Alavés – Celta Vigo 1:0 (kon.)
Deportivo Alavés
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
Středa 08.02.2017, 21:00 • Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz • Španělský pohár • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu semifinálové odvety španělského poháru, v němž DEPORTIVO ALAVÉS hostí CELTU VIGO.

V prvním zápase na hřišti Celty gól nepadl, což bylo zklamáním z pohledu Celty Vigo. Ta byla v utkání aktivnější, zejména ve druhém poločase, ale hosté cennou bezbrankovou remízu ubránili až do samého závěru. V dnešní odvetě potřebují vstřelit o gól více, než soupeř.

Deportivo Alavés: Pacecho – Kiko Femenía, Laguardia, Feddal, T. Hernández – Manu García, M. Llorente – Toquero, Camarasa, Ibai Gómez – Deyverson
    Náhradníci: Alexis, C. Santos, Romero, Ortolá, D. Torres, E. Méndez, Viagaray

Real Club Celta de Vigo: Álvarez – Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny Castro – Radoja, Díaz – Wass, P. Hernández, Bongonda – Aspas
    Náhradníci: Fontàs, Guidetti, Sisto, Jozabed, S. Gómez, Rossi, Villar

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Aguilar.

1

2
    Toquero centruje z pravé strany do vápna soupeře, ale bránící Roncaglia odhlavičkovává.

3
    Útočný faul odpískán domácím, provinil se ve skluzu u půlící čáry Manu García.

4
    Míč mají opět domácí, následuje nákop dopředu, na levou stranu.

5
    Ibai Gómez posílá míč z levé strany před branku, kde se k němu zkouší prodrat Toquero, kterého ale dobře ubránil Bongonda.

6
    Registrujeme první střelu v zápase, z levé strany vypálil domácí Deyverson, ovšem branku soupeře netrefil.

7
    Hosté bojují u pokutového území soupeře, domácím se ale podařilo dostat míč až na polovinu Celty.

8
    Malá domů v podání Kiko Femeníi, Pacecho poté vykopává od své branky.

9
    Dva centry domácích nyní směřovaly do vápna Celty, s oběma si defenziva hostujícího týmu poradila.

11
    Zahrozili hosté, jmenovitě Aspas, který se parádně uvolnil na malém vápně a pohotově vystřelil, Pacecho však reflexivním zákrokem vytěsnil míč vedle branky.
    11. Iago Aspas (CVG) v první velké šanci zápasu neuspěl, Pacecho skvěle zasáhl.

12
    Z rohového kopu se hosté nedokázali prosadit, Fernando Pacheco má míč ve své moci.

14
    Odkop od branky Alavésu, míč ale získávají hosté.

15
    Fernando Pacecho má míč po autovém vhazování Celty Vigo.

16
    Míč nyní létá vzduchem přes půlící čáru, hosté ho dostávají na zem a mohou zaútočit.

17
    Bránící T. Hernández odvrací míč alespoň do autu, hosté vhazují z pravé strany.

18
    Míč končí vedle branky Deportiva, Pacheco bude moci vykopávat.

19
    Brazilec Deyverson faulován Roncagliou u pokutového území Celty Vigo, domácím se tak nabízí hodně zajímavý přímý kop.

20
    Iba Gómez těsně přestřelil branku Celty z přímého kopu, první šance domácích!
    20. Iba Gómez (DAL) těsně přestřelil branku Celty z přímého kopu

21
    Manu García postupuje po pravém křídle, ale míč mu odskočil a zahraje si gólman Celty.

22
    Camarasa padá na polovině soupeře a píská se faul, je to ale daleko od branky Celty Vigo.

24
    Domácí nic z volného kopu na polovině Celty nevytěžili, odkop od branky.

25
    Pohotová střela Ibaie Gómeze, k němuž se blížil bránící hráč Celty, míč ale končí vysoko nad brankou Álvareze.

27
    Zatím je to zápas dvou hráčů, domácího Ibai Gómeze a hostujícího Iago Aspase, oba borci se dostávají do šancí, druhý jmenovaný nyní zahrozil z pravé strany, míč ale končí nad brankou Deportiva.
    27. Iago Aspas (CVG) přestřeluje branku Deportiva

