Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Berani Zlín
5:4 (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 05.02.2017, 15:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 45. kolo

Dnešní utkání sledovalo 4534 diváků!
    Roberts BUKARTS - 5:4
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    Autorem vítězné branky je ROBERTS BUKARTS.

63:01
    Petr Holík trefil opět tyč! No, tlak Zlína je nyní vskutku enormní. Pardubice se však zatím brání.

62:32
    Obrovský nával před Hüblem dokázaly Pardubice ubránit a vyvézt kotouč!

62:09
    Další faul na straně Pardubic. Nicholas Schaus (PCE) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

60:45
    Robert Říčka je dnes vyloženě smolařem. Další šanci neproměnil, když stál sám před Jaroslavem Hüblem, jenže než se rozhoupal ke střele, tak jeho projektil blokoval Petr Sýkora.
    59:21 David ŠŤASTNÝ - 4:4

59:21
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak dvojnásobná přesilovka byla využita a na stadiónu Luďka Čajky máme vyrovnáno! Jiří Marušák poslal na Kotvana, jehož ránu od modré tečoval DAVID ŠŤASTNÝ za záda Jaroslava Hübla. Asistence: Oldrich Kotvan, Jiří Marušák.

59:00
    Tak tady to začíná být zajímavé. Za nedovolenou výstroj si jde sednout na dvě minuty Nicholas Schaus (PCE).

58:40
    Libor Kašík zůstává podle očekávání na střídačce a Zlín hraje v šesti!
    57:39 Ondřej VESELÝ - 3:4

57:39
    Smršť branek pokračuje a Zlín se vrací do zápasu! Po přihrávce od Dalibora Řezníčka se dostal ke střele ONDŘEJ VESELÝ a snižuje tak dnešní skóre svou tečovanou střelou na rozdíl jediné branky. Asistence: Dalibor Řezníček, Roberts Bukarts.
    57:15 Ján SÝKORA - 2:4

57:15
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak, nyní to bude mít Zlín už hodně těžké. Tomáš Žižka neudržel kotouč na modré čáře a posléze se tak dostaly do útoku Pardubice. Rychlík JÁN SÝKORA se dostal přes Martina Matějíčka do zakončení a bekhendovou střelou dává Dynamu velikou naději na tříbodový zisk. Asistence: Lukáš Nahodil.

56:15
    Pardubice se dostaly do situace 3 na 1! Tomáš Rolinek zkoušel posunout na Petra Sýkoru, jenže jeho přihrávka nebyla nejpřesnější a z hypoteticky gólové akce tak sešlo.

53:37
    Popelka našel Pavla Kubiše, který se snažil elegantně zakončit, nicméně branku ve velmi veliké příležitosti netrefil.
    51:33 Petr ČÁSLAVA - 2:3

51:33
    A Pardubice přesilovku využívají! Nicholas Schaus obdržel kotouč od Petra Hubáčka a našel PETRA ČÁSLAVU, který prudkou střelou příklepem navrací Pardubicím vedení. Asistence: Nicholas Schaus, Petr Hubáček.

50:48
    Nahození Davida Tomáška zkoušel dorážet Matěj Beran, jemuž do úspěšného zakončení moc nechybělo!

50:34
    Šance pro Pardubice na navrácení si vedení. Zdeněk Okál (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

50:22
    Po střele Popelky se dostal k dorážce Kubiš a zazvonila tyč!

49:10
    Robert Říčka a následně i Petr Holík měli obrovskou šanci, nicméně branku netrefili!

47:23
    A skutečně je tomu tak. Petr Čáslava (PCE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
    45:08 Petr HOLÍK - 2:2

45:08
    Tak, to netrvalo moc dlouho. Po vhazování se dostal ke kotouči Roberts Bukarts, který našel volného PETRA HOLÍKA. Ten svou vyrovnávací trefou vymetl pavučiny v růžku branky Jaroslava Hübla. Asistence: Roberts Bukarts.

45:03
    Ale pozor, Zlín má přesilovku 5 na 3! Nicholas Schaus (PCE) je vyloučen za sekání na 2 minuty. Pardubice teď tak čekají krušné chvilky.

44:19
    Roberts Bukarts se dostal do dobré šance, jenže byl faulován. Karel Nedbal (PCE) si jde odsedět 2 minuty za hákování.

38:32
    David Tomášek našel Petra Hubáčka, jehož rána jen těsně minula branku Libora Kašíka!
    36:51 Michal BÁRTA - 1:2

36:51
    Pardubice jdou opět do vedení! Lukáš Nahodil se skvěle přes Kotvana dostal před Kašíka a následnou přihrávkou našel MICHALA BÁRTU, který už dokázal uklidit kotouč za záda Libora Kašíka do odkryté klece. Asistence: Lukáš Nahodil.

29:50
    Přesilovku si teď pro změnu zkusí Ševci. Na trestnou lavici si jde sednout Michal Bárta (PCE) za hákování.

22:35
    Tak ihned po skončení hry 4 na 4 vidíme další vyloučení. Michal Gago (ZLN) podrazil Karla Nedbala v útočném pásmu a dává tak Pardubicím přesilovou hru.

20:01
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Roberts Bukarts – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nicholas Schaus – 2 min., hrubost).
    14:38 Roberts BUKARTS - 1:1

14:38
    Z další akce Zlína už je však vyrovnáno! Antonín Honejsek vybojoval puk u mantinelu, skvěle si obehrál Petra Čáslavu a našel ROBERTSE BUKARTSE, který bekhendem prostřelil Jaroslava Hübla. Asistence: Antonín Honejsek.

13:19
    Holík našel Davida Šťastného ve výborné pozici, který instantní střelou trefil tyčku branky Dynama!
    11:32 Nicholas SCHAUS - 0:1

11:32
    Do vedení se ovšem dostávají hosté! Po vyhraném buly se snažila obrana Zlína zbavit kotouče, jenže kotouč nebyl odpálen nejlépe, tak se k němu ve shluku hráčů dostal NICHOLAS SCHAUS, který ihned vypálil a prostřelil Libora Kašíka. Bez asistence.

04:45
    Ján Sýkora si zpoza mantinelu našel Jana Ščotku, který ranou z dálky prověřil Libora Kašíka. Tomu kotouč vypadl z lapačky a jen těsně minul odkrytou klec Zlína!

00:51
    A opět Robert Říčka v akci! Objel branku, otočil se před Hüblem a následně hostujícího gólmana pořádně zaměstnal. Gólman Pardubic však střelu vyrazil ramenem.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 15. Bukarts (Honejsek), 46. P. Holík (Bukarts), 58. O. Veselý (Řezníček, Bukarts), 60. Šťastný (Kotvan, Marušák), rozh. náj. Bukarts – 12. Schaus, 37. Bárta (Nahodil), 52. Čáslava (Schaus, Hubáček), 58. J. Sýkora (Nahodil)