Heerenveen – Den Haag 2:0 (kon.) | Heracles – Groningen 1:4 (kon.) | Eindhoven – Excelsior 2:0 (kon.)
Sparta Rotterdam – Utrecht 1:2 (kon.)
Sparta Rotterdam
1:2 (1:0)
FC Utrecht
Sobota 14.01.2017, 20:45 • Sparta Stadion Het Kasteel (Rotterdam) • Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:12. (22:44:29)

Tak hostům se to nakonec podařilo. Ve druhém poločase domácí tahali za kratší konec a hosté zaslouženě otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Sledovali jsem svižný fotbal, bez zbytečných faulů a přerušení. Ještě jednou se Vám omlouváme za technické potíže v posledních 20 minutách zápasu, které byly zapříčiněny výpadky živého přenosu.
    Přeji Vám příjemný zbytek večera.

90+4

90+3
    Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, avšak zůstávají na polovině soupeře a nebezpečně zde operují.

90+2
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Nacer Barazite, přichází Andreas Ludwig.

90+2
    Rohový kop pro domácí, nejspíš poslední šance jak zdramatizovat toto utkání.

90
    Nastavují se tři minuty.

89
    Tomu říkám závěr jak má být, hosté jsou za svou aktivní hru po právu odměnění vedoucí brankou.
    - 1:2

88
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Jako bych to přivolal! Haller šikovně přihrál na střídajícího KRISTOFFERA PETERSONA, ten se prosmýkl mezi dvěma obránci a prostřeluje brankáře Kortsmita.

87
    Z toho co můžeme útržkovitě vidět (vlivem technických problémů) mají v posledních minutách více ze hry hosté, kteří se snaží dát branku.

86
    Z rohového kopu se hosté nedokázali prosadit.

85
    Na stadionu panuje deštivé počasí, pálil Barazite, jeho střela byla přizvednutá a letěla hodně vysoko nad bránu.

85
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Iván Calero, přichází Craig Goodwin.

82
    Nepodařilo, následuje odkop hostů, ti však dlouho míč neudrželi a míč mají opět domácí.

81
    Domácí se dostali na soupeřovu polovinu, podaří se jim něco vymyslet?
    80.

80
    A skoro se jim to podařilo! Nebezpečná střela hostujícího hráče, brankář však střelu viděl a Kortsmit předvedl výborný zákrok.

80
    Zbývá nám 10 minut do konce normální hrací doby, strhnou aktivnější hosté vedení na svou stranu?

78
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Ryan Sanusi, přichází David Mendes da Silva.

78
    Nyní se nám živý přenos opět rozjel a sledujeme kombinaci hostů na soupeřově polovině.

77
    Technické problémy nám opět nedovolují sledovat přímý přenos.

75
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Richairo Živković, přichází Kristoffer Peterson.

75
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Sherel Floranus, přichází Bart Vriends.

74
    Nebezpečně pálil Amrabat! Míč šel vedle levé tyče brány.

74
    Jsme zpět! stav je stále 1:1,

68
    Probíhá 68. minuta, omlouváme se za technické potíže, na jejich odstranění pracujeme!

65
    Kombinační hra domácích na polovině hřiště, nakonec byli donuceni rozehrávat až od svého brankáře, následný rychlý útok byl zastaven obranou hostů.

64
    36% – 64% je držení míče.

63
    Žlutou kartu dostává Yassin Ayoub (FC Utrecht).

62
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, nebezpečně v pokutovém území hostů operoval Carelo, jeho přízemní střelu zastavuje Jensen.

62
    Další standardní situace hostů a následná střela odraženého míče letěla mimo bránu.

59
    Standardní situace hostů ze střední vzdálenosti nepřinesla ohrožení Kortsmita.

58
    Žlutou kartu dostává Ramon Leeuwin (FC Utrecht).

58
    Pozorujeme otevřený fotbal,bez nějakých vážnějších faulů a hra má díky tomu spád.

57
    Ouuu, to byla šance! Živkovič přihrával na Hallera a ten posílá míč vedle těsně levou tyč, brankář již bylo mimo a pokud by Haller mířil přesněji, byla by to branka.

