Pittsburgh – Nashville 4:2 (kon.) | Carolina – Philadelphia 5:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:2 (kon.)
NY Rangers – Columbus 4:6 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.) | Tampa – Boston 3:4 (kon.)
Montreal – Buffalo 5:2 (kon.) | Florida – Ottawa 6:5 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:5 (kon.)
Dallas – Toronto 6:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 2:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
Anaheim – Colorado 5:1 (kon.) | San Jose – Chicago 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Minnesota Wild
Středa 01.02.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Velice zajímavý duel slibuje zápas mezi Edmontonem a Minnesotou, dvou týmů, které se nachází na čele Západní konference. Wild jsou s 69 body první, zatímco Oilers se čtyřmi body čtvrtí. Hokejisté hostujícího celku budou do vzájemného zápasu vstupovat v roli vedoucího týmu Centrální divize. Edmonton svádí v Pacifické divizi souboj o první místo se San Jose, přičemž oba týmy mají shodně 64 bodů.

Edmonton Oilers:

Edmonton se pokusí proti Minnesotě prodloužit vítěznou sérii na čtyři zápasy poté, co před přestávkou kvůli NHL All-Star Game vyhrál všechny tři venkovní utkání. Oilers v Pacifické divizi bojují o první místo se San Jose, přičemž oba dva týmy mají na svém kontě shodný počet 64 bodů, Sharks ovšem odehráli o jeden zápas méně. V braně domácího celku začne brankář Cam Talbot, který nastoupí v dresu Oilers ke svému 46. utkání NHL.

Minnesota Wild:

Minnesota 5. prosince podlehla Edmontonu 2:1 po prodloužení a od té doby vyhrála 21 z 25 utkání. Wild se před přestávkou kvůli NHL All-Star Game dařilo, když vyhráli čtyři z posledních pěti utkání, a proti Oilers zahájí trip po západní Kanadě, během kterého je čekají čtyři venkovní zápasy v řadě. V bráně Minnesoty by měl začít brankář Darcy Kuemper, který se společně s obráncem Ryanem Suterem představil o víkendu na NHL All-Star Game v týmu Centrální divize.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

10.12.16 Minnesota Wild – Edmonton Oilers 3:2
    05.12.16 Edmonton Oilers – Minnesota Wild 1:2

Slovenská stopa v utkání:

Andrej Sekera (EDM) 7+17, +/- +13

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – B. Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Lucic, Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser, Reilly – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Parise (A), Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Dean Morton. Čároví: Mark Wheler, Ryan Gibbons.

00:01

00:23
    Benoit Pouliot se uvedl po 23 sekundách střelou z pravého kruhu pro vhazování, kterou Darcy Kuemper zastavil v náručí a připsal si první úspěšný zákrok dnešního zápasu.

01:00
    Nino Niederreiter prověřil pozornost Cama Talbota a na opačné straně se dostal ke střele Leon Draisaitl, Darcy Kuemper ale jeho střelu z mezikruží dobře viděl a ukryl ji v náručí!

01:58
    Matt Dumba vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale postrádala přesnost a zamířila mimo.

02:05
    Anton Slepyšev předvedl tvrdý hit, kterým dohrál čistě Matta Dumbu, skvělého obránce Minnesoty.

03:29
    Charlie Coyle vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Cam Talbot ale jeho následnou střelu vyrazil.

04:12
    Jason Zucker se snažil před bránou dostat k dorážce a úspěšně, Cama Talbota ale v bráně Oilers nepřekonal!

04:30
    Další šanci měl Mikael Granlund, ani on se ale v blízkosti pravé tyče prosadit nedokázal! Cam Talbot drží svůj tým nad vodou.

06:32
    Oscar Klefbom vypálil na levém křídle od modré čáry, jeho následná střela ale zamířila mimo.

07:30
    Jordan Eberle napřáhl na vrcholu mezikruží k nebezpečné střele, Nate Prosser ji ale dobře zablokoval.

08:29
    Oscar Klefbom vypálil na levém křídle od modré čáry a Darcy Kuemper si připsal další dobrý zákrok.

