Rusko – Česko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 2:3 (kon.)
Rusko
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Česko
Neděle 12.02.2017, 12:00 • Göteborg, Švédsko • Euro Hockey Tour

Ode mě je to z Göteborgu všechno. Díky za přízeň po celý turnaj, krásný zbytek dne! (14:17:16)

Rusko již přebralo trofej a nyní se fotí. Právě Sborná ovládla turnaj zde ve Švédsku, nutno říct, že zcela zaslouženě.

Nejlepší hráči utkání

Anatolij Golyšev – Ondřej Vitásek.

Rusko ve druhé třetině přidalo dvě branky a díky nim vyhrává Švédské hokejové hry!

Jedinou branku v první třetině vstřelil ve dvanácté minutě útočník Sergej Šumakov. O něco aktivnějším celkem byli Rusové, kteří nejspíše zaslouženě vedli.

Na začátku druhé části hry se před brankou nejlépe zorientoval Radan Lenc, jenž vstřelil první branku v nejcennějším dresu. Lukáš Radil následně stav otočil utkání brankou v přesilovce. Vyrovnání přišlo z hokejky Anatolije Golyševa.

Třetí třetina pak gólově patřila Rusku. V obou případech se prosadil Maxim Šalunov, který v tomto utkání nasbíral celkově tři body.

Střely na branku: 18:29

59:53
    Český tým si vzal timeout a nebezpečně pálil Adam Polášek. Jeho bomba od modré čáry ale skončila jen na výstroji Samsonova.

59:48
    Vyloučení v týmu Rusko (Zachar Arzamascev – 2 min., krosček).

59:42
    Národní tým hrál výhodu a zajímavě nahazoval Jan Rutta. Následná teč skončila jen na betonech připraveného Samsonova.

59:01
    V posledních minutách utkání ještě zasahoval Samsonov. Nahození ze střední třetiny mu ale problémy fakt neudělalo.

58:21
    Utkání se spíše dohrává. Český celek už není tak aktivní, Rusko taktéž dohrává a nikam se moc nežene.

57:31
    Češi to sice zkoušejí, ale nedaří se jim. Nyní neprošel po levé straně Jan Kovář. Výhra Ruska se blíží.

56:43
    Po nahození Jana Rutty se čeští hokejisté pokoušeli snížit. Nevyšla ovšem teč ani následná dorážka. Snaha ovšem trvá.

56:26
    Nikolaj Prochorkin následně zachytil snažení českého celku a vydal se dopředu. Svou zblokovanou střelou ale vybojoval alespoň pro Rusko pásmo.

55:37
    Vladimir Tkačjov se naprosto luxusně dostal až před Francouze. Před brankou si sjel k pravé straně, aby následně mohl zakončovat na zadní tyč. Francouz ale zasáhl výborně lapačkou.

55:18
    A opět se přerušuje. Čeští hokejisté vyhodili na zakázané uvolnění. Pokračovat se bude po komerční pauze.

55:09
    Národnímu týmu se nyní už moc dobře hrát nebude. O vítězi je pomalu rozhodnuto, útok Česka byla nyní zastaven odpískáním icingu.
    54:14 Maxim ŠALUNOV - 4:2

54:14
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tlak Čechů nevyšel, a tak přišla odpověď. MAXIM ŠALUNOV dostal parádní přihrávku v útočném pásmu, aktivní útočník si najel blíže k brance a tvrdou střelou nejspíše rozhodl o prvenství Ruska na tomto turnaji! Asistence: Sergej Šumakov.

53:56
    Janu Ruttovi následně nevyšla přihrávka. Ruský hráč jí zablokoval, Češi se tak musejí vrátit do obranné třetiny.

53:28
    Nyní to ale nevyšlo, útok Česka posouzen odpískáním icingu. Vhazovat se tak bude před Pavlem Francouzem.

52:57
    Po střele Adama Poláška a několika dorážkách se Samsonov dostal do tísně, puk za jeho záda ale nezapadl. Tlak Česka se stupňuje.

