Barys – Omsk 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Ufa – Toljatti 4:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:5 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Red Star Kunlun
Sobota 18.02.2017, 15:00 • VTB Ice Palace • KHL

Dinamo Moskva zvládlo utkání proti Kunlunu Peking a po obratu z 1:0 na 2:1 bere tři body! Příjemný zbytek soboty přeje Petr Dejnožka. (17:17:24)

58:23
    Domácí se dobře brání, již podruhé v krátké době se jim podařilo vyhodit.

57:29
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., vysoká hůl).

55:42
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Daniil Tarasov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:30
    Domácí mají utkání ve svých rukou. Hostům nelze upřít snahu, ale k zakončení se jim nedaří procpat.

55:03
    Brjukvin v akci jeden na jednoho zvolil střelu mezi nohama obránce, Karhunen znovu připraven.

51:33
    Čas duelu se velmi rychle krátí, zatím to na žádný zběsilý tlak Kunlunu nevypadá.

49:23
    Kutějkin od modré čáry trefil Viklunda, hostům se následně podařilo dostat puk do neutrální zóny.

48:59
    Gorovikov z ostrého úhlu Karhunena nezaskočil, domácí pokračují v kombinaci v útočné třetině.

48:26
    Zakončení Fjodorova sebral do rukavice Karhuen, následovat bude reklamní brejk.

46:59
    Ani hosté nechtějí zůstat pozadu, střelu Raua Jerjomenko pouze kontroloval očima.

46:12
    Vzápětí se Karsums převtělil do role asistenta a připravil šanci pro Kašpara, českému útočníkovi ale dnes není přáno.
    45:31 Martinš KARSUMS - 2:1

45:31
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Přesilová hra byla využita! Domácí hokejisté otáčí nepříznivý stav a dostávají se do vedení, autorem vedoucího gólu je MARTINŠ KARSUMS – 2:1! Asistence: Ilja Nikulin a Lukáš Kašpar.

44:13
    Domácí kombinují v útočné třetině, zatím se ale ke střeleckému pokusu neodhodlali.

43:49
    Vyloučení v týmu Kunlun (Max Wärn – 2 min., držení protihráče).

41:22
    Mäntyläho ostrá rána od modré čáry skončila v lapačce připraveného Jerjomenka.

40:35
    Vyloučený Kašpar je zpět na hrací ploše, Kunlun přesilovou hru nevyužil.

40:01

Ve druhé třetině jsme se přece jen dočkali dvou vstřelených branek, po jedné na každé straně. Dinamo již nemá tak silnou převahu jako v úvodní třetině, takže nás v posledních minutách čeká zajímavý souboj.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:17 Denis KOKAREV - 1:1

39:17
    Přesilová hra hostujícímu týmu vůbec nevyšla, Moskva smazala těsné manko při vlastním oslabení! Gorovikov připravil kotouč pro DENISE KOKAREVA, který poprvé prostřelil Karhunen – 1:1! Asistence: Konstantin Gorovikov.

38:35
    V závěru druhého dějství se domácí ještě budou bránit, Lukáš Kašpar (DMS) dostal menší trest podražení.

35:03
    Jerjomenko musel dvakrát v krátkém sledu řešit nepřehlednou situaci, kvalitími zákroky ale Dinamo udržel výsledkově nad vodou.

33:23
    Ve druhém dějství již sledujeme vyrovnaný průběh hry, ani jeden z celků si nedokáže vytvořit souvislejší převahu.

31:17
    Lukáš Kašpar měl na hokejce vyrovnávací branku, se štěstím se zjevi sám před finským gólmanem, ale prostor mezi betony netrefil!

30:42
    Po zakázaném uvolnění čínského týmu se hra vrátí před brankáře Karhonena.

30:00
    Prostřední dějství se překlopilo do druhé poloviny, domácí svoji snahu dopředu ještě zintenzivněli.
    28:41 Tomi SALLINEN - 0:1

28:41
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Přerušení po dlouhé době přichází až po vstřelené brance! Paradoxně se do vedení dostává pasivnější Peking poté, co puk do sítě zametl TOMI SALLINEN – 0:1!

27:44
    Již šest minut se ve druhé třetině nepřerušovalo, ani jeden z celků do ofenzívy nijak nespěchá.

26:39
    Z ničeho nic ale mohl udeřit Kunlun, Fleury z levé strany vypálil na bližší tyč! Jerjomenko nejistým zákrokem evyrazil puk před sebe, k dorážkám se ale již domácí hráči nedostali.

