Buffalo – Florida 4:2 (kon.) | NY Islanders – Nashville 1:3 (kon.) | Carolina – Detroit 3:4 (po pr.)
Tampa – Chicago 5:4 (po pr.) | St. Louis – Arizona 4:1 (kon.) | Calgary – Colorado 4:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:4 (1:3, 3:1, 0:0 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 28.03.2017, 01:40 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To už je z mé strany vše. U dalších přenosů z NHL se těším na počtenou! (04:27:55)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:32 (9:11, 14:10, 3:10 – 4:1)
    Zblokované střely – 10:23
    Vyhraná vhazování – 29:27
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 28:18

Hokejisté Tampy Bay si připisují do tabulky veledůležité dva body za výhru 5:4 v prodloužení, přestože v průběhu druhé třetiny prohrávali už 1:4. Ještě v prostřední části však přišlo vyrovnání a na dovršení obratu si Bolts počkali do prodloužení. 35 sekund před jeho koncem rozhodl mladý útočník Yanni Gourde.

64:25 Yanni GOURDE - 5:4

64:25
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí kouč Jon Cooper poslal poprvé v prodloužení na led YANNIHO GOURDEHO, který se mu odvděčil tím nejlepším možným způsobem! Ve středním pásmu se dostal ke kotouči a kolem unavených hráčů soupeře projel až před Darlinga, jehož překonal střelou na vzdálenější tyčku. Asistence: Victor Hedman.

63:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale rozhodující gól stále nepřichází.

63:05
    Přečíslení 2 na 1 v podání Braydena Pointa a Nikity Kučerova! Point nedosáhl na puk před odkrytou brankou!

62:15
    Na druhé straně se řítil z pravé strany na Vasilevského Artěmij Panarin. Ruský souboj vyhrál gólman Bolts!

62:04
    Keith ztratil na útočné modré kotouč a Killorn s Hedmanem najížděli na jediného obránce. Nahrávka prvně jmenovaného však nebyla dostatečně přesná.

61:18
    Ondřej Palát se v útočném pásmu uvolnil a z levé strany vystřelil. Darling si připsal poměrně jednoduchý zákrok.

60:43
    Hedman přenechal kotouč v tandemu najíždějícímu Braydenu Pointovi. Ten vystřelil do břicha Darlinga.

60:30
    Hedman hledal mezi kruhy Kučerova. Tomu však utekl puk z hole.

60:01

Ve třetí části se hrálo opatrněji, než v předchozím průběhu zápasu a gól v ní tedy nepadl. Za stavu 4:4 se bude prodlužovat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Puk je v rohu hřiště. Už se asi nic nestane a bude se prodlužovat.

59:15
    Icing také na druhé straně. Buly tedy bude vhozeno před Darlingem.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetí části přišlo zakázané uvolnění domácích.

57:51
    Oproti prvním dvěma třetinám se hraje hodně zodpovědně. Žádný z týmů už nechce riskovat.

57:14
    Domácí nyní jen vyhodili puk. Udělali to ale tak, že se zakázané uvolnění nepíská.

56:22
    Patrick Kane vypálil od modré čáry. Domácí branku ale netrefil.

55:27
    Nahození Witkowskiho končí na zadním mantinelu. Puku se ujímají hráči Chicaga.

55:05
    Poslední reklamní přestávka v tomto zápase.

54:52
    Do konce třetí třetiny už zbývá jen pět minut. Je otázkou, zda některý z týmů dokáže rozhodnout a odvrátit tak případné prodloužení.

53:59
    Jeden z hostujících hráčů hrál puk vysokou holí. Čas na další reklamní pauzu.

53:20
    V posledních minutách sledujeme především tuhý boj o každý centimetr ledové plochy.

52:45
    Domácím nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

52:03
    Hraje se také hodně bojovně. Začínají se množit hity.

51:07
    Ani po střele Coburna nemusel Darling zasahovat. Domácí bek minul jeho klec.

50:42
    Tampa ve třetí třetině ještě téměř neohrozila Scotta Darlinga. Hostující brankář měl přitom v závěru druhé části plné ruce i nohy práce.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:37
    Chytrá střela Jonathana Toewse. Kapitán Blackhawks poslal puk na branku v momentě, kdy před ní najížděl jeho spoluhráč, ale Vasilevskij kotouč vyrazil jinam, než hosté potřebovali.