08:58
    Chris Stewart na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Oilers po zákroku Cama Talbota vyhodili puk na zakázané uvolnění.

09:55
    Minnesota se během pár sekund dostala ke dvěma střelám, obě dvě ovšem byly zablokovány.

10:18
    Mikael Granlund tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla zablokována.

12:00
    Utkání nabízí pohledný ofenzivní hokej z obou stran, zatím jsme ale nebyli svědky žádného gólu.

13:09
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild vyvolali před bránou Oilers velký závar a v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval TYLER GRAOVAC, který z dorážky poslal puk v blízkosti pravé tyče do prázdné brány. Vedoucí tým Západní konference vede v Edmontonu 1:0!
    13:09 Tyler GRAOVAC - 0:1

14:26
    Ryan Nugent-Hopkins na pravém křídle vypálil z kruhu pro vhazování, Darcy Kuemper byl ale připraven a po dobrém zákroku jeho pokus ukryl ve svém náručí.

15:07
    Edmonton se vrhl do nadějného útoku, který vzápětí zastavilo postavení mimo hru.

15:56
    Jason Pominville napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nádherné střele a Cam Talbot byl podruhé překonaný, tentokrát ho ale zachránila branková konstrukce!

16:07
    Minnesota Wild nestihla vyklidit útočné pásmo a její akci zastavilo postavení mimo hru.

17:09
    Puk skončil v hledišti a hra byla přerušena.

18:57
    Edmonton během deseti sekund zasypal Darcyho Kuempera třemi střelami, ani jedna se ale neujala!

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

19:56
    JASON ZUCKER si najel v mezikruží na krásnou přihrávku Mikka Koiva z levého křídla a bez přípravy mezi betony Cama Talbota procedil puk do brány. Wild se prosadili čtyři sekundy před koncem první třetiny podruhé a vedou v Edmontonu 2:0! Asistence: Mikko Koivu.
    19:56 Jason ZUCKER - 0:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina atraktivního zápasu mezi Edmontonem a Minnesotou byla velice vyrovnaná a nabídla na obou stranách několik střel, prosadit se ovšem dokázali pouze hráči vedoucího celku Západní konference, když čtyři sekundy před přestávkou navázal na úvodní gól Tylera Graovaca přesnou střelou mezi betony brankáře Cama Talbota útočník Jason Zucker. Skóre po první třetině: Edmoton Oilers 0 Minnesota Wild 2.

Druhá třetina začne přibližně v 4:04.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-14; Zablokované střely: 10-4; Vhazování: 44%-56%; Hity: 6-4; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

20:01

20:26
    Jason Zucker na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a krátkou přihrávkou chtěl uvolnit rozjetého Jasona Pominvillea, jejich kombinaci ale rozbil pozorný Andrej Sekera, který si připsal dobrý obranný zákrok.

20:53
    Matt Dumba v útočném pásmu při forčekingu zbytečně zasáhl holí od obličeje Benoita Pouliota a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Edmonton má k dispozici první přesilovou hru.

22:00
    Oilers se na chvíli usadili v útočném pásmu, Leon Draisaitl se ale mezi kruhy pro vhazování ke střele nedostal.

22:37
    Drake Caggiula na pravém křídle dobře vypálil od mantinelu směrem na přední tyči, Darcy Kuemper byl ale připraven a puk levým betonem bez potíží vyrazil.

22:53
    Vyloučený Matt Dumba je zpět na ledě a Edmonton se během úvodní přesilové hry dostal pouze k jedné střele.

23:14
    Benoit Pouliot v pravém kruhu pro vhazování předvedl rychlou střelu a Darcy Kuemper ji hrudí vyrazil mimo.

24:15
    ZACH PARISE si najel na krásnou přihrávku Jasona Pominvillea zpoza brány a jeho první střele z blízkosti skončila na levým betonu Cama Talbota, následná bekhendová dorážka už ale nad jeho výstrojí zamířila k pravé tyči – 0:3! Asistence: Jason Pominville a Nate Prosser.
    24:15 Zach PARISE - 0:3

24:52
    Chris Stewart na pravém křídle spěchal do útočného pásma, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.

