Chodov – Jičín 12:1 (kon.) | Panthers – Ostrava 2:11 (kon.) | Bohemians - NE – ELITE PRAHA 12:3 (kon.)
Židenice – Liberec 3:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Ne 2:11 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
2:11 (0:6, 1:2, 1:3)
Ne
Neděle 08.01.2017, 18:00 • TJ Sokol Vinohrady • ČEZ Extraliga žen • 16. kolo

Z tohoto jednoznačného utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek víkendu. (19:53:25)

Střely na branku: 16:43.

Nejlepší hráčky zápasu:

TJ Sokol Královské Vinohrady: Natálie Bartošová

Herbadent FK Jižní Město: Eliška Machková.

Je dobojováno! Herbadent si ve třetí třetině nikterak nekomplikoval cestu za jasným vítězstvím a zejména díky vydařené první třetině poráží v pražském derby Královské Vinohrady poměrem 11:2.

59:19
    Jednu z posledních střel vyslala Petra Honzová, která ale našla jenom připravené dlaně brankářky Christiánové.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:34
    Utkání se už pouze dohrává, za stavu 2:11 se ostatně není čemu divit.

57:34
    Košturiáková nabilo na střelu Pisárové, která bez přípravy z levé strany nadělala Vyrobíkové další práci.

56:11
    Jako blesk z čistého nebe se jedna z domácích útočnic zjevila před Christiánovou, ta však výtečně zasáhla a nepustila třetí střelu za svá záda.

55:58
    Hráčky ve žlutočerné kombinaci dresů ztratily balónek ještě za vlastní brankou a jen díky zákroku Vyrobíkové neinkasovaly ze střely Skořepové.

55:36
    Trochu překombinovanou akci Herbadentu nakonec ještě stihla zakončit Košturiáková. Na podobě skóre ale nic nezměnila a rozehrávat budou domácí.

54:29
    Jedna z hostujících hráček místo střely zvolila chytrou zadovku na Billou, která ale trošku čekala se střelou a zblízka pak už na Vyrobíkovou recept nenašla.

53:53
    Vinohradům se vůbec nedaří podržet míček na hokejkách a přejít půlící čáru, drtivou většinu čas tak s míčkem hrají hosté.

52:13
    Vyrobíková trochu podcenila nepříliš prudkou střelu Šulanové a u levé tyče měla co dělat, aby nepustila míček do sítě.

51:42
    Billá zpracovala dlouhý výhoz hostující brankářky do běhu Steinbachové, jejíž střela ale byla zablokovaná mimo hrací plochu.

50:39
    Po přihrávce Čapkové hostujícím hráčkám utekl míček do autu, z rohu obranné poloviny následně rozehrávaly Vinohrady, které však po první špatné přihrávce už zase musí bránit.

49:07
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Skutečně se tak děje a hosté tak vedou už 11:2! Nikým nehlídaná Hermannová měla dost času na přihrávku do odkrytého prostoru na DOMINIKU KUBIŠOVOU, která chladnokrevně uklidila míček tam, kam chtěla. Asistence: Nikola Hermannová.

48:38
    Herbadent v posledních minutách jasně diktuje tempo a ještě se snaží o navýšení svého velkého náskoku.

47:40
    Vyrobíková se ocitla v dalších problémech, Billou ale vychytala a poté v kleče sledovala jak Bartošová míří v úniku nad branku.

46:26
    Radost domácího celku však trvala jen krátkou chvíli. Martina Čapková totiž nahodila míček z velké vzdálenosti a ještě přitom našla JITKU PROCHÁZKOVOU, která protečovala míček do branky Sokola. Asistence: Martina Čapková.

46:13
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku!
    Pěkný florbalový moment přináší Vinohradům druhý čestný úspěch! Autorem branky je ANETA TVRZNÍKOVÁ, která se chopila balónku v hloubi pole, udělala několik rychlých kroků po pravé straně a pěknou střelou zakončila mezi tyčku a Christiánovou. Bez asistence.

45:36
    Šulanová se vrátila s balónkem až k půlící čáře, kde pokračuje postupná kombinace Jižního Města.

44:43
    Gólový účet třetí třetiny otvířá přesnou trefou LUCIA KOŠTURIÁKOVÁ. Asistence: Nikola Hermanová.

44:11
    Herbadentu se znovu vyplatil presink, který hráčky vytáhly prakticky až do předbrankového prostoru u Vyrobíkové.