52:10
    Oba tábory fanoušků se přetahují a přeřvávají. Na ledě jsou aktivnější Češi, i tak ale vede Rusko. Posledních osm minut.
    51:34

51:34
    U střídačky Ruska se strhla mela poté, co byl tvrdě atakován Jan Kovář. Vylučovat se ale nebude. Vhazování před Samsonovem.

51:26
    Po vyhraném vhazování přišel další střelecký pokus. Samsonov ale nemusel zasahovat, neposedná guma skončila v ochranné síti.

51:08
    Aktivita národního týmu pokračovala. Petr Jelínek se na levé straně tvrdě opřel do puku, ten o hokejku bránícího hráče vletěl do ochranné sítě.

50:38
    Češi se hned vydali do útoku a pokoušeli se něco udělat s aktuálním stavem. Tomáš Kundrátek ale střílel jen do připraveného beka.

50:07
    Česko v plném počtu.

49:49
    Maxim Šalunov v další velké šanci. Na hokejce měl čtvrtý zářez, ale svým pokusem z levého kruhu napálil pouze vzdálenější tyč!

48:57
    Střela Alexeje Bereglazova po ledě se doklouzala až k brance Francouze, českého brankáře a mistra extraligy ale neohrozila.

48:12
    Hned po buly dokázali čeští hokejisté poslat puk mimo obranou třetinu. Následovat tak bude útok Ruska zpoza branky.

48:07
    A další přesilová hra. Adam Polášek nepustil jednoho z Rusů do zakončení, a to dokonce za cenu faulu. Český obránce inkasuje dvouminutový trest.

47:33
    Český tým se dostal do útoku. Vladimír Růžička přihrával před branku, kde ale nikdo v bílém nebyl. U puku ruský národní tým.
    46:23 Maxim ŠALUNOV - 3:2

46:23
    Následná akce již brankou končí, Rusko otáčí stav duelu! MAXIM ŠALUNOV dostal puk do jízdy a hned se objevil před Francouzem. Toho následným bekhendem překonal, Rusko tedy vede. Asistence: Sergej Šumakov Sergej Šumakov.

45:52
    Alexej Bereglazov po dlouhém snažení zakončoval. Svou ránou ale trefil je Kirilla Kaprizova mezi kruhy.

45:19
    Nyní ale ruský celek dostane šanci zahrát si přesilovou hru. Tomáš Dvořák putuje na trestnou lavici, ve středním pásmu podrazil jednoho z Rusů.

44:44
    Následně se Sborná dostala do útoku, kde se jeden z hráčů cpal do zakončení. Vstřelit branku se mu ovšem nepovedlo.

44:10
    Sledovali jsme aktivní kombinační hru Čechů. Ta byla zakončena střeleckým pokusem. Ten ale skončil jen na chráničích pozorného obránce.

43:34
    Začátek třetí třetiny je ovšem takový pomalejší. Oba celky se snaží něco vymyslet, ale ani jeden se nedostává do střeleckých pozic.

42:40
    Po chvilkové aktivitě Ruska se do útočného pásma dostávají opět čeští hokejisté. Zatím vidíme jen kombinaci u modré čáry.

42:04
    Český celek je ovšem i nadále hodně aktivní a snaží se rozhodnout toto utkání. Uvidíme, jak budou nakonec úspěšní.

41:19
    Holík nabil na modrou čáru Ruttovi, jenž tvrdě vypálil. Jeho rána ani následné dorážky ovšem za Samsonovem neskončili!

40:48
    Rusko se pokoušelo po levé straně projít do útoku. Přihrávka ovšem nebyla zachycena, a tak se píská zakázané uvolnění.

40:10
    Rusko v plném počtu.

40:01

Vše je připraveno na zahájení třetí třetiny!

Druhá třetina je u konce, sledovali jsme výborný hokej. Na začátku druhé části hry se před brankou nejlépe zorientoval Radan Lenc, jenž vstřelil první branku v nejcennějším dresu. Lukáš Radil následně otočil utkání brankou v přesilovce. Vyrovnání poté přišlo z hokejky Anatolije Golyševa. Stav je i díky třem chyceným šancím Pavla Francouze 2:2.

Střely na branku: 11:19

40:00
    39:29

39:29
    Pavel Francouz – Vladimir Tkačjov, 3:0! Ruský útočník se rozvážně rozjel a mířil do levé šibenice. Zde ale bylo rameno českého brankáře.

