Kadaň – Litoměřice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Most 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 4:1 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:3 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (3:1 po s.n.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC Slavia Praha
Sobota 07.01.2017, 17:00 • ZS Prostějov • Chance liga • 39. kolo

Statistiky: Střely: 43-21; Využité přesilové hry: 2-1; Góly v oslabení 0-0; Trestné minuty: 20-22. (19:56:38)

Slavia stejně jako v posledním zápase WSM Ligy proti Přerovu i dnes na ledě Prostějova promarnila dvoubrankové vedení, když na úvodní góly Václava Krliše a Tomáše Šmerhy odpověděli v domácím dresu Jan Rudovský a necelé dvě minuty před koncem Lukáš Krejčík. Zdálo se, že utkání dojde na Zimním stadionu v Prostějově do prodloužení, jenže Tomáš Kvapil vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a následnou přesilovou hru 37 sekund před koncem třetí části využil Václav Jankovský. Konečný výsledek: Jestřábi Prostějov 2 HC Slavia Praha 3.

59:48
    Jeden z hráčů Slavie mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže se ocitl v postavení mimo hru.

59:23
    Slavia právě vstřelila branku!
    VÁCLAV JANKOVSKÝ krásnou střelou od modré čáry propálil brankáře Pavla Kantora a Slávisté v přesilové hře zřejmě strhávají vítězství na svou stranu! Asistence: Jan Holý a Jan Novák.

59:06
    Tomáš Kvapil z obranného pásma vyhodil puk přes ochranné sklo a daroval Slavii přesilovou hru, která může být rozhodující, ale nepředbíhejme. Každopádně domácí obránce dostal dvě minuty za zdržování hry.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:11
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Martin Novák mohl v blízkosti levé tyče zakončovat, jenže se ještě rozhodl pro přihrávku na lépe postaveného LUKÁŠE KREJČÍKA, který z blízkosti nad levým betonem Dominika Frodla zamířil k pravé tyči. V Prostějově je vyrovnáno 2:2! Asistence: Martin Novák a Jan Rudovský.

57:25
    Lukáš Žálčík naskočil zpět na led a začala přesilová hra Prostějova, kterou se domácí rozhodli podpořit hrou bez brankáře! Pavel Kantor je na střídačce.

56:15
    Ronald Knot dostal dvě minuty za podražení a chvíli se bude hrát ve hře 4 na 4.

54:52
    Lukáš Žálčík dostal dvě minuty za podražení, což znamená, že Slavia si zahraje přesilovou hru.

54:52
    Marek Švec dostal také dvě minuty plus deset minut za hrubost a vypadá to, že se bude hrát ve hře 4 na 4.

54:52
    Aby v tom Martin Bača nebyl příliš nevině, tak dostal ještě jeden dvouminutový trest za hrubost na vrh.

54:52
    Martin Bača dostal dvouminutový trest za hrubost plus deset minut za stejné provinění.

54:10
    Jan Schleiss se vrátil zpět na led a Jestřábi přesilovou hru i přes obrovský tlak využít nedokázali.

54:08
    Tomáš Kvapil se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže odražený puk napálil pouze do vyrážečky fantastického Dominika Frodla, který drží Slavii nad vodou!

53:33
    Martin Novák na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže proti dvojnásobné přesile se vzápětí neprosadil.

52:37
    Aleš Holík od modré čáry nahodil puk na bránu a Dominik Frodl ji vyrazil hrudí mimo.

52:10
    Jan Schleiss byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Prostějov má ideální šanci vyrovnat.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 37. Rudovský (L. Krejčík), 59. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský) – 10. Krliš (Kubica), 28. Šmerha (J. Müller, Kružík), 60. Jankovský (J. Holý, J. Novák)

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – Vokurka, A. Holík (A), T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Štindl – Luňák, Venkrbec (C), Indra – Martin Novák, Rudovský, Švec – L. Krejčík, Šlahař, Žálčík – Matuš, Hozák, Augustin – Zabloudil.
    HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Bača, J. Novák (A), Kolařík (A), J. Holý, Knot (C), A. Růžička – Jankovský, Šafránek, Rys – Schleiss, Kubica, Krliš – Šmerha, J. Müller, Kružík – Andrlík.

Rozhodčí: Pavel Obadal. Čároví: Jaromír Bryška, Marian Poruba