43:10
    Denisa Billá dostala balónek dva metry před branku, kterou z dobré pozice ale forhendem přestřelila.

42:10
    Nenápadná střela z dálky propadla přes několik hráček až k Christiánové, která se však zaskočit nenechala a s přehledem zasáhla.

41:39
    Dobré napadání donutilo Tvrzníkovou a celý domácí tým ustoupit až k Vyrobíkové, odkud se Vinohrady pokusí dostat kupředu.

40:53
    Hostující hráčky se v hojném počtu dostaly do prostoru pár metrů před brankou, odkud však míček do branky nedorazily.

40:01

Druhá dvacetiminutovka na góly tak bohatá nebyla, což na pohodě hostujících hráček ale určitě nic nezměnilo. Po několika klidnějších minutách se Vinohrady dočkaly snížení, v závěru třetiny ale přišly branky Chvátalové a Billé a Herbadent tak půjde do posledního dějství s luxusním náskokem sedmi branek.

40:00

39:54
    Málem to byl o osm branek! Proti však byla Vyrobíková, která se proti střele zblízka prezentovala parádním zásahem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:54
    Další střela a další míček v domácí brance! Po přihrávce od Elišky Machkové ho tam tentokrát propasírovala DENISA BILLÁ. Asistence: Eliška Machková.

38:44
    Balónek se po několika minutách ocitl v blízkosti Christiánové, v moci ho mají ale obránkyně Herbadentu.

37:51
    Teď už se to Jižnímu Město podařilo a hosté tak znovu vedou pohodlným šestibrankovým rozdílem! Čapková se svou střelou ještě neuspěla, dorážející TEREZA CHVÁTALOVÁ už ale nezazmatkovala a před brankou zkušeně uklidila míček za záda Vyrobíkové. ASistence: Martina Čapková.

37:16
    Ani tohle není gól! Lucie Pilíková dostala přihrávku skrz brankoviště před prázdnou branku, místo které ale znovu napálil tyč!

36:20
    To rozhodně neplatí o Vyrobíkové, která teď čelila rychlému protiútoku a střele Polívkové, která ale minula opuštěnou část její branky!

35:56
    Rozehrávající Vinohrady byly napadajícími sokyněmi vytlačeny až k vlastní brance, Christiánová tak může zůstat v klidu.

35:07
    Další příležitost Lucie Pilíkové zastavila horní tyč, která nepustila míček do branky za překonanou brankářkou!

34:35
    Špatná souhra domácích obránkyň vyústila v únik Jižního Města, které ale nepřidalo další branku kvůli skvělém zákroku Vyrobíkové!

33:50
    Tempo hry ve druhé části trošku opadlo, Herbadent si je vědom svého náskoku a už do svých útočných akcí nejde na sto procent.

33:15
    Lucia Košturiáková si v běhu narazila míček se spoluhráčkou, avšak z pravého křídla gólmanku Sokola nepropálila.

32:12
    Po několika rozházených sekundách se Herbadent přiblížil k domácí brance, po přihrávce zpoza ní ale jedna z hráček napálila pouze Vyrobíkovou.

30:50
    Domácí tým se po polovině zápasu konečně dočkal a může se radovat ze snížení na 1:6! Jmenovitě se o to zasloužila KRISTÝNA VEJVODOVÁ, na jejíž zakončení po přihrávce Šádkové Christiánová o kousek nedosáhla. Asistence: Barbora Šádková.

30:15
    Lucie Pilíková z dálky jen tak nahodila míček, který poté sama vystřelila z osy hřiště do dobře postavené obránkyně.

29:50
    Procházková vystřelila do chumlu hráček před Vyrobíkovou a nechybělo moc, aby se neposedný balónek odrazil do sítě.

29:32
    Další zakončení Herbadentu obrana Vinohrad zablokovala do rohu hřiště, odkud budou hostující hráčky rozehrávat.

28:43
    Na střelu Sádkové z pravé strany Vyrobíková asi neviděla, míček v její brance ale přesto neskončil.

28:19
    Pokus Tvrzníkové hostující hráčky zablokovaly a samy nyní rozjíždí útok dam v bílých dresech.

27:29
    Michaela Lingová potáhla míček několik metrů vpřed, jenže střelou švihem vypálila těsně nad.

26:23
    Brankářka Vinohrad vyrazila štiplavou střelu z levé strany, akce Jižního Města ale bude po přerušení ještě pokračovat.

