Barys – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Omsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Čerepovec – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Kunlun 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Jokerit – Kazaň 4:5 (kon.)
Petrohrad – Soči 6:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Riga – Toljatti 2:1 (po pr.)
po s.n. (2:1)
HC Dinamo Minsk
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 16.02.2017, 17:30 • Minsk Arena • KHL

To je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
    Nashledanou! (20:17:06)

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 20 – 27
    Vhazování: 35 – 28
    Zblokované střely: 12 – 7
    Hity: 12 – 11

Je konec. Díky dvěma trefám Frederika Petterssona a téměř bezchybnému brankáři Lalandovi zůstávají dva body domácím.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Autorem vítězné branky je FREDRIK PETTERSSON.

3. série
    2:1
    Sexton zvolil stejný způsob zakončení jako Pettersson. Lalande ale nenechal místo mezi betony a Minsk tak vítězí.

3. série
    2:1
    Pettersson měnil rychlost a poté krásně trefil mezi nohy.

2. série
    1:1
    Lalande vychytal Koňkova, když se roztáhl, jak široký, tak dlouhý.

2. série
    1:1
    Palushaj to zkusil stejně jako Matěruchin, ale netrefil branku.

1. série
    1:1
    Gynge se rozjel středem a nic nevymýšlel – zkrátka našel místo u pravé tyče a srovnává.

1. série
    1:0
    Jako první se na Karejeva rozjel Matěruchin. Po forhendovém blafáku se krásně trefil pod břevno.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo o dělbě bodů, na řadu tak přijde nájezdová loterie.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Matěruchin to naposledy zkusil, z otočky ale netrefil branku.

64:52
    Teď Klinkhammer v jednom z posledních momentů hledal přihrávkou přes brankoviště Gragnaniho. Karejev má puk ve své moci.

64:36
    Klinkhammer neprohodil Kindrada, přesto Minsk pokračuje v útoku.

64:15
    Matěruchin si krásně obhodil protihráče a Minsk se dostal do přečíslení 3 na 1. Do jeho stahovačky se ale neohroženě vrhnul Pervyšin a puku jej zbavil. Perfektní defenzivní zákrok.

63:18
    Další dvě šance Fredrika Petterssona. Nejprve pálil po přejetí osy hřiště, poté nebezpečně dorážel bekhendem.

63:11
    Pettersson neuspěl střelou přes obránce. Karejev si pohlídal prostor mezi betony.

62:13

62:10
    Po několika zblokovaných střelách se k dorážce dostal Kindrade. Ten ale z blízkosti netrefil puk ze vzduchu. Další slušná šance hostů!

61:48
    Sexton se prohnal podél pravého mantinelu a svižně vypálil na vzdálenější tyč. Nižněkamsk je v prodloužení velmi nebezpečný.

61:07
    Polygalov tvrdě vypálil z vrcholu kruhů. Lalande zasahuje a přerušuje hru.

60:41
    Lisovec odpálil puk před agilním Sextonem. Hra se přerušuje, jelikož kotouč opustil hrací plochu.

60:13
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., podražení).

60:13
    Sexton si to namířil skrz dva protihráče a při zakončení byl faulován!

60:01

Šedesát minut neurčilo vítěze utkání. A to díky vyrovnávací brance Richarda Gyngeho v poslední minutě. Ten navázal na svého kolegu z reprezentace Švédska Petterssona, který se trefil v 19. minutě za stranu Minsku.
    Nutno dodat, že tomuto zápasu remíza slušela. Zvítězí Minsk v domácím prostředí nebo se nechá oloupit hosty z Nižněkamsku? Prodloužení začíná už za pár momentů.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:16
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté využívají power-play. RICHARD GYNGE zůstal volný na modré čáře, obdržel rychlou přihrávku. Natačil se před Lalanda a našel volné místo u lapačky. Následně tak oslavuje svůj 23. gól v letošní sezóně. Asistence: Alexandr Pervyšin.

58:47
    Karejev míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

58:35
    Stoljarov vypálil z mezikruží, Lalande chytá.

57:39
    Klinkhammer a Kitarov se nyní drží na kotouči a dělají přesně to, co Minsku stačí.