39:26
    Vladimir Tkačjov podruhé v tomto oslabení ujel, šanci dostane i třetí! Ruský forvard napálil břevno, byl ovšem předtím faulován Kundrátkem. Trestné střílení.

39:05
    Střela Michala Řepíka se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde se pokoušel dorážet Michal Řepík. Ten ale nedokázal skórovat.
    38:20

38:20
    Skórovat ale mohli Rusové! Vladimir Tkačjov ujel české obraně a dostal se až před Francouze. V samostatném útoku ale branku netrefil.

38:10
    Další přesilovka pro český tým! Michal Vondrka byl hákován, Alexej Bereglazov bude tím potrestaným hráčem.

37:34
    Petr Jelínek dostával skvělý puk do jízdy, proti libereckému forvardovi ale vyjeli bránící hráči a jeho postupování ukončili.

36:56
    Nyní to ovšem ruskému národnímu týmu nevyšlo a puk skončil za brankou Francouze. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Samsonovem.

36:12
    Sborná je i nadále aktivní a Zachar Arzamascev se dostával do šance. Z pravého kruhu ale napálil jen betony připraveného Francouze.
    35:29 Anatolij GOLYŠEV - 2:2

35:29
    Nyní to už vyšlo a Rusko srovnává na 2:2! ANATOLIJ GOLYŠEV dostal puk před branku, kde parádně obešel brankáře a trefil prázdnou branku, je tedy opět vyrovnáno! Asistence: Vladimir Tkačjov a Kirill Kaprizov.

35:00
    Opravdu dnes výborně funguje česká obrana. Nikolaj Prochorkin už pronikal do zakončení, v poslední chvíli byl ale zastaven.

34:14
    Dnes jde hodně vidět čtvrtá lajna českého celku. Opět byli nebezpeční a pro ruskou defenzívu otravní.

33:30
    Z levé strany to zkoušel Viktor Antipin, který svým pokusem na zadní tyč ani netrefil branku. Národní tým se následně ujímá kotouče.

32:52
    Rusové ale následně český celek zamkli a byli tak nebezpeční. Jegor Rykov dával puk najíždějícímu spoluhráči, který se ale nedokázal prosadit.

32:05
    Čeští fanoušci si žádají ještě jednu branku a hokejisté se o ní snaží. Aktuálně kombinují v útočné třetině.
    31:25 Lukáš RADIL - 1:2

31:25
    Česko právě vstřelilo branku!
    Následně to ale českému celku vychází a národní tým vede nad Ruskem 2:1! LUKÁŠ RADIL dostal dlouhou přihrávku na levou stranu, aby přesnou střelou překonal Samsonova a připsal si třetí branku na turnaji! Asistence: Adam Polášek.

30:53
    Sborná následně podnikala útočný výlet, který byl úspěšný. Vhazovat se bude totiž po pravici Pavla Francouze.

30:35
    Puk dostal na levý kruh Michal Řepík, který měl na hokejce vyrovnání. Z dobré pozice ale Samsonova nepřekonal!

30:07
    Češi si zahrají přesilovou hru. Rusko bylo v šesti, trest odpyká Arťom Fjodorov.

30:01
    Po závaru mezi kruhy se ke střele dostal jeden z Rusů. Pavel Francouz byl ale i nyní připraven. Dnes opět chytá fantasticky.

29:25
    Po dlouhé době si musela dávat pozor i česká obrana. Alexej Kručinin unikl všem a v tváří tvář stanul Pavlu Francouzovi. Svou svižnou ránou ale napálil pouze brankovou konstrukci!

28:44
    Rusové se dostávali do skvělé šance. Jarullin dostal puk mezi kruhy, následně ale nedokázal přihrávku zachytit.

28:22
    Čeští hokejisté byli nyní pod tlakem a nevyšla jim ani možnost projít do útoku. Píská se tedy icing a vhazovat se bude před Francouzem.

27:53
    A další útok, opět musel být připraven Ilja Samsonov. Na Rusko toho už bylo dosti, komerční přestávka tak přichází vhod.

