N.Novgorod – Spartak Moskva 5:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 0:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 30.01.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Je dobojováno, svěřenci Craiga Woodcrofta zvítězili v Helsinkách přesvědčivě 3:0 a získali čtvrté vítězství v řadě. Naopak další zaváhání Jokeritu nahrává Slovanu Bratislava, svěřenci českého trenéra Miloše Říhy stále drží reálnou šanci na postup do play-off. To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:49:30)

59:47
    Oliver Lauridsen už se nikam nežene, o vítězi tohoto utkání už je rozhodnuto.
    58:45 Roman GRABORENKO - 0:3

58:45
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A je hotovo, Dinamo dnes získá všechny tři body! Alexandr Pavlovič vybojoval puk pro ROMANA GRABORENKA a ten z hloubi vlastní poloviny hřiště poslal kotouč do odkryté branky Jokeritu. Asistence: Alexandr Pavlovič.

58:12
    Ryan Zapolski už je na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

57:22
    Helsinský lodivod Jukka Jalonen si následně vybral oddechový čas!

57:22
    Matt Ellison (MIN) v rohu kluziště naprosto zbytečně fauloval Lauridsena a vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl.

56:38
    Jevgenij Lisovec zkusil štěstí od modré, s jeho pokusem si ale Zapolski poradil a domácí už zakládají další protiakci.

55:46
    Hosté se teď dokonce vydali kupředu, byl jim však odpískán ofsajd, a tak je hra po delší době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:41
    Hokejisté Dinama dokázali odpálit puk do bezpečí, to už se domácím začíná čas opravdu povážlivě krátit.

53:56
    Danila Karaban (MIN) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, helsinský celek se pokusí zúročit svou aktivitu v přesilové hře.

53:10
    Výhoda pro Jokerit, Ryan Zapolski míří na střídačku.

52:23
    To se Jensenovi nakonec nevyplatilo, domácí totiž o útočné pásmo přišli a hra pokračuje v neutrální zóně.

51:26
    Jesper B. Jensen dostal nabito na modrou, dánský reprezentant se ale ke střele neodhodlal a místo toho se rozhodl kotouč podržet.

50:35
    Svěřenci Jukky Jalonena vybojovali vhazování v útočném pásmu, z tribun se však s postupem času začíná ozývat pískot.

49:38
    Peter Regin měl na hokejce snížení. Domácí kapitán se zničehonic zjevil sám před Scrivensem, ten ale vytáhl skvělý zákrok!

48:49
    Hosté ale stále nepouštějí hokejisty Jokeritu do šancí a domácím se čas na vyrovnání začíná pomalu, leč jistě krátit.

47:58
    Oliver Lauridsen zavezl puk do útočného pásma a odjel střídat, hokejisté Minsku už se v posledních minutách prakticky jen brání.

47:01
    Právě Palushaj nyní uvízl v ofsajdu, hra je přerušena a před námi je další komerční přestávka.

46:03
    Lisovec osvobodil hosty a u jím vyhozeného kotouče byl navíc jako první Aaron Palushaj, a tak se zakázané uvolnění pískat nebude.

45:07
    Svěřenci Jukky Jalonena jsou i nadále aktivnějším týmem, dá se očekávat, že závěr základní hrací doby bude ještě hodně zajímavý.

44:10
    Krásně to udělal Peter Regin, který ve středním pásmu nabral obrovskou rychlost a jako nůž máslem projel do útočné třetiny, vystřelit se mu už ale nepodařilo.

43:21
    Ryan Zapolski před dotírajícím Klinkhammerem pro jistotu přerušil hru, vhazovat se tak po nějaké době bude v útočném pásmu Dinama.

42:06
    Někteří diváci už se zvedali ze svých sedaček, jenže Salminen nakonec nedokázal dorazit tečovanou dělovku Jaakoly za Scrivensova záda!

41:38
    Hishonova rozehrávka postrádala přesnost, domácí se však poté přesto dokázali usadit v útočném pásmu a u puku je Ville Lajunen.

41:02
    Jevgenij Kovyršin (MIN) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Jokerit si tak v úvodu třetí třetiny zahraje další přesilovku.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce branka nepadla, Jokerit tak stále ztrácí dva góly a na jejich vstřelení mu zbývá už jen jedna třetina. Hokejisté Minsku hrají velmi zodpovědně, Ben Scrivens dnes navíc podává jistý výkon a stále drží čisté konto. Změní se to ve druhé třetině? To začneme zjišťovat v 19:13.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:03
    V Hartwall Areně už běží poslední minuta druhé třetiny a svěřenci Jukky Jalonena už postupně zakládají další protiútok.

38:06
    Rob Klinkhammer nedokázal přesně přihrát puk na útočnou modrou Gragnanimu a bývalý obránce pražského Lva se musí pro kotouč vracet až do vlastní třetiny.