49:08
    Je tu reklamní přestávka.

49:04
    Teď brankáře Bolts nepřekonal ani Andrew Desjardins. Hosté jsou ve třetí části při chuti.

48:58
    Výborné střídání hostí! Andrej Vasilevskij si musel připsat snad tři zákroky v rozmezí 15 sekund.

48:10
    Ozývají se fanoušci Bolts. Ti by jistě chtěli vidět podobnou smršť Blesků, jako v závěru druhé části.

47:24
    Za obranu Tampy se natlačil Patrick Kane. Už se zdálo, že po forhendové kličce zasune puk za brankovou čáru, ale v tom mu zabránil pravý beton Andreje Vasilevského!

46:56
    Na pravém kruhu se dostal ke kotouči Ondřej Palát. Jeho střela skončila nad břevnem.

46:46
    Hosté zahráli na icing. Vhazovat se bude před Darlingem.

46:08
    Od modré vypálil Braydon Coburn, jenž ale netrefil hostující branku.

45:23
    Hosté se dostali, i díky přesilové hře, zpět do tempa. V těchto minutách jsou častěji v útoku oni.

44:44
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje před Darlinga.

43:42
    Blesky jsou v plném počtu.

43:34
    V závěru početní výhody Blackhawks ještě vystřelil Marián Hossa. Vasilevskij byl opět na místě.

42:42
    Domácím se podařilo vyhodit.

42:27
    Další zákrok domácího gólmana, pálil Toews.

42:17
    Artěmij Panarin pálil z první z levého kruhu. Vasilevskij zakročil betonem.

41:40
    Luke Witkowski zasáhl vysokou holí Panarina. Blackhawks budou hrát přesilovku.

41:18
    Hosté se snaží hrát v úvodu třetí části aktivněji. Tanner Kero protáhl Vasilevského.

Hity – 17:14

Hráči Chicaga jsou určitě rádi, že druhá třetina skončila. Pokud by se hrálo ještě o něco déle, tak by Tampa zřejmě definitivně završila obrat! Domácí ukázali obrovskou vůli a charakter. Když ve 29. minutě zvýšil Richard Pánik už na 1:4, vypadalo to s nimi velmi špatně. Ve 32. však snížil Jonathan Drouin a od té chvíle bylo na ledě jen jedno mužstvo. O minutu později tak připravil McKegg kontaktní zásah pro Antona Strålmana a ve 37. minutě završil stíhací jízdu Bolts v přesilovce Jonathan Drouin. Tlak Lightning byl v těchto minutách doslova drtivý.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Z osy kluziště pálil Vladislav Naměstnikov. Trefil ale jen Hjalmarssona, jenž svému brankáři hodně pomohl.

39:10
    Hráči Tampy jsou v euforii a přehrávají svého soupeře. Další jejich nápor přerušil Darling, jež sebral lapačkou střelu Hedmana od modré.

38:40
    Střelu Hedmana vyrazil Darling jen před sebe a následnou dorážku zblokoval bránící hráč.

37:56
    A domácí nejsou proti. Nepříjemnou střelu Coburna vykopl Scott Darling.

37:20
    Publikum je ve varu a žádá si další puky za zády Darlinga.
    36:24 Jonathan DROUIN - 4:4

36:24
    Tohle je tedy nádherný zápas! Neskutečné, jak se dokázali domácí vrátit do utkání ve chvíli, kdy prohrávali o tři branky. Střela JONATHANA DROUINA do horní části branky propadla až za Darlinga, kterému výborně clonil ve výhledu Ondřej Palát. Vyrovnáno – 4:4 Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.

35:48
    Mohlo být srovnáno. Jonathan Drouin vypálil z levého kruhu a za Darlingem zazvonilo břevno!

35:23
    Ne nadlouho. Niklas Hjalmarsson odehrál puk do hlediště a hosté se budou muset bránit v oslabení.

34:43
    Tlak domácích pokračoval, ale nikdo z domácích hráčů puk za brankovou čáru nedostal. Kotouč končí mezi střídačkami a hráči Chicaga si mohou konečně oddechnout.