27:22
    Po neúspěšném útoku Rusů se dostávali Češi do přečíslení. Lukáš Klok zakončoval z levé strany jen do bránícího hráče.

26:40
    Lukáš Kašpar následně ve velké šanci! Zkušený útočník dostal přihrávku před branku, kde se ale nedokázal prosadit, výborný zákrok Samsonova.

26:13
    Český celek pokračoval ve snažení, ale přihrávka zpoza branky mezi kruhy nevyšla. Rusko tak kotouč po delší době vyváží.

26:01

25:18
    Tomáš Kundrátek posílal puk z levého kruhu na vzdálenější tyč. Tam se ale k puku nikdo v bílém nedostal. Následně puk skončil mimo ledovou plochu.

24:55
    V získání útočného pásma byli dnes hosté neúspěšní. Po nepřesné přihrávce se totiž píská icing.

24:34
    Po delší kombinaci zakončoval zajímavě Michal Řepík. Jeho bomba od modré čáry ale skončila jen těsně vedle branky.

24:01
    A je tu šance přesilové hry! Maxim Mamin dostává dvouminutový trest za podražení. Dokáže národní tým otočit?

23:53
    A stále jsou Češi aktivní. Po dobrém napadání zakončoval Jan Kolář, tvrdá střela obránce ale skončila jen v rukavici pozorného Samsonova.

23:13
    Vladimír Růžička po přejetí pásma zakončoval. Jeho nahození od levého mantinelu ale brankář Samsonov vyrazil, bránící hráči se pak puku zmocnili.

22:33
    Aktivní pohyb druhé formace následně dělal Rusku problémy. Ani jeden z českých hráčů ale nakonec neposlal puk do branky.

22:16
    Český tým následně tlačil a dostal se do tlaku. Sborná tak raději puk poslala jen za branku Francouze, píská se icing.
    21:31 Radan LENC - 1:1

21:31
    A následně je vyrovnáno! Střela od modré čáry byla Samsonovem vyražena jen před sebe. V brankovišti se nejlépe zorientoval RADAN LENC, který poslal puk ze vzduchu do branky! Je to jeho první branka v reprezentaci.

21:18
    Český celek se dostal do pásma. Celou akci zakončoval svým pokusem Adam Polášek. Jeho nahození Samsonov přikryl.

20:49
    Hodně rychle projížděl do útočné třetiny Jan Rutta. V době, kdy byl před brankou mu byl ovšem odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

20:14
    Po neúspěšném útoku Česka se do útoku dostal Anatolij Golyšev. Jeho pokus od levého mantinelu byl Francouzem vyražen do ochranné sítě.

20:01

Oba celky jsou zpět na ledové ploše Scandinavia. Druhá třetina začne za pár chvilek.

První třetina je u konce! Český tým zatím prohrává s Ruskem 0:1, když jedinou branku vstřelil ve dvanácté minutě útočník Sergej Šumakov. O něco aktivnějším celkem byli Rusové, kteří nejspíše zaslouženě vedou. Budeme doufat ve zlepšení během druhé třetiny.

Střely na branku: 6:8

20:00

19:48
    Z obrany se svěřenci Josefa Jandače a Jaroslava Špačka chtěli dostat do útoku. Přihrávka do útoku ovšem nebyla zachycena, navíc se píská icing.

19:01
    Český tým je v posledních minutách méně aktivní. Rusko tlačí a skvěle přechází do útoku. Národní tým byl už raději odešel do šatny.
    18:16

18:16
    Alexej Bereglazov unikl po levé straně a zakončoval. Pavel Francouz vykopl beton, Maxim Mamin následně netrefil odkrytou branku!

17:38
    Stále není na ledě nic moc k vidění. Rusko se snaží něco vymyslet, ale to se mu zatím moc nedaří.

16:34
    Pokračuje se aktivní hrou Ruska, které točí českou obranu. Ani jedna střela se ovšem neujala, Francouz musel jednou zasahovat.

15:57
    Český tým pokračoval v útočném snažení. Vitáskova rána se ale neujala, stejně jako hráči před brankou. Samsonov chytá výborně.

