Tampa – Carolina 4:3 (po pr.) | Chicago – Pittsburgh 4:1 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Stav série: 0:3
HC Slavia Praha
Čtvrtek 02.03.2017, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po roční pauze se Bílé hvězdy znovu utkávají s těmi nejlepšími ve vyřazovacích bojích. Ve čtvrtfinále na Horáckou Slavii Třebíč padla ta Pražská. Do Edenu si jeli Třebíčští pro jeden zápasový bod, mohli mít i dva, nakonec však nemají ani jeden. Úvodní čtvrtfinálové zápasy v pražském Edenu byly nesmírně vyrovnané a v obou zápasech rozhodovaly maličkosti, které se nakonec ukázaly jako klíčové. Do Třebíče se série přesouvá za stavu 0:2 pro soupeře, což není ideální, ale rozhodně není třeba skládat zbraně! Online přenos začíná v 17:30

Sestavy obou soupeřů v minulých zápasech:

Horácká Slavia Třebíč Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, D. Mikyska, Hort, Přibyl, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, Kristl – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Psota – Malec, T. Havránek, Paták – Kusko, Milfait, Huňa – Juráň.

HC Slavia Praha Frodl – Kolařík, Knot, Pohl, J. Novák, J. Holý, A. Růžička, Bača – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Šmerha – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – J. Zdráhal, Niko, D. Mikyska, Lojek, Přibyl, Hort, Čejka – Kristl, Dolníček, R. Erat – Psota, R. Zohorna, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Nečas, Malec – Paták, Milfait, Kusko – Huňa.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Novák, Pohl, Knot, Kolařík, A. Růžička, J. Holý, Bača – P. Beránek, Šafránek, Jankovský – Šmerha, Kubica, Pletka – Rys, Šagát, M. Kadlec – Půhoný, Krliš, Tejral.

Rozhodčí: Doležal, Bejček – Lučan, Kis..

Přeji příjemný hokejový podvečer. Dnes se odehraje třetí čtvrtfinálové utkání WSM ligy mezi SK Horáckou Slavií Třebíč a HC Slavií Praha. Pražská Slavie dokázala na domácím hřišti bodovat v obou utkáních a má tak náskok dvou výher. Dnes se Třebíč bude muset snažit, jestli si chce zajistit ještě nějakou šanci na postup do semifinále. Utkání začne v 17:30.
    Slavia zvládla oba domácí zápasy a vede sérii 2:0.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:09
    Vhazování se opakuje opět ve středním pásmu a tentokrát si ho berou domácí.

00:36
    Kolařík nahrává na střed Šmerkovi, který se pokusil vystřelit na Jekela, třebíčská obrana ho dokázala zpacifikovat.

01:30
    Třebíč vyhazuje puk ze své obranné třetiny na zakázané uvolnění.

01:33
    Vhazování před Jekelem vyhráli domácí, Hort se neprodral středním pásmem a puk končí za zády Jekela.

02:33
    Pražská Slavie si pokusila nahodit puk do středního pásma, ten byl však moc prudký a doputoval až na zakázané uvolnění.

02:35
    Vhazování v levém kruhu před Frodlem vyhráli hosté, ve středním pásmu se dostávají do ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

02:50
    Jankovský poslal puk napříč obranným pásmem Třebíče na Beránka, ten vystřelil na odkrytou bránu Jekela, ale jeden z třebíčských si do rány lehl a zabránil tak jeho střele. Nyní měla Třebíč štěstí.

03:52
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí, Zohorna si nahazuje puk za bránu Frodla, tam si ho přebírá u pravého mantinelu Wasserbauer, který se nyní octl sám před brankářem, ale nedokázal vystřelit.

04:40
    Třebíč se pokusila rozehrát opět dlouhým nahozením do středního pásma, odtud se ale puk dostává na zakázané uvolnění a vhazuje se před Jekelem.

05:00
    Kolařík nahrál puk Šagátovi, ten vystřelil na Jekela, který si jeho střelu pohlídal.

05:30
    Holý vystřelil na bránu domácích, jeho pokus skončil mimo bránu.

