New Jersey – Montreal 3:4 (po pr.) | Tampa – Ottawa 5:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 5:4 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Ottawa Senators
Úterý 28.02.2017, 01:40 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Pondělní program NHL přináší tři zápasy a já Vás prostřednictvím textového on-line přenosu provedu utkáním mezi Tampou Bay Lightning a Ottawou Senators. Bolts, kteří patřili v posledních letech k elitním týmům soutěže, se letos překvapivě trápí a nacházejí se mimo příčky, které zajišťují postup do play off. To Sens jsou na tom v tabulce Východní konference mnohem lépe.

Ottawa Senators:
    Senátoři mají na kontě 72 bodů a v tabulce Východní konference jim patří šesté místo. Z posledních šesti zápasů si ottawští hokejisté připsali čtyři výhry. V noci zvítězili 2:1 na ledě Floridy a dnes se jen přesunou do sousední Tampy. Jedinou absencí v sestavě Sens by měl být útočník Bobby Ryan, jehož nepustí do hry poranění ruky.

Tampa Bay Lightning:
    Blesky letos hodně tápou. Dosud nasbíraly jen 62 bodů a v tabulce Východní konference jsou až dvanáctí. Na postup do vyřazovacích bojů momentálně ztrácejí sedm bodů. Bolts to mají ještě složitější o to, že se zraněným kolenem je mimo hru kapitán Steven Stamkos. Naposledy Tampa podlehla na svém ledě 2:3 Calgary.

Nikita Kučerov – 54b (23+31)
    Victor Hedman – 49b (10+39)
    Tyler Johnson – 37b (17+20)

Brankáři:
    Andrej Vasilevskij – 32 zápasů, průměr 2,81, úspěšnost 90,9 %

Tampa v neděli udělala překvapivý trejd s LA Kings. Do města Andělů totiž poslala společně s pátým výběrem v letošním draftu hvězdného brankáře Bena Bishopa, který tak vytvoří nesmírně silnou dvojici společně s Jonathanem Quickem. Kings obětovali slovenského gólmana Petera Budaje, Erika Černáka, výběr v 7. kole draftu a ještě jeden podmíněný výběr.

Československá stopa:
    Ondřej Palát (TBL) – 53 zápasů, 30 bodů (13+17)
    Andrej Šustr (TBL) – 58 zápasů, 8 bodů (1+7)
    Peter Budaj (TBL) – 53 zápasů, průměr 2,12, úspěšnost 91,7 % (za LA Kings)
    Tampa získala u listiny nechráněných hráčů útočníka Floridy Grega McKegga.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A) – Kučerov, T. Johnson, Palát (A) – Drouin, Point, Killorn – Naměstnikov, Filppula, Erne – J.T. Brown, Paquette, Dumont.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – Hoffman, Turris (A), Z. Smith – Mark Stone, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau, Wingels – Neil, Kelly, Varone.

Rozhodčí: Rank, McCauley – Barton, Cormier.

00:01

00:25
    Domácí nahodili puk do útočné třetiny, kde ho ale dlouho neudrželi. Zaútočit mohou Senátoři.

01:00
    Jake Dotchin pálil od modré čáry, branku Ottawy ale netrefil.

01:09
    První šance zápasu! Nikita Kučerov dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale Condon se rychle přesunul a střelu domácího forvarda zastavil!

02:18
    Na druhé straně prověřil Vasilevského po rychlém protiútoku Mark Stone. Také domácí gólman byl na místě.

02:38
    Utkání začalo zostra. Proti střele Jonathana Drouina si Condon povyjel a má puk ve výstroji.

02:59
    Nyní se připomněl Gabriel Dumont, který se natlačil do zakončení po pravém křídle, ale bekhendem netrefil branku soupeře.

03:46
    Domácí nyní zastavilo postavení mimo hru.

04:25
    Mike Hoffman pořádně našlápl a zabránil tak odpískání icingu.

04:39
    První vyloučení. Za podražení si posedí na trestné lavici domácí Nikita Kučerov.

04:57
    Z pravé strany vyslal prudkou ránu na domácí branku Mark Stone. Vasilevskij zasáhl vyrážečkou.

05:18
    Karlsson nabil Kylovi Turrisovi. Domácí gólman se proti střele z levého kruhu stačil přesunout.

