Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:2 (po pr.) | Detva – Skalica 5:0 (kon.)
5:0 (0:0, 2:0, 3:0) Stav série: 1:0
HK Skalica
sk Neděle 26.03.2017, 18:00 • ZŠ Detva • Tipsport Liga (SR) play-off • Baráž

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V ďalšom stretnutí play out sa stretnú proti sebe obaja účastníci prvej ligy. Pod Poľanou tak bude hostiť Detva súpera zo Skalice. Pre oba celky to bude v priebehu mesiaca už piaty vzájomný zápas.
    Naposledy v play out sme v Skalici na góly čakali márne 65. min. Až musel rozhodnúť šiesta séria nájazdov, kedy sa presadil domáci Hluch a rozhodol výhre. Skalice. Vo finále 1. ligy však Detva vyhrala o všetkých troch zápasoch.

Momentálne oba celky bojujú hlavne v Trenčínom o druhé miesto v tabuľke play out.

Detva v minulom kole doma odohrala veľmi dobré stretnutie s Liptovským Mikulášom, ale skvelého Nagyho v bráne Liptákov prekonal len raz Srnka. Na opačne strane inkasoval Orčík dva puky a jeden gól dali hostia v power play. Po výsledku 1:3 tak na bodoé konto Detvy nepribudol žiadny bod.

Skalica hostila Duklu Trenčín, ktorá po neúspešnom zápase v Detve nedokázal zabodovať na Záhorí. Po vedení 1:0 v prospech Dukly sa domáci nevzdali a Škápik v presilovke vyrovnal. O víťazstve Záhorákov rozhodol po brejku Dvonč.

Detva je tabuľke momentálne s tromi bodmi na poslednom štvrtom mieste a na druhý Trenčín stráca len dva body.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Lunter – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Říha, Srnka, Torok – Žilka, Huňady, Videlka – Hrušík, Petro, Poliaček.

HK Skalica: Petrík (Košút) – P. Horváth, škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Krýdl, Vanek – Janáč, Vereš, Š. Petráš – Halabrín, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – M. Romančík, Ivičič, Smetana.

Rozhodca: Štefík, Snašel – Holienka, Kollár.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:59
    Na konci prvej minúty po nahodenom puku musel pred domácou bránou hasiť Žilka, ale puk dostal do bezpečia.

01:54
    Smetana spoza brániaceho hráča vystrelil, ale Orčík si s pukom poradil.

02:37
    Po strele Luntera si pripísal úspešný zákrok aj Petrík.

04:01
    Petro sa tlačil pred Petríka, ale na bránkovisku nebol úspešný.

04:52
    Orčík si musel dávať pozor na delovku Pavešica, ale lapačkou puk vytlačil mimo bránu.

05:49
    Zatiaľ je to otvorený hokej z oboch strán.

07:00
    Gachulinec len nahodil puk do pásma, ale tam ho získali hostia.

07:16
    Detva súpera dostal na chvíľu pod tlak a Skaličania poslali puk cez všetky čiary.

07:35
    Najprv Říha a po ňom aj Srnka padli útočnom pásme, ale bez zavinenia súpera. Následne sa obaja dostali pred Petríka, ale puk za jeho chrbát nedokázali dostať.

08:55
    Domáci v útočnom pásme zvyšujú svoju aktivitu, ale nedokážu sa dostať do zakončenia.

09:19
    Po strele Frederika Fekiača chceli domáci tečovať puk, ale nepodarilo sa im ho zmeniť smer brána.

11:06
    Detva nedovoľuje súperovi rozohrať akciu spoza vlastnej brány.

11:25
    Následne sa ocitli domáci hráči v postavení mimo hry.

11:35
    Prihrávka Jednorľa nenašla presne adresáta a tak sa hra bude stahovať pred Oríkovu bránu.

12:17
    Škvaridlo sa pokúšal nahodiť puk pred Petríka, ale trafil len konštrukciu brány.

12:27
    Domáci kapitán Jozef Sládok si ako prvý odchádza sadnúť na trestnú lavicu za napadnutie.

13:10
    Domáci celok aj napriek oslabeniu sú nasťahovaný v útočnom pásme.

14:07
    Vereš sa pokúsil o zakončenie, ale jeho strela končí na zadnom mantinely.