06:00
    Zdráhal spěchal za pukem, který putoval za modrou čáru, ale nedostihl ho a Třebíč musí vyjet z obranného pásma Prahy.

07:32
    Na Frodla jsou nyní podnikány útočné akce jedna za druhou. Nyní stálo štěstí na straně Prahy.

08:06
    Rys si zkusil sólo přes třebíčskou obranu, to se mu nedaří a Jekel si puk, který k němu pomalu putuje, ukrývá pod lapačku.

08:30
    Bača nahodil puk za záda Jekela, tam však není nikdo z Pražanů a tento pokus vyznívá naprázdno.

09:10
    Kristl nahodil puk od levého mantinelu před Frodla, tam se ho pokoušel sklepnout Dolníček, který kotouč minul.

10:00
    Psota jel úplně sám na Frodla, který vytáhl fantastický zákrok, kterým zachránil pražskou Slavii! Nyní měli Pražané štěstí!

10:19
    Vyloučen hráč číslo (SLA) na dvě minuty – držení protihráče.

10:36
    Třebíč se dostává do početní výhody, které se pokusil jako první využít Havránek, který se octl sám před Frodlem, ale nedokázal v těžké situaci nic vymyslet.

11:25
    Psota v průběhu své střely od pravého mantinelu na Frodla upadl a ta šla vysoko nad.

12:19

12:29
    Puk vylétl ze hřiště mezi diváky, vhazuje se před Frodlem v pravém kruhu.

12:50
    Půhoný se pokusil o samostatný nájezd na Jekela, ale bez úspěchu.

13:25
    Dolníček rozehrál puk přes všechny čáry až ke Frodlovi, který si puk zastavil a vyhodil do středního pásma.

14:00
    Psota si najíždí podél levého mantinelu, Milfait nahazuje puk před bránu, kde stál připravený Wasserbauer, ale v záklonu spadl a nedokázal střelu usměrnit do Frodlovy brány.

15:05
    Holý nahazuje puk do obranného pásma Třebíče, ale tam si ho přebírají domácí a v klidu rozehrávají do středního pásma.

16:10
    Erat nahrál Dolníčkovi puk ve středním pásmu, který se ale srazil s jedním ze svých spoluhráčů a dál se už do obranného pásma hostů nedostal.

16:34
    Vhazování před Frodlem vyhráli domácí, Lojek se pokusil o rychlou střelu od levého mantinelu, kterou dokázal brankář hostů zneškodnit.

17:04
    Pražané se pokusili o útočnou akci, ale bez úspěchu.

17:35
    Pražská Slavia opět nahazuje puk daleko přes všechny čáry, tentokrát si puk třebíčská Slavia nechává a putuje do obranného pásma Prahy.

17:50
    Vhazování před Frodlem vyhráli domácí, Kusko nedokázal zastavit na modré puk a domácí se musí vrátit do vlastní třetiny.

18:25
    Růžička po boji se dvěma třebíčskými hráči vybojoval puk a Pražané míří do obranného pásma Třebíče.

18:46
    Ján Niko dostal holí do obličeje od jednoho z pražských hráčů, ale rozhodčí posoudili zákrok jako čistý a hra pokračuje v počtu 5 na 5

19:07
    Poslední minutu před koncem se puk drží v obranném pásmu Třebíče, vhazuje se před Jekelem, puk si berou domácí, ale následně o něj přichází ve středním pásmu, kde se ho zmocnil Holý.

19:27
    Ofsajd Prahy.

19:28
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí, ti ale o puk ve své třetině přichází a do akce se pouští hosté, kteří se pokouší prosadit za pomoci Pohla, který vystřelil na Jekela od modré čáry a nebo Rysem, který se dostal nebezpečně blízko před brankáře domácích.