57:27
    Komarov s Volkovem si to namířili směr útočné pásmo. Dlouho se zde ale neudrželi.

56:37
    Šiksatdarov vypálil po ledě, jeho střela ale neměla potřebnou razanci a Lalande neměl problém si sebrat puk.

55:13
    Jakimov vypálil z mezikruží. Jeho ráně ale chyběla přesnost. Lalandovi vyprášil vestu.

54:16
    Nižněkamsk rozhodně neskládá zbraně. V útoku je ale stále bezzubí. Hostující hokejisté se sice udrží na puku. Šancí ke skórování si ale vytvoří minimálně.

53:25
    Polygalov protáhl Lalanda tvrdou střelou od modré čáry. Brankář domácích zasahuje pravým betonem.

52:47
    Palushaj s Petterssonem mají zjevně dost sil a létají v útočném pásmu ze strany, na stranu. Minsk je po delší době před Karejevem.

51:38
    Domácí v plném počtu. Korobov se vrací na led.

51:05
    Kindrade se natačil před Lalanda z pravé strany a v tlačenici před brankou Minsku vsadil na hrubou sílu. Dorazit kotouč za záda domácího brankáře se mu ale nepodařilo.

50:23
    Kindrade neudržel útočné pásmo a puk získal Kitarov, který jej zavezl do třetiny Nižněkamsku a uspořil cenné vteřiny.

49:59
    Sexton kombinuje s Kindradem na vrcholu přesilovkového vzorce.

49:38
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., krosček).

48:36
    Ani ve třetí třetině nemáme nouzi o osobní souboje. Zvlášť střední pásmo se brání opravdu tvrdě.

46:54
    Kovyršinovi vůbec nesedla střela, kotouč se ale doslova došoural před Karejeva, kde jej jeden z obránců ztečoval ke zcela volnému Komarovovi. Ten ale z velmi slibné pozice nedokázal trefil branku. Tady mnoho nezcházelo!

46:20
    Pettersson nedostal puk přes Kindrada na modré čáře a díky jeho dobré defenzivní práci ještě zakončoval Šiksatdarov. Ani ten ale nedokázal skórovat.

45:33
    Kosticyn hledal Klinkhammera, kterému ale ve slibné pozici uskočil kotouč z hole.

44:45
    Šinkevič si nerozuměl s Lalandem při rozehrávce a tu vystihl Gynge. Okamžitě poslal puk na hůl Brulého. Hostující devatenáctka mířila pod břevno, brankář Dinama ale stále drží čisté konto.

43:30
    Gragnani tvrdě vypálil z první od modré čáry. Za dorážkou se hnali Matěruchin a Pettersson, puk mají ale hosté.

42:18
    Berezin nahazoval na Lalanda, jeho střelu zblokoval Korobov.

41:13
    Hosté v plném počtu. Kindrade se vrací do hry.

40:21
    Domácí pokračují v přesilové hře. Usídlit se před Karejevem se jim ale nedaří.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 13 – 15
    Vhazování: 16 – 21
    Zblokované střely: 6 – 6
    Hity: 8 – 7

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Začátek vyšel lépe domácím, na konci zase tahali za delší konec lana hosté. Sledujeme vyrovnaný, bojovný duel.
    Nižněkamsk pro uživení naděje na play-off potřebuje zvítězit za tři body. Neftěchimik má nebezpečnou první formaci, další hráči ale zaostávají. Nechme se překvapit, co nám přinese třetí třetině.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Pettersson pálil nepřesně. Po puku se natahoval ještě Kulakov, kotouče se ale zmoncili hokejisté Nižněkamsku a ti jej vyhazují z vlastního pásma.

39:13
    Kindrade v rohu kluzistě podrazil Matěruchina a je tak druhým vyloučeným hráčem hostů v zápase.

39:05
    Klinkhammer se řítil na Karejeva, jeden z obránců ho ale dobruslil a tak raději přihrál Matěruchinovi do druhé vlny. Ten ale branku netrefil.

37:59
    Nižněkamsk se drží v útočném pásmu. K vážnějšímu ohrožení Lalandovy branky se ale "Nazarovci" nemohou dostat.