56
    Domácí nejsou vyrovnávací brankou zaskočeni, naopak se snaží kombinovat s míčem a dostat se na dostřel Jensena.

55
    Míč si vedl na střelu jeden z domácích hráčů, jeho střelecký pokus zastavila obrana.

53
    Je vyrovnáno, jak se dalo čekat, hosté jsou za svou aktivní hru odměněni vyrovnávací brankou.
    52. Willem JANSSEN - 1:1

52
    Po faulu Floranuse zahrávali hosté standardní situaci a míč se vznesl přímo na hlavičku WILLEMA JANSSENA, který vyrovnává toto utkání.

51
    Žlutou kartu dostává Sherel Floranus (Sparta Rotterdam).

50
    Azzouzi se prezentoval vcelku povedenou střelou a kdyby šla do brány, nadělala by problémy brankáři.

49
    Ti se po faulu na Azzouziho budou moct dostat na polovinu svého soupeře.

48
    Centr Živkoviče byl přetažený a skončil v zázemí, odkop domácích.

47
    Nebezpečně nyní centroval Barazite, následná hlavička Zivkoviče mířila vedle.

46
    Ti taktéž se zlou se potázali a byli zastaveni obranou hostujícího celku.

46
    Druhý poločas rozehráli hosté, kteří se ihned vydali dopředu, ale nebyli úspěšní a domácí kontrují následným útokem.

46

Rozhodčí nenastavil nic nad rámec základní hrací doby a tak byl ukončen první poločas. Utkání je vcelku svižné a po rohovém kopu, kdy se nejrychleji zorientoval Carelo vedou domácí 1:0. Avšak více ze hry mají naopak hosté a pokud si udrží své tempo a pohlídají si zadní vrátka, mají velkou šanci toto utkání alespoň vyrovnat. Jestli tomu tak bude, nechme se překvapit, druhý poločas začne cca 21.50.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Po faulu zahrávali domácí standardní situaci, pro centr, který přilétl do vápna si naběhl Jensen a ukrývá míč do svých rukavic. Následná další střela již byla z ofsajdu, ale i tu brankář bezpečně ukryl ve svých rukavicích.

43
    Po něm následoval druhý roh, ani ten neznamenal nebezpečí pro domácí.

42
    K nebezpečné střele se dostali hosté, obrana odvrací tuto střelu na roh.

40
    Nyní měli delší dobu míč domácí, což v prvním poločase není moc k vidění, ale dále jak za půlící čáru se s míčem nedostali.

39
    Hlavička hráče v modrém neznamenala pro domácího brankáře nebezpečí a s velkým klidem schoval míč do svých rukavic.

38
    Hosté se snaží o zteč brány, ale domácí brání hodně vysoko.

36
    Tentokrát nikoliv, jeden z domácích hráčů se provinil ofsajdem.

36
    Nyní jeden předvedli a vybojovali rohový kop, bude z toho taktéž branka?

35
    Po obdržené brance se hosté již daleko více dostávají na dostřel domácí branky, ale domácí taky mají rychlé protiútoky.

34
    Překvapivá střela Baraziteho ze střední vzdálenosti nebyla vůbec špatná, na tribunách to jen zahučelo. Míč letěl mimo pravou tyč brány.

33
    Nyní hosté útočným faulem přišli o míč.

32
    Hosté se dostali k bráně a dokonce vystřelili z blízkosti, avšak střela sražená a pak si již obrana domácích poradila.

31
    Kombinace hráčů v modrých dresech, ale daleko od domácí brány.

30
    Domácí chtěli pískat faul na jejich hráče před šestnáctkou soupeře, píšťalka rozhodčího je však jiného názoru a hra plyne dál.

29
    Hosté mají sice více ze hry, ale domácí své šance umí daleko lépe využít a proto zaslouženě vedou.

28
    Z rohové kopu nastal také zmatek na druhé straně, kde se z otočky dostal ke střele hostující hráč a napálil pravděpodobně spojnici tyčky a břevna Kortsmitovy brány.
    26. Iván CALERO - 1:0

26
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    Centr z rohového kopu přistál v pokutovém území, kde se jako první dobře zorientoval IVÁN CALERO a ten posílá přízemní střelou mezi nohy brankáře míč do brány – 1:0.
    25.

25
    Domácí opět v útoku a opět nebezpečná střela Calera, rohový kop...

24
    Hostům schází nějaká finální přihrávka, před pokutové území se dostanou, ale tam je zastaví obrana.

23
    Hosté v držení míče určitě vedou nad svým sokem, ale na šance vedou domácí.

22
    Hosté se dostali na dostřel brány, řešili to přihrávkou do pokutového území, ale obrana domácích si vedla na jedničku a odvrátila hrozící nebezpečí.

