Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Stav série: 1:2
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 01.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z třetího zápasu čtvrtfinále play-off druhé ligy. Za stavu 1:1 na zápasy se série stěhuje zpět do Šumperka, kde budou obě mužstva usilovat o získání druhého vítězství. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Čtvrtfinálová série začala nejdříve na ledě Šumperka, kde se prvního bodu překvapivě ujali Bobři z Valašského Meziříčí. Výborná obrana hostů dovolila Drakům doma skórovat pouze jednou, zatímco svěřenci Romana Čechmánka dokázali puk za záda Hynka Kůdely dostat dvakrát. První zápas tak skončil výsledkem 2:1 pro Bobry.

Série se poté stěhovala na led šestého celku tabulky. Zápas se vyvíjel podobně jako ten první. Tým ze Zlínského kraje se ujal vedení 2:0, tento výsledek držel až do závěru druhé třetiny. Pak ale přišel zlom. Nejdříve svěřenci Aleše Flašara snížili na 2:1, poté byl po zbytečném faulu vyloučen domácí Pořický a Šumperk tuto přesilovku dokázal využít. Po dvou třetinách tak týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu. Ze začátku třetí periody se pak tým z podhůří Jeseníků dokázal prosadit potřetí a tento hubený náskok si udržel až do konce. Konečný stav utkání byl tak 3:2 pro Šumperk.

Čtvrtfinálová produktivita hráčů:

Draci Šumperk
    Nejlépe se v sérii zatím vede Tomáši Sedlákovi, který si ve dvou zápasech připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Špatně na tom není ani Daniel Vachutka, ten asistoval už u tří branek šumperského celku.

U Bobrů se nejvíce zatím prosazuje Petr Dvořák, ze dvou zápasů má na kontě dvě branky a jednu přesnou přihrávku na gól. Špatně na tom ani není obránce Zbyněk Žabčík, který asistoval u dvou branek Valašského Meziříčí.

Draci Šumperk: Kůdela (Zavadil) – Adam, Sedlák, Ďurkáč, Fišera, Janota, Drtil, Řezáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Fischer, Králík, Hroch, Cink, Langr

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor, Varga Mar., Baroš, Hladiš – Podešva, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Studený, Varga Mir., Varga D., Andris, Fojtík

Rozhodčí: Dědek – Bubela, Holibka.

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:20
    Kývala nahodil kotouč do středního pásma, tam se ho ujímají Draci.

00:53
    Ďurkáč posílá kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Kůdely.

01:16
    Kůdela si připisuje první úspěšný zákrok, střelu Martiníka vyráží betony.

01:51
    Králík nahazuje kotouč za Plška, tam si puk do své moci přebírají Bobři.

02:08
    Plšek si poprvé sáhl na puk, střela Sedláka končí v jeho lapačce.

02:22
    Matějka zahrál puk vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:56
    Hosté teď dobře napadali Draky, ti pod tlakem posílají kotouč pouze na hole Valašského Meziříčí.

03:41
    Ostřanský z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Plška, ten kotouč vyráží betony.

04:06
    Králík obral o puk Pořického a domácí tak vyráží rychle do útočného pásma.

04:36
    Vymazal střílel od levého mantinelu, Plšek ukrývá kotouč pod betony.

05:12
    Vachutka nabil puk Sedlákovi, ten svou dělovkou trefil Brunce do nohy, ten se nyní těžce zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

05:41
    Fišera dobře zablokoval střelu Miroslava Vargy.

06:31
    Králík poslal krásou přihrávku na Fischera, ten v obrovské šanci míjí těsně levou tyčku Plškovy brány.

07:11
    Vymazal poslal přihrávku napříč pásmem na Sedláka, ten střelou tahem provětrává vyrážečku Plška.

07:50
    Ďurkáč se snažil dostat kotouč na Novosada, ten byl ale dobře bráněný hostujícími hráči.

08:18
    Puk na střídačce Valašského Meziříčí, vhazovat se bude před Plškem.