34:24
    Tohle je drtivý nápor Lightning! Darling teď neví, kde mu hlava stojí! Za hlavu se musí držet zejména Adam Erne, jehož dorážku zřejmě ještě vytěsnil těsně vedle tyčky Darling. Poté byl domácí forvard zcela volný na levém kruhu, ovšem Darling se proti němu stačil přesunout!

33:35
    Utkání dostává zcela nový náboj. Blesky jsou zase ve hře!
    32:47 Anton STRÅLMAN - 3:4

32:47
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Výborně to udělal Greg McKegg, který s pukem zamířil za branku a od zadního mantinelu ho poslal do ohně, kde se nejlépe zorientoval ANTON STRÅLMAN, jenž touš uklidil za záda již ležícího Scotta Darlinga – 3:4. Asistence: Greg McKegg a Ondřej Palát.

32:19
    Schmaltz vložil hůl do střely Antona Strålmana a puk obloučkem přepadl za branku Chicaga. Darling na něj lapačkou nedosáhl.

32:04
    Po střele Jonathana Toewse přerušil hru Vasilevskij. Následuje reklamní přestávka.
    31:45 Jonathan DROUIN - 2:4

31:45
    Tak snadné to mít hosté nebudou! JONATHAN DROUIN vybojoval v útočném pásmu kotouč, sjel si s ním na osu hřiště a nahrál ho na pravý kruh Alexi Killornovi. Ten vystřelil a byl to právě Drouin, kdo puk tečoval za záda bezmocného Darlinga. Asistence: Alex Killorn a Anton Strålman.

31:03
    Domácím odpískán icing.

29:43
    S Tampou to dnes vypadá už zle – nedobře. Hosté dobře brání a navíc využívají své šance, které jim defenziva soupeře dopřává.
    28:47 Richard PÁNIK - 1:4

28:47
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A hosté vedou už o tři góly! Van Riemsdyk vybojoval u mantinelu kotouč pro RICHARDA PÁNIKA, který se poměrně nerušeně dostal až do dobré střelecké pozice. Jeho první střelu sice Vasilevskij vyrazil, ale dorážku stejného hráče už nezastavil – 1:4. Asistence: Trevor van Riemsdyk a Nick Schmaltz.

28:20
    Jonathan Toews prověřil Vasilevského ranou z ostrého úhlu. Gólman Tampy vyráží.

28:08
    Domácím odpískána přihrávka rukou.

27:45
    Střela Adama Erneho prolétla nad hostující brankou a puk následně vypadl ven z hrací plochy. Rozhodčí nařizují buly v obranné třetině Chicaga.

27:21
    Na druhé straně nedovolil napadající Patrick Kane Vasilevskému rozehrát. Hosté získali buly v útočném pásmu.

27:14
    Střela Victora Hedmana zaduněla pouze o zadní mantinel.

27:06
    Nikita Kučerov se snaží vrátit Tampu do hry. Nyní střílel z voleje, ale Darling byl opět na místě.

26:54
    Od modré čáry vypálil Nikita Kučerov a Darling schoval puk v lapačce. Reklamní přestávka.

26:41
    Lightning si vytvořili poměrně velký tlak a hosté se ubránili za cenu zakázaného uvolnění.

25:54
    Braydon Coburn trefil jen holenní chrániče bránícího Pánika. Domácí ještě zůstávají v útočné třetině.

25:19
    Z osy kluziště vypálil Nikita Kučerov. Střeleckou formu nepotvrdil, když minul hostující klec.

24:23
    Blesky jsou již v plném počtu.

24:07
    V oslabení dokonce vystřelil Coburn a donutil Darlinga přerušit hru.

23:51
    Brent Seabrook neudržel útočnou modrou čáru. Černým jestřábům se přesilová hra nedaří.

23:05
    Domácí znovu odpalují kotouč až k Darlingovi.

22:43
    Domácí vyhazují.

22:29
    Hned po buly vypálil Panarin. Vasilevskij svým zákrokem přerušil hru.

22:22
    Přesilová hra pro hosty. Alex Killorn vyloučen za nedovolené bránění.

21:45
    Artěmij Panarin s kličkami ve středním pásmu neuspěl. Domácí ho obrali o kotouč.

20:56
    A Vasilevskij si sáhl lapačkou pro střelu Duncana Keitha od modré čáry.