37:13
    Matt Ellison si vyměnil puk s Gragnanim a poté vypálil, jeho nahození však Ryan Zapolski bez problémů ukryl ve své lapačce.

36:22
    V plném počtu hrající Dinamo se musí i nadále bránit, domácí mají puk zcela pod kontrolou a nadále kombinují v útočném pásmu.

35:28
    Minští hokejisté se dokázali osvobodit, to už se pomalu blíží návrat Alexandra Kulakova na ledovou plochu.

34:47
    Po pěkné přihrávce Genowaye z vrcholu kruhů tvrdě vypálil Peter Regin, dánský reprezentant ale nedokázal překonat pozorného Scrivense.

34:04
    Kulakov (MIN) se provinil nedovoleným bráněním, hokejisté Helsinek budou mít možnost snížit v přesilové hře.

34:02
    Gotovcovo nahození od modré bylo zblokováno a na druhou stranu se vydal Sakari Salminen, jehož pokus z ostrého úhlu však Scrivens srazil do ochranné sítě a následovat bude komerční přestávka.

33:24
    Nikým nehlídaný Jevgenij Kovyršin ujel po levém křídle a vypálil, Zapolski ale jeho projektil dokázal betonem vyrazit!

32:26
    Ellison našel v rohu kluziště Aarona Palushaje, který ale v obležení dvou borců v modročerveném o kotouč zákonitě přišel.

31:30
    Charles Genoway vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče a nikam nespěchá, domácí stále čekají na svůj první gól a to už je polovina zápasu za námi.

30:42
    Ben Scrivens měl co dělat, aby zachytil Lajunenovo nahození ještě před dotírajícím Joensuuem, to už hraje Jokerit v plném počtu.

29:58
    Hokejistům Dinama se v této přesilovce zatím vůbec nedaří, Ryan Zapolski ještě nemusel vytáhnout ani jeden zákrok.

29:15
    Domácí se dokázali osvobodit a oba týmy nyní střídají, to už je téměř polovina Joensuuova trestu minulostí.

28:24
    Jesse Joensuu (JOK) vysekl hokejku Petterssonovi a za svůj zákrok vyfasoval dvouminutový trest.

27:27
    Kirill Gotovec ujel po levém křídle, ve vysoké rychlosti se mu už ale vystřelit nepodařilo. Hosté ale stále zůstávají u puku.

26:30
    Drozd už je zpět na ledě a hra byla následně ve středním pásmu přerušena, následovat bude komerční přestávka.

25:28
    Projektil Genowaye od modré byl zblokován, tlak Jokeritu ale stále přetrvává a u kotouče je domácí kapitán Peter Regin.

24:53
    Brian O'Neill tvrdě vypálil z levého kruhu, Scrivens měl však dobrý výhled a bez problémů si poradil.

24:09
    Sergej Drozd (MIN) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, Jokerit si tak zahraje svou druhou přesilovou hru.

23:01
    Na začátku druhé třetiny hra postrádá tempo, ani jednomu týmu se nedaří ani kloudně rozehrát.

21:36
    Jormakka s Reginem vyvezli kotouč do středního pásma a odjeli střídat, hráči Jokeritu se na začátku druhé třetiny zatím herně trápí.

20:48
    Před Zapolskim bylo opět pořádně rušno, hokejisté Dinama se nyní dokázali usadit v útočném pásmu a domácí vůbec nepouštějí k puku.

20:01

Po dvaceti minutách hry mohou být o poznání spokojenější hokejisté Dinama. Minsk totiž udeřil v přesilovce i v oslabení a díky trefám Fredrika Petterssona a Roba Klinkhammera vede 2:0. Hráči Jokeritu nehrají vyloženě špatně, zatím ale měli smůlu. Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 18:25.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:23
    Jevgenij Kovyršin už je zpět na ledové ploše, to už se nám rozběhla poslední minuta první třetiny.
    18:05 Rob KLINKHAMMER - 0:2

18:05
    Brian O'Neill nevyužil obrovskou příležitost a Dinamo poté založilo bleskový protiútok. ROB KLINKHAMMER ujel domácím obráncům a tváří v tvář Zapolskimu se ve vlastním oslabení trefil přesně!

17:21
    Masi Marjamäki už byl ve skvělé palebné pozici, na poslední chvíli jej však zahákoval Kovyršin (MIN), a tak bude následovat přesilovka Jokeritu.

16:25
    Pavlovič to zkusil z pravého kruhu, ani on ale na připraveného Ryana Zapolskiho nevyzrál. Hosté jsou po vstřelení úvodního gólu mnohem aktivnějším týmem.

15:27
    Kirill Gotovec projel středním pásmem jako nůž máslem a od modré vystřelil, s jeho nahozením si ovšem Zapolski bez sebemenších problémů poradil.
    14:14 Fredrik PETTERSSON - 0:1

14:14
    Hosté přesilovou hru nakonec využívají a ujímají se vedení. FREDRIK PETTERSSON se dlouho rozmýšlel s pukem na hokejce, nakonec ale z levého kruhu vypálil a jeho střela se zastavila až v síti! Asistence: Rob Klinkhammer.