15:09
    Tomáš Hyka si následně sjel zpoza branky a čekal na chybu Samsonova. Ten byl ale pozorný a nenechal se jeho střelou překonat!

14:48
    Na druhé straně střelecky aktivní Tomáš Kundrátek. Jeho pokus od modré čáry byl ale zblokován za branku Samsonova.

14:27
    Maxim Šalunov se následně dostával po levé straně na Francouze. V luxusní pozici ale českého brankáře nedokázal překonat!

13:21
    Následně dostal přihrávku mezi kruhy Tomáš Dvořák. Pálil z voleje a i přes tísnící hráče zakončil. Puk ale skončil na zadním mantinelu.

12:52
    Lukáš Radil dostal luxusní přihrávku a svou rychlostí se dostal až před branku. Tam jej ale naprosto parádním obranným zákrokem obral obránce.

12:29
    Z celé akce rezultovala střela Tomáše Kundrátka od modré čáry. Jeho pokus ale skončil v lapačce připraveného Samsonova.

12:08
    Česká třetí lajna se hned prodrala do útočného pásma, kde motá hlavu bránícím ruský hráčům. K zakončení se ovšem ještě nedostali.

11:40
    Ještě než se bude pokračovat ve hře, musí být očištěn kruh ve středu ledové plochy. Hra se tak na pár minutek pozastaví.
    11:40 Sergej ŠUMAKOV - 1:0

11:40
    Následně se ale ruský celek dostal do pásma, kde vstřelil první branku utkání! Maxim Šalunov našel bekhendovou přihrávkou volného SERGEJE ŠUMAKOVA, který naprostou bombou propálil bezmocného Francouze. Trefil přesně šibenici. Asistence: Maxim Šalunov.

11:19
    Ondřej Vitásek si následně počkal na jednoho z ruských hráčů a tvrdým hitem jej poslal k ledu.

10:58
    Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Klok – 2 min., krosček).

10:58
    Následně po jednom ze soubojů zůstal ležet na ledě Stěpan Sannikov. Po minutě na ledě se zvedl a s pomocí spoluhráčů dokulhal na střídačku.

10:52
    V šanci tak Rusové. Maxim Šalunov se dostal k puku před brankou a zakončoval. Pro Francouze ale nešlo o nějaký těžký zákrok.

10:41
    Následně se Češi dostávali do rychlého protiútoku, který byl ale přerušen nepovedeným přesunem do útočné třetiny.
    10:04

10:04
    Po nahození Ondřeje Vitáska se pokoušel před brankou zakončovat Michal Řepík. Ten ale vyjetého brankáře nakonec nepřekonal!

09:48
    Český tým nadále kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se mu nepovedlo vstřelit úvodní branku střetnutí.

09:07
    Jan Kovář posílal před branku nebezpečný pokus. Po ledě hledal hokejky spoluhráčů, nikdo ale jeho nabídku nezužitkoval.

08:38

07:50
    Vladimir Tkačjov se zpoza branky dostal až před ní a zakončoval do přední šibenice. Jeho pokus ale skončil jen těsně nad brankou.

07:16
    Následná akce Ruska byla zakončena zákrokem Pavla Francouze. Ten nemusel udělat nějaký větší zákrok.

06:54
    Sergej Šumakov se pokoušel na levém kruhu něco vymyslet, ale následně byl na hranici nedovoleného zákroku povalen. Ve hře se ovšem pokračuje.

06:38
    Rusko si zkusí první přesilovou hru. Nedovoleným zákrokem se provinil obránce Jan Kolář, dvě minuty dostává za podražení.

05:51
    Na druhé straně hřiště nebezpečný Viktor Antipin. Ten tečoval střelu od modré čáry těsně před Francouzem. Puk ale skončil až v ochranné síti nad brankou.

05:34
    Lukáš Radil se přes dlouhou ruku snažil dostat přes bránící hráče. Ti ale produktivního českého útočníka do zakončení nakonec nepustili.

05:05
    A v další akci byli Rusové nachytáni v ofsajdovém postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

04:54
    Rusko se následně dostalo do útočného snažení. Střelu od modré čáry ale zablokoval liberecký Petr Jelínek. Ten následně šel vystřídat.