20:00

První třetina je za námi. Utkání nám začalo poměrně ve zrychleném tempu, ale s vyrovnaností obou týmů, co se útoku a obrany týče. Třebíč se dostala do pár pěkných šancí, kdy se například Psota dostal do samostatného nájezdu, kdy ho nádherným zákrokem vychytal Frodl, kdy jeho střelu zneškodnil pravým betonem, který natáhl přes celé brankoviště. Horácká Slavia dostala možnost v čase 10:19, kdy se dostala do početní výhody, které nedokázala nijak výrazně využít. Slavia Praha je o něco agresivnějším týmem, který se snažil dostat přes obranu Třebíče, což se jim dařilo, ale třebíčská obrana si vedla obstojně. Vjížděli do obranného pásma Třebíče povětšinou v jednom nebo ve dvou lidech, kdy se například v čase 8:06 pokusil Rys také o samostatný nájezd, ale nedokázal ho dotáhnout do koncovky. Stav tak po první třetině zůstává stále vyrovnaný 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:03
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli domácí.

20:10
    Rychlé vhazování před Jekelem vyhráli hosté a ihned se pokusil Jankovský vystřelit na bránu domácích. Jekel byl připraven.

20:36
    Kristl vystartoval před Frodla, otočil se za bránou a pokusil se vystřelit u pravé tyče. Frodl byl připraven.

20:58
    Nyní se puk přelévá z jedné strany hřiště na druhou. Až nyní se ke střele dostal Huňa, který dostal zadovkou přihrávku, ale minul bránu.

21:45
    Třebíč rozehrává na střed hřiště, odkud přesouvají puk pouze za záda Frodla a tam si ho přebírají hosté.

22:00
    Vyloučen hráč číslo 19 Silvester Kusko (TRE) na dvě minuty – hákování.

22:15
    Nyní se dostává do početní výhody Praha, které se nedaří proniknout přes obranu domácích.

23:50
    Pražané se stále snaží proniknout do třetiny Třebíče, to se jim ale nedaří.

24:00

24:10
    Třebíč ustála oslabení s přehledem, nyní se pokoušel Malec o střelu před Frodlem, který jeho pokus vyrazil betonem.

24:25
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté, Bača rozehrál za vlastní bránou, vyhodil do středního pásma, ale tam o něj přichází a puk si berou domácí.

24:52
    Vhazování před Frodlem si berou hosté, Knot bojoval v pravém rohu s Kristlem o puk, nakonec byli domácí úspěšnější a pokouší se o další akci.

25:17
    Vyloučen hráč číslo 9 Roman Erat (TRE) na dvě + 10 minut – úder do oblasti hlavy.

25:22
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražská Slavia rychle využívá přesilové hry a mění poprvé za utkání stav na 1:0. O gól se zasloužil MARTIN ŠAGÁT. Asistence: Knot, Pohl.

25:30
    Pražané rychle využili přesilovky ve svůj prospěch a dostávají se do vedení 1:0. Nyní bude muset Třebíč přidat na obrátkách.

26:03
    Třebíč se pokusila o nahození puku před Frodla, který ho bez problémů ukryl v lapačce.

26:04
    Vhazování před Frodlem si berou na své hole hosté, Šagát se pustil do nájezdu podél levého mantinelu, za ním už vyrážel Bača se spoluhráčem a pustili se do série napadání Jekela, který všem střelám a dorážkám odolal.

26:40
    Psota se pustil s jedním ze svých spoluhráčů do nájezdu, měli před sebou čisté hřiště, Psita dostal puk na střed hřiště, ale nedokázal efektivně zakončit. Frodl dokázal situaci ustát.

26:54
    Zohorna vybojoval puk, který následně předhodil před Frodla, kde stál jeden z jeho spoluhráčů, který nedokázal zakončit.

27:10
    Vyloučen hráč číslo 88 David Šafránek (SLA) na dvě minuty – nedovolené bránění.

27:33
    I přes to, že je pražská Slavie v početní nevýhodě se dostávají před Jekela, což pro Třebíč není nic dobrého.

28:28
    Pražané zatím s přehledem odolávají třebíčskému náporu.

28:50
    Pražané se opět osvobozují ze své obranné třetiny.

29:10

29:18
    Pražská Slavia ustála oslabení s přehledem, nedovolila Třebíči dostat se před Frodla a pomalu ani k jediné střele, až na pár výjimek.