13:52
    Domácí se dokázali osvobodit a napadající Tommi Huhtala navíc nasbíral několik cenných vteřinek v útočném pásmu.

13:09
    Dinamo si zahraje svou první přesilovku, Charles Genoway (JOK) půjde pykat na dvě minuty za sekání.

11:46
    Hra je po delší době opět přerušena a do Hartwall Areny se vrátíme po krátké komerční přestávce.

10:40
    Po zaváhání hostů v rozehrávce se Petteri Wirtanen ocitl ve skvělé palebné pozici, domácí křídelník ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče!

10:06
    Marko Anttila to zkusil z otočky a ačkoliv měl Scrivens zakrytý výhled, nakonec si dokázal bez problémů poradit.

09:10
    Lisovcovo nahození od modré Ryan Zapolski bez potíží ukryl ve své výstroji, hra je opět přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Dinama.

08:28
    Andrej Stěpanov se náramně zbavil dvou protihráčů a ocitl se tváří v tvář Zapolskimu, z mezikruží ale nedokázal zamířit mezi tři tyče!

07:43
    Příznivci Jokeritu projevují svou nespokojenost, protože nepříliš povedenou Jensenovu rozehrávku sudí posoudili jako zakázané uvolnění. Protesty domácích ale nakonec zabraly, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

06:46
    Sudí po delší době přerušili hru a následovat bude první komerční přestávka.

05:50
    Hra se nyní opět uklidnila, domácí však mají kotouč pod kontrolou a hráče v bílých dresech k ničemu nepouštějí.

04:56
    Jesse Joensuu ujel po levém křídle a poté z kruhu vypálil, jeho projektil ale nakonec proletěl vysoko nad Scrivensovou svatyní.

04:09
    Regin nahodil kotouč do předbrankového prostoru, zamýšlený adresát jeho přihrávky Brian O'Neill se ale k puku nedostal a Scrivens přerušil hru.

03:24
    Sergej Drozd mohl otevřít skóre, běloruský útočník ale ze skvělé pozice nedokázal trefit puk podle svých představ!

02:33
    Hokejisté Dinama se snadno dostali do útočného pásma, s nahozením Aarona Palushaje si však Zapolski bez problémů poradil.

01:43
    Ofsajd a v něm helsinský útočník Joey Hishon, následovat tak bude buly ve středním pásmu.

00:48
    Domácí drží kotouč ve vlastním pásmu a s rozehrávkou nikam nespěchají.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Jaakola, V. Lajunen, Lauridsen, Jensen, Rautanen – O'Neill, Jormakka, Regin (C) – Joensuu, Niemi, Salminen – Anttila, Huhtala, Hishon – Wirtanen, Marjamäki, Talaja – Gymer.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Gragnani, Šinkevič, Graborenko, Gotovec, Korobov, Lisovec – Stas, Drozd, Pavlovič – Ellison, Pettersson, Palushaj – Matěruchin, Klinkhammer, S. Kosticyn – Karaban, Kulakov, Kovyršin – An. Stěpanov.

Rozhodčí: Odinš, Baluška – Ivanov, Aljošin.
    Ryan Zapolski - brankářská jednička Jokeritu!

Výstroj CCM ti umožní jakýkoliv pohyb ????????????#CCMhockey #CCMgoalie #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC DINAMO MINSK

Dinamo je na tom o něco lépe, na svého dnešního soka má osmibodový náskok a postup do play-off by už Bělorusy neměl minout. Minsk se navíc může pochlubit lepší aktuální formou než Jokerit, hosté dnes zaútočí už na čtvrtou výhru v řadě – postupně dokázali udolat Jekatěrinburg, Chanty-Mansijsk a také nepříjemnou Astanu. Budou se radovat i dnes v Hartwall Areně?

JOKERIT HELSINKY

Finský celek ještě od svého vstupu do soutěže před dvěma lety v play-off nechyběl, v probíhajícím ročníku však bude muset Jokerit o postup do vyřazovazích bojů ještě bojovat. Helsinky drží poslední postupovou příčku v Západní konferenci, zdatně jim ale dýchají na záda celky Soči a Slovanu Bratislava. Jokerit čeká čtvrté domácí utkání v řadě, v rámci probíhající šňůry domácích zápasů zatím finský celek porazil pouze trápící se Chanty-Mansijsk.

Hezký podvečer, co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z dalšího duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž si to o další důležité body v boji o play-off rozdá Jokerit Helsinky proti HC Dinamu Minsk. Tak si to nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 15. Pettersson (Klinkhammer), 19. Klinkhammer, 59. Graborenko (Pavlovič)

Rozhodčí: Odinš, Baluška – Ivanov, Aljošin