Omsk – Vladivostok 6:0 (kon.) | Magnitogorsk – Kunlun 8:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 1:2 (po pr.)
Kazaň – Ufa 2:1 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 4:1
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 02.03.2017, 17:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne! (19:52:08)

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KZN) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 20:36
    Michal Jordán (KZN) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 26:51
    Tomáš Mertl (UFA) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:35

Je dobojováno! Kazaň nakonec zvládla prodloužení dnešního duelu a zajistila si postup do semifinále Východní konference letošního ročníku KHL! V prodloužení sice dostala Ufa šanci hrát přesilovou hru, ale Sami Lepistö zbytečně fauloval a síly na ledě se vyrovnaly. V 69. minutě našel Azevedo Jiřího Sekáče, který si vychutnal Svedberga a ukončil hostujícímu celku sezónu!

68:53 Jiří SEKÁČ - 2:1

68:53
    Kazaň vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Kazaň vítězí a postupuje do další fáze! Justin Azevedo postupoval vpřed, ale všiml si lépe postaveného JIŘÍHO SEKÁČE, který se dostal před brankáře, rozhýbal si jej a mezi betony procedil kotouč do sítě! Asistence: Justin Azevedo.

68:22
    Jevgenij Bodrov vypálil z ostrého úhlu, jenže jeho prudká rána zápěstím prosvištěla kolem vzdálenější tyče domácí branky.

67:32
    Počet hráčů na ledě se vyrovná! Sami Lepistö totiž dostává dvě minuty za hákování!

67:25
    Domácí zastavili nepřesnou přihrávku mířící na brankoviště a vybojovali kotouč. Kazaň se ubránila.

67:03
    Bude se vylučovat! Ufa bude moci rozhodnout o svém triumfu! Dvě minuty za podražení dostává Michail Varnakov.

66:38
    Justin Azevedo napadal rozehrávku Ufy na modré čáře. Domácí střelec dostal soupeře pod tlak, ale kotouč přesto nevybojoval.

66:07
    Damir Musin si vybruslil mezi kruhy a vypálil zápěstím. Svedberg jeho ránu neviděl, ale se štěstím ji vytěsnil levým betonem!

65:48
    Albert Jarullin vyvezl puk ven z obranného pásma, ale poté jej pouze nahodil do rohu útočné třetiny a odjel střídat.

65:17
    Alexandr Svitov zkusil štěstí z levého kruhu. Jeho pokus příklepem nenadělal Svedbergovi problémy. Vhazuje se po jeho pravici.

65:05
    Andrej Popov sice upadl v rohu útočného pásma, ale ihned se zvedl zpět na nohy a zapojil se do napadání rozehrávky soupeře.

64:36
    Do dobré šance se hnal Denis Bodrov, který se ocitl za zády domácí defenzívy, ale kotouč se mu na poslední chvíli odrazil daleko od hole!

64:07
    Michail Varnakov pálil z otočky od mantinelu. Jeho propagační střela neměla šanci na úspěch a zastavila se na bruslích jednoho z obránců.

63:29
    Enver Lisin objel domácí branku a snažil se vybídnout ke střele lépe postaveného spoluhráče. Jeho přihrávku ale zachytil Stěpan Zacharčuk.

63:02
    Ihned po vyhraném vhazování zkoušel štěstí Justin Azevedo, jenže ani jeho projektil neměl potřebnou přesnost. Hosté zatím žijí.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 16. Malychin (Azevedo, Tkačjov), 69. Sekáč (Azevedo) – 52. Arzamascev

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Tokranov, Jordán, Ohtamaa, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Tkačjov, Azevedo, Sekáč – Archipov, Svitov, Glinkin – An. Popov, M. Gluchov, M. Lazarev – Varnakov, Lukojanov, Malychin.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Gončarov, Arzamascev, Lepistö, Loginov, Kuljaš, S. Garejev, D. Bodrov – Paršin, I. Grigorenko, D. Makarov – Mertl, Kaprizov, Omark – Něstěrov, Malcev, Korotkov – J. Bodrov, Lisin, M. Vorobjov – Chripunov.

Rozhodčí: Michail Buturlin, Roman Gofman – Roman Šichanov, Gleb Lazarev