26:00
    Anton Slepyšev se řítil do slibné brankové příležitosti, v blízkosti pravé tyče ale Darcyho Kuempera v rychlosti nepřekonal!

26:40
    Minnesotě se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

28:00
    Ryan Nugent-Hopkins na pravém křídle v rychlém sledu napřáhl ke dvěma střelám, obě dvě ale zamířily vedle vzdálenější levé tyče. Ve druhém případě zásluhou pravého betonu Darcyho Kuempera, který dnes chytá velice spolehlivě a nadále drží čisté konto!

28:24
    Wild nebezpečně vypálili z levého křídla, Cam Talbot byl ale připraven a po zákroku brankáře Oilers přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

29:33
    Milan Lucic se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a Edmonton se zatím marně snaží prosadit.

29:51
    Connor McDavid nabral na levém křídle dobrou rychlost, jenže Jason Zucker ho vytlačil do levého rohu ledové plochy a do zakončení se nedostal.

30:13
    Wild na levém křídle vypálili od mantinelu a následná střela se od Leona Draisaitla odrazila do ochranné sítě.

30:25
    Jordan Eberle se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže bezchybného Darcyho Kuempera nepřekonal! Brankář Wild vsedě skvěle zasáhl.

30:47
    Ryan Nugent-Hopkins vzápětí pálil nebezpečně z pravého kruhu pro vhazování, Darcy Kuemper opět připraven!

31:08
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Adam Larsson na pravém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele, kterou mezi kruhy pro vhazování tečoval ve vzduchu Anton Slepyšev a puk se po jeho drobné teči odrazil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Gól byl později v oficiálním zápase opraven a za střelce byl nakonec označen ADAM LARSSON! Asistence: Oscar Klefbom a Anton Slepyšev.
    31:08 Adam LARSSON - 1:3

32:07
    Oilers mohli rychle snížit na rozdíl jedné branky, jenže ani jeden ze dvou hráčů se v blízkosti pravé tyče neprosadil!

32:44
    Mikael Granlund předvedl v blízkosti pravé tyče bekhendovou přihrávku, po které TYLER GRAOVAC z blízkosti skóroval do prázdné brány a svým druhým gólem v utkání rychle vrátil Wild tříbrankové vedení! Asistence: Mikael Granlund.
    32:44 Tyler GRAOVAC - 1:4

32:44
    Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Cam Talbot, přichází Laurent Brossoit.

33:35
    Wild se vrhli po pravém křídle do útočného pásma, jejich následný útok ale zastavilo postavení mimo hru.

33:56
    Milan Lucic na pravém křídle z ostrého úhlu vypálil bekhendem a jeho střela byla těsně před bránou zablokována. Oilers se snaží vrátit do zápasu.

34:51
    Mark Letestu v blízkosti pravé tyče z úhlu dobře mířil pod horní tyč, od které se nakonec puk odrazil zpět do hry! Oilers se vzápětí dostali k dorážce, Darcy Kuemper byl ale na místě.

34:59
    Minnesotě se po krátké reklamní přestávce nepodařilo rozehrát a vyhodila puk na zakázané uvolnění.

35:07
    Jason Pominville na pravém křídle rychle vypálil do mantinelu a Laurent Brossoit si připsal první zákrok.

35:21
    Jason Pominville se vzápětí ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jeho střela ale byla sražena mimo.

36:08
    Connor McDavid se řítil do samostatného úniku, jenže Darcyho Kuempera ani tentokrát překonat nedokázal!

36:08
    Connor McDavid byl těsně před bránou faulován v samostatném úniku Mikkem Koivem, který dostal dvě minuty za sekání. Oilers si zahrají druhou přesilovou hru.

