Chomutov – Sparta 7:2 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 3:0 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Slavia – Pardubice 3:4 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Vítkovice 4:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Slavia Praha
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 20.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Slávisté sice v zápase s Dynamem dvakrát vedli, v závěru základní hrací doby však Pardubice srovnaly skóre a duel dospěl do prodloužení. V něm domácí ubránili oslabení čtyř proti třem a protože se ani jednomu z celků nepovedlo přiklonit výsledek na svou stranu, musely o vítězi rozhodovat nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči zpoza Kunětické hory. Rozhodující gól vsítil Dominik Dušek a Pardubice odjíždějí z Prahy s bodem navíc. To je ode mě pro dnešek vše. Hezky zbytek večera. (20:40:01)

DUŠEK - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.

1:1
    Matějka se pokoušel o blafák do bekhendu, ten mu ale nevyšel.

2. série
    1:1
    Kusý proměňuje.

1. série
    1:0
    Kohút si pomalu najel do dobré pozice a následně propálil Kloučka.

1. série
    0:0
    Zídek neproměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

V pětiminutovém prodloužení v Edenu branka nepadla, a tak bude o vítězi zápasu rozhodovat penaltový rozstřel.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele všakk jejich snaha nevede. Na druhé straně kryje poslední pokus z dálky Klouček.

64:04

63:39
    Domácí Novák své mužstvo osvobozuje vyhozením na druhou stranu kluziště.

63:10
    Hra se přesouvá na chvíli do obranného pásma Pardubic.

62:54
    Zídek to po kombinaci se spoluhráči opět zkoušel z levého kruhu, Šorf jeho střelu vytěsnil.

62:17
    Zídkovu střelu z levého kruhu ukrývá Šorf do lapačky.

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 9. Šteiner (Kohút, Matějka), 10. Kohút, 32. Matějka – 11. Kusý, 22. Dušek (Zídek), 57. Zídek (Faltys), rozh. náj. Dušek

1:2   Šteiner (SLA)

HC Slavia Praha: Šorf (Vacula) – Zderadička, Krásný, Novák, Valík, Chvála, Rittig – Netolický, Furch, Heldák – Matějka, Kohút, Šteiner – Kučera J., Mareček, Šergl.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Rudy, Faltys, Kučera L., Javůrek, Zukal, Žouželka – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Kubišta, Kusý, Štefka, Zídek.

Rozhodčí: Horák – Štětina D., Štětina J.