03:57
    Na druhé straně nebezpečný Tomáš Zohorna. Ten pláchl po levé straně, jeho zakončení na přední tyčku bylo ovšem pozorným Samsonovem sraženo.

03:08
    Vladimir Tkačjov byl na konci velice dobré kombinace! Ruský útočník dostal puk před branku, Pavla Francouze ovšem nepřekonal ruský hráč ani nyní!

02:22
    Nikolaj Prochorkin dostával puk do jízdy. Na modré čáře si jej ale nezpracoval. Zpoza branky tak mohou zaútočit hokejisté Česka.

01:48
    A další střela od modré čáry. Jan Kolář střílel do pravé části branky, ruský brankář byl ovšem připraven i proti tomuto pokusu.

01:45
    Po následném icingu se dostal puk k Lukáši Klokovi. Jeho nahození na branku ale skončilo jen v rukavici Iljy Samsonova.

01:19
    Následně byli Rusové aktivní. Celé snažení zakončoval střelou zblízkosti Maxim Šalunov. Ten ale Francouze nepřekonal!

00:38
    U puku jsou od té doby hokejisté Ruska, kteří aktuálně kombinují ve vlastní třetině. Postupně jdou do útoku.

00:05
    Jan Kovář prohrál záměrně buly, aby se následně vydal za pukem. Na modré čáře byl ale bránícím hráčem zastaven.

00:01

Nic nebrání startu dnešního poledního utkání. V aréně vidíme maximálně šest set lidí. Zatím nejvíce slyšet byli fanoušci národního týmu Česka.

Na ledovou plochu Scandinavia vjeli všichni aktéři utkání. Klání mezi Ruskem a Českem za pár minutek začne! Následují hymny obou zemí.
    Takhle vypadalo rozbruslení českého národního týmu

Za doprovodu Pavla Francouze vjeli na ledovou plochu hokejisté Česka. Ten se podruhé v řadě postaví do branky. Národní tým dnes nastoupí v bílých dresech.

Jako první vletěli na rozbruslení hokejisté Ruska, kteří dnes budou útočit na neporazitelnost v celém turnaji. Proti bude český celek.

Krásné dopoledne z Göteborgu! Za nějakých pětačtyřicet minut začne poslední utkání Česka a Ruska na Švédských hokejových hrách.

Český celek udělal jednu změnu. Davida Kämpfa ve čtvrté formaci nahradil Radan Lenc. Třináctým útočníkem českého celku bude tak chomutovský útočník.

Rusko: Samsonov (Šesťorkin) – Ljubuškin, Bereglazov, M. Osipov, Antipin, Jarullin, Arzamascev, D. Musin, Rykov – Kaprizov, Tkačjov, Golyšev – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Mamin, Okulov, Kručinin – Karpov, Prochorkin, Fjodorov.

Česko: Francouz (Jakub Kovář) – Kundrátek, R. Šimek, Rutta, Tomáš Dvořák, Vitásek, Polášek, J. Kolář, Klok – Radil, Jan Kovář, Vondrka – Řepík, P. Holík, Birner – Kašpar, V. Růžička, T. Zohorna – Hyka, P. Jelínek, Lenc – Kämpf.

Rozhodčí: Öhlund, Harnebring – Persson, Lundgren.
    Petr Holík po utkání s Finskem, kde posbíral tři body

Zajímavost: Na turnajích konaných ve Švédsku čeká národní mužstvo na prvenství už 23 let. Na druhou stranu hned dvanáctkrát vybojovalo stříbrnou příčku, což naopak nedokázal žádný jiný celek.

Průběžné pořadí Švédských hokejových her

1. Rusko – 2 zápasy, 6 bodů, skóre 6:3
    2. Česko – 2 zápasy, 3 body, skóre 9:6
    3. Švédsko – 2 zápasy, 3 body, skóre 7:6
    4. Finsko – 2 zápasy, 0 bodů, skóre 2:9

Řekli po utkání s Finskem

Lukáš Radil: „Šli jsme do utkání s velikou pokorou. Finové hrají nepříjemný hokej, začínají bránit od středního pásma, hrají hodně do defenzívy a pospolu. Není tam moc prostoru. Pomohly nám tři vstřelené branky, to je trochu rozpustilo, přestali věřit systému, co hrají a nám tam napadalo úplně všechno.“