20:01
    Andrej Vasilevskij je zpět v brance Tampy. Připomínám, že po třetím gólu Chicaga zamířil ruský gólman na střídačku.

Hity – 9:8

První třetina vyzněla poměrně jasně pro Chicago, které vede na ledě Tampy 3:1. Hosté se ujali vedení už po 83 sekundách hry, kdy se šťastně prosadil Artěmij Panarin. Domácí srovnali v přesilovce, kterou využil tečí Hedmanovy střely Ondřej Palát, ovšem o 48 sekund později vrátil Blackhawks do sedla Patrick Kane. Ve 14. minutě se pak prosadil ještě Tomáš Jurčo, jenž vyhnal brankáře Lightning Vasilevského na střídačku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:23

19:08
    Nyní se odhodlal ke střele Vladislav Naměstnikov, Darling byl ale pozorný.

18:56
    Domácí soupeře pořádně přitlačili až teď! Po snaze Gourdeho už Darling ležel ve své kleci, ale Jake Dotchin napálil odražený kotouč vedle!

18:20
    Nikita Kučerov netrefil prostor mezi tyčemi.

17:22
    Domácí si zahrají přesilovku. Jonathan Toews zasáhl do obličeje Antona Strålmana a vyfasoval trest za vysokou hůl.

17:15
    A hosté mohli trestat další chybu. Nejprve se natlačil před Budaje Richard Pánik. Puk se odrazil za branku, kde se ho ujal Nick Schmaltz, jenž si okamžitě vybruslil do střelecké pozice. Budaj si se s ranou po ledě poradil.

16:40
    Obrana Blesků je dnes zatím hodně děravá. A Blackhawks chyby trestají.

15:58
    Marián Hossa parádně předložil kotouč Marcusovi Krügerovi, který byl už sám před Budajem. Po forhendové kličce ale minul branku!

15:02
    Další pokus Dotchina. Domácí obránce tentokrát netrefil branku.

14:53
    Ozývají se fanoušci Bolts, kteří se snaží svůj tým nabudit.

14:22
    S ranou obránce Jakea Dotchina si poradil brankář Darling. Následuje reklamní přestávka.

13:41
    Domácí reagují střídáním gólmanů! Andreje Vasilevského nahradil Peter Budaj.
    13:41 Tomáš JURČO - 1:3

13:41
    TOMÁŠ JURČO dává svůj první gól v sezóně a zvyšuje už na 1:3! Tečovanou střelu Nicka Schmaltze vyrazil Vasilevskij jen před sebe a dorážející Jurčo zvedl puk nad jeho pravý beton. Asistence: Nick Schmaltz.

12:59
    Domácí tohle oslabení sehráli výborně. Už jsou v plném počtu.

12:29
    V oslabení se vydal dopředu J.T. Brown, který prověřil Darlinga hodně tvrdou střelou.

11:57
    První polovinu přesilovky hosté prováhali. Nemohou se dostat do útočného pásma.

10:58
    Za nedovolené bránění je vyloučen Luke Witkowski. Přesilovou hru si vyzkouší Chicago.

10:44
    Seabrook vystřelil v momentě, kdy byl před domácí brankou velký provoz. Andrej Vasilevskij však stačil zakročit.

10:30
    Puk skončil v ochranné síti. Je tu další reklamní pauza.
    10:17 Patrick KANE - 1:2

10:17
    Blackhawks si berou vedení zpět hodně rychle! Niklas Hjalmarsson posunul puk na levý kruh, kde byl PATRICK KANE, který vystřelil natolik přesně a tvrdě, že byl Vasilevskij bez šance na zákrok – 1:2. Asistence: Niklas Hjalmarsson a Duncan Keith.
    09:29 Ondřej PALÁT - 1:1

09:29
    Domácí využívají přesilovku za 7 sekund! Od modré čáry vypálil Victor Hedman a Scott Darling puk přes clonícího Paláta vůbec neviděl. Právě ONDŘEJ PALÁT je označen za autora gólu, zřejmě tedy Švédovu ránu ještě tečoval. Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.

09:22
    Hostující Brent Seabrook vyhodil puk mimo hrací plochu a Tampa si tak zahraje přesilovku!