05:26
    Tohle už je pro domácí velmi nepříjemné! Braydon Coburn trefil holí do tváře Smithe a Tampa bude hrát 72 sekund ve třech proti pěti!

05:54
    Střelu Mikea Hoffmana vyráží Vasilevskij.

06:26
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté dvojnásobnou přesilovku využívají a ujímají se tak vedení! Erik Karlsson nahrál na levý kruh KYLEOVI TURRISOVI, jenž se z první trefil mezi Vasilevského betony. Asistence: Erik Karlsson a Mike Hoffman.
    06:26 Kyle TURRIS - 0:1

06:30
    Hosté pokračují v klasické přesilovce, na trestné lavici zůstává Coburn.

07:27
    Klasické oslabení už Blesky dobře ubránily. Nyní jsou již kompletní.

08:03
    Hosté mohli vést o dva góly! Po přečíslení 2 na 1 dorážel Chris Kelly do téměř prázdné branky, ale Andrej Vasilevskij mu jistý gól sebral! Ruský gólman se roztáhl a vyrazil puk špičkou pravého betonu.

08:45
    Od modré vypálil Erik Karlsson. Vasilevskij má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.

08:52
    Po buly to zkoušel obránce Wideman. Domácí gólman byl opět pozorný.

09:23
    Zach Smith netrefil domácí branku. Ottawa hraje velmi dobře.

09:37
    Další střelu na svatyni Bolts vyslal Dion Phaneuf. Vasilevskij puk vyráží.

10:17
    Na druhé straně prověřil Condona Tyler Johnson, ale také brankář Ottawy je na místě. Následuje další komerční přestávka.

10:49
    Nádherná akce domácích, které scházelo jen přesnější zakončení! Tyler Johnson našel zpětnou přihrávkou obránce Strålmana, který místo střely přihrál před odkrytou branku Nikitovi Kučerovovi. Ten z první minul!

12:00
    Hosté kontrovali útočnou aktivitou. Dzingel se dostal za záda domácí obrany, ale v tísni nahrnul puk jen do betonů Vasilevského. Ránu Phaneufa od modré pak gólman Tampy přidržel.

12:35
    Střela Antona Strålmana byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Condonem.

12:51
    Od modré čáry střílel Adam Erne. Po puku se ještě natahoval Naměstnikov, ale Condon ho má v lapačce.

13:26
    Nahození Hedmana odrazil Condon jen na okraj brankoviště. Před hlídkujícím Johnsonem odpálil puk do bezpečí Erik Karlsson.

13:55
    Další zákrok Mikea Condona, jenž pokryl ránu Alexe Killorna.

14:49
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Condona.

15:37
    Domácí se pomocí nahození nedostali do útočného pásma. Puk sbírají hráči Ottawy.

16:09
    Do dobré střelecké pozice si sjel Erik Karlsson. Pro puk si ale sáhl lapačkou Vasilevskij. Následuje reklamní brejk.

16:12
    Po vhazování přišla další střela Karlssona. Vasilevskij puk vytěsnil do rohu kluziště.

17:05
    Brassard byl v útočném pásmu sám a tak mu nezbývalo nic jiného, než jen nahodit puk za domácí branku.

17:45
    Zakázané uvolnění hostí, kteří vedou na střely na branku už 15:8.

18:12
    Adam Erne vrazil na hrazení Ryana Dzingela a je za tento počin na dvě minuty vyloučen. Dzingel navíc odchází na ošetřovnu, kde se zřejmě podrobí vyšetřením, která by měla určit, zda neutrpěl otřes mozku.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Domácí vyhodili.

19:31
    Lightning se znovu osvobodili.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina vyzněla mírně lépe pro Ottawu. Hosté byli střelecky aktivnější a v 7. minutě se i ujali vedení, když se v přesilovce 5 na 3 prosadil Kyle Turris. Hraje se rozhodně zajímavý hokej, který diváky musí bavit. Doufejme, že si zápas svou kvalitu udrží i v dalším průběhu.

20:11
    Hosté ještě dohrávali zbytek přesilovky, ale teď už jsou Bolts v plném počtu.

