toronto bude mít šanci vrátit vedení na svou stranu, protože si po hákování Wilsona zahraje přesilovku, a ty mu dnes zatím jdou.

45:35
    Orlov nahodil kotouč pro své spoluhráče. Následně také vystřelil od modré, Andresen tentokrát chytá.
    43:39 Dmitrij ORLOV - 4:4

43:39
    Po nádherné přihrávce od Niskanena se před DMITRIJEM ORLOVEM na pravém kruhu otevřela odkrytá brána, protože Andersen se neměl šanci tak rychle přesunout. Ruský obránce neváhal a střelou z první vyrovnal stav na 4:4. Asistence: Matt Niskanen, Lars Eller.

43:01
    Tvrdě se mimo hru srazili Orlov s Martinem. Vylučovat se nebude, ale oba zúčastnění se asi moc v lásce mít nebudou.
    42:20 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:4

42:20
    Capitals jsou zpátky ve hře. JEVGENIJ KUZNĚCOV. dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl zcela sám a střelou z pokleku propálil Andersena. Asistence: Marcus Johansson, Justin Williams.

41:13
    Na druhé straně pálil Carlson, ale jeho střela byla pro změnu nepřesná.

40:42
    Polákovo nahození od modré bylo na své cestě na Grubauera zablokováno.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:04.

Střely na bránu ve druhé třetině: 7:11

Druhá třetina byl na góly chudší než ta první, přinesla nám jen jednu branku. Postaral se o ni v přesilovce po nádherné Matthewsově přihrávce Komarov. Washington dnes není ve své kůži a zatím prohrává 2:4, což je mimochodem výsledek prvního utkání těchto dvou týmů dříve v této sezoně. Jestli se jej domácím podaří ještě zvrátit, na to si musíme počkat do třetí třetiny.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Caps se ubránili a ještě se určitě pokusí snížit.

38:37
    Washington mohl postupovat ve dvou na samotného brankáře, ale zastavil jej ofsajd. Velká škoda pro domácí tým.

38:18
    Přihrávka na modrou na Gardinera byla nepřesná a Maple Leafs ztrácejí pásmo.

37:12
    Tom Wilson vyhodil puk, jeho spoluhráči mohou vystřídat.

36:42
    Ovečkin dnes nehraje v dobré náladě a kdyby mu nestáli v cestě rozhodčí, nejspíš by šel do bitky s Kadrim. Ovečkin dostává 2+2 minuty za hrubost, proto je na trestné kromě něj i Burakowsky, Kadri dostal trest na krosček. Toronto tak bude hrát přesilovku pět na čtyři.

36:39
    Proti střele Niskanena měl Andersen volný výhled a neměl problém s jejím chycením.

36:06
    Další střelu aktivního Browna musel likvidoval Phillipp Grubauer.

35:35
    Střelu Browna zablokoval Taylor Chorney. Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se po levici Grubauera.

35:23
    Washington je trochu zaskočen čtvrtou brankou Toronta a přechod přes modrou mu teď zastavil ofsajd.
    33:33 Leo KOMAROV - 2:4

33:33
    Mattehws předvedl za brankou nádhernou otočku, po které našel přesnou přihrávkou hůl LEA KOMAROVA, který posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Auston Matthews, William Nylander.

32:57
    Nylanderovu střelu se snažili ještě jeho spoluhráči tečovat a pak dorážet, rakouského brankáře Capitals ale nepřekvapili ničím.

32:04
    Grubauerův zákrok musel přijít proti střele Zajceva z pravé strany.

31:42
    Ovečkin je dalším vyloučeným hráčem zápasu. Na trestné lavici sedí za podražení.

30:50
    Proti Marnerově střele předvedl Grubauer rutinní zákrok.

30:30
    Andersen předvedl vynikající zákrok, když se stihl přesunout proti střele Matta Niskanena.

29:26
    Washington tak dlouho kombinoval, až Toronto dokázalo vyhodit kotouč do bezpečí.

28:56
    Přesilovka Washingtonu je s 16,7% využitím 19. nejlepší v lize, oslabení Toronta je s 85,2 % 6. nejlepší v lize.

28:28
    Je tu druhá přesilovka pro domácí, tu první využil Williams. Na trestnou lavici usedne za podražení Matthews.

28:22
    Toronto má teď dobrý úsek hry, střelu Humwicka od modré vyrazil Grubauer.

27:25
    Na druhé straně svou střelou netrefil branku Martin.

26:56
    Střela Washington z levého kruhu byla jedním z obránců Leafs zablokována.

25:34
    Před Andersenem se vytvořila menší skrumáž, doráželi Ovečkin s Bäckströmem, dánský brankář však celou situaci ustál.

25:00
    Prvních pět minut druhé třetiny bylo přeci jen o něco opatrnějších než šílená první třetina.

23:51
    Těsný ofsajd zastavil přechod Washingtonu přes modrou čáru.

23:20
    Tato přesilovka Toronta moc nebezpečná nebyla, Cpas jsou opět v pěti.

22:41
    Další šanci na svůj druhý gól zápasu měl Connor Brown, výborně jej ale vychytal Grubauer.

21:17
    Je tu další vyloučení Washingtonu, na trestnou lavici usedna na dvě minuty za faul vysokou holí Kuzněcov.

20:42
    Střelu od modré Grubauer vyrazil, připsal si svůj první zákrok a jeho spoluhráči mohou vyrazit dopředu.

20:01

20:00
    Holtby třikrát inkasoval a je vystřídán Grubauerem. Je ale nutné podotknout, že obrana mu mnohdy moc nepomohla.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:10.