36:56
    Gynge dobruslil zdánlivě ztracený kotouč a získal pro svůj tým útočné pásmo.

36:27
    Jakimov se uvolnil od levého mantinelu a vypálil z otočky, branku však netrefil.

35:20
    A nyní si Potajčuk pohrál s obranou domácích a vypálil bekhendem. Lalande zůstal pozorný.

34:44
    Chajrullin obkroužil branku a přihrál volnému Ogurcovovi. Hostující zadák nebezpečně vypálil. Před Lalandem se navíc vytvořila vřava těl a kanadsko-běloruský brankář vůbec nevěděl, kde má puk!

33:38
    Nižněkamsk se osmělil, v posledních chvílích je více na kotouči. Svěřenci trenéra Nazarova ví, že pro naději na postup do play-off musí nutně zvítězit.

31:42
    První formace Nižněkamsku znovu způsobila pořádný vítr v domácí obraně. Sexton dvakrát nebezpečně přihrával zpoza branky. Brulé napoprvé nezakončil, Ljamin už ano. Lalande zasáhl vyrážečkou.

30:56
    Korobov se po vyhraném vhazování opřel do puku, jeho střela zaduněla o zadní mantinel.

30:50
    Sexton hledal dlouhou přihrávkou Gyngeho, puk ale končí na zakázaném uvolnění.

29:59
    První desetiminutovka druhé třetiny nám příliš vzruchu nepřinesla. Vyjma dvou slibných šancí Minsku jsme neviděli vážnější příležitost. Převážně se bojuje o kotouč na celé ploše hřiště a obrany se překovávají těžce.

28:52
    Berezim se zalekl napadajícího Kulakova a tak raději poslal malou domů na Karejeva. Ten přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho pravici.

28:03
    Klinkhammer se do puku opřel ve středním pásmu, trefil ale pouze blokujícího Pervyšina, toho ale o puk obral Matěruchin. Ve vysoké rychlosti však nestačil zakončit.

26:47
    Krásnou narážečku po ose Lisovec – Matěruchin zakončuje Sergej Kosticyn. Domácí teď rozebrali obranu Nižněkamsku na prvočinitele a Kosticyn pálil ze slibné pozice z mezikruží. Kdyby zakončil o něco lépe, Dinamo by zřejmě slavilo druhý gól.

25:30
    Oproti předchozí třetině přibylo osobních soubojů. Hokejisté si dnes rozhodně nic nedarují!

24:44
    Palushaj v rychlém protiútoku dvou proti dvoum předložil kotouč střelci první branky Petterssonovi. Ten okamžitě zakončoval. Akci ale zastavil skvělým přesunem Karejev, který teď podržel svůj tým.

24:26
    Kvartalnov se dostal před branku s vypětím všech sil. Lalande se ale nenechal zatlačit a zůstal na své pozici. Dorážet fotbalově zkoušel Ljamin. To ovšem bylo bez šance na úspěch.

23:43
    V posledních střídáních Minsk vcelku riskuje při založení útoku. Teď Lisovec s Gotovcem zahráli na nervy všem fanoušků domácího celku. Puk totiž dvakrát nebezpečně prolétl těsně vedle napadajících útočníků soupeře.

23:21
    Jakimov vyslal do zakončení Šiksatdarova, ani ten ale Lalanda nepřekonal.

22:38
    Stoljarov se po vyhraném vhazování pohyboval s pukem velmi aktivně v útočné třetině. Neftěchimik vyzkoušel několik rotací. K více, než zisku dalšího vhazování v útočné třetině to ale nevedlo.

21:40
    Matěruchin krásným diagonálním pasem našel Klinkhammera, který pálil bez přípravy z levého křídla. Puk mezi betony Karejeva ale neprocedil.

