Barys – Omsk 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Ufa – Toljatti 4:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:5 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 18.02.2017, 13:00 • Uralec Arena • KHL

Sibir v nájezdech ještě oživil naději na účast ve vyřazovacích bojích, záležet ale bude na výsledku Vladivostoku. (15:49:22)

Československá stopa v zápase
    Petr Koukal (JEK) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:24
    Adam Polášek (SIB) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:09

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
    Autorem vítězné branky je STĚPAN SANNIKOV.

Samostatné nájezdy začínají.

Na nájezdy se do branky Sibiru staví náhradní Krasikov.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Zbývá poslední vteřinky, dnes o vítězi zřejmě rozhodnou až samostatné nájezdy.

63:42
    Koukal mohl Novosibirsku definitivně ukončit sezónu, prostor mezi třemi tyčemi ale z ideální pozice netrefil.

63:01
    Nahození Skabelky od modré čáry Sochatskij v klidu ukryl do lapačky, vhazovat se bude v obranném pásmu Jekatěrinburgu.

62:17
    Novosibirsku se nevedlo, vyoučený Timašov je zpět na ledové ploše.

61:47
    Kemppainenovo zakončení trefilo pouze brankáře Sochatskiho, hosté ale zůstávají s kotoučem v útočné třetině.

61:06
    I vítězství za dva body udrží Sibiru ještě teoretickou naději na postup do play-off, hosté se snaží rozhodnout při přesilové hře ve čtyřech proti třem.

60:17
    Krátce po začátku prodloužení se domácí provinili. Za sekání dostává menší trest Nikolaj Timašov (JEK).

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Hosté to již nestihnou, zápas bude pokračovat do prodloužení.

59:09
    Sibir odvolává brankáře!

59:00
    Odstartovala poslední minuta, domácí dobře brání střední pásmo.

58:08
    Puk znovu ve středním pásmu, hosté jsou ale velmi rychle zpět před Sochatskim.

56:49
    Obrovské šance na straně Novosibirsku, který zisk tří bodů prostě potřebuje! Času do konce už ale mnoho nezbývá.

55:36
    Ostřelování Sochatskiho branky pokračuje, hosté se ale stále nemohou dočkat větší brankové příležitosti.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny, Novosibirsk nutně potřebuje získat tři body.

53:39

53:12
    Česalin vyhodil puk z vlastní obranné třetiny, Taylor ale rozehrávkou pouze vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

52:30
    Domácím hráčům se podařilo dostat puk z obranné třetiny, čas v početní výhodě se krátí.

51:39
    Sibir dostane další možnost přesilové hře. Vasiljev za držení Šalunova odchází na trestnou lavici.

50:21

50:03
    Další postup Novosibirsku do útočného pásma byl narušen pro postavení mimo hru.

49:40
    Nepřesná přihrávka ukončila kombinaci Sibiru, kterému se přesilová hra také nedaří podle představ.

49:03
    Pervušinovo ostré zakončení donutilo Sochatskiho k důležitému zákroku.

48:21
    Andrej Obidin (JEK) dává držením hokejky Sibiru možnost první přesilové hry v dnešním zápase.
    47:57 Anatolij GOLYŠEV - 1:1

47:57
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tlak domácích hokejistů přináší zaslouženou odměnu! Další chyba v obraně Novosibirsku nahrála puk na hokejku ANATOLIJE GOLYŠEVA, který ho zametl pod Taylora! Doposud neomylný brankář si nakonec puk sám srazil do vlastní branky – 1:1! Bez asistence.

47:50
    Na malou chvilku se do útočné třetiny podíval i Sibir, dlouho se ale před brankou nezdržel.

47:26
    Domácí si hlasitě říkají o vyrovnání, gólovku Petra Koukala po chybné rozehrávce Taylor na poslední chvíli přizvedl nad břevno!

47:00
    Tak to byla obrovská šance na vyrovnání v podání Česalina! Ten obkroužil branku Taylora, následně hledal prostor u vzdálenější tyče! Jeho velkou šanci ale ležící kanadský brankář vykopl mimo branku!

46:07
    Hosté dlouho drželi puk v útočné třetině, zpoza branky se ale vymotat nedokázali.

45:12
    Dobré střídání Avtomobilistu mohl podtrhnout Petr Koukal vyrovnávací trefou, prudká rána z mezikruží ale končím fantastickým semaforem Taylora!

44:40
    Protiútok vedený Milovzorovem skončil nedomluvou na straně Sibiru, následně Michov z ostrého úhlu Taylora nezaskočil.

