Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Tampa 1:2 (po pr.) | Dallas – San Jose 6:1 (kon.)
Anaheim – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 2:4 (kon.) | Columbus – Philadelphia 1:0 (kon.)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střely, čas na ledě 17:19
    Peter Budaj (TBL) náhradní brankář (03:33:33)

1. Nikita Kučerov (TBL) 1+1
    2. Henrik Zetterberg (DET) 1+0
    3. Ondřej Palát (TBL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 30-32; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 57%-43%; Hity: 21-27; Přesilové hry: 0/5-0/4; Trestné minuty: 32-24.

Detroit se v polovině utkání zásluhou kapitána Henrika Zetterberga ujal vedení, jenže na začátku třetí třetiny z dorážky vyrovnal český útočník Ondřej Palát a o čtvrtém neúspěšném domácím zápase Petra Mrázka rozhodl v prodloužení Nikita Kučerov, který vítězným gólem potvrdil svou skvělou formu. Tampa Bay porazila Red Wings ve všech čtyřech letošních zápasech základní části, poprvé po prodloužení nebo samostatných nájezdech. Konečný výsledek: Detroit Red Wings 1 Tampa Bay Lightning 2 po prodloužení.

63:28 Nikita KUČEROV - 1:2

63:28
    Tampa právě vstřelila branku!
    Nikita Kučerov reklamoval nedovolené bránění, zatímco NIKITA KUČEROV si z levého křídla vybruslil mezi kruhy pro vhazování a po zamíchání s pukem z vrcholu mezikruží krásnou střelou zápěstím zamířil nad pravým betonem Petra Mrázka k levé tyči! Nádherný gól, po kterém Lightning poráží Red Wings i ve čtvrtém letošním zápase! Asistence: Brayden Point.

62:04
    Jake Dotchin prudce vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk na přední tyči vyrazil mimo.

61:36
    Jeden z hráčů Lightning se ocitl před bránou ve velké šanci a Petra Mrázka tentokrát zachránila pravá tyč! To byla obrovská šance.

60:56
    Jonathan Drouin na levém křídle vypálil z úhlu a Petr Mrázek jeho střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči vytáhl mimo tři tyče své brány! Stále čekáme na rozhodující gól.

60:34
    Henrik Zetterberg byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a akci Red Wings zastavilo postavení mimo hru, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

60:29
    Jeden z hráčů Lightning se málem řítil do samostatného úniku, jenže Petr Mrázek po vzoru Dominika Haška rychle vyjel ze své brány a holí puk uklidil do bezpečí.

60:05
    Red Wings vyhráli úvodní vhazování prodloužení a jako první se mohou vydat směrem vpřed.

60:01

Ondřej Palát z dorážky odpověděl na úvodní branku Henrika Zetterberga a o osudu utkání tak bude muset prodloužení tři na tři nebo samostatné nájezdy. Vyhrají Bolts i čtvrtý vzájemný duel? Skóre po třetí třetině: Detroit Red Wings 1 Tampa Bay Lightning 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Do třetí třetiny zbývá odehrát patnáct sekund a prodloužení už klepe na dveře. Který tým vyhraje?

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Zetterberg (Nyquist, Nielsen) – 46. Palát (Coburn, Kučerov), 64. Kučerov (Point)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Green, Kronwall (A), Russo, Ouellet – Tatar, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Abdelkader (A) – Mantha, Nielsen, Sheahan – Nosek, Glendening, D. Miller. Hlavní trenér: Jeff Blashill.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Strålman (A), Coburn (A), Šustr, Witkowski – Palát (A), Point, Kučerov – Killorn, Naměstnikov, Drouin – J.T. Brown, Dumont, McKegg – Vermin, Gourde, Erne. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland. Čároví: Brad Kovachik, Ryan Galloway

Diváci: 20027