21:06
    Kulakov se z ničeho nic ocitl s pukem v útočném pásmu a vypálil bekhendem z mezikruží, do jeho střel se ale vrhl Pervyšin.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 9 – 5
    Vhazování: 6 – 10
    Zblokované střely:3 – 2
    Hity: 3 – 4

Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu. Do kabin odcházejí šťastnější hráči domácího celku. Ty svým sedmým gólem v sezóně poslal do vedení Petterson, když využil přesilovou hru.
    Právě vyloučení hostujícího Sergejeva na pět minut + do konce utkání výrazně ovlivnilo první třetinu.
    Jinak jsme viděli pohledný a aktivní hokej z obou stran. Uvidíme, co nám přinese dalších čtyřicet minut.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:14
    Gavrus se snažil proniknout podél levého mantinelu. O puk jej ale připravil Kindrade.

18:05
    Ihned po gólu si "trenérskou challenge" vybral Andrej Nazarov, kterému se nezdál přechod modré čáry. Rozhodčí ale vše zkontrolovali a branku posvětili.

18:05
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Přeci jen domácí využívají dlouhou přesilovku. Palushaj si našel místo na středu kluzistě odkud pálil po přihrávce. Karejev kotouč vyrazil pouze betonem do volného prostoru, kde číhal švédský snajper FREDRIK PETTERSSON a chladnokrevně dorazil puk do odkryté klece. Asistence: Aaron Palushaj, Alexandr Kulakov.

17:59
    Pettersson dostal nabito od Gragnaniho, branku ovšem přestřelil.

17:10
    Druhá část přesilovky Minsku je ale spíše trápením. Domácí se snaží kombinovat, ale soupeřova obrana je správně sešikovaná.

15:15
    Kosticyn adresoval přihrávku Gavrusovi před branku. Kotouč ovšem zasáhl hůl jednoho z bránící čtveřice Nižněkamsku. Přesto Gavrus nebezpečně zakončoval. Ještě blíže brance byl dojížděcí Matěruchin. Ten ovšem nedokázal dosáhnout na odražený puk.

14:48
    Z podobné pozice vypálil Petersson. Ten ovšem vypálil nepřesně a brankář Neftěchimiku bez potíží ukryl puk do své výstroje.

14:15
    Matěruchin se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Karejev zasahuje vyrážečkou.

13:48
    Sergejev krosčekoval Drozda u mantinelu a rozhodčí mu vyměřují velmi tvrdý trest. Hostující šestadvacítka odchází do kabin s verdiktem 5 minut + do konce utkání!

12:32
    Pervyšin udržel útočné pásmo a využil dostatečného prostoru. Obrana Minsku byla rozhozená a tak vyslal hostující zadák střelu na teč. Našel hůl Stoljarova, který jen o pár centimetrů minul odkrytou klec Minsku!

11:19
    Ač jsou oba týmy vcelku střelecky aktivní, ani jeden se nemůže dostat přes obranu soupeře do výraznější šance. To dokumentovala i poslední dvě přečíslení Dinama. Spousta střel navíc končí mimo prostor tří tyčí.

10:49
    Kulakov se uvolnil v útočném pásmu a pálil z otočky. Branku ovšem netrefil.

09:34
    Porjadin uzmul puk ve vlastním pásmu a uháněl s ním na Lalanda. Z pravé strany pálil mezi nohy. Brankář domácího celku ale nezaváhal. Následně se hra přerušuje.

08:30
    V Minsku se zatím hraje pohledný hokej nahoru-dolu. Na jedné straně Kosticyn krásně našel Stěpanova, jehož svižnou střelu Karejev vyrazil. Neftěchimik ihned pádil do útoku, který zakončil střelou Gynge.

07:56
    Kvartalnov nahodil bekhendem puk před Lalanda. Zdánlivě propagační střela ale nadělala obraně domácích vcelku problémy.

07:10
    Šiksatdarov v teď tvrdě sestřelil Lisovce za brankou Minsku! Ovšem v rámci pravidel. Diváci v aréně viděli velmi povedený hit.

06:36
    Domácí v plném počtu. Komarov se vrací na led.

06:02
    Brulé hledal přihrávkou přes brankoviště Gyngeho. Ten ovšek minul poloodkrytou klec!

05:37
    Nižněkamsku se ale nedaří usídlit se v útočném pásmu. Hosté dvakrát neprošli přes Listovce a ten po získání puku vyhazuje přes všechny čáry. Minsk si může vystřídat.