44:04
    Domácí se snaží o srovnání nepříznivého stavu, kombinace jim ale vázne. Naopak Sibir se brání s velkým přehledem.

43:30
    Icing Jekatěrinburgu vrací hru před brankáře Sochatskiho.

42:38
    Domácí se kloudně nedostali ke střele a musí znovu k vlastní brance.

41:54
    Další akci bude muset Jekatěrinburg rozjet až z vlastní obranné třetiny.

41:27
    Až po půl minutě přesilové hry se domácí dostali do útočné třetiny, k zakončení však nikoliv.

40:54
    Hned v úvodu třetí třetiny přichází komplikace pro Novosibirsk, hosté hráli v šesti a budou se bránit páté přesilové hře soupeře.

40:01

Ve druhé třetině jsme se přece jen dočkali úvodní branky, díky které je Novosibirsk ihned o kousek blíže vyřazovacím bojům, i přesto, že celou situaci nemá ve svých rukou. Hosté postupem času převzali aktivitu a díky jistému Taylorovi jsou dvacet minut před koncem blíže k vítězství. Další dějství začne asi v 14:54.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Rozhodčí se nyní dlouho radili, zda domácího hráče vyloučit za vyhození kotouče mimo hrací plochu. Nakonec se rozhodli domácí ušetřit, Sibir si tedy zatím přesilovou hru nevyzkouší.

39:23
    Arťuchinovo nahození bylo odraženo až do ochranné sítě, hosté zůstanou nastěhováni před Sochatskim.

38:51
    Řada ostrých soubojů na obou stranách rozhodčím nedala důvod vylučovat, po zásahu domácího gólmana se bude vhazovat po jeho pravici.

38:11
    Vzápětí si již Vladimir Sochatskij na puk sáhl, lehké zakončení Butuzova mu nenadělalo sebemenší potíže.

37:33
    Sannikov se z ničeho nic objevil v dobré střelecké pozici, z pravého kruhu však jen o centimetry minul prostor mezi třemi tyčemi branky Sochatskiho!

36:38
    Hra se poměrně uklidnila, kombinaci obou celků doprovází řada nepřesností.

35:43
    Následně to ale Sibir přehnal s rychlostí rozehrávky, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Taylorem.

35:08
    Sibir je rázem psychicky hodně nahoře a snaží se svého soupeře ještě více srazit do kolen.

34:35
    Branka Novosibirsku se ještě bude zkoumat pod dohledem videorozhodčího!
    34:35 Jegor MILOVZOROV - 0:1

34:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se hostující mužstvo dostává do vedení! Domácí obrana nechala přejít Novosibirsk do přečíslení, čehož dokonale využil JEGOR MILOVZOROV, který dorazil střelu svého spoluhráče za bezmocného brankáře Sochatskiho – 0:1! Asistence: Maxim Šalunov.

33:53
    Na opačné straně příklepem Miťjakin poslal kotouč pouze do výstroje brankáře Taylora.

33:11
    Vadim Chlopotov nabral velkou rychlou ve středu hrací plochy, pronikl mezi dvěma obránci a bekhendem donutil Sochatskiho k dalšímu skvělému zákroku!

32:45
    Na druhé straně se před brankou zjevil Romanov, puk ale mezi betony Tayora propasírovat nedokázal. Následuje zase útok Sibiru.

32:06
    Skvělý zákrok si zapsal Vladimir Sochatskij, který betonem sebral gólovou radost z hokejky Šalunova!

31:36
    Jeden z čárových rozhodčích byl zasažen kotoučem do obličeje, následně za pomoci lékaře opouští ledovou plochu s krvavým šrámem.

31:27
    Pro změnu se nyní hraje téměř bez přerušení, na větší příležitost na jedné či druhé straně ale nečekáme.

30:35
    Golyšev motá v útočné třetině hlavu zadákům soupeře, vypálit od modré se mu ae nepodařilo.

29:35
    Je za námi polovina zápasu, současný výsledek rozhodně hostům příliš nevyhovuje. Času na rozhodnutí je ale ještě dost.

27:53
    Přihrávka rukou ve středním pásmu přerušuje hry, oba celky mohou dostřídat nekompletní formace.

27:37
    Ani čtvrtá přesilová hra gólem neskončila, Novosibirsk hraje v plném počtu.

26:34
    A opět musí hrát s hokejkou Vladimir Sochatskij, početní výhoda Avtomobilistu je doslova tragická.

26:13
    Následná rozehrávka Jekatěrinburgu končí dokonce zakázaným uvolněním.

