Sparta – IHS Riga 3:5 (kon.) | Salzburg – Jungadler Mannheim 2:0 (kon.) | Kloten – Eisbären 2:5 (kon.)
Davos – Zürich 2:5 (kon.) | HC Slovan – Třinec 6:8 (kon.) | Sparta – Jungadler Mannheim 4:3 (kon.)
IHS Riga – Salzburg 0:4 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Jungadler Mannheim
Neděle 09.04.2017, 08:00 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Přeji krásné nedělní ráno všem hokejovým nadšencům a fanouškům! Tři hrací dny Memoriálu Jana Marka uplynuly jako voda a nyní přichází Den D. V průběhu dnešního dne se bude rozhodovat o tom, který z týmů pozvedne nad své hlavy zlatý pohár pro absolutního vítěze turnaje. Nad jménem v pořadí již šestého turnaje stále visí otazník, ale již nyní můžeme s určitostí vyloučit hned několik variant, tedy týmy, pro které naděje v letošním ročníku zhasla úplně.

S jedním bodem na svém kontě se jím letos nestanou Kloten Flyers, kteří mají ještě možnost alespoň trochu si vylepšit své konečné postavení v tabulce. O deváté místo se poperou s Eisbären Berlin.

Šance na zlatou tečku se rozplynula i pro ZSC Lions Zürich a HC Davos, kteří mohou ještě společně zasoupeřit o místo sedmé. O pátou příčku pak Oceláři Třinec a Slovan Bratislava.

Jméno nového šampiona má tak nyní čtyři varianty. Mohou se jím stát s nejvyšším počtem ukořistěných bodů EC Red Bull Salzburg, plamínek naděje stále hoří i pro sedmibodovou Ice Hockey School Riga, o tři body bohatší Jungadler Mannheim a také HC Sparta Praha, která bude v semifinále bojovat s Lotyši..

EC Red Bull Salzburg: Mnich (Dvorkins) – Wetzelsber, Rattensberg, Kail, Wirt, Frandl, Wirth, Sander – Schutz (C), Schitz (A), Rauhala, Jentzch, Bakos, Huber, Tschierisch, Hede, Hefke, Chrobot, Vogt, Predan, Stewart.

Jungadler Mannheim:Schickedanz (Huwer) – Müller (C), Dziambor, Pilu, Preto, Ebi, Mass – Stützle, Elkl, Pronin, Klos, Thiel, Samanski, Majewski, Elias, Schuhmacher, Lutz, Henu.

Rozhodčí: Jechoutek – Zeliska, Hrdlička.

00:01

00:42
    Bastian Eckl komplikuje situaci pro svůj tým hned v začátku utkání. Za zbytečnou hrubost odchází na dvě minuty na trestnou.

01:15
    Začíná první přesilová hra Salzburgu.

02:05
    Frandl se pokouší zahrozit od modré, ale při další příležitosti volí spíš nahrávku. I tak ale Red Bull nevymýšlí nic kloudného a zdá se, že Adler oslabení přečká bez úhony.

02:39
    Adler vyhazuje přes všechny čáry.

02:43

03:35
    Hefkeho střela příklepem skončila v lapačce brankáře Adleru.

04:25
    Na to samé brankoviště nyní nahazoval Wirth, ale levou boční tyč minul o hodný kus.

05:25
    I Wirtův projektil skončil v lapačce brankáře německého celku Schickedanze.

06:01
    Po delší době si úspěšný zákrok připisuje i Mnich, který pokrytím puku lapačkou před dojíždějícím protihráčem přerušuje hru.

07:02
    Frandl udržuje útočnou modrou Salzburgu. Bude se ale vylučovat.

07:15
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Stützle – 2 min., sekání).

07:28
    Adler okamžitě kupuje cenné vteřiny vyhozením před Mnicha.

08:17
    Kapitán rakouského týmu Schutz pálil z prostoru levého kruhu a jeho střelu se ještě pokusili dorazit spoluhráči v předbrankovém prostoru, ale jejich urputnost klidní píšťalka jednoho z rozhodčích.

09:27
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schitz – 2 min., napadení).

09:37
    Adler ihned z vhazování pálí na Mnicha, který kotouč odráží a puk zůstává v prostoru před brankou. Odtud jej vyhazuje přes všechy čáry Jentzch.