04:36
    Aktivita hostů vyústila v první vyloučení. Komarov vyloučen za nedovolené bránění.

04:18
    První formace Nižněkamsku teď roztočila obranu domácích. Obzvlášť Sexton byl velmi aktivní. Dvakrát zakončoval sám a potřetí hledal z druhé vlny Brulého. Lalande byl připravený.

00:01

HC Dinamo Minsk: Lalande (Scrivens) – Gotovec, Lisovec, Gragnani, Korobov, Šinkevič, Chenkel – N. Komarov, Kitarov, A. Volkov – Klinkhammer, Matěruchin, S. Kosticyn – F. Pettersson, Palushaj, Kovyršin – Kulakov, Drozd, Karaban – Gavrus.

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kolppanen) – Kinrade, An. Sergejev, Ljamin, Pervyšin, Ogurcov, Berezin, Fazylzjanov – Gynge, Brulé, Sexton – Porjadin, Stoljarov, Polygalov – Jakimov, Šiksatdarov, Bikmullin – N. Kvartalnov, Chajrullin, Koňkov – Zdunov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC DINAMO MINSK

postavení v konferenci: 6. místo
    body: 103
    zápasová bilance: 27 vítězství – 9 výher v prodloužení – 4 prohry v prodloužní – 18 porážek
    aktuální forma (posledních 10 zápasů): 5-3-0-2
    nejproduktivnější hráč: Matt Ellison 47 bodů (16+31, 53 zápasů)
    brankáři: Ben Scrivens (91.8% úspěšnost zákroků, 2.28 branky na zápas, 3233 odchytaných minut), Kevin Lalande (86.7% úspěšnost zákroků, 1.99 branky na zápas, 181 odchytaných minut).

Hokejisté z hlavního města Běloruska mají účast v bojích o Gagarinův pohár zajištěnou. Semifinalisté letošního Spengler Cupu si tak mohou dovolit poslední dva zápasy šetřit opory. Ovšem nelze čekat, že by Zubři závěr základní části vypustili! Oba duely odehrají před náročným domácím publikem a budou se chtít dobře naladit před startem play-off.
    Tahounem týmu je Matt Ellison, který několikátým rokem patří mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Přísná měřítka letos snese také dvojice Matěruchin, Klinkhammer či obránce Gragnani, který nasbíral hned 37 bodů (4+33)!
    Velkou oporou týmu je brankář Ben Scrivens se zkušenostmi z NHL. Scrivens je také nejvytěžovanější gólman KHL. Druhý Jakub Kovář má odchytáno o 212 minut méně!

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

postavení v konferenci: 11. místo
    body:78
    zápasová bilance: 20 vítězství – 8 výher v prodloužení – 2 prohry v prodloužení – 28 porážek
    aktutální forma (posledních 10 zápasů): 4-1-1-4
    nejproduktivnější hráč: Dan Sexton – 49 bodů (13+36, 49 zápasů)
    brankáři: Ville Kolppanen (91.7% úspěšnost zákroků, 2.8 branky na zápas, 1502 odchytaných minut), Andrej Karejev (94.3% úspěšnost zákroků, 1.96 branky na zápas, 795 odchytaných minut).

Nižněkamsk stále drží naději na příčky zaručující play-off. Ve chvíli, kdy zbývají dva zápasy do konce základní části, ztrácí Neftěchimik na osmý Vladivostok čtyři body. Dnešní duel je tak pro svěřence Jevgenije Popichina naprosto klíčový.
    V útoku Nižněkamsk spoléhá na zámořskou trojici Sexton, Brulé, Galiardi. Hodně vidět je také švédský legionář Richard Gynge, který oblékal také dres pražského Lva.
    Spolehlivého obránce Kindrada si zas budou pamatovat fanoušci hokejové Plzně z jeho krátké anabáze na západě Čech.

Dobré den všem fanouškům KHL!
    Dnes budeme společně sledovat duel mezi týmy HC Dinamo Minsk a Neftěchimik Nižněkamsk.
    Těšme se na zajímavý duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 19. F. Pettersson (Palushaj, Kulakov), rozh. náj. F. Pettersson – 60. Gynge (Pervyšin)