08:32
    Králík s Hrochem dobře napadali hostující rozehrávku a nakonec získávají i puk na své hole.

08:40
    Vzápětí si ovšem nepřesně přihráli a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

08:56
    Puk se ocitl mezi diváky, vhazovat se bude v obraném pásmu Draků.

09:09
    Domácím je signalizovaný ofsajd, Matějka musí rychle opustit útočné pásmo.

10:10
    Dalajka se rychle hnal za nahozeným kotoučem, domácí hráči jej k němu ale nepustili.

10:40
    Martiníkovu střelu dobře zablokoval Drtil.

11:01
    Pořický poslal kotouč na Martiníka, ten ale následně nedokázal projít mezi dvěma bránícími hráči.

11:43
    Odpískáno postavení šumperského útočícího hráče v brankovišti, hra je vykázaná do středního pásma.

11:52
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Hosté se podobně jako v předchozích dvou duelech ujímají vedení. PATRIK DALAJKA – Václav Studený a Josef Fojtík dokázali krásně rozebrat domácí obranu, prvně jmenovaný pak zakončoval do poloprázdné brány. Asistence: Václav Studený, Josef Fojtík.
    11:52 Patrik DALAJKA - 0:1

12:50
    Michal Nedbálek (VAL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

13:02
    Dominik Hladiš dostává dvě minuty za krosček. Draci budou hrát skoro dvě minuty přesilovku pět na tři.

13:30
    Matějka nabil Sedlákovi, ten nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

13:42
    Matějka z velké blízkosti přestřeluje bránu.

14:20
    Vymazalova střela končí na vyrážečce Plška.

14:38
    Drtilovu střelu zablokoval jeden z hostujících hráčů.

14:53
    Hosté už hrají ve čtyřech.

15:05
    Hosté v plném počtu. Draci si vytvořili několik příležitostí v dvojité přesilovce ale ani jednu nedokázali využít.

15:06
    Nyní si přesilovku zahraje Valašské Meziříčí. Pavel Sedláček dostává dvě minuty za hákování.

15:15
    Janota vyhazuje kotouč až za bránu Plška.

15:47
    I Valašské Meziříčí si vyzkouší dlouhou přesilovku pět na tři. Michael Janota dostává dvě minuty za podražení.

16:01
    Báchor dostal nabito, jeho střela ale byla sražena mimo tři tyče.

16:16
    Hladiš trefuje tyč Kůdelovy brány.

16:54
    Šumperk se osvobozuje a odjíždí střídat.

17:00
    Fojtíkovu střelu vyráží Kůdela betony.

17:15
    Domácí už hrají ve čtyřech.

17:40
    Vachutka posílá kotouč do bezpečí, Draci odjíždí rychle střídat.

17:51
    Domácí v plném počtu, ani Bobři nedokázali využít dlouhou početní výhodu pět na tři.

18:20
    Martiník si teď dobře obhodil Adama, v zakončení mu už ale chyběla přesnost.

18:28
    Kůdela si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

18:40
    Hladišova střela z velkého úhlu končí v Kůdelově výstroji.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:06
    Kývala provětral betony domácího strážce svatyně.

19:20
    Fojtíkova střela z modré končí v lapačce Hynka Kůdely.

19:21
    Po buly se kotouč dostal na hůl Fojtíka, Kůdela musel být pozorný a puk schovat pod lapačku.

19:54
    V závěru třetiny se ještě do šance dostali Draci, Plšek však proti střele Vachutky byl připravený. Následnou dorážku pak schoval ještě pod své betony.

20:00

Je za námi první třetina třetího čtvrtfinálového utkání. Podobně jako v předchozích dvou duelech, tak i dnes se Valašské Meziříčí dostalo jako první do vedení. Po krasné akci zakončoval puk přesně do sítě Draků Patrik Dalajka. Obě mužstva pak v první periodě měli možnost dlouhé přesilovky pět na tři, ale ani jeden tým tuto možnost nedokázal využít.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:10
    Báchor se hned z úvodu třetiny dobře prokličkoval až do útočného pásma, jeho následná střela pak skončila na vyrážečce Kůdely.