25:58
    Čtvrtá přesilová hra Jekatěrinburgu začala nepřesnou přihrávkou, kterou vyhnala domácí celek z útočné třetiny.

25:37
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hákování).

25:14
    A hosté znovu půjdou do čtyř, Timašov byl při střele zahákován.

24:47

24:01
    Domácí celek si dokázal v přesilové hře vytvořit tlak, většina pokusů ale byla včas zablokována obětavými hráči Sibiru.

22:47
    Tak nakonec Jevgenij Arťuchin (SIB) dostává za vražení na hrazení dvouminutový trest.

22:47
    Česalin vyfasoval tvrdý direkt u mantinelu od Jevgenije Arťuchina a hodně těžko se zvedá z ledu, zdá se však, že známý ruský bijec vyvázně bez vyloučení.

22:13
    Arťuchin si to od mantielu zamíři znovu přímo před branku, Sochatskij byl ale znovu neomylný.

22:06
    Přerušení přichází až po zakázaném uvolnění Jekatěrinburgu.

22:02
    Na rozdíl od úvodního dějství se nyní hraje takřka bez přerušení a mnohem více aktivnější jsou hokejisté Novosibirsku.

21:06
    Úvodní minuta druhé třetiny patřila Novosibirsku, který se hnal do přečíslení tři na dva. Šalunov ale nedokázal přesněji zakončit.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi, žádnou branku jsme zatím neviděli. Domácí hokejisté zatím působí živějším dojmem, i když, na rozdíl od soupeře, do play-off postoupit nemohou. Sibir může děkovat Taylorovi, který si již v první části připsal 13 úspěšných zákroků. Druhé dějství vypukne asi v 14:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    SImakov se ještě jednou dostal do nebezpečného zakončení, bekhendový pokus ale Taylor vytěsnil mimo tři tyče.

19:19
    Naumov předvedl sympatickou samostatnou akci, nakonec jí ale zakončil prudkou ranou nad branku Jekatěrinburgu.

18:31
    Novosibirsk je v pěti.

18:20
    Domácím se sice přesilovková kombinace vůbec nedařila, nakonec měl ale Michnov slušnou šanci. Při zakončení byl ale zablokován.

17:42
    Rána od modré čáry přinesla zákrok Taylora a další vyhození hostujícího celku až za Sochatskiho.

16:31
    Sibir ale v pěti příliš dlouho nevydržel, hosté se budou znovu bránit. Za katr je poslán Fjodor Beljakov (SIB) za

16:17

16:01
    Přesilová hra se domácím hokejistům vůbec nedaří, Skabelka se za malou chvilku vrátí na ledovou plochu.

15:32
    Novosibirsk dvakrát za sebou vyhazuje kotouč až za branku soupeře.

15:00
    Po úvodní kombinaci vypálil Petr Koukal pouze do rukavice připraveného brankáře Taylora.

14:17
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexej Skabelka – 2 min., hákování).

13:29
    Fanoušci domácího celku hlasitě podporují, na stadionu panuje skvělá atmosféra. Domácí navíc budou hrát první přesilovou hru v dnešním zápase.

12:33
    Jekatěrinburg je v útočné třetině výrazně nebezpečí než soupeř, změny skóre se ale domácí příznivci zatím nedočkali.

11:50
    Adam Polášek hrubou chybou nabídl obrovskou šanci Michnovovi, který ho v souboji jeden na jednoho ještě obehrál! Domácí útočník následně v zakončení nechal vyniknout brankáře Taylora!

11:23
    Tři ostré pokusy domácích od modré čáry až k Taylorovi nedoputovaly, hra má v současné době vysoké tempo.

10:10
    Další zakázané uvolnění domácích hokejistů vrátí hru do útočného pásma Sibiru Novosibirsk.

09:54
    Maxim Šalunov po přejetí modré čáry vyslal zajímavou ránu, Sochatskij ale dokázali jeho zakončení znovu najít ve své náruči.

09:23
    Po dalším vyhraném vhazování přichází další úspěšný zákrok domácího brankáře, který v dosavadním průběhu působí velmi jistým dojmem.

09:07
    Teď jsou na tahu pro změnu hosté, kteří se snaží o otevření střeleckého účtu. Zatím marně.

08:11
    Icing Jekatěrinburgu vrací hru před Sochatskiho.

06:57
    Brankář Taylor dalším skvělým zákrokem podržel Novosibirsk! Simakovovu dělovku z mezikruží vyrazil pouze na čepel Torčeňuka, který ale z první napálil pouze jeho nastavenou lapačku!