21
    Faul na Zivkovice na půlce hřiště, hosté tak rozehrávají a kombinují.

20
    Rodil se útok hráčů v červenobílých dresech, pozorná obrana hostů jich však zastavila.

19
    Hosté se však opět rychle dostali do pokutového území, kde se s míčem mazlil jeden z hostujících hráčů až mu ho obrana odkopla na rohový kop, z kterého se neujmula žádná šance, míč skončil v zázemí, odkop od domácí branky.

18
    To již neplatí, míč mají opět hosté. Ti při přechodu přes půlící čáru ztratili ale míč a domácí kombinují.

17
    Z rohu se domácí neprosadili, ale zůstávají u míče.

17
    Střela Verhaara protáhla Jensena a ten vyškrábnul míč na roh.

16
    Po faulu hostujícího hráče, mají domácí míč, ale i jim se nedaří přes dobrou obranu hostů prosadit hlouběji do pokutového území a tím ohrozit Jensena.

15
    Ti však pouze míč vyvezli na polovinu soupeře, kde se ho opět zmocnili hráči v modrých dresech.

14
    Hosté tak dlouho kombinovali až o míč přišli, hrají domácí.

13
    Hosté mají opět míč a ten sporadicky půjčují soupeřům.

12
    Nyní se dostali domácí na polovinu soupeře, ale nijak zvlášť neohrozili Jensena.

11
    Ale ani ten nevedl k ohrožení branky.

11
    Domácí odvrací na další rohový kop....

10
    První rohový kop budou zahrávat hosté...
    9.

9
    Ale teď provedli rychlý přechod do útoku domácí a Azzouzi se prezentoval střelou, která mířila do boční sítě brány.

8
    Dlouhý míč odvrací obrana domácích na polovinu hřiště.

8
    Hosté buší na obranu soupeře a přibližují se na dostřel brány.

7
    Ani dlouhým míčem se jim nedařilo dostat před domácí bránu, aut pro domácí.

6
    Kombinace hostů, ale domácí jsou vysoko vytaženi a hostům se nedaří projít.

5
    O útočnou snahu se snažili domácí, míč skončil v zázemí, autové vhazování pro hosty.

4
    Hosté byli se svou kombinací vytlačeni až na polovinu hřiště.

3
    Poté se hosté usadili před pokutovým území soupeře, centr z levé strany byl však přetažený, ale i tak se hostům podařilo míč udržet a kombinují.

3
    Střelou nad bránu se prezentoval Calero.

2
    I domácí se seznámili s míčem, ale za polovinu hřiště se nedostali.

1
    Nákop domácího hráče vzal do svých rukavic Jensen.

1
    Domácí rozehrávají.

1

Sparta Rotterdam v červenobílých dresech, Utrecht v modrých dresech.

Hráči obou týmu nastupují na hrací plochu.

Sparta Rotterdam: Kortsmit – Floranus, van Drongelen, Breuer (C), Dumfries – Dijkstra, Spierings, Sanusi – Calero, El Azzouzi, Verhaar.
    Náhradníci: Verrips – Alhalft, Dougall, Goodwin, Chevreuil, Mendes da Silva, Pinteaux, M. Pogba, Stokkers, van Moorsel, Vriends, Saksela.

FC Utrecht: Jensen – van der Maarel, Leeuwin, W. Janssen (C), van der Meer – Brama – S. Amrabat, Ayoub – Barazite, Haller, R. Živković.
    Náhradníci: Nijhuis – Joosten, Kerk, Klaiber, Koch, Ludwig, Peterson, D. Rosheuvel..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dobrý den, po krátké pauze je na programu 18. kolo nizozemské Eredivisie a my budeme samozřejmě u toho!

Sparta Rotterdam je se 17 body na 19. příčce, jeho soupeř FC Utrecht je na tom podstatně lépe, patří mu 6. příčka s 25 body.

Forma domácího týmu není v posledních pěti odehraných zápasech nejlepší (4 prohry a 1 remíza, skóre 5:12). Forma Utrechtu je o poznání lepší (2 výhry a 3 remízy, skóre 8:4)