20:19
    Odpískán ofsajd domácího mužstva.

20:52
    Nahození Nedbálka ze středního pásma si ponechal Hynek Kůdela ve své lapačce.

21:08
    Králík na modré přenechal kotouč Novosadovi, který si s ním najel do dobré střelecké pozice. Jeho následný pokus pak Plšek vyrazil betony.

21:30
    Hajda neměl komu přihrát a tak puk obloukem nahodil až na Kůdelu, ten si kotouč ponechává ve své lapačce.

21:36
    Po buly pálil Brunec, domácí brankář si připisuje další zákrok betony.

22:41
    Obrovská šance hostů. Tomáš Sedlák ztratil v obraném pásmu kotouč a Studený s Vargou šli sami na Kůdelu. Prvně jmenovaný pak nedokázal trefit téměř prázdnou bránu.

23:07
    Šumperk si zahraje přesilovou hru. Patrik Dalajka si jede odsedět dvě minuty za hákování.

23:19
    Bobři se dostali v oslabení do dobré šance. Ondřej Martiník pálil z prostoru u levého kruhu do výstroje Hynka Kůdely.

23:51
    Vachutka nabil Sedlákovi na modrou, ten svou dělovku namířil do hrudi Plška.

24:10
    Matějkova střela z velkého úhlu mířila vysoko nad bránu.

24:48
    Bobři šli do přečíslení dva na jednoho. Brunec posílal kotouč na Nedbálka, který svou střelu nasměroval nad horní tyč domácí svatyně.

25:08

25:30
    Tomáš Drtil doslova naletěl s pukem do útočného pásma, z modré pak následně vyslal dělovku, která skončila vedle levé tyče Plškovy brány.

25:38
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Kůdely.

26:02
    Hladiš nabil kotouč na modrou Báchorovi, jeho následnou střelu vyráží Kůdela vyrážečkou.

26:30
    Novosad přihrál kotouč na Adama, ten si s pukem najel k levému kruhu odkud také vyslal svou následnou střelu. Ta končí na boční síti hostující brány.

26:44
    Kůdela má kotouč v lapačce po střele Miroslava Mikela.

27:26
    Vachutka ve vlastním pásmu obral hosty o kotouč, poté ho zavezl až do útočného pásma, kde se napřáhl ke střele, která skončila na betonech Lukáše Plška.

27:38
    Odpískáno zakázané uvolnění Draků.

28:00
    Bobři drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se však nemůžou dostat.

28:30
    Až nyní pálí Baroš, jeho pokus ovšem končí mimo tři tyče.

28:58
    Kotouč se po několika odrazech dostal na hůl Fišery, jeho pokus pak ještě před bránou dokázal tečovat Sedláček. Naštěstí pro Valašské Meziříčí však těsně vedle levé tyče.

29:50
    Ofsajd Valašského meziříčí.

30:35
    První formace Draků se teď dostala do zajímavé šance. Na jejím konci pak stál Michal Vymazal, který poslal kotouč do lapačky Plška.

30:48
    Z otočky pálil Sedláček, jeho pokus vyráží hostující brankář betony.

31:13
    Buncova střela končí v lapačce Kůdely.

31:38
    Mikel poslal kotouč na domácí střídačku. Vhazovat se bude před Plškem.

32:01
    Adam nepřesně přihrával, rozhodčímu nezbývá nic jiného než odpískat zakázané uvolnění.

32:15
    Po buly se kotouč dostal k Pořickému, jeho dělovka pak skončila nad domácí bránou.

32:54
    Draci mají další možnost k vyrovnání. Jakub Pořický vyloučen na dvě minuty za hákování.

33:10
    Králík vyhrál buly na Fišeru, ten ihned vyslal tvrdou střelu směrem k hostující bráně.