21:00
    Z dálky prověřil Vasilevského Derick Brassard. Domácí gólman byl pozorný.

21:39
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! V rohu kluziště chyboval Zack Smith, jenž kotouč odehrál jen na pravý kruh, kde byl BRAYDEN POINT a domácí útočník přesnou střelou ke vzdálenější tyčce srovnává stav zápasu. Bez asistence.
    21:39 Brayden POINT - 1:1

22:33
    Po Stoneově nahrávce se ocitl v šanci Kyle Turris, jehož ale vychytal Vasilevskij. Hostující forvard byl následně atakován obráncem Coburnem a nepříjemně vrazil do mantinelu. Z ledu se zvedal hodně dlouho a na střídačku zamířil s utrápeným výrazem. Uvidíme, zda bude v utkání pokračovat.

23:01
    Cédric Paquette prověřil Condonovu pozornost. Brankář Ottawy jeho střelu vyrazil.

23:53
    Hra se v posledních střídáních trochu uklidnila. Puk se pohybuje spíše ve středním pásmu.

25:15
    Z ničeho nic přišla velká šance domácích! Filppula zavezl puk do útočného pásma, kde našel Naměstnikova. Ten ještě nahrával před branku Adamovi Ernemu, jenž ani nadvakrát nedostal kotouč za záda Condona!

25:16
    Bitka mezi Braydonem Coburnem a Markem Borowieckim! Hostující bek se přijel pomstít za několik minut starý hit Coburna na Turrise.

25:16
    Oba kohouti dostávají za rvačku pětiminutové tresty.

25:16
    Za držení Erneho je navíc vyloučen Tom Pyatt. Domácí tedy budou hrát přesilovku 5 na 4!

25:37
    Domácí početní výhodu využili a otáčejí skóre! Po sérii rychlých přihrávek našel Victor Hedman na pravém kruhu číhajícího NIKITU KUČEROVA, které z první propálil gólmana Condona – 2:1. Asistence: Victor Hedman a Jonathan Drouin.
    25:37 Nikita KUČEROV - 2:1

26:34
    Domácí jsou při chuti. Dva vstřelené góly je hodně nabudily.

27:09
    Zvýšit skóre mohl Andrej Šustr, který si z pozice obránce sjel mezi kruhy. Zamířil ale jen do Mikea Condona!

27:50
    Condon raději podržel v lapačce puk, který se doklouzal do jeho brankoviště. Hra je tedy přerušena.

28:22
    Tommy Wingels si najížděl za domácí obranu, ale dostal příliš dlouhou přihrávku. Kotouč tak dojel až za brankou, odkud ho nahrnul do brankoviště, kde jej přikryl Vasilevskij.

28:48
    Trest za podražení pro Diona Phaneufa. Tampa má k dispozici přesilovou hru.

29:06
    Od modré vypálil Victor Hedman. Condon puk udržel ve výstroji a nedovolil domácím útočníkům dorážet.

29:22
    Výborná sehrávka mezi Drouinem a Johnsonem. Druhý jmenovaný z první minul branku!

30:01
    Victor Hedman na modré vyčkával a nakonec přeci jen vystřelil. Condon si připsal další jistý zákrok.

30:18
    Střelu Pointa vyrazil Condon před sebe. Dorážku Alexe Killorna pak sebral ze vzduchu lapačkou.

30:26
    NIKITA KUČEROV se trefuje z podobné pozice, jako v předchozí přesilovce! Puk mu na pravý kruh naservíroval Jonathan Drouin a Kučerov z voleje zamířil k bližší tyčce Condonovy klece – 3:1. Asistence: Jonathan Drouin a Tyler Johnson.
    30:26 Nikita KUČEROV - 3:1

30:46
    Condon lapil kotouč po ráně Erneho a je tu tedy čas na reklamní přestávku. Ve druhé části se zřejmě začalo projevovat, že Ottawa hrála před 24 hodinami těžký zápas s floridskými Pantery. Blesky v těchto fázích zápasu ožily a soupeře přebruslují.

31:14
    Od modré čáry vystřelil Phaneuf. Vasilevskij přerušil hru.

31:43
    Tyler Johnson z úhlu nastřeloval puk do brankoviště, kam si najížděl jeho spoluhráč. Touš ale lapil Condon.