14:15
    Na opačnej strane mohli domáci ísť do brejku, ale Škvaridlo si nedal pozor na modrej čiare a bol v pásme skôr ako Viktor Fekiač s pukom.

14:27
    Detva je v plnom počte.

15:09
    Frederik Fekiač skúšal zakončiť po ľade, ale súper jeho pokus zrazil do rohu klziska.

16:32
    Torok od mantinelu poslal puk medzi kruhy, kde bol Žilka, ale ten sám pred Petríkom nedokázal skórovať.

17:07
    Tomáš Torok strelou švihom trafil presne do lapačky Petríka.

17:47
    Videlka krížnou prihrávkou pred bránou hľadal Hrušíka, ale ten na puk nedotiahol.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:02
    Po strele Gachulinca vytlačil puk Petrík na mantinel.

19:37
    V závere prvej tretiny dostáva dve minúty aj hráč hostí Peter Horváth za hákovanie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou bezgólovú prvú tretinu súboja, kde sa hral otvorený hokej, ale brankári nemuseli puk vyťahovať spoza svojich chrbtov.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43
    Domáci len nahodili puk do útočného pásma.

21:37
    Domáci počas presilovky v druhej tretine nedokázali vystreliť na bránu Petríka a tak vylúčený Horváth sa vracia na ľad.

22:39
    Po strele Janáča musel zasahovať Orčík, keď puk vyrazil pred seba.

23:34
    Viktor Fekiač nedokázal na bránkovisku prestrčiť puk medzi betóny Petríka.

24:03
    Strely domáceho Sládka hráči hostí zastavili a nepustili na Petríka.

25:11
    Šimon v útočnom pásme zabojoal o puk nahodil ho medzi kruhy, kde si nakorčuľoval Gachulinec a trafil len pripraveného Petríka.

26:18
    Domácim nevyšla rozohrávka a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

26:26
    Lunter trafil len do brániaceho hráča puk a musí sa vracať spať.

27:34
    Tomáš Torok z otočky trafil len bočnú sieťku brány Petríka.

28:30
    Poliaček sa ocitol v dvoch gólových možnostia, ale ani v jednej neuspel.

28:43
    Detva dala gól!

Po spolupráci domácich obrancov sa dočkali hráči Detvy radosti z gólu. Strelou od modrej prestrelil Petríka ADRIÁN MAČKOVIČ.
    Asistencia: Martin Šimon.

29:04
    Ďalšia možnosti domácich.Huňady len bekhendom zakončil, ale mieril vedľa brány.

30:00

V krátkom čase je tu ďalšia gólová radosť domácich priaznivcov. Postaral sa o ňu FREDERIK FEKIAČ.
    Asistencie: Tomáš Škvaridlo, Rastislav Gašpar.

30:24
    Následne budú hrať domáci v oslabení. Dve minúty za držanie dostáva Daniel Gachulinec.

31:37
    Frederik Fekiač je pri streleckej chuti. Jeho strelu v oslabení Petrík poslal na ochrannú sieť.

31:53
    Po strele Pavešica vystrčil Orčík krásny semafór a puk rýchlo rozohral.

32:24
    Detva je v plnom počte. Pás sekúnd si na poste obrancu zahral aj Lukáš Říha.

33:37
    Orčík radšej prerušil hru, keď podržal puk v lapačke pred dobiedzajúcim Verešom.

35:00
    Žilka sa od zadného mantinelu snažil pretlačiť pred Petríka, aj sa mu to podarilo, ale zakončiť nedokázal. Brankár súpera puk zneškodnil.

35:47
    Po strele Toroka tečoval puk Gachulinec, ale Petrík si poradil a bude sa vylučovať na strane hostí.

35:56
    Za vrazenie dostáva Pavel Pavešic dve minúty.

37:06
    Škvaridlo sa rútil na Petríka, ale strelou z kruhu len preveril Petríka, ktorý je úspešný.

37:43
    Po strele Frederika Fekiač znovu poslal Petrík puk na ochrannú sieť.

37:56
    Presilovku Detva využiť nedokázala a hostia sú tak v plnom počte.

38:58
    Za držanie dostáva Dominik Jendroľ dve minúty.