06:37
    Na druhé straně se do přečíslení dostal Butuzov, ostrá rána od pravého mantinelu ale byla nepřesná.

06:21
    Šalunov se obětavě položil do prudké rány domácího obránce, následně již Taylor ukryl puk ve své náruči. Novosibirsk má to nejhorší již za sebou, následuje komerční brejk.

06:00
    Domácí dlouho kombinují v útočné třetině a znovu se jim daří dostat svého soka pod silný tlak.

05:20
    Koukal zachytil rozehrávku soupeře, nabil Megalinskimu, který ale z voleje branku Sibiru netrefil.

04:58
    Jevgenij Arťuchin si to ze strany nasměroval sám na brankáře Sochatskiho, prudkou ránu brankář Jekatěrinburgu vytěsnil mimo a následně spolu s útočníkem soupeře skončil v síti! Hosté jsou vykázani z útočného pásma.

04:36
    Sibir se již vymanil z úvodního tlaku soupeře, Gluchovovo zakončení z otočky však Sochatskiho vůbec nevystrašilo.

04:17
    Útočná akce Novosibirsku je zastavena pro ofsajd.

03:54
    Zatím si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvořit výraznou brankovou příležitost, celky si hru směrem dozadu velmi hlídají.

03:11
    První zákrok dnešního večera má na svém kontě i domácí Sochatskij, tečovaná ráa Beljakova od modré zapadla přímo do jeho rukavice.

02:34
    Deset sekund na to se domácí proti stejnému pravidlu provinili podruhé.

02:24
    Další akce Avtomobilistu je zastavena pro odpískané postavení mimo hru.

01:36
    Domácí celek je v úvodu utkání stoprocentně lepší, Novisibirsk se snaží ubránit pouze za cenu vyhození.

01:03
    Jevgenij Česalin dostal v útočné třetině chvilku prostoru, čehož ihned využil. Jeho nájezd do středu a následný pokus zápěstím ale kanadský brankář ve službách Novosibirsku lapil.

00:39
    Úvod se hodně kouskuje častými přerušeními, následuje další icing Sibiru.

00:29
    A znovu se velmi rychle přerušuje, brankář Taylor raději ukryl volný kotouč pod svoji lapačku.

00:23
    Z úvodní útočné akce se těšili hokejisté Jekatěrinburgu, Taylor nakonec zasahovat nemusel. Sibir ihned odpálil puk na zakázané uvolnění.

00:01

Zazněla hymna Ruské federace, oba celky se shlukly u svých brankářů. Poslední zápas Avtomobilistu v sezóně, hostům jde naprosto o všechno.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Kivistö, Megalinskij (A), Turbin, Žuravljov, Timašov, Andersén, V. Vasiljev, Vlaskin (C) – Michnov, Koukal, Gubin – A. Romanov, Tičar, Golyšev (A) – Simakov, Torčeňuk, Česalin – Ivašov, Miťakin, Obidin.

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – Polášek, K. Alexejev (A), K. Vorobjov, Mišarin, Ignatovič, Beljakov, Naumov – Milovzorov, Šalunov, Šumakov (C) – V. Butuzov, Kemppainen, Sannikov – Pervušin, Chlopotov, Boychuk – Arťuchin (A), A. Gluchov, Skabelka – Arťomov.

Rozhodčí: Fraňo (Česká republika), Odinš – Bersenjov, Judin (všichni Rusko).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Sibir Novosibirsk naopak stojí před klíčovým střetnutím současného ročníku. Na dálku soupeří s Kunlunem a Vladivostokem o dvě místa v play-off, na oba celky nyní ztrácí dva body. S čínským sokem mají v Novosibirsku horší bilanci, s Admiralem jsou na tom v případě shodném bodovém zisku lépe.

Avtomobilist Jekatěrinburg se definitivně rozloučí s fanoušky pro letošní ročník. Z jedenáctého místa již tým do vyřazovacích bojů nemůže, na osmý Vladivostok ztrácí již pět bodů. Přesto se Jekatěrinburgu podařilo v obou posledních duelech bodovat a v podobný kousek věří i v závěrečném duelu sezóny.

Poslední kolo základní části Kontinentální hokejové ligy je před námi, doslova klíčové se jeví pro tým Sibiru Novisibirsk, jenž si bude chtít vystřelit účast v Gagarinově poháru. Zajímavý duel o všechno proti Jekatěrinburgu startuje v sobotu úderem 15 hodiny!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.