29:45
    Třebíči se nedaří dostat před Frodla nebo ke střele. Pražská obrana si je hlídá.

30:13
    Malec nyní uklouzl a narazil hlavou na hranu mantinelu. Naštěstí se mu nic vážného nestalo a odjíždí po svých.

30:29
    Vyloučen hráč číslo 55 Martin Bača (SLA) na dvě minuty – vysoká hůl.

30:47
    Třebíč se dostává do početní výhody, nyní se ale pokusil Pohl vyjet na Jekela, ale obrana Horácké Slavie ho naštěstí stihla zablokovat.

31:33
    Kadlec se neuvěřitelnou rychlostí pustil za pukem, který však nedostihl, uklouzl a najel přímo do Jekela, Nikomu se naštěstí nic nestalo.

32:22
    Třebíč se dostala konečně do třetiny hostů, kdy se pokusil o střelu z ostrého úhlu Wasserbauer, ale puk pouze putoval brankovištěm a Frodl ho zastavil lapačkou.

32:29

32:43
    Třebíč nedokázala využít své další početní výhody, nyní za pukem vystartoval Paták, který ho však nedostihl a kotouč mají na svých holích hosté.

33:33
    Šmerha se pokusil projet kolem pravého mantinelu před Jekela, kde byl zastaven třebíčskou obranou.

34:00
    Vhazování před Frodlem si berou domácí, Wasserbauer posouvá puk na Nika, který ho nahazuje opět za Frodla, kde o něj Třebíč přichází a musí se vrátit do obranného pásma.

34:52
    Zdráhal posunul puk za Frodla, který ho svým betonem jen lehce vyšoupl do pravého rohu své obranné třetiny.

35:35
    Šafránek s Jankovským se pustili každý zvlášť na Jekela, oba dokončili svoji akci střelou, ale Jekel oba pokusy vykryl.

36:23
    Havránek s Nečasem vystartovali naproti Frodlovi, Havránek nahrál Nečasovi za bránu hostů, ten si ji objel a z otočky vypálil na bránu, ale bez úspěchu.

37:00
    Milfait se s Patákem točí v pravém kruhu v obranném pásmu Prahy, předávají si puk, ale nedaří se jim nic víc vymyslet, o puk brzy přichází a Třebíč se vrací do středního pásma.

37:42
    Vhazování před Frodlem vyhráli domácí, Erat si bere puk a nahazuje ho před bránu.

37:54
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Roman Erat se dostal do dobrého postavení v levém rohu kluziště, nahodil puk k DAVIDU DOLNÍČKOVI, který ho zavěsil do svatyně Pražanů. Asistecne: Roman Erat.

38:20
    Třebíči se daří vyrovnat stav utkání na 1:1. Jejich rychlé napadání se jim vyplatilo.

38:55
    Šmerha se pokusil o samostatný nájezd na Jekela, který mu nevyšel.

39:09
    Nyní se do sebe pustili Malec s Martinem Bačou a jdou do sebe opravdu tvrdě! Ondřej Malec však z tohoto souboje vyšel jako vítěz!

39:09
    Vyloučen hráč číslo 55 Martin Bača (SLA) na dvě + dvě + 10 minut – vysoká hůl

39:09
    Vyloučen hráč číslo 5 Ondřej Malec (TRE) na dvě + dvě + 10 minut – hrubost.

40:00

Druhá třetina začala poměrně hektickým dojmem a v tomto duchu se nesla až do konce. V této třetině padlo celkem 6 vyloučení a dva góly, přičemž ten první padl do třebíčské brány a zásluhou Šagáta se pražská Slavie dostala do vedení 1:0. Po tomto úvodním gólu si Třebíč řekla, že takhle teda ne a začala být aktivnějším týmem. To se projevilo tím, že dostala pár minut po sobě jdoucí dvě přesilovky, z nichž nedokázala žádnou využít, a až v čase 37:54 se jim jejich snaha vyplatila a zásluhou Davida Dolníčka vyrovnali stav na 1:1. To se zase nelíbilo Slavii Praha, kdy se provinil vysokou holí Bača, přičemž třebíčský hráč zůstal ležet na ledě. Zastal se ho Malec, který se pustil s Bačou do poměrně velké bitky, kterou následně vyhrál. Necelá poslední minuta před koncem se odehrála s vyloučením na obou stranách. Třetí třetina bude nejspíše nejrychlejší ze všech. Třebíči jde o šanci pokusit se ještě zítra dorovnat stav utkání na 2:2 a Praha má možnost jejich snahu dnešním zápasem ukončit. Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