25:09

25:05
    Domácí kombinaci u půlící čáry vystihla jedna z hráček Herbadentu, která se řítila na Vyrobíkovou, ale ve velké šanci vedení svého týmu nenavýšila.

24:24
    Ani teď se domácí neusadili na útočné polovina a naopak museli řešit menší trable v obraně.

23:43
    Početní výhoda se Vinohradům zatím moc nedaří, hraje se hodně daleko od Christiánové.

23:09
    Vyloučení v týmu Herbadent FK Jižní Město (Nikola Hermanová – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

23:09
    Nájezd ve prospěch Sokola obstarala Kristýna Zelníčková, která ale tvrdou střelou trefila pouze brankářku!

23:07
    Vyrobíková si sebrala míček po hostujícím oběhnutí její branky a dlouhým výhozem nastartovala do úniku Vejvodovou, kterou faulovala Hermanová a je z toho trestné střílení!

22:15
    Aneta Tvrzníková se metr před brankou drala k bekhendové dorážce, která však ke snížení Vinohrad nevedla.

21:31
    Jedna z hostujících obránkyň vystřelila téměř z poloviny hřiště, nicméně Vyrobíková proti pokusu z osy hřiště zasahovat nemusela.

20:32
    Domácí hráčky se v úvodu druhé části dostaly do dvou slibných šancí, které jim ale v obou případech zmařily zákroky Christiánové.

20:01

První třetina pražského derby mezi Královskými Vinohrady a Herbadentem byla jednoznačnou záležitostí. Domácí Sokol až do osmé minuty držel bezbrankový stav, jenomže vzápětí inkasoval hned šest branek a jeho šance na dnešní bodový zisk už jsou prakticky nulové. Hostující gólmana Christiánová se párkrát také zapotila, protiútoky Vinohrad ale vždy vyřešila a nadále tak drží čisté konto.

20:00

19:54
    Z nenápadné akce tu máme už šestý zásah Jižního Města, které si od první minuty kráčí pro jasné vítězství. Steinbachová krátkým pasem vyzvala ke střele DENISU BILLOU a ta krásnou ranou nedala Vyrobíkové téměř žádnou šanci zakročit. asistence: Dominika Steinbachová.

19:40
    Vinohradům už poněkolikáté hrubě nevyšla rozehrávka, což nyní mohla potrestat Kubišová, nicméně její pokus Vyrobíková dobrým zákrokem zastavila.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:41
    Následovala zajímavá možnost v podání domácí Natálie Bartošové, která dlouho mířila, ale na překonání Christiánové to stejně nestačilo.

18:22
    Sladkovské vůbec nevyšla rozehrávka, nicméně Košturiáková vzápětí rovněž nic nevymyslela.

17:54
    Tvrzníková zpomalila hru a přihrávkou za vlastní branku umožnila svému týmu dokončit střídání.

16:54
    Po menším zmatku u domácí branky se Sokolky vydaly do protiútoku, při kterém ale narazily na jistou Christiánovou v brance Jižního Města.

15:20
    Domácí se ještě neměly šanci stihnou oklepat a už znovu inkasují. Přihrávku od Terezy Chvátalové tentokrát zužitkovala LUCIA KOŠTURIAKOVÁ a přesně mířenou ranou znovu navýšila náskok Herbadentu. Asistence: Tereza Chvátalová.

15:05
    Tyhle minuty Královským Vinohradům absolutně nevycházejí! Inkasují třetí branku za sebou a ztrácí už čtyři góly. Sádková přenechala míček LUCII PILÍKOVÉ a ta z dálky prostřelila Vyrobíkovou. Asistence: Barbora Sádková.

14:29
    Kubišové další pokus z levé strany moc nesedl, Vyrobíková s ním moc práce neměla.

13:44
    Uteklo jen pár chvil a hostující vedení už je opět o něco větší! Balónek za záda domácí brankářky tentokrát dostala LUCIE PILÍKOVÁ! Bez asistence.

13:20
    Další akce už ale končí gólem a Herbadent uniká do dvoubrankového vedení! Dominika Kubišová se probila kousek před branku, kde svým zakončením ještě neuspěla, avšak její práci dokončila dorážející ELIŠKA MACHKOVÁ. Asistence: Dominika Kubišová.

13:05
    Michaela Šulanová zkusila štěstí z delší vzdálenosti, ovšem Vyrobíková si prostor u pravé tyče pohlídala.