08:29
    Také domácí ale dokáží zahrozit. Střely Hedmana a Dumonta musel likvidovat Darling.

08:01
    Hosté rozhodně působí živějším dojmem než v sobotním duelu na ledě floridských Panterů. Zatím mají velmi dobrý pohyb.

07:07
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:00
    Zahrozili zase hosté. Po střele Patricka Kanea zůstal puk volně ležet před brankovištěm Blesků. Jako první se k němu dostal Tanner Kero, ovšem Vasilevskij stihl jeho bekhendovou střelu vytěsnit.

06:33
    Ondřej Palát se z první opíral do nahrávky Nikity Kučerova. Puk mu ale prošel pod hokejkou.

05:46
    Yanni Gourde zavezl puk do útočného pásma a prezentoval se i poměrně nebezpečnou střelou. Puk prosvištěl vedle bližší tyčky hostující svatyně.

05:19
    Kučerov našel od brankové čáry Paláta, který puk ještě předal Braydenu Pointovi. Jeho střela z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

04:30
    Důrazný John Hayden se natlačil před brankoviště Tampy. Vasilevského betony byly tentokrát dostatečně pevné a puk přes ně za brankovou čáru neprošel.

03:56
    Po pravém křídle vjel s kotoučem do útočného pásma Alex Killorn. Útočník Tampy vypálil metr vedle vzdálenější tyčky.

03:38
    Akci Černých jestřábů zastavil čárový rozhodčí. Hosté byli v postavení mimo hru.

03:02
    Domácí odpověděli akcí Nikity Kučerova. Ruský forvard vystřelil z vrcholu levého kruhu, ale Scott Darling byl na místě.
    01:23 Artěmij PANARIN - 0:1

01:23
    Hosté se ujímají vedení dosti šťastným gólem! Přihrávku Tannera Kera tečovala domácí obrana jen k ARTĚMIJOVI PANARINOVI, který z levého kruhu vypálil. Vypadalo to, že Vasilevskij tuto střelu pokryje, ovšem kotouč mu nakonec propadl pod betonem a došoural se až za brankovou čáru. Asistence: Tanner Kero.

00:35
    Poté ještě přišla střela Duncana Keitha, která však nebyla přesná.

00:27
    Nick Schmaltz se ze strany natlačil až před Vasilevského, ale v tísni už nedokázal pořádně zakončit.

00:12
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří zakládají první útočnou akci zápasu.

00:01

Předzápasová show je za námi. Vše je již připraveno k zahájení utkání.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Šustr, Strålman (A), Witkowski, Coburn (A) – Kučerov, Point, Palát (A) – Drouin, Naměstnikov, Killorn – Vermin, Gourde, Erne – J.T. Brown, McKegg, Dumont.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), Oduya, T. van Riemsdyk, B. Campbell – Pánik, Toews (C), Schmaltz – P. Kane, Kero, Panarin – Hossa, Krüger, Jurčo – Tootoo, Desjardins, Hayden.

Rozhodčí: Leggo, Furlatt – Miller, Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
    Andrej Šustr (TBL) – 72 zápasů, 10 bodů (2+8)
    Ondřej Palát (TBL) – 67 zápasů, 42 bodů (15+27)
    Peter Budaj (TBL) – 5 zápasů, průměr 2,82, úspěšnost 89,9 %

Michal Kempný (CHI) – 48 zápasů, 8 bodů (2+6)
    Michal Rozsíval (CHI) – 20 zápasů, 2 body (1+1)
    Marián Hossa (CHI) – 67 zápasů, 42 bodů (24+18)
    Richard Pánik (CHI) – 75 zápasů, 40 bodů (20+20)

Tampa Bay Lightning:
    Bolts stále nevzdali boj o play off. V tabulce Východní konference jim momentálně patří desáté místo s 81 body a na osmý Boston mají tříbodovou ztrátu. Hráči Tampy naposledy protrhly nepříjemnou sérii tří porážek, když si připsali cenné výhry v Bostonu – 6:3 a Detroitu – 2:1 v prodloužení. Lightning se musejí vypořádat s absencí důležitých útočníků Stevena Stamkose, Tylera Johnsona, Ryana Callahana či Vladislava Naměstnikova, které musejí nahrazovat mladí hráči z farmy.