40:03
    Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli domácí

40:23
    Třebíč má před sebou skoro 40 sekund přesilovky.

40:55
    Zatím se Slavii Praha daří hatit akce Třebíče, která se pokouší o navýšení stavu.

41:18

41:20
    Vyloučen hráč číslo 71 Jan Holý (SLA) na dvě minuty – podražení.

42:20
    Třebíč se dostává opět do početní výhody, Dolníček se pokoušel zvednout puk před Frodlem, ten však zablokovali hráči pražské Slavie.,

43:03
    Zdráhal střílí na Frodla, střela byla sražená nad bránu, před kterou se následně sešlo několik hráčů vedle sebe se snahou dorazit puk do brány. Tuto situaci rozhodčí přerušili.

43:20

43:33
    Třebíč ani nyní nevyužívá přesilovky.

43:56
    Kusko se pokusil vybojovat puk v levém kruhu obranného pásma Pražanů, to se mu nedaří.

44:30
    Havránek nahrál Mikyskovi, který vypálil tvrdou střelu na Frodla, který jeho pokus zneškodnil.

44:50

44:51
    Třebíč získává puk, ale chybou v rozehrávce o něj přichází a do série střel se pouští Jan Holý, jehož střela pokaždé minula bránu.

45:35
    Zdráhal rozehrál na střed kluziště puk na Erata, ten se dostává za bránu Frodla, tam svádí souboj o puk, který s pomocí jednoho ze svých spoluhráčů získal, ale následně o něj přišel a Třebíč se musí vrátit do své obranné třetiny.

46:50
    Zdráhal se nahozením puku pokusil podráždit Frodla, kterému puk vypadl z výstroje, ale toho se vzápětí zmocnili hosté.

47:02
    Vhazování před Jekelem v levém kruhu si berou na své hole hosté, Šafránek se pokusil o rychlou střelu od modré čáry, kterou Jekel zneškodnil ramenem.

47:40
    Třebíč se dostala do pěkného postavení před Frodlem, ale nedokázala se dostat k efektivnímu zakončení, které by vyústilo v gól.

48:15
    Nyní se Pražané spíše brání napadání Třebíčanů, nedaří se jim probojovat dál jak do středního pásma, ze kterého většinou puk vyhazují do obranného pásma Třebíče.

48:27
    Vyloučen hráč číslo 10 David Dolníček (TRE) 10 minut – nesportovní chování, hra pokračuje 5 na 5.

48:57
    Vhazování před Frodlem si berou hosté, kteří opět vyhazují puk, ale tentokrát na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankářem hostů.

49:15
    Šafránek se pokusil o střelu přímo před Jekelem, která se mu nepovedla.

49:30
    Vyloučen hráč číslo 91 Petr beránek (SLA) na dvě minuty – pád pod nohy.

49:55
    Nyní se bude Pražanům jejich defenzivní přístup hodit v tomto oslabení. Zdráhal se dostal ke střele, kdy měl přímý výhled na Frodla, který jeho střelu zneškodnil ramenem.

50:17
    Vhazování v levém kruhu před Frodlem vyhráli hosté, puk si přebírá na modré Niko, který ho ztrácí a dva Pražané vyrážejí na Jekela. Šafránek se dostal ke střele, kterou musel Jekel likvidovat svými betony. Nyní měli třebíčští štěstí.

51:10
    zdráhal si nahrává s Kristlem a Eratem, nakonec se Zdráhal odhodlal ke střele od modré, kterou Frodl zablokoval svojí levou rukou a levým bokem.