36:47
    LEON DRAISAITL se ocitl po přihrávce Milana Lucice v blízkosti levé tyče ve slibné šanci a krásnou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány. Oilers využili přesilovou hru a snížili na 2:4! Asistence: Milan Lucic a Andrej Sekera.
    36:47 Leon DRAISAITL - 2:4

37:49
    Brandon Davidson na levém křídle napřáhl po zpětné přihrávce podél hrazení ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila doprostřed brány a skončila v náručí Darcyho Kuempera, který šel rychle do kolen.

38:43
    Mikko Koivu v blízkosti pravé tyče dobře zasáhl puk ze vzduchu, Laurent Brossoit ale jeho pokus vyrazil mimo!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:31
    Drake Caggiula v pravém kruhu pro vhazování v rychlosti napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula bližší pravý horní roh brány a skončila na ochranném skle.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Zach Parise v úvodu druhé třetiny poslal Minnesotu do tříbrankového trháku, na který zareagoval skvělou tečí Anton Slepyšev, jenže Wild bleskově odpověděli a zásluhou Tylera Graovaca, který vstřelil svůj druhý gól v utkání, opět vedli o tři branky. Samotný závěr prostřední části ale patřil Oilers, kteří si vytvořili tlak a v přesilové hře se prosadil Leon Draisaitl. Skóre po druhé třetině: Edmonton Oilers 2 Minnesota Wild 4.

Třetí třetina začne přibližně v 5:01.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-21; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 40%-60%; Hity: 11-6; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné min.: 0-4.

40:01

40:01
    Edmonton v letošní sezóně NHL dokázal smazat ve třetí třetině třikrát dvoubrankové manko a nyní se o stejný úspěch pokusí počtvrté na domácím ledě proti Minnesotě.

41:02
    Leon Draisaitl posílal z pravého křídla a ostrého úhlu před bránu nebezpečnou bekhendovou přihrávku, jenže jeden z jeho spoluhráčů ji v obrovské rychlosti přejel a do zakončení se nedostal.

42:28
    Darcy Kuemper chtěl před Markem Letestu holí odpálit puk do bezpečí, jenže ho vyhodil přes ochranné sklo a dostal dvouminutový trest za zdržování hry. Dvě minuty za svého brankáře odsedí na trestné lavici Chris Stewart.

43:17
    Mark Letestu pálil z mezikruží a jeho střela byla zablokována. Vzápětí to zkoušel od modré čáry jedovatou střelou s příklepem Andrej Sekera, pokus slovenského obránce ale zamířil doprostřed brány, kde ho pozorný Darcy Kuemper ukryl v náručí a přerušil hru.

43:45
    Oilers na pravém křídle nedokázal správně přejít přes útočnou modrou čáru. Postavení mimo hru.

44:07
    Jordan Eberle se v blízkosti pravé tyče dostal k jedenácté střele, Darcy Kuemper ale jeho pokus ukryl v náručí.

44:28
    Dvouminutový trest Darcyho Kuempera vypršel a Oilers se ani přes obrovský závar prosadit nedokázali.

44:34
    CHRIS STEWART předvedl na levém křídle pěkný únik a v levém kruhu pro vhazování dlouho naznačoval pohledem přihrávku, nakonec se ale rozhodl pro rychlou střelu zápěstím, která nad vyrážečkou Laurenta Brossoita zamířila pod horní tyč. Minnesota vede na ledě domácího Edmontonu potřetí o tři branky, tentokrát 5:2! Asistence: Jason Zucker a Darcy Kuemper.
    44:34 Chris STEWART - 2:5

45:12
    Darcy Kuemper vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Oilers a rozehrál na Matta Dumbu.

45:20
    Wild se nepodařilo rozehrát a puk přes všechny čáry zamířil na zakázané uvolnění.

46:09
    Ryan Nugent-Hopkins vypálil na levém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování a Jared Spurgeon jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

46:58
    Adam Larsson z pravého rohu obranného pásma vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostal dvě minuty za zdržování hry. Minnesota má k dispozici první přesilovou hru.

47:29
    Nino Niederreiter se ocitl po přihrávce Mikka Koiva zpoza brány před brankovištěm v obrovské šanci, jeho následná střela ale skončila pouze na hrudi Laurenta Brossoita!