Pavel Francouz: „Bylo fajn, že jsme dlouho nedostali gól a drželi vzadu nulu, protože kdyby skórovali dřív, určitě by to pro ně bylo psychickou vzpruhou. My jsme pak přidávali další a další góly a zápas se přehoupával definitivně na naši stranu.“

Jaroslav Špaček: „Tým jsme připravovali hlavně na to, že nechceme dostat gól, protože proti Švédsku jsme dostávali laciné branky. Výsledek byl možná trochu nadsazený, protože jsme nehráli až tak špatně. Nyní jsme se zaměřili na obranu a střední pásmo. Docela to fungovalo. Byly tam nějaké chyby, ale bylo to o hodně lepší, než proti Švédsku.“

Letošní zápasy Česka a Ruska v EHT

ČESKO 0:3 RUSKO
    26. Tkačjov (Sannikov), 38. N. Gusev (Prochorkin, Antipin), 50. Bereglazov (N. Gusev)

RUSKO 5:1 ČESKO
    6. S. Plotnikov (Kovalčuk, A. Bělov), 9. Dacjuk (Kovalčuk), 12. Tkačjov (Andronov, Antipin), 43. Tělegin (Světlakov, Ničuškin), 60. Kovalčuk (Světlakov) – 28. T. Zohorna (Jordán)
    Jaroslav Špaček oslavil narozeniny historickým vítězstvím

ČESKO (2.)
    2 zápasy, 3 body, skóre 9:6

Český tým se skvěle zvedl po čtvrteční prohře 2:5 s domácím Švédskem. Proti Finsku svěřenci Josefa Jandače a Jaroslava Špačka nastříleli sedm branek, inkasovali jednou a zaznamenali tak největší výhru proti tomuto skandinávskému soupeři. Třemi body se blýskl například Petr Holík nebo Lukáš Radil.

Poslední utkání
    Česko 7:1 Finsko

13. Radil (Kämpf, Jan Kovář), 15. Vondrka (Radil, Polášek), 22. Birner (P. Holík), 39. Kašpar (T. Zohorna), 49. Řepík (P. Holík, Rutta), 58. P. Holík (Řepík, Birner), 60. Radil (Jan Kovář) – 46. Erkinjuntti (Savinainen, Lehtonen)

RUSKO (1.)
    2 zápasy, 6 bodů, skóre 6:3

Ruský tým zatím proplouvá turnajem bez jediné ztráty bodu. Ve čtvrtečním utkání zdolali na domácí půdě Finsko 2:1. Naposledy si poradili s domácím Švédskem, po hattricku devatenáctiletého Kirilla Kaprizova vyhráli 4:2. Před Sbornou je jediný tým, který musí porazit – Česká republika. K vítězství na turnaji jim ovšem stačí vybojovat jediný bod.

Rusko 4:2 Švédsko

15. Kaprizov (Golyšev), 17. Karpov (D. Musin, Rykov), 40. Kaprizov (Golyšev), 48. Kaprizov (Tkačjov, Bereglazov) – 17. Fantenberg (Bergström, Gynge), 39. Bergström (Fantenberg, Klingberg)

Krásný den ze Švédska! Hokejisté Česka a Ruska sehrají poslední utkání na Švédských hokejových hrách. Čeští hokejisté budou atakovat první místo, pokud se jim povede za tři body zvítězit. Rusku stačí k prvenství jediný bod! Utkání ve Scandinaviu startuje ve 12:00, přeji příjemné čtení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 12. Šumakov (Šalunov), 36. Golyšev (Tkačjov, Kaprizov), 47. Šalunov (Šumakov), 55. Šalunov (Šumakov) – 22. Lenc, 32. Radil (Polášek)

Česko: Francouz (Jakub Kovář) – Kundrátek, J. Kolář, Rutta, Tomáš Dvořák, Vitásek, Polášek, Klok – Radil, Jan Kovář, Vondrka – Řepík, P. Holík, Birner – Kašpar, V. Růžička, T. Zohorna – Hyka, P. Jelínek, Lenc – Kämpf.