25:58
    Samostatný průnik Kokareva skončil nepřesným zakončením, vzápětí pálil mimo i Zajcev.

23:13
    Hraje se velmi svižně, bez zbytečného přerušení. Častěji mají kotouč na hokejkách hráči moskevského Dinama.

21:11
    Ani po pauze nic nového, domácí nastěhování v obranném pásmu soupeře. Karhunen ale stále odolává.

20:01

Domácí hokejisté měli v úvodní třetině silnou převahu, skórovat se jim ale nepodařilo. Oba celky již mohou hrát s klidem, Kunlun si již díky výsledku v Jekatěrinburgu zajistil účast ve vyřazovacích bojích.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:03
    Viklund vybojoval pro hosty alespoň útočné pásmo, Jerjomenko si ale další zákrok připsat nemusel.

18:14
    Kunlun Peking může být v současné době již bez nervů, Novosibirsk o vedení přišel a činský tým se tak v premiérové sezóně může radovat z účasti v play-off!

17:11
    O dosavadním průběhu střetnutí jednoznačně vypovídá počet střel. Domácí 17, hosté 4.

14:46
    Na ledové ploše vidíme zejména jedno mužstvo, hosté se soustavně brání.

13:09
    Kokarev se dostal do samostatného úniku, proti finskému brankáři ve službách Pekingu ale neuspěl!

11:59
    Galimov po pěkné individuální akci poslal puk přímo do náruče brankáře Karhunena.

11:13
    Karpov se ocitl s kotoučem v dobré střelecké pozici, jeho rána ale prosvištěla mimo branku Kunlunu.

09:23
    Kunlun zatím směrem dopředu příliš nebezpečný není, Jerjomenkovi dva zákroky rozhodně nepatřily do kategorie složitých.

07:11
    Zakončení Tarasov mezi nohama obránce hostujícímu brankáři příliš starostí nenadělalo.

06:32
    Dinamo si vypracovalo několik střeleckých pokusů, přesilovou hru se ale domácí týmu využít nepodařilo.

04:32
    Vyloučení v týmu Kunlun (Tobias Viklund – 2 min., hákování).

04:13
    Jedovaté zakončení Karpova Karhunen vůbec neviděl a měl velké štěstí, že ho střela ruského útočníka trefila. Vhazovat se bude po levé ruce finského gólmana.

04:04
    Na střely vedou domácí již 4:1, tým z Číny ale stále drží naději na účast ve vyřazovacích bojích.

03:58
    Převaha moskevského týmu v úvodu utkání je značná, rána Fjodorova končí zákrokem Karhunena.

03:06
    Nikulinovo zakončení od modré čáry se až k brankáři nedostalo, Kunlun vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

02:36
    Dlouhá kombinace Dinama přinesla pouze dva sražené pokusy, hosté se zatím kvalitně brání.

01:03
    Zatím se hraje hodně opatrně, oba celky se zatím spíše oťukávají.

00:23
    Situace čínského Kunlunu je jasná. Vzhledem k tomu, že Novosibirsk v Jekatěrinburgu vede, bojuje na dálku o osmé místo s Vladivostokem právě on.

00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin (C), Mironov, Kutějkin, Rylov (A), D. Višněvskij, Solovjov, J. Zajcev – Karsums, Rybakov, Kašpar – Podšendjalov, Kokarev, Gorovikov – Tarasov, Karpov, Dugin – Fjodorov, A. Galimov, Igumnov – Brjukvin.

Rozhodčí: Gofman, Buterlin – Sazonov, Šeljanin (všichni Rusko).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 40. Kokarev (Gorovikov), 46. Karsums (I. Nikulin, Kašpar) – 29. Sallinen (Mäntylä, Jašin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin (C), Mironov, Kutějkin, Rylov (A), D. Višněvskij, Solovjov, J. Zajcev – Karsums, Rybakov, Kašpar – Podšendjalov, Kokarev, Gorovikov – Tarasov, Karpov, Dugin – Fjodorov, A. Galimov, Igumnov – Brjukvin.
    Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Mäntylä, Jalasvaara (C), Järvinen, Viklund, Pereťagin, Jüe – Rau (A), Collins, Videll – Bakoš (A), Lahti, Wärn – Bellemore, Marcinko, Ponikarovskij – Fleury, Sallinen, Jašin.

Rozhodčí: Gofman, Buterlin – Sazonov, Šeljanin (všichni Rusko)