51:29
    Niko vystřelil na Frodla, který jeho střelu vyrazil betonem do ochranné sítě.

51:29
    Nyní jeden z pražských hráčů zlomil na vhazování hůl a jede si pro novou.

51:30

51:50
    Paták nahrál Kuskovi, který od modré vypálil na Frodla, který neměl s jeho střelou větší problém.

51:53
    Vhazování před Frodlem v pravém kruhu vyhráli hosté, Pohl rozehrává puk do středního pásma, odkud opět putuje na zakázané uvolnění.

52:10
    Hort vypálil na Frodla, před bránou dorážel Zohorna, ale nikdo z nich nebyl úspěšný.

52:50
    Pražská Slavia se dostává opět do vedení a to tenkrát zásluhou MARTINA KADLECE, který dostal přihrávku před Jekela přímo na hůl a ne příliš tvrdou střelou puk zavěsil do třebíčské svatyně vedle pravé tyče. Asistence: Martin Šagát.

53:42
    Vhazování před Frodlem si berou hosté, kteří vyhazují puk do středního pásma, kde si ho berou domácí.

54:18
    Šmerha se pokusil bekendem vystřelit na Jekela, ke kterému puk ani nedoputoval a přebral si ho jeden z obránců Třebíče.

54:22
    Vhazování před Frodlem si berou domácí, Niko předvedl tvrdou střelu od modré čáry, kterou Frodl likvidoval svým hrudníkem.

54:46
    Ofsajd Třebíče.

54:47
    Vhazování ve středním pásmu si berou hosté, kteří zároveň se nesnaží pouštět do větších akcí a spíše si drží své vedení 2:1.

55:30
    Nečas společně se svým jedním ze spoluhráčů vyjeli na Frodla, oba však minuli bránu.

56:04
    Třebíč se nyní snaží střílet z každé možné situace. Nyní se o to pokusil Zohorna, ale mimo bránu.

56:25
    Havránek se pokusil propasírovat podél levého mantinelu, ale ihned po průjezdu středním pásmem byl zastaven pražskou obranou.

56:38
    Erat se snaží nahrát někomu ze svých spoluhráčů, to se mu ale nedaří, puk si berou hosté a vyhozením puku do středního pásma se osvobozují z krátkého sevření Třebíče.

57:40
    Wasserbauer nahodil puk za záda Frodla, tam však nestál nikdo ze spoluhráčů a puk si berou hosté.

58:15
    Niko rozehrál puk na Milfaita do středního pásma, který tečoval puk za bránu Frodla.

58:32
    Oddechový čas pro domácí.

58:33
    Vhazování před Frodlem si berou domácí, Zohorna si krásně objel bránu a následně nadvakrát dorážel, ale pokaždé Frodl jeho střelu pokryl.

59:20
    Domácí se snaží něco vymyslet v situaci 6 na 5. nyní Pražané minuli úplně prázdnou bránu.

59:36
    Vhazování před Frodlem si berou domácí, Niko nahrál Zdráhalovi, ten pálí, ale mimo.

Právě nám skončilo třetí čtvrtfinálové utkání Horácké Slavie Třebíč se Slavií Praha. Třebíč i přes svoji snahu a dobré napadání ve třetí třetině nedokázala stav vyrovnat ani za situace 6 na 5. Slavie Praha se dostala opět do vedení a to v čase 52:50, kdy navýšil stav utkání na 2:1 Kadlec. Od této situace Pražané zahájili defenzivní akci, kdy se nepouštěli do větších útoků a spíše si bránili svoji bránu, což jim následně přineslo i konečné vítězství. V čase 59:20 pak Slavie Praha minula úplně prázdnou bránu, když jeden z Pražanů kasu Třebíče přestřelil. Pak se už Třebíč nedostala do situace, ze které by se mohla v posledních sekundách prosadit. Děkuji Vám za sledování onlajn přenosu. (20:02:56)

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 38. Dolníček (R. Erat) – 26. Šagát (Knot, Pohl), 53. M. Kadlec (Šagát)

Rozhodčí: Doležal, Bejček – Lučan, Kis.