47:48
    Eric Staal a Charlie Coyle nemohli na levém křídle pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru.

48:05
    Zach Parise v pravém kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která byla zablokována a Laurent Brossoit po ní nemusel zasahovat.

48:58
    Laurent Brossoit vyrazil pravým betonem střelu Wild z levého křídla a ostrého úhlu a vyloučený Adam Larsson se vrátil zpět na ledovou plochu. Wild první přesilovou hru nevyužili.

50:08
    Jordan Eberle na levém křídle vypálil z úhlu a Darcy Kuemper po pěkném zákroku ukryl puk mířící ke vzdálenější pravé tyči ve své lapačce!

52:01
    Eric Staal vypálil od modré čáry pouze doprostřed brány a Laurent Brossoit po rychlém zakleknutí puk zastavil.

52:22
    Ryan Nugent-Hopkins na pravém křídle vypálil od mantinelu a Darcy Kuemper puk ukryl ve svém náručí.

52:28
    Wild se nepodařilo rozehrát a puk po nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.

53:12
    Eric Haula vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a Laurent Brossoit jeho pokus našel v lapačce!

53:44
    Connor McDavid rychle objel bránu a na pravém křídle napřáhl z ostrého úhlu ke střele, která byla přizvednuta a podél horní tyče se přenesla mimo!

54:11
    Wild na levém křídle napřáhli ke střele, kterou prověřili pozornost Laurenta Brossoita a po úspěšném zákroku brankáře Oilers následuje reklamní přestávka.

54:41
    Chris Stewart z levého křídla přihrával mezi kruhy pro vhazování a jeho tečovaný pas mířil mezi betony Laurenta Brossoita, brankář domácího celku ale včas zareagoval a puk vyrazil do pravého rohu obranného pásma!

55:27
    Oilers předvedli nepřesnou přihrávku, po které puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

56:49
    Jason Pominville vytvořil před bránou společně se Zachem Parisem obrovský závar a po střele na dlouhou hůl se puk od jeho těla odrazil za brankovou čáru. Laurent Brossoit sice máchl po kotouči rychle lapačkou, jenže příliš pozdě. Rozhodčí přezkoumali video a gól kvůli vhození puku do brány neuznali! Skóre zůstává 5:2.
    56:49 Neuznaný gól Minnesoty kvůli vhození puku do brány.

57:20
    Anton Slepyšev napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele, která zamířila nad horní tyč.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Edmonton byl po většinu zápasu střelecky aktivnějším týmem, jenže na rozdíl od vedoucího celku Západní konference nebyl tolik produktivní. Minnesota třikrát vedla o tři branky a Oilers se i přes velkou snahu nedokázali ani jednou dostat na dostřel jednoho gólu. Atraktivní souboj mezi dvěma týmy z čele Západní konference skončil vítězstvím Minnesoty, která v Rogers Place naposledy vyhrála v roce 2011. Konečný výsledek: Edmonton Oilers 2 Minnesota Wild 5.

Congratulations on your first @NHL point @kuemps35! ????

Video zveřejněné uživatelem Minnesota Wild (@minnesotawild),

Statistiky: Střely na bránu: 43-35; Zablokované střely: 13-21; Vhazování: 43%-57%; Hity: 15-7; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

1. Darcy Kuemper (MIN) 41 zák, 2 góly, 95,3%
    2. Tyler Graovac (MIN) 2+0
    3. Adam Larsson (EDM) 1+0

Andrej Sekera (EDM) 0+1, 3 střely, čas na ledě 20:02 (06:01:48)
    Bez bodu zůstal jak tým, tak jeho kapitán.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 32. A. Larsson (Klefbom, Slepyšev), 37. Draisaitl (Lucic, Sekera) – 14. Graovac, 20. Zucker (M. Koivu), 25. Parise (Pominville, Prosser), 33. Graovac (Mikael Granlund), 45. Stewart (Zucker, Kuemper)

Edmonton Oilers: Talbot (33. Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – B. Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Lucic, Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Dean Morton. Čároví: Mark Wheler, Ryan Gibbons

Diváci: 18347