28
    Camarasa postupoval po pravé straně, nepřešel ale přes bránícího Cabrala.

29
    Hosté s míčem na útočné polovině.

29
    A jak jinak, Ibai Gómez pálí z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován, roh pro Deportivo.

30
    Míč z levé strany míří do vápna, kde vedle branky hlavičkuje Feddal.

31
    Statistika držení míče – 49% : 51%.

33
    Série faulů na obou stranách nyní trochu zbrzdilo poměrně dobře plynoucí hru.

34
    Dalším útočným faulem končí akce Deportiva, Álvarez může vykopávat od své branky.

35
    Bránící T. Hernández odehrál míč do autu, hosté vhazují z pravé strany, na útočné polovině.

36
    Celta Vigo bude moci zahrávat zajímavou standardku z nějakých pětatřiceti metrů od branky soupeře.

37
    Volný kop rozehrál Daniel Wass, který to zkusil přímo na branku, tu ale přestřelil.

38
    Útočným faulem končí akce domácího Manu Garcíi.

39
    Žlutou kartu dostává Zouhair Feddal (Deportivo Alavés).

39
    Žlutou kartu dostává Iago Aspas (Real Club Celta de Vigo).

40
    Je tu poslední pětiminutovka prvního poločasu, na první gól stále čekáme.

41
    Femenía odcentroval do vápna, z pravé strany, tam padá jeden z domácích borců, ale není to faul, penalta se nepíská.

42
    Deyverson se ocitá na trávníku, po souboji o míč s útočícím Hugem Mallo, sudí však nepíská, nechává hosty vhazovat.

43
    Celta na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území soupeře.

45
    Je tu poslední minuta prvního poločasu, hraje se ve středu hřiště.

45

První poločas nabídl, do své 30. minuty, velmi dobrý fotbal, viděli jsme i nějaké šance, ale ani jeden z týmů je využít nedokázal. Další patnáctiminutovka již ale tak dobrý fotbal nenabídla, začalo se více faulovat a hra se víceméně odehrávala hlavně ve středu hřiště, bez šancí na jedné či druhé straně. Vzhledem k výsledku prvního utkání je zřejmé, že pokud nepadne gól ani ve druhém poločase, bude se dnes prodlužovat.

Druhý poločas začne přibližně v 22:01.

46

47
    První střelecký pokus ve druhém poločase si připisuje domácí Marcos Llorente, míč letí vedle branky Celty.

Dnešní utkání sleduje 19 307 diváků.

49
    Volný kop domácích, z levé strany, na útočné polovině, míč ale odvrací obrana Celty.

50
    Po zákroku obránce Malla mají domácí roh z levé strany.

50
    Ibai Gómez sice rychle rozehrál, ale domácí ani nedokázali poslat míč před branku.

53
    Žlutou kartu dostává Marcelo Alfonzo Díaz (Real Club Celta de Vigo).

55
    Odkop míče až na polovinu soupeře v podání domácích, hosté chybují v rozehrávce.

56
    Domácí této příležitosti ale vůbec nevyužili, po chybě v rozehrávce Celty se dostala trojice domácích borců před vápno, kde to ale nevyřešili domácí ideálně.

58
    Fernando Pacheco se zapojuje do rozehrávky svého týmu.

60
    Je za námi hodina hry a zatím je to stále stejná podívaná – urputná bitva, trvající již více, jak 150 minut, v níž jsme gól neviděli.

60
    Nic na tom nezmění ani akce domácích, kdy po rohovém kopu pálí Deyverson, míč končí nad brankou, ale byl tečován, další roh pro Alavés.