39:04
    Na začiatku poslednej minúty druhej tretiny sa predviedol Orčík krásny zákrokom po strele Vereša.

39:55
    Pavešic sa v závere tretiny natlačil pred domácu bránu, ale Orčík mu puk hokejkou zrazil k mantinelu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa stav zápasu menil a to v dvoch prípadoch, keď sa presadil najprv v 29. min Mačkovič a na konci 30. min. aj Frederik Fekiač. Detva tak vedie po 40 min. 2:0.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:58
    Domáci prežili aj zvyšok oslabenia v tretej tretine a Jendroľ naskočil na ľad.

41:22
    Kučera mohol zdramatizovať zápas, ale nedokázal usmerniť puk do brány.

42:00
    Za hákovanie dostáva Kristián Kučera dve minúty.

43:22
    V druhej polovici trestu mieril Gachulinec nepresne.

43:38

Říha spoza brány nabil na modrú Gachulincovi, ktorý vystrelil a puk pred Petríkom tečoval do siete FRANTIŠEK POLIAČEK a využil tak presilovku.
    Asistencie: Daniel Gachulinec, Lukáš Říha.

44:27
    Opäť putuje hráč Skalice na trestnú lavicu. Je ním Jakub Kukliš. Dve minúty za sekanie.

44:40
    Krásnu akciu predviedol Petro, keď si dve krát ukážkovo stiahol puk, ale Žilka jeho prihrávku nezakončil gólovo.

46:27
    Skalica je v plnom počte.

46:58

Petrík znovu kapituluje, keď sa presadil pred ním DAVID VIDELKA.
    Asistencia: Lukáš Hrušík.

48:12
    Škavrdilo takmer prekvapil od mantinelu Petríka, ktorému skončil puk a mal sním, čo robiť.

48:43
    Petrík následne pred Torokom zastavil útočnú akciu domácich.

49:02
    Domáci vytlačili Vereša a Petráša do rohu klziska.

50:16
    Drahorad nahadzoval puk na Orčíka už spoza modrej čiary a tak čiarový rozhodca odpískal postavenie mimo hry.

51:56
    Za podrazenie dostáva domáci Lukáš Hrušík dve minúty.

52:46
    Viktor Fekiač získal puk s Petrášom. Unikol, ale Petráš ho pred Petríkom dostihol a nedovolil mu zakončiť.

53:27
    Za nedovolené bránenie dostáva Róbert Mikéska dve minúty.

53:56
    V čase, keď naskočil na ľad Hrušík prihral Huňady puk Videlkovi a ten bekhendom trafil len konštrukciu brány hostí.

54:42
    Skaličania šli až v trojici do prečíslenia, ale na modrej čiare stratili puk.

55:27
    Aj Skalica je v plnom počte.

Dnešné stretnutie sleduje 755 divákov.

56:28
    Strelu Viktora Fekaiča zrazil Petrík na ochrannú sieť.

57:06
    Hlabrín zakončoval už z postavenia mimo hry.

57:38
    Po nahodenom puku chcel Videlka dorážať, ale Petrík bol skôr pri puku. Domáci hráč mu zrejme brnkol po lapačke a hráči hostí mu dali jasne najavo, aby to nerobil viac.

57:47

Po spolupráci s Lukášom Říhom prekonáva Petríka FRANTIŠEK POLIAČEK.
    Asistencia: Lukáš Říha.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:04
    Petro s Torokom mohli pridať ďalší gól, ale Petrík na bránkovej čiare puk zázračne zneškodnil.

59:57
    V závere ešte pálil hosťujúci kapitán Škápik, ale puk skončil nepresne na zadnom mantinely.

Je tu záver ďalšieho stretnutia play out. Detva v ňom doma zdolala Skalicu vysoko 5:0. (20:15:26)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 29. Mačkovič (Šimon), 30. F. Fekiač (Škavridlo, Gašpar), 44. Poliaček (Gachulinec, Říha), 47. Videlka (Hrušík), 58. Poliaček (Říha)

HK Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Lunter – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Říha, Srnka, Torok – Žilka, Huňady, Videlka – Hrušík, Petro, Poliaček.

Rozhodčí: Štefík, Snašel – Holienka, Kollár