Střely na bránu v první třetině: 11:8

První třetina je u konce a byla to hodně zajímavá dvacetiminutovka. Viděli jsme v ní celkem pět branek, když se postupně trefili Williams, Kadri, Brown, Oshie a F. Gauthier. Hosté tedy vedou 2:3 a uvidíme, jak na to Washington zareaguje, ten totiž rozhodně není zvyklý inkasovat tolik branek už v první třetině. Ale Torontu se daří, může vyhrát už své páté utkání v řadě.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Washingtonu se zatím nedaří rozehrávka, času už moc nezbývá.
    18:06 Frédérik GAUTHIER - 2:3

18:06
    Je tu už pátý gól první třetiny a Toronto vede 3:2. FRÉDÉRIK GAUTHIER dostal puk před bránu, kde byl domácí obranou úplně zapomenut. Stačilo mu jej pouze usměrnit za záda Holtbyho. Asistence: Connor Carrick.

17:42
    Střelu jiného švédského útočníka, Johanssona dokázal Andersen vyrazit.

16:50
    Utkání zatím rozhodně není skoupé na střely, tentokrát pálil Nicklas Bäckström z pravé strany.
    16:00 T. J. Oshie - 2:2

16:00
    Williams naskočil do hry z trestné lavice, nahrál na T. J. OSHIEHO a ten předvedl neuvěřitelnou trpěllivost, když si položil dva obránce a pak si ještě počkal, až bude mít ten nejlepší úhel k prostřelení Andersena. A to se mu střelou do horní branky také povedlo. Je znovu vyrovnáno, 2:2. Asistence: Justin Williams.

15:22
    Capitals vyhazují kotouč ze svého pásma.

15:13
    Po pěkné kombinaci musel znovu Holtby zasahovat, tentokrát na něj střelec druhé branky Toronta Brown nevyzrál.

14:20
    James van Riemsdyk dostal od Kadriho vynikající přihrávku, jemu ale puk nesedl a odkrytou branku minul.

13:56
    Marnerovu rychlou střelu z pravého kruhu chytá Holtby.

13:50
    Pro Washington může být ještě hůř, protože Williams je vyloučen za krosček.

13:48
    Tentokrát už musel Andersen zasahovat a se střelou Orlova si poradil.

13:30
    Burakovského střela z otočky byla sražena mimo.
    11:44 Connor BROWN - 1:2

11:44
    Jako blesk z čistého nebe je Toronto ve vedení. CONNOR BROWN dostal kotouč na pravý kruh a odtud překonal přesnou střelou zápěstím do horního růžku Bradena Holtbyho. Asistence: Zach Hyman, Auston Matthews.

11:06
    Holtby ukryl puk pod svou rukavici, a protože rozehrávka by nebyla bezpečná, tak si jej ponechal a po komerční přestávce se bude vhazovat před ním.

10:23
    Niskanen si vyměnil puk s Orlovem, pak jej chtěl nahodit na bránu, ale od jednoho z obránců byl puk sražen do rohu.

09:40
    První pětka Caps sice byla usazena na chvíli v útočném pásmu, práce pro Andersena z toho ale neplynula.

08:53
    Po Burakovského přihrávce střílel zápěstím Eller, Andersen byl pozorný.

07:52
    Andersen si připsal jeden jednodušší zákrok a pak už ujíždí dopředu zase Toronto.

07:32
    Orpik nahodil kotouč do pásma, tam jej vybojovali jeho spoluhráči.
    06:39 Nazem KADRI - 1:1

06:39
    Je vyrovnáno, 1:1. I Toronto se prosazuje z přesilovky. Nahozený puk, který Holtby vyrazil si našel NAZEM KADRI a dostrkal jej za brankovou čáru. Asistence: James van Riemsdyk, Mitchell Marner.

06:22
    Po přihrávce Matthewse pálil Jake Gardiner, ala branku Holtbyho minul.

05:32
    Přesilovka Toronta je s 19,6% využitím 12. nejlepší v lize, oslabení Washingtonu je s 87,3 % 3. nejlepší v lize.

05:27
    První přesilovku si zahrají také Leafs, Connoly zahákoval Zajceva.

05:17
    Washingtonu nevyšla rozehrávka a tak se píská zakázané uvolnění a hra se přesune před Holtbyho.

04:23
    Marnerova střela z levé strany zamířila jen do ochranné sítě. Holtby se zatím ve své brance musí nudit.

04:10
    Williams nahazoval kotouč na Andersena, ten puk chytil. Washington získávají buly v útočném pásmu.

03:35
    Sošnikov nahodil kotouč ještě před červenou čarou, takže se píská icing.
    01:14 Dmitrij ORLOV - 1:0

01:14
    První gĺ na sebe nenechal dlouho čekat, Capitals vedou 1:0. Orlov vypálil od modré a kotouč bruslí tečoval JUSTIN WILLIAMS. Andersen navíc měl zakrytý výhled, takže neměl šanci reagovat. Asistence: Dmitrij Orlov, Jevgenij Kuzněcov.

01:03
    Kuzněcov z levého kruhu minul branku.

00:33
    Hned v první minutě se bude vylučovat, Zajcev zahákoval Ovečkina a musí na trestnou lavici. Přesilovka pro Caps.

00:01

Oba týmy už mají své úvodní formace na ledě, utkání brzy začne.

Statistiky zahajujících brankářů:

Braden Holtby (WSH) 28 zápasů, průměr 1,98, úspěšnost 92,9 %, 3 čistá konta
    Frederik Andersen (TOR) 30 zápasů, průměr 2,52, úspěšnost 92,4 %, 1 čisté konto

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – W. Nylander, Kadri, Komarov (A) – Co. Brown, Matthews, Hyman – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Sošnikov, F. Gauthier, M. Martin.

Rozhodčí: Chris Lee, Chris Schlenker – Michel Cormier, Trent Knorr.