Lipt. Mikuláš – Martin 2:1 (po pr.) | Banská Bystrica – Nitra 4:2 (kon.)
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HK VITAR Martin
sk Úterý 24.01.2017, 17:00 • SE aréna • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní utorňajšej dohrávky hokejového zápasu 15. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím MHC Martin. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Ťahá šnúru šiestich prehier v rade. V poslednom zápase si zmeral sily s jeho dnešným súperom na martinskom ľade. Domáci už v prvej tretine odskočili svojmu súperovi o dva góly zásluhou Pokrivčáka a Galamboša. Liptovský Mikuláš síce v druhej tretine dva krát dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu, ale Martin si svoju výhru dokázal ustrážiť a na konečných 4:2 v tretej tretine upravil Korostin. Liptáci sa tak v tabuľke prepadli na deviate miesto a na ôsmy Trenčín strácajú jeden bod.
    Skóre: 112:136
    Najproduktívnejší hráč: Uram Marek (9+24)

MHC Martin
    Martin na rozdiel od Liptákov dokázal zvíťaziť už v troch zápasoch po sebe. Najprv po samostatných nájazdoch tesne porazil Zvolen 0:1 a v 40. kole dokázal poľahky zdolať na vlastnom ľade ťažkého súpera z Banskej Bystrice 4:1. Martin sa tak postupne dostal na siedmu priečku v tabuľke Tipsport ligy a na šiesty Zvolen stráca dva body.
    Skóre: 112:122
    Najproduktívnejší hráč: Koyš Patrik (14+19)

Posledný vzájomný zápas:
    MHC Martin – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
    Góly: 9. Pokrivčák (Surovka), 20. Galamboš (Varga), 27. Varga (Rusina, Galamboš), 44. Korostin (Varga, Galamboš) – 21. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 39. Lištiak (Makovský, Piatka)
    Strely: 30:26
    Vylúčenia: 4:3

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný – Burzala, Šiška, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Oravec, Makovský, Moravčík – Ru. Huna, Cibák, Vybíral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Števuliak, Stümpel, Uhrík – Lištiak, Piatka, Laco

MHC Martin: Dzubina – Pacalaj, Salija, Rusina, Brňák, König, Leško, Dvořák – Rzavský, Heizer, Koyš – Korostin, Galamboš, Varga – Pokrivčák, Dlouhy, Surovka – Markovič, Jurášek, Šalka

Rozhodca: Kalina – Jobbágy, Korba.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:27
    Puk skončil na striedačke domácich a hra sa prerušuje.

01:05
    Korostin sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, ale Durný jeho pokus vychytal a hru prerušil.

01:45
    Pokrivčák sa po Dlouheho prihrávke dostal k strele z ľavého kruhu, ale brankár hru prerušuje po dobro zákroku.

02:16
    Vhadzovať sa bude po ľavici Dzubinu. Buly vyhral tím domácich. Rudofl Huna sa natlačil až pred Dzubinu, kde bol faulovaný a bude sa vylučovať.

02:21
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Salija – 2 min., sekanie).

02:41
    Liptáci sa držia v útočnom pásme a kombinujú.

03:01
    Pacalajovi sa napokon puk vyhodiť podarilo a hostia idú vystriedať.

03:53
    Stümpel puk na modrej čiare stratil a hostia puk vytlačili do stredného pásma.

04:21
    Hostia v plnom počte.

05:10
    Šalka sa dostal do peknej streleckej príležitosti, ale puk tesne minul Durného bránu.

06:12
    Cibák pekne prihral pred bránu na Rudolfa Hunu, ale ten nedokázal pod tlakom poslať puk za chrbát brankára.

06:33
    Rudolf Huna sa dostal s pukom medzi kruhy a spoza obrancu vystrelil. Puk tesne minul Dzubinovu bránu.

07:13
    Matúš Sukeľ perfektne našiel pred bránou Jakuba Sukeľa, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, ale jeho strela letela tesne ponad ňu.

08:12
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Galamboš – 2 min., nedovolené bránenie).

08:17
    Martinčania okamžite po vhadzovaní puk vyhodili a na chvíľu sa oslobodili.

09:00
    Domácim sa táto presilová hra zatiaľ nedarí a nevedia sa udržať v útočnom pásme.

09:42
    Stümpel krížnou prihrávkou našiel perfektne Matúša Sukeľa. Jeho strela z prvej bola zblokovaná a minula bránku hostí.

10:20
    Martin hrá medzičasom s piatimi hráčmi a dostáva puk do svojej moci.

11:01
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Martina.

11:05
    Po vhadzovaní sa hostia takmer dostali do gólovej príležitosti, ale Durný dokázal puk chytiť a opäť prerušuje hru.

11:38
    Rudolf Huna sa dostal do ľavého kruhu sa spoza obrancu vystrelil. Dzubina jeho pokus chytá.

12:32
    Šalka pred bránou hľadal vo výbornej pozícii Markoviča, ale ten pod tlakom puk nedokázal spracovať.

13:27
    Buly po Durného pravici vyhrali hostia. Varga sa pokúsil o strelu, ale puk mu skĺzol z hokejky a k puku sa dostávajú Liptáci.

14:21
    Pri puku sú Martinčania, ale po nepresnej prihrávke puk v strednom pásme strácajú.

15:08
    Pokrivčák sa po hrubej chybe domácej obrany ocitol osamotený pred brankárom, ale puk príliš zdvihol a minul bránu.

17:07
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Rzavský – 2 min., držanie).

17:24
    Rudolf Huna pekne našiel pred bránou Vybírala, ten mal pred sebou odkrytú bránku, ale puk za brankárov chrbát poslať nedokázal.

18:35
    Hostia puk vyhadzujú a môžu ísť vystriedať.

19:07
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Stümpel bol za Dzubinovou bránou a v gólovej príležitosti našiel JAKUBA SUKEĽA, ktorý strelou z prvej poslal puk za chrbát Dzubinu. Asistencie: Jozef Stümpel, Martin Kriška.

19:37
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 2 min., podrazenie).

19:45
    Martin zostáva v útočnom pásme, ale strele sa zatiaľ nedostal.

20:00
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., údery).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sa dokázal dostať do vedenia zaslúžene domáci tím. Presadil sa Jakub Sukeľ po Stümpelovej prihrávke spoza brány. Na začiatku druhej tretiny budú mať hostia výhody presilovej hry o dvoch hráčov približne minútu a pol.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:30
    Kriška sa obetavo hodil do strely od modrej čiary. Martin sa udržal v útočnom pásme.

21:05
    Po nepresnej prihrávke sa Martinčania z útočného pásma sami vytlačili.

21:31
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Martin sa udržal v útočnom pásme a pokračuje v tlaku.

22:00
    Liptovský Mikuláša už hrá v plnom počte a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

22:06
    Buly vyhrali hostia a okamžite puk nahodili do útočného pásma, kde pri ňom boli rýchlejšie Liptáci.

23:05
    Domáci sú v útočnom pásme, ale do väčšej príležitosti sa zatiaľ nedostali.

24:00
    Liptáci zakladali útočnú akciu, ale v strednom pásme o puk prišli.

24:18
    Rzavský sa ocitol s pukom medzi kruhmi a prudko vystrelil. Durný predviedol bravúrny zákrok a puk vyrazil.

25:03
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich. Buly vyhrali domáci, ale po strele Mezovského puk dokázali zachytiť hostia a okamžite idú do útoku.

25:45
    Kriška poslal puk pred bránu na Jakuba Sukeľa, ten puk tečoval, ale Dzubina ho dokázal vraziť.

27:00
    Hostia sú pukom v útočnom pásme, ale prihrávajú si len okolo mantinelov.

27:55
    Rudolf Huna sa prekľučkoval do dobrej streleckej pozície. Dzubina jeho strelu vyráža mimo nebezpečenstvo.

28:56
    Matúš Sukeľ dokorčuloval puk v útočnom pásme a okamžite ho poslal pred bránu na svoju dvojičku Jakuba. Jeho strelu Dzubina s problémami chytá a rozhodcovia hru prerušujú.

30:04
    Števuliak sa snažil pred bránou nájsť Stümpela, ale hostia dokázali puk zachytiť a vyrážajú do protiútoku.

30:59
    Nahodený puk domácich Dzubina chytá a prerušuje hru. Bude sa vhadzovať po jeho pravici. Liptáci sa v pásme udržali a bojujú o puk v rohu klziska.

32:33
    Vybíral sa dostal do dobrej streleckej príležitosti. Dzubina jeho strelu vyráža na ochrannú sieť.

33:10
    Liptovský Mikuláš je v týchto chvíľach lepším tímom a vytvára si veľké množstvo príležitostí.

33:51
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

34:12
    Stümpel našiel v obrovskej príležitosti medzi kruhmi Števuliaka, jeho strelu ale dokázal brankár vyraziť.

34:41
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (König – 2 min., podrazenie).

35:05
    Hostia puk dokázali vyhodiť a môžu vystriedať.

35:46
    Kriška bol v úniku sám proti brankárovi faulovaný. Nasledovať bude trestné strieľanie.

35:46
    Kriška vyskúšal na Dzubinu strelu a tesne minul bránu.

36:17
    Heizer sa hodil Kriškovi do strely a puk ho zasiahol do tváre. Pomaly sa zdvíha z ľadu a odchádza do kabíny. Na ľade zostáva krv.

37:00
    Martin dal gól!
    MAREK PACALAJ vystreli prudko od modrej čiary a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Peter Galamboš.

37:37
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Pokrivčák – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Dlouhy – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., údery).

38:02
    Kadlubiakova strela od modrej čiary bola tečovaná a tesne minula Dzubinovu bránku.

38:54
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Domáci buly vyhrali a pokračujú v tlaku na bránku súpera.

39:25
    Martinčania puk vyviezli mimo obranné pásmo a domáci zakladajú akciu spoza vlastnej brány.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine dokázali hostia vyrovnať stav stretnutia na 1:1, keď sa presadil prudkou strelou od modrej čiary Pacalaj. Domáci boli v druhej tretine lepším tímom a dostali sa do viacerých gólových príležitostí, ktoré ale nedokázali premeniť. Uvidíme, ktorý tím bude v poslednej časti hry úspešnejší a dokáže strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:35
    Liptáci nahodili puk do útočného pásma, ale rozhodca odpískal zakázané uvoľnenie.

41:10
    Martin je v útočnom pásme. K strele sa nedostal a domáci dokázali puk vybojovať na svoje hokejky.

42:20
    Na oboch stranách je v tretej tretine zatiaľ viacero nepresností a hrá sa prevažne v strednom pásme.

42:59
    Pacalaj vnikol to útočného pásma a prudko vystrelil. Durný tento puk bez problémov chytá a hru prerušuje.

43:35
    Hostia sú v útočnom pásme, ale bojujú o puk len v rohoch klziska. K strele sa zatiaľ dostať nevedia.

44:00
    Vybíral prudko vystrelil spoza obrancu, ale Dzubina puk vyráža do rohu klziska.

44:56
    Liptáci sa usadili v útočnom pásme, ale prihrávajú si len okolo mantinelov. Kriška sa spoza brány snažil prekvapiť Dzubinu, ale obrancovia stihli do puku položiť hokejku a zachytiť ho.

45:56
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci vyhrali buly, ale v strednom pásme puk rýchlo stratili.

46:28
    Cibák sa snažil preniknúť do útočného pásma, ale Rudolf Huna stál v ofsajde a tak rozhodca hru prerušuje.

47:24
    Buly v útočnom pásme vyhrali Martinčania, ale puk rýchlo stratili a Liptáci idú do rýchleho protiútoku.

47:52
    Jakub Sukeľ perfektne našiel Martina Krišku v dobrej streleckej pozícii, jeho delovka trafila Dzubinu a ten puk vyráža mimo nebezpečenstva.

49:20
    Laco sa spoza brány snažil nájsť Piatku, ale ten bol dobre bránený a k puku sa dostávajú hostia.

51:00
    Martin nahodil puk do útočného pásma, ale rýchlejšie sú pri ňom domáci a zakladajú útočnú akciu. Matúš Sukeľ sa mohol dostať do gólovej príležitosti, ale bol dobre bránený.

51:47
    Jakub Sukeľ hľadal prihrávkou osamoteného Krišku pred Dzubinom, ale hostia dokázali puk zblokovať.

52:10
    Liptáci si teraz vypracovali viacero veľmi dobrých príležitostí, no stav zápasu zostáva nezmenený.

53:05
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Leško – 2 min., držanie).

53:30
    Domáci sú v útočnom pásme. Rozhodca napokon odpískal postavenie hráča v bránkovisku a poslal hru do stredného pásma.

54:00
    Stümpel parádne našiel medzi kruhmi Matúša Sukeľa. Jeho strelu Dzubina dokázal vyraziť do rohu klziska.

54:46
    Kriška prudko vypálil z ľavého kruhu. Puk tesne minul Dzubinovu bránu.

55:15
    Cibák bol osamotený medzi kruhmi a prudko vypálil. brankár puk vyráža za bránku. Liptáci zostávajú pri puku.

56:05
    Liptáci sú s pukom vo svojom obrannom pásme. Nádašdi vystrelil zo stredného pásma priamo na Dzubinu, ktorý puk chytá a prerušuje hru.

56:38
    Strelu Matúša Sukeľa Dzubina s problémami chytá a opäť prerušuje hru.

57:30
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Martina. Buly vyhrali hostia, ale po súboji v rohu klziska sa opäť hra prerušuje.

58:27
    Liptáci tlačia svojho súpera, ale gól sa im zatiaľ streliť nedarí.

59:20
    Durný prerušuje hru a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

59:22
    Buly vyhrali hostia a zostávajú v útočnom pásme.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po riadnom hracom čase sa skončilo stretnutie výsledkom 1:1. Nasledovať bude päťminútové predĺženie 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:44
    Domáci sú sa držia v útočnom pásme a pekne kombinujú.

60:59
    Nahodený puk Dzubina vyráža pred seba, kde už stál pripravený RUDOLF HUNA a posiela puk za jeho chrbát. Asistencia: Tomáš Nádašdi.

Dnešné stretnutie sa napokon končí výsledkom 2:1 po predĺžení. Liptáci v predĺžení svojmu súperovi puk nepožičali a celý čas strávili v útočnom pásme, až sa napokon presadil Rudolf Huna a rozhodol tak o víťazstve svojho tímu. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:44)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 20. J. Sukeľ (Stümpel, Kriška), 61. Ru. Huna (Nádašdi) – 37. Pacalaj (Galamboš)

HK VITAR Martin: Dzubina – Pacalaj, Salija, Rusina, Brňák, König, Leško, Dvořák – Rzavský, Heizer, Koyš – Korostin, Galamboš, Varga – Pokrivčák, Dlouhy, Surovka – Markovič, Jurášek, Šalka

Rozhodčí: Kalina – Jobbágy, Korba