Slavia – Vítkovice 5:4 (kon.) | Kladno – Třinec 2:4 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 4:6 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 3:5 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Sparta – Pardubice 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 07.01.2017, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Rytíři v posledním utkání s Vítkovicemi prohráli 2:3 po prodloužení. Dnes mají před sebou mnohem silnějšího soupeře z Třince. Kladno drží pátou pozici, ale z šestého místa se na ně tlačí Plzeň, která má ještě tři zápasy k dobru. Uvidíme jak to dnes dopadne.

Třinec naposledy porazil pražskou Slávii 6:3 a s Českými Budějovicemi se dělí o první místo v tabulce. Kladno na ně ztrácí deset bodů a do Kladna přijíždí jako favorit dnešního utkání. Jestli to Třinec potvrdí uvidíme dnes.

Rytíři Kladno: Stahl (Altrichter) – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Kučera, Malý – Vach, Patyk, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Kezsi, Kučera, Kalaj, Čermák

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladoník, Lacka, Kalus

Rozhodčí: Battěk – Štofa, Beneš.

00:01

00:45
    Na začátku utkání si týmy prohazují puk, ale stále se nepodařilo vystřelit.

01:27
    První střelu má Třinec. Konkrétně Hladoník střílel z mezikruží, ale Stahl puk zachytil do lapačky.

03:05
    Kaukičovu střelu zleva Stahl opět zlikvidoval lapačkou. Buly v obranném pásmu Kladna.

04:00
    Třinci se nepovedla rozehrávka a u puku je opět Kladno.

04:42
    Schildhabel jen nahazuje do útočného pásma a jeho formace odchází střídat.

04:59
    Zakázané uvolnění Kladna. Buly u Stahla.

06:22
    Výhoda Třince. Kladno půjde na trestnou lavici.

06:36
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Malý – 2 min., podražení).

06:50
    Kezsi v úniku! Jeho blafák na forhend však Loubala nepřekvapil a puk zneškodnil do rohu kluziště.

07:56
    Ofsajd Třince. Buly ve středním pásmu.

08:15
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lacka – 2 min. + 2 min. , vysoká hůl).

08:36

09:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    PETR PATYK dorážel svou střelu odraženou od betonu Loubala. Ta první střela se odrazila do brankářova protipohybu a Patyk měl jednoduchou práci. Asistence: Vincent Kezsi.

12:07
    Třinec drží útočné pásmo, ale nedaří se jim kombinovat.

12:29
    Okegawa dostal pěknou přihrávku, ale do ofsajdu. Buly v útočném pásmu.

13:07
    Havelka skvěle zablokoval střelu Lacka z levého kruhu pro buly.

13:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kučera – 2 min., držení protihráče).

14:15
    Třinci dnes zatím přesilovky nejdou. Kladno mělo další šanci v oslabení, ale opět jí nevyužili.

15:00
    Patyk perfektně zastavil střelu Radzienciaka, která letěla od modré.

15:34
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kaukič – 2 min., sekání).

17:05
    Kladno se dlouho drželo v pásmu, ale nakonec vše zkazila příliš prudká přihrávka.

17:34

18:25
    Přihrávku zpoza branky zachytil Loubal. Buly po jeho levici.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:35
    Krásný zákrok Stahla, který zlikvidoval střelu Hladoníka, který měl před sebou jen prázdnou branku, ale trefil Stahlův beton.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnaný duel. Oba týmy se dostávali skvělých příležitostí, ale jen Kladno dokázalo jednu využít. Třinec má na vyrovnání (ne-li na výhru) stále dvě třetiny. Uvidíme jak to dopadne.

20:01

20:33
    Špatnou rozehrávku Třince chtěl využít Kezsi. Daleko se však nedostal.

21:30
    Střelu Radzienciaka od modré čáry zlikvidoval betonem brankář domácích a drží tak Kladno stále ve vedení.

23:10
    Hra přerušena kvůli vysoké holi. Buly u Loubala.

23:49
    Nyní se v útočném pásmu drží Třinec a Kladno nepouští k puku.

24:34
    Puk v ochranné síti. Buly u Stahla.

24:44
    Puk se válel přímo před Stahlem, ale nikdo nevěděl kde je. Nejlépe se zorientoval Řepka a puk dostal pryč od branky.