60
    A třetí roh v řadě za sebou, v podání Deportiva.

61
    Ne, Kiko Femenía posílá míč, z pravé strany, přímo do rukavic Álvareze.

61
    A zahrozili hosté, kdy se do zakončení dostal Iago Aspas, ale vzrušení bylo zbytečně, byl pískán ofsajd.

62
    Aspas nyní hledá na pravé straně Wasse, jež pálí, ale T. Hernández míč zablokoval a je z toho roh pro Celtu Vigo.

63
    Ve vápně Deportiva hlavičkuje Nemanja Radoja, vedle branky Deportiva, odkop Pacecha.

65
    Sergio Álvarez nyní podržel svůj tým, po střele Ibai Gómeze z hranice šestnáctky.
    65. Ibai Gómez (DAL) ani tentokrát neuspěl v souboji s gólmanem Álvarezem

66
    Camarasa si to namířil z pravé strany do vápna, ale je zastaven dobře bránícím Roncagliou.

67
    Camarasa vysunul za obranu Celty Deyversona, který z hranice pokutového území vypálil, ale branku Álvareze vysoko přestřelil.

68
    Poslední minuty patří jednoznačně Deportivu, které se nyní častěji tlačí na útočnou polovinu.

70
    Feddal vyhrál hlavičkový souboj u půlící čáry, ale je mu to málo platné, míč nahrál soupeři.

72
    Výborný obranný skluz Gustava Cabrala, rohový kop pro Deportivo, již sedmý v tomto zápase.

73
    Akce Deportiva ale končí útočným faulem.

74
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Bongonda, přichází Sisto.

76
    Bojuje se ve středu hřiště a ať chceme nebo nechceme, utkání pomalu, ale jistě, spěje do prodloužení.

77
    Radoja centruje z pravé strany, ve vápně hlavičkuje Daniel Wass, ale pouze do míst, kde stál Pacecho.

79
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Toquer, přichází Edgar Méndez.

81
    Diváci pískají, domácí se nyní nemohou dostat k míči.

82
    Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
    Tak toto střídání Pellegrinovi vyšlo náramně! EDGAR MÉNDEZ nahradil v 79. minutě nevýrazného Toquera a tři minuty poté dává možná postupový gól, když ve vápně soupeře nazazmatkoval, počkal si na nejvhodnější okamžik ke střele a poté poslal míč do sítě.
    82. Edgar MÉNDEZ - 1:0

84
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Díaz, přichází Guidetti.

86
    Aspasovi nyní zabránil ve střele dobře bránící Laguardia.

86
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Wass, přichází Rossi.

87
    Hosté nyní dávají veškeré své síly do útoku, není se čemu divit.

88
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Carlos Vigaray.

89
    Mauricio Pellegrinu posiluje defenzivu, za ofenzivního Gómeze přišel Vigaray, domácí se již budou soustředit hlavně na ubránění výsledku.

90
    Domácí gólman Fernando Pacheco nyní šetří čas, svalil se na trávník a předstírá nějaký svalový problém.

90+2
    Již se opět hraje, závar ve vápně Deportiva vyřešil vyboxováním míče ven z vápna gólman Pacheco.

90+3
    Sudí se rozhodl nastavit šest minut, jsme tak v polovině nastaveného času.

90+4
    Dlouhý odkop Pacheca od vlastní branky, míč končí v autu, hosté budou vhazovat.

90+5
    Roh pro Celtu Vigo, do vápna Deportiva jde i gólman Álvarez!

90+6
    Domácí se ubránili, míč skončil v autu.

90+6
    Camarasa se dostal do úniku po levé strany, vracející Álvarez to stihl a pak dokonce i parádně vychytal domácího záložníka, který mohl definitivně rozhodnout.
    90+6. Camarasa (DAL) ve velké šanci neprostřelil vracejícího se Álvareze

90+7
    Žlutou kartu dostává T. Hernández (Real Club Celta de Vigo).

90+7

Deportivo Alavés dnes píše historii! Domácí se totiž probojovali přes Celtu Vigo do finále národního poháru a nad Estadio de Mendizorroza je k vidění ohňostroj!

V dnešní odvetě to byl hodně dlouho urputný boj, až zhruba v posledních dvaceti minutách se konečně něco začalo na hřišti odehrávat a bylo patrné, že domácí se dostávají více do šancí a jsou aktivnější. Svou aktivitu Deportivo vyjádřilo i jediným gólem v 82. minutě, který vstřelil čerstvý muž na hřišti, Edgar Méndez. Právě tato branka rozhodla o postupu Deportiva do finále.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:55:32)