11:26

13:26
    Momentálně se oba soupeři snaží udržet v obranném pásmu toho druhého a k vidění není žádá větší šance.

14:13
    Wirthova střela pronikla až vysoko do ochranné sítě, hra je přerušena.

15:00
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Schuhmacher – 2 min., sekání).

15:47
    Salzburg operuje v pásmu Adleru a intenzivně tlačí.

16:06
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Úvodní branku střílí asistent kapitána ETWIN SCHITZ, jež se po Predanově nahrávce v předbrankovém prostoru prosazuje do protipohybu Schickedanze. Asistence: Aliaz Predan, Benjamin Rattensberg.

18:04
    Salzburg prohrává boj o střední pásmo a kotouč končí v rohu jeho třetiny.

19:26
    Müller vypíchl kotouč těsně u bočního mantinelu, ten ale Mnichovo brankoviště zcela mine.

20:00

Máme za sebou první třetinu, během které se blíže do finále posunuli hráči rakouského Salzburgu. Ti dokázali využít Schuhmacherovo vyloučení ve svůj prospěch a střela Etwina Schitze do Schickedanzova protipohybu je posunula do vedení 1:0, se kterým budou moct druhou třetinu rozehrát v podstatně větším klidu než jejich německý protějšek.

Hráči Adleru přichází se zpožděním do hry, čeká je za to pochopitelně vyloučení.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Pronin – 2 min., zdržování hry / pozdní nástup).

22:38
    Salzburg se utábořil v pásmu Adleru a hrozí, Schickedanz je prozatím neoblomný.

24:02
    Prozatím se bojuje o každičký metr. Hráči se nebojí ostrých střetů u mantinelu.

24:26
    Za špatné střídání je Salzburg potrestán dvěma minutami pro hráčskou lavici. Odsedí je Constantin Vogt.

25:01
    Rakouský celek se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

25:21
    Přesilová hra se Adleru zatím příliš nedaří, jen těžko překonává svoji útočnou modrou čáru.

25:48
    Salzburg opakovaně vyhazuje a jeho oslabení pomalu končí.

26:26

27:41
    Pilu chtěl vypálit od modré, ale do střely si mu s velkou dávkou obětavosti lehl jeden s hráčů Salzburgu.

28:33
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schitz – 2 min., faul loktem).

28:57
    Schutz vystřelil do Schickedanzova brankoviště navzdory vlastnímu oslabení, ale kotouč končí kdesi ve výstroji brankáře.

29:00
    A nyní je černá pryž vystřelena mimo ledovou plochu.

29:54
    Adleru se opakovaně nedaří rozjet přesilovou hru a ta se pomalu, ale jistě krátí.

30:33

31:03
    Majewski nahazoval na branku domácích, ale je pískán ofsajd. Hráč Adleru chvíli protestuje, ale pak odjíždí střídat.

32:36
    Schutz vypálil do levého horního růžku Mnichova brankoviště, ale ten dokázal zareagovat včas.

34:00
    Elkl pálil z bezprostřední blízkosti, ale jen do nastavených betonů brankáře Salzburgu.

34:57
    Mnich teď musel čelit velkému tlaku ze strany Adleru a situaci neměl tak docela pod kontrolou, zachránili jej však spoluhráči.

35:41
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schutz – 2 min., sekání).

36:11
    Salzburg předchází nejhoršímu a vyhazuje.

37:14
    Rauhala ještě nahazuje na brankoviště Adleru a odjíždí střídat.

37:41

38:04
    Kapitán Salzburgu JUSTIN SCHUTZ se prosazuje do branky Adleru v podstatě ihned po opuštění trestné lavice, rakouský celek se tak zhruba dvě minuty před koncem prostředního dějství posouvá do vedení 2:0. Asistence: Timo Bakos, Paul Huber.

40:00

Druhá třetina je minulostí a prozatím to vypadá, že nás možná čeká repríza loňského finále. Tedy alespoň co se Salzburgu týče. Ten si do něj nakročil dalším gólem necelé dvě minuty před skončením prostředního dějství.

40:01

40:41
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Frandl – 2 min., držení protihráče).

40:52
    Po zhruba deseti vteřinách přesilovky Adleru na sebe hráči během tlaku na salzburskou branku popadali, ale zřejmě ne z důvodu potyčky. Vylučovat se nebude.

42:10
    Mnich se nestačil přemístit k levé boční tyčce, ke které zblízka