12:39
    Chvátalová nebezpečně nastřelovala míček k brankovišti, kde se naštěstí pro Vinohrady odrazil směrem nad domácí svatyni.

12:09
    Velké zaváhání v rozehrávce Sokola hosté nepotrestali, okamžitá střela letěla vedle branky.

11:10
    O pár sekund později už Aneta Tvrzníková vypálila, jenže Christiánová svou branku opět uhájila.

10:50
    Tvrzníková si připravovala míček na střelu tak dlouho, až ji obránkyně od hracího předmětu odstavila.

09:58
    Vinohrady se vymanily z minutového zámku a samy zahrozily z protiútoku, který po levé straně táhla Bartošová, avšak svou střelou na Christiánovou nevyzrála.

08:55
    Celek z Jižního Města se po vhazování ve středovém kruhu opět dostal před soupeřovou branku a snaží se přidat druhý přesný zásah.

7:28
    Hosté se v polovině osmé minuty dostávají do zaslouženého vedení! Protiútok dvou na nikoho Herbadent ještě neproměnil, o pár chvil později ale KATEŘINA PISÁROVÁ dostala darovaný balónek na osu hřiště a rychlým švihem rozvlnila síťku v domácí brance. Bez asistence.

06:44
    Vinohrady se po prostřídání vrátily na balónek, ke střele to ale kvůli dobré obraně Herbadentu nevedlo.

05:42
    Zablokovaný pokus Vinohrad prolétl nad brankou Christiánové, jež zatím žádné větší problémy řešit nemusela.

05:10
    Zadní řady Vinohrad se v těchto chvílích rozhodně nenudí, hostující nápor však zatím není podpořen gólem.

04:22
    Herbadent pokračuje v soildním nástupu do utkání, po další zajímavé střela opět musela zasahovat domácí gólmanka.

03:30
    Jedna z hostujících obránkyň se velmi rychle vrátila na vlastní půlku a zastavila rodící se brejk Bartůňkové.

02:39
    Vzápětí ale málem udeřilo na druhé straně, Vyrobíková musela dvakrát zasahovat proti ranám z levé části hřiště.

01:40
    Hráčky Sokola však vybojovaly balónek na svoje hokejky a nyní se snaží postupně probojovat na dostřel Christiánové.

00:40
    Herbadent se hned úvodu podle očekávání nastěhoval do útoku a snaží se co nejrychleji dostat do vedení.

00:01

TJ Sokol Královské Vinohrady: Vyrobíková (A. Kutnarová) – F. Kutnarová, Sladkovská, Lingová, Vejvodová – Tvrzníková, Honzová, Trunečková – Bursová, Bartůňková, Bartošová – Zelníčková, Šádková.

Herbadent FK Jižní Město: Christiánová (Červová) – Hermanová, Billá, Skořepová, Šulanová, Machková – Chvátalová, L. Pilíková, Pisárová – Sádková, Procházková, Šnajberková – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková, Polívková..

Poslední utkání šestnáctého kola mezi Vinohrady a Herbadentem má jasného favorita v podobě hostujícího celku, který v dosavadním průběhu sezóny prohrál jen ve třech zápasech a s šestatřiceti body mu patří solidní čtvrtá příčka, ze které ztrácí na druhé Bohemians jen dva body.

To Královské Vinohrady už vyhlížejí konec sezóny a souboj o záchranu, z patnácti zápasů totiž vyhrály jeden jediný a se čtyřmi body jsou uvězněny na chvostu dvanáctičlenné tabulky.

Všem florbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu ženské florbalové extraligy! Od osmnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi domácími Královskými Vinohrady a hosty z Herbadentu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Břuchanský

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 31. Vejvodová (Šádková), 47. Tvrzníková – 8. Pisárová, 14. Machková (Kubišová), 14. L. Pilíková, 16. L. Pilíková (Sádková), 16. Košturiáková (Chvátalová), 20. Billá (Steinbachová), 38. Chvátalová (Čapková), 39. Billá (Machková), 45. Košturiáková (Hermanová), 47. Procházková (Čapková), 50. Kubišová (Hermanová)

Ne: Christiánová (Červová) – Hermanová, Billá, Skořepová, Šulanová, Machková – Chvátalová, L. Pilíková, Pisárová – Sádková, Procházková, Šnajberková – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková, Polívková.

Rozhodčí: Ondřej Pech, Jaroslav Štolc.