33:41
    Sedlák dostal nabito na modrou, Plšek vyráží puk betony.

33:50
    Další střela Sedláka, ta se tentokrát zastavila před bránou o brusle Novosada.

34:31
    Matějka to teď vzal na sebe, zpoza branky si vybruslil před Plška, následný pokus pak poslal do jeho betonů.

34:54

35:02
    Zakázané uvolnění Bobrů, vhazuje se po pravici Plška.

36:18
    Draci teď dostali Valašské Meziříčí pod tlak, těm nezbylo nic jiného než faulovat.

36:18
    Miroslav Mikel dostává dvě minuty za hákování.

36:50
    Vymazal poslal kotouč na Sedláka, ten střelou tahem míjí hostující svatyni.

37:05
    Síly na ledě se vyrovnají. Tomáš Sedlák si jede odpykat dvě minuty za podražení.

37:41
    Hejda střílel z modré, jeho pokus minul těsně levou tyčku domácí brány.

37:54
    Dvořák pálil z ostrého úhlu, Kůdela má puk ve své výstroji.

38:01
    Hrochova střela tahem končí na betonech Plška.

38:15
    Hroch přenechal kotouč Drtilovi, ten pálil těsně vedle pravé tyče.

38:20
    Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilová hra.

39:08

39:10
    Dalajka jel sám na bránu. Jeho bekhendový blafák Hynek Kůdela vychytal.

39:35
    Jan Fišera dostává dvě minuty za hrubost.

39:41
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude znovu před Kůdelou.

39:54
    Sedlák posílá kotouč přes všechny čáry.

40:00

Druhá třetina nám žádný gól nenabídla. Draci si v ní vytvořili mnoho příležitostí k vyrovnání, ale proti tomu byl hostující brankář Lukáš Plšek, který v bráně předváděl krásné zákroky. To samé se dá říci i o Hynku Kůdelovi, který stále drží naděje šumperských hokejistů k získání druhého bud v sérii. Do kabin jdeme tedy za stavu 0:1.

Další třetina začne přibližně v 19:47.

40:01

40:01
    Dvořák vyhrál buly nad Matějkou, hosté ještě dohrávají přesilovou hru z druhé třetiny.

40:32
    Kývalova střela z modré skončila až v lapačce Kůdely.

40:40
    Bobři kombinují v obraném pásmu Šumperka...

41:05
    Až teď Brunec poslal kotouč na Kývalu, který jej následně nasměroval do výstroje domácího brankáře.

41:14
    Fojtíkova střela z mezikruží končí v lapačce Hynka Kůdely. Ten se ze začátku třetí třetiny rozhodně nenudí.

41:35
    Fišera na ledě, Šumperk už je kompletní.

42:06
    Králík nabil puk Adamovi, ten orazítkoval betony Plška.

42:50
    Pořický se s pukem dostal až před domácí bránu, následným bekhendem pak přestřeluje Kůdelovu svatyni.

43:03
    Nebezpečná střela Kývaly, jeho pokus skončil na ramenu Kůdely.

43:10
    Báchorova střela z ostrého úhlu končí v lapačce domácího strážce svatyně.

43:44
    Puk v sevření těl u mantinelu, rozhodčí nakonec hru přerušuje a nařizuje vhazování v obraném pásmu Šumperka.

43:57
    Králík bekhendem vyprášil Plškovu lapačku.

44:10
    Puk se dostal k Fisherovi, jeho střela z otočky končí na betonech Plška.

44:48
    Obrovská šance Draků, Langr poslal kotouč na Hrocha, ten se ocitl sám před Plškem ale tuto stoprocentní šanci nedokázal domácí hráč využít.

45:11
    Vachutka poslal kotouč na modrou na Sedláka, ten trefuje prvního bránícího hráče.

45:36
    Vymazal přihrál Adamovi na modrou, ten střelou tahem míjí pravou tyč hostující svatyně.