26:10
    Třinec právě vstřelil branku!
    A Třinec vyrovnává. JAN HLADONÍK se zjevil před brankou úplně sám a brankáře Stahla bez problémů překonal. Asistence: Jan Kalus, Patrik Hrehorčák

27:26
    JAN HLADONÍK byl opět zcela nekrytý, od branky se k němu odrazil puk doleva a do prázdné branky skóroval. Asistence: Dominik Cihlář

27:46
    A je znovu vyrovnáno! KREŠIMIR SCHILDHABEL dal Kladnu opět naději na vedení. Asistence: Vincent Kezsi, Dominik Havelka.

28:46
    Třinec se cpe do branky Stahla, ale tentokrát to trochu přehnal. Doráželi na Stahla a to si pochopitelně Kladenská obrana nenechala líbit a před brankou se strhla mela.

28:46
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Čermák – 2 min. + 2 min. , hrubost).

28:46
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kalus – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

29:35
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kvasnica – 2 min., hrubost).

30:45
    Hrachovský dvakrát pálil na Stahla v oslabení, ale ani jednou se mu ho prostřelit nepovedlo.

31:35

32:11
    Nahození Kimla skončilo ve výstroji brankáře hostů.

32:38
    Třinec znovu nebezpečně útočil na Stahla, ale puk projel těsně vedle pravé tyčky.

34:04
    Krzakova střela od modré čáry byla zneškodněna brankářem domácích.

34:51
    Kezsi se rval o puk, ale tentokrát mu to nevyšlo a puk zůstal na hokejkách Třince.

35:05
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kezsi – 2 min. držení protihráče).

35:58
    Schildhabel vyhazuje puk mimo pásmo a může střídat.

36:54
    LUKÁŠ KAUKIČ byl volný před brankou a Stahla k levé tyčce prostřelil. Asistence: Adam Flok

37:23
    zakázané uvolnění Kladna. Buly před Stahlem.

37:29
    A další zakázané uvolnění Kladna. Buly opět před Stahlem.

38:23
    Malý leží otřesený na ledě.

38:23
    Nakonec se v pohodě zvedl a pokračuje ve hře.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

40:00

Druhá třetina už byla více v režii Ocelářů, kteří dokázali vstřelit hned tři branky. Kladno se bude muset zvednout pokud chce pomýšlet na výhru. Třinec ukázal že chce první příčku udržet za každou cenu. Třetí třetina nám ukáže kdo je dnes nakonec lepší.

40:01

40:40
    Třinec začal třetinu ofsajdem. Buly ve středním pásmu.

41:10
    Hladoník dorážel střelu odraženou od Stahla, ale kladenský gólman dokázal puk vyrazit.

42:29
    Zakázané uvolnění Třince. Buly u Loubala.

44:16

44:32
    Stahl přikryl puk , který se klouzal vedle jeho branky.

45:15
    Stahl měl velké štěstí. Puk, který odrazil nad branku, skončil na horní síťce branky.

47:00
    Flok zkoušel pozornost Stahla, když střílel z mezikruží po zemi. Stahl puk odrazil do kouta a hra pokračuje.

47:37

49:15
    Hra se neustále přesouvá ze strany na stranu, ale střely moc nepadají.

49:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kaukič – 2 min., podražení).

50:00
    Kladno se nedokáže propracovat do útočného pásma.

50:20
    Až nyní je Kladno v pásmu. Střelu Kučery zprava zlikvidoval Loubal.

51:24

52:12
    zakázané uvolnění Třince. Buly u Loubala.

53:31
    Tato třetina je zatím klidná. Padá málo střel a není moc trestů.

54:51
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Cibák – 2 min., nedovolené bránění).

54:51
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lacka – 2 min., nedovolené bránění).

55:13
    Třinec zvyšuje svůj náskok díky PATRIKOVI HREHORČÁKOVI a pro Kladno to již nevypadá dobře. Asistence: Ondřej Hrachovský, Ondřej Imrich.

56:51
    Oba týmy hrají v plném počtu.

57:20
    Stahl drží puk mezi betony. Buly u jeho levé ruky.

57:25
    A další zákrok Stahla. Buly na stejné pozici.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:53
    Puk se dostal mimo hrací plochu. Buly u Loubala.

59:06

59:43
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kezsi – 2 min., hákování).

Konec zápasu. (14:08:05)

Marek Landa

Branky a nahrávky: 10. Patyk (Kezsi), 28. Schildhabel (Kezsi, Havelka) – 27. Hladoník (Kalus, Hrehorčák), 28. Hladoník (Cihlář), 37. Kaukič (Flok), 56. Hrehorčák (Hrachovský, Imrich)

Rozhodčí: Battěk – Štofa, Beneš