St. Pölten – Ried 1:0 (kon.) | Austria – Wolfsberger 3:0 (kon.) | Admira – Salzburg 1:1 (kon.)
Rheindorf Altach – Mattersburg 3:0 (kon.)
SC Rheindorf Altach
3:0 (2:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Sobota 11.03.2017, 18:30 • CASHPOINT Arena, Altach (kapacita: 8.500 diváků) • Rakouská Bundesliga • 25. kolo

Rheindorf po soustředěným výkonu potvrdil roli favorita. O osudu utkání rozhodlo úvodních patnáct minut, když se již ve čtvrté minutě prosadil Johannes Aigner a po necelé čtvrthodině hry na jeho krásnou hlavičku navázal parádní střelou ze střední vzdálenosti Emanuel Sakic. Röcher mohl v závěru poločasu snížit, jenže svou hlavičkou orazítkoval břevno a po přestávce potopil naděje hostů na bod nádherným lobem Moumi Ngamaleu, který k asistenci na úvodní gól přidal sám branku. Domácí se dotáhli na vedoucí Salzburg, který remizoval v Admiře a jeho náskok se snížil na 4 body. Mattersburg stále předposlední. Konečný výsledek: Rheindorf Altach 3 Mattersburg 0. (20:22:56)

90+4

90+3
    Bürger se dostal uprostřed šestnáctky po centru z pravého křídla k hlavičce, jenže míč nedokázal dostatečně hlavou zasáhnout a jeho pokus se od země odrazil do náruče Kobrase. Altach míří za vítěstvím a třemi body!

90+2
    Fran poslal do šestnáctky z levé strany další dlouhé autové vhazování, po kterém byl míč na přední tyči odvrácen.

90+1
    Nad rámec utkání byly nastaveny 4 minuty.

90
    Hosté se dostali po rohovém kopu a centru do šestnáctky k hlavičce, která mířila ze značky pokutového kopu pod břevno, Kobras ale míč stáhl snadno do náruče.

89
    Röcher se po propadnutém míči z autového vhazování ocitl v blízkosti levé tyče v šanci, jeho následnou střelu z ostrého úhlu ale dokázal Kobras za cenu rohového kopu zastavit.

88
    Do konce utkání zbývají odehrát necelé tři minuty a fanoušci Rheindorfu to v hledišti krásně roztleskali.

87
    Altach se snažil založit útok dlouhou kolmou přihrávkou za obranu, proti které dobře vyběhl brankář Kuster.

86
    Hosté se na levém křídle dostali k přízemnímu centru, jenže se jim vůbec nepovedl a míč po něm skončil v zámezí.

85
    Oba týmy využily všechna tři střídání a zbytek zápasu už by nemělo nic přerušit. Jedině gól nebo zranění.

84
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Moumi Ngamaleu, přichází Martin Harrer.
    83. Domácí Ngamaleu a jeho krásný individuální průnik.

83
    Ngamaleu si na pravé straně pokutového území krásně hodil míč kolem Mahrera a z nulového úhlu napřáhl k přízemní střele, kterou Kuster dokázal zastavit poté, co mu prošla mezi nohama! Domácí útočník málem vstřelil gól.

83
    Bürger si nabíhal za vysoký pas za obranu, jenže na něj neměl šanci dosáhnout. Kobras mohl v klidu rozehrát.

82
    Röcher se středem hřiště řítil do nebezpečného protiútoku a Patrick Salomon za cenu žluté karty zatáhl za brzdu.

81
    Jeden z domácích fotbalistů skvěle zastoupil Franovi cestu a poté ho napálil, aby vybojoval autové vhazování.

80
    Sakic na pravé straně obranné poloviny předvedl špatné zpracování a ztrátu míče, po které hosté vyrazili do rychlého protiútoku, ten ovšem neměl dlouhého trvání.

Tomáš Reiner

Branky: 4. Aigner, 15. Sakic, 54. Ngamaleu

Karty:   29. Luxbacher (ALT), 82. Salomon (ALT) – 61. Velasco (MTT), 78. Maksimenko (MTT)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 0:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:17.
    SC Rheindorf Altach: Kobras – Zech, Zwischenbrugger, Janeczek – Jäger – Sakic, Salomon, Luxbacher (71. Müller), Schreiner – Ngamaleu (84. Harrer), Aigner (74. Zivotic). (rozestavení 3-1-4-2)
    Náhradníci: Ozegovic – Umjenovic, Lüchinger, Schilling. Trenér: Martin Scherb.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Farkas, Malic (59. Mahrer), Ortiz, Maksimenko – Erhardt, Jano – Atanga (46. Fran), Perlak (71. Pink), Röcher – Bürger. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Böcskör – Seidl, Varga, Ertlhaler. Trenér: Gerald Baumgartner.

Rozhodčí: Oliver Drachta. Asistenti: Andreas Rothmann, Clemens Schüttengruber. Čtvrtý rozhodčí: Manuel Schüttengruber