45:45
    Po jednou souboji zůstal ležet na ledě Fišera, hra je přerušena.

45:45
    Tomáš Brunec dostává dvě minuty za napadení.

46:15
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Daniel Vachutka si jede odsedět dvě minuty za sekání.

46:27
    Sedláček nahodil kotouč na Plška a získal tak útočné pásmo pro Draky.

47:11
    Drtil teď viděl dobře si najíždějícího si Fischera, ten jen těsně nedosáhl na přihrávku, jinak by jel sám na bránu.

47:31
    Adamovu střelu zneškodnil Plšek vyrážečkou.

47:51

47:59
    Dvořák tvrdou střelou trefuje betony Kůdely.

48:10
    Znovu Dvořák u puku, tentokrát svým pokusem trefuje boční síť domácí brány.

48:18

49:01
    Valašské Meziříčí teď předvedlo tři hraniční zákroky, rozhodčí však ani v jednom případě nevylučoval.

49:31
    Tomáš Drtil hledal přihrávkou Langra, ten jen těsně nedosáhl na přihrávku, jinak by mohl jet sám na bránu.

49:40
    Kůdela byl trefen pukem do masky, rozhodčí přerušuje hru.

50:55
    Baroš střílel od levého mantinelu, jeho pokus šel vedle pravé tyče.

51:29
    Zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po pravici Kůdely.

51:51
    Tahem to zkusil Mikel, jeho pokus Kůdela zneškodnil vyrážečkou.

52:31
    Fojtík si obhodil Adama, následná střela pak byla ale nepřesná.

52:45
    Kývalovu střelu vyráží Kůdela betony.

52:59
    Vymazal poslal kotouč na Vachutku, ten provětral lapačku Lukáše Plška.

53:05
    Fišera nahazoval kotouč z modré, Plšek měl zakrytý výhled ale i tak si dokázal s nahozením poradit.

53:28
    Kývala nahodil kotouč za Kůdelovu bránu a hosté odjeli střídat.

53:40
    Nepřesná rozehrávka domácích vyústila v zakázané uvolnění.

54:27
    Fojtík byl důrazný a dokázal vybojovat kotouč, následnou střelou pak trefil masku Hynka Kůdely.

55:11
    Teď si Hynek Kůdela vybral slabší chvilku, která však přišla v nejméně vhodnou dobu pro Šumperk. Střela TOMÁŠE BRUNCE prošla Kůdelovi pod lapačkou a sotva se dokutálela za brankovou čáru. Asistence: Petr Dvořák.
    55:11 Tomáš BRUNEC - 0:2

56:05
    Fišera to zkusil z poloviny hřiště, Plšek vyráží kotouč do ochranné sítě.

56:46
    Brunec přihrál puk Hladišovi, tomu domácí obrana nechala dostatek místa ke střele, Kůdela pak musel zasahovat vyrážečkou.

57:36
    Vymazal přihrál kotouč Matějkovi, ten si nabruslil do lepší střelecké pozice, aby pak vyslal střelu na Plška, ten však nakonec zasahovat nemusel.

57:42
    Z modré pálil Drtil, jeho pokus však zastavil první bránící hráč.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    Kůdela odjíždí na střídačku, Šumperk to zkouší se šesti hráči v poli.

58:59
    Fišerovu lehkou střelu si ponechal Plšek ve své lapačce, Draci tak získávají útočné pásmo.

59:05
    Drtil z modré těsně minul pravou tyčku hostující brány.

59:24
    Dělovka Drtila končí na vyrážečce Plška.

59:53
    Ještě tu máme před koncem zápasu jedno vyloučení, Václav Studený dostává dvě minuty za hákování.

Je za námi třetí čtvrtfinálový zápas, ve kterém byli úspěšnější hostující hráči, kteří si tak domů odváží druhý bod do série.
    Ve třetí třetině upravil skóre zápasu na konečných 0:2 Tomáš Brunec.

Stav série Draci Šumperk – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:2.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek večera. (20:34:28)