31:48
    Po dělovce Dotchina se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před branku. Naštěstí pro hosty do míst, kde se nenacházel žádný z hokejistů Tampy.

32:37
    Brassard prověřil Vasilevského spíše propagační střelou, se kterou si ruský gólman poradil.

33:32
    Teď už zase kombinují v útočném pásmu domácí.

33:42
    Nakonec pálil od modré Hedman a puk zůstal stát před brankovištěm. Pro hosty to dobře dopadlo.

33:58
    Výborný Andrej Vasilevskij! Phil Varone byl před ním úplně sám, ale jeho bekhendovou kličku zastavil brankář Bolts levým betonem!

33:58
    Bylo to ale s faulem Andreje Šustra. Ten je vyloučen za sekání.

34:10
    Hned v úvodu přesilovky měl dobrou možnost Mike Hoffman. Vasilevskij opět na místě.

34:57
    Teď už se domácí dobře brání a nepouštějí soupeře do pásma.

35:33
    Tampa opět vyhazuje. Hosté nehrají dobrou přesilovku.

35:55
    Máme tu šarvátku za brankou Lightning! Uvidíme, co na to rozhodčí.

35:55
    Braydon Coburn i Zack Smith dostávají tresty za nesportovní chování. Na poměru hráčů na ledě se nic nemění.

35:59
    Domácí jsou v plném počtu.

36:55
    Kotouč byl sražen do hlediště. Reklamní přestávka.

37:49
    Palát našel před brankou úplně volného Tylera Johnsona. Ten ale netrefil puk dobře a zblízka přestřelil!

38:13
    Rána Šustra od pravého mantinelu byla nepřesná. To nic nemění na tom, že druhá třetina patří Bleskům.

39:07
    Rychlý protiútok domácích zakončoval střelou do Condona Alex Killorn. Následuje šarvátka před brankou Ottawy a vypadá to, že se bude vylučovat.

39:07
    Za hrubost je vyloučen hostující Zack Smith. Domácí tedy budou hrát přesilovku!

39:15
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

39:46
    Domácí využívají i třetí přesilovku sehrávkou na NIKITU KUČEROVA, který dovršuje dalším volejem z pravého kruhu hattrick! Ledovou plochu zasypaly čepice. Asistence: Victor Hedman a Jonathan Drouin.
    39:46 Nikita KUČEROV - 4:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina jasně patřila domácí Tampě a především ruskému útočníkovi Nikitovi Kučerovovi. Kanonýr blesků využil střelami z pravého kruhu hned tři přesilovky a čistým hattrickem se podílel na obratu z 0:1 na 4:1. Zbývající trefu si připsal Brayden Point, jenž srovnával ve 22. minutě na 1:1.

Hity – 13:12
    Nikita Kučerov sestřelil ve druhé třetině Ottawu hattrickem.

40:01

40:07
    Po přejetí modré čáry vystřelil z levé strany Zack Smith. Vasilevskij přerušil hru.

41:09
    Kučerov obral o puk Karlssona. Jeho přihrávka ale nenalezla žádného ze spoluhráčů.

41:32
    Hosté se snaží důrazně dohrávat souboje a dostat soupeře pod tlak. K puku se nyní dostal Jean-Gabriel Pageau, jehož střelu vyráží Vasilevskij.

42:35
    Rychlonohý Drouin se tlačil za záda hostující obrany. Kotouč mu nakonec vypíchl Borowiecki.

43:31
    Senátoři to nemají jednoduché. Blesky dobře bruslí a nepouštějí soupeře do šancí.

44:01
    Zakázané uvolnění Tampy. Hra se stěhuje před Vasilevského.

44:22
    Nikita Kučerov mohl skórovat počtvrté! Zpoza branky se natlačil až do brankoviště a o centimetry minul Condonovu branku!

44:57
    Pageau to zkoušel bekhendem z ostrého úhlu. Vasilevskij se natlačil k tyčce a puk neměl do branky kudy projít.

45:23
    Hosté chybovali v rozehrávce a z toho mohl těžit J.T. Brown. Jeho střelu z mezikruží pokryl Condon.

46:23
    Hosté by potřebovali rychle snížit. S ubíhajícím časem se jejich šance na body rychle zmenšuje.

47:08
    No a mohlo to být 5:1! Po ráně výborně hrajícího Kučerova projel puk mezi Condonovými betony a zastavil se těsně za nimi. Volného kotouče si jako první všiml obránce, jenž ho pohotově nahrnul pod svého gólmana. Reklamní přestávka.

47:22
    Do dobré příležitosti se dostal Phil Varone. Hostující útočník mířil z předbrankového prostoru vedle tyčky.

48:49
    Domácí pokračují v aktivním napadáním, čímž soupeři komplikují rozehrávku.

49:22
    Volný puk přikryl Andrej Vasilevskij. Vhazovat se bude po jeho levici.

49:52
    Zack Smith dostal nepříjemný úder kotoučem a nyní se na střídačce drží za postižené místo.

50:10
    Dělovka Marka Borowieckiho končí v lapačce brankáře Vasilevského! Ten dnes chytá velmi dobře.

50:20
    Zakázané uvolnění Tampy.

50:37
    Nikita Kučerov dnes nemá dost! S Palátem jel ve dvou proti jedinému obránci. Trošku sobecky volil střelu, která skončila těsně vedle horního růžku.

50:57
    A Kučerov navíc vzápětí trefil tyčku! To ale domácím vůbec vadit nemusí. K puku se totiž dostal obránce BRAYDON COBURN, jenž vymetl horní růžek Condonovy branky – 5:1. Asistence: Nikita Kučerov a Tyler Johnson.
    50:57 Braydon COBURN - 5:1

51:39
    Teď už je o domácí výhře asi definitivně jasno. Tampě se body v boji o play off samozřejmě hodně hodí.

52:38
    Bitka mezi Chrisem Widemanem a Gabrielem Dumontem!

52:38
    Hosté budou hrát přesilovku. Cédric Paquette totiž dostal dvě minuty za podražení a další dvě za hrubost.

52:38
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).

52:38
    Očekávané pětiminutové tresty za bitku pak dostávají ještě Wideman s Dumontem. Na přesilovce pro Ottawu se každopádně nic nemění.

53:35
    Hosté toho v první části přesilové hry mnoho nepředvedli. Blesky se v klidu brání.

54:39
    Domácí jsou už v plném počtu.

55:58
    Už jen čtyři minuty do konce třetí třetiny. Tampa se už nikam nežene a hlídá si luxusní náskok.

56:39
    Po střele Marka Stonea přerušil hru Vasilevskij. Následuje reklamní přestávka.

56:45
    Další zákrok Vasilevského, ke kterému se puk odrazil po vhazování.

58:01
    Jsou tu poslední dvě minuty třetí třetiny i celého utkání.

58:15
    Nabídku Phaneufa z rohu kluziště tečoval těsně před brankou Brassard. Vasilevskij puk zachytil, ale rozhodčí se jde přesvědčit k videu, zda to bylo ještě před brankovou čarou!

58:15
    Kotouč brankovou čáru nepřešel. Skóre se tedy nemění.

58:22
    Projektil Karlssona lapil Andrej Vasilevskij. Gólman Tampy dnes naznačil, že může být po odchodu Bishopa stabilní jedničkou.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části.

59:22
    Condon udělal chybu, když vyrazil nahození ze středního pásma jen před sebe. Brown ale nedokázal dorazit puk za jeho záda!

Tampa poráží Ottawu 5:1 a připisuje si do tabulky důležité dva body. Hosté sice po první třetině vedli, ale zbylých 40 minut už patřilo Bleskům. Ty se prosadily ve druhé části hned čtyřikrát a v závěrečné dvacetiminutovce ještě pečetil skóre Braydon Coburn. Hrdinou zápasu byl však především Nikita Kučerov, který Senátory počastoval hattrickem.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:40 (8:15, 17:11, 9:14)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:53
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:24 (04:36:16)
    Nikita Kučerov dnes zaznamenal tři téměř identické zásahy.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Point, 26. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Kučerov (Drouin, T. Johnson), 40. Kučerov (Hedman, Drouin), 51. Coburn (Kučerov, T. Johnson) – 7. Turris (E. Karlsson, Hoffman)

Rozhodčí: Rank, McCauley – Barton, Cormier

Diváci: 19092