Lipt. Mikuláš – Martin 2:1 (po pr.) | Banská Bystrica – Nitra 4:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:2 (2:0, 1:1, 1:0)
HK Nitra
sk Úterý 24.01.2017, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

55:59
    Lukáš Paukovček a Tomáš Zigo dostávajú obaja po dve minúty za hrubosť a desať minút za zhodenie rukavíc.

55:52
    Nitra dala gól!
    Hostia znižujú na 4:2 a ešte to bude dramatické. Strelcom gólu sa stáva RADOSLAV MACÍK.
    Asistencie: Mitch Versteeg, Eric Meland.

54:12
    Nitra má k dispozícii presilovú hru a ešte sa jej možno podarí zdramatizovať tento duel. Dve minúty pre Matouška za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

48:35
    Michal Krištof sa zaujímavo natlačil pred Bacashihuu. Už bol na ľade, no ešte dokázal predsa použiť svoju vyrážačku.

45:51
    Banská Bystrica dala gól!
    Bystrica strieľa poisťujúci gól. PATRIK LAMPER sa od vlastnej modrej vysunul smerom dopredu, prekorčuľoval po pravom krídle, vyhol sa Ordzovenskému a zblízka zakončil!
    Asistencia: Tomáš Matoušek.

39:30
    Banská Bystrica bude hrať presilovku o dvoch hráčov. Lukáš Paukovček dostáva trest za hákovanie.

38:24
    Prvá presilovka domácich v druhej tretine. Matt Cope si odsedí dve minúty za hákovanie.

35:47
    Martin Belluš sa ocitol v súboji s Korímom, ktorý následne spadol na ľad a nevyzeralo to s ním veľmi dobre. Belluš dostáva dve minúty za seknutie.

33:32
    Nitrania sa vracajú do zápasu! Tvrdoň si spracoval puk od Blackwatera. MAREK SLOVÁK mu šikovne nakorčuľoval pred bránkovisko, dostal prihrávku a strelou zblízka prekonal Bacashihuu!
    Asistencie: Marek Tvrdoň, Judd Blackwater.

29:46
    Lamper od zadného mantinelu šikovne našiel pred bránou voľného Matouška, ktorý sa síce puku dotkol, no skĺzol mu smerom na Valenta, ktorý stihol včas vysunúť svoj betón.

28:38
    Barani strieľajú aj tretí gól! Zigo z pravého kruhu posunul na stred Truchnovi, ktorý nabil na ľavý kruh PETROVI KAFKOVI a jeho tvrdá delovka skončila v sieti!
    Asistencie: Viačeslav Truchno, Tomáš Zigo.

25:20
    Ivan Ďatelinka tvrdo telom trafil Ručkaya a dostáva za to trest. Dve minúty za nedovolené bránenie.

17:01
    Surový šikovne nasmeroval prihrávku popred bránkovisko, kde si hľadal miesto Buc, no k strele sa nedostal.

15:39
    Nitra bude hrať znovu v oslabení. Marek Slovák si odsedí dve minúty za držanie.

14:54
    Aj druhá presilovka domácich je využitá! Jednoduchú akciu založil Maione, prihral do stredového kruhu Matuškinovi. Matuškin vnikol do pásma, posunul na pravý kruh JORDANOVI HICKMOTTOVI, ktorého strela na bránu prekvapila Valenta!
    Asistencie: Maksim Matuškin, Matthew Maione.

14:23
    Banská Bystrica si zahrá presilovku. Mitch Versteeg dostáva trest za nedovolené bránenie.

07:15
    Hostia mohli okamžite vyrovnať. Po Copeho strele spomedzi kruhov sa k dorážke dostal Paukovček, Bacashihua už ležal, ale našťastie pre domácich Paukovček netrafil bránku.

07:01
    Domáci hokejisti využívajú presilovku! Hickmottova strela od modrej smerovala na zadný mantinel, odkiaľ sa puk odrazil pred bránu a TOMÁŠ SUROVÝ ho z prvej doklepol do siete!
    Asistencia: Jordan Hickmott.

06:18
    Prvú presilovkovú možnosť majú k dispozícii aj domáci. Juraj Štefanka dostáva dve minúty za sekanie.

03:09
    Blakcwater krížom šikovne hľadal pred bránkou Slováka, no tomu sa nepodarilo správne trafiť puk.

01:16
    Prvýkrát sa vylučuje. Za držanie odchádza na trestnú lavicu domáci Viačeslav Truchno.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Surový (Hickmott, Matuškin), 15. Hickmott (Matuškin, Maione), 29. Kafka (Truchno, Zigo), 46. Lamper (Matoušek) – 34. Slovák (Tvrdoň, Blackwater), 56. Macík (Versteeg, Meland)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Gründling, Mihálik, Ďatelinka, Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Zigo, Truchno – Matoušek, Bortňák, Lamper – Hamráček, Tamáši, Belluš
    HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Piačka – Tvrdoň, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Štefanka, Bajtek – Šille, Paukovček, Cope

Rozhodčí: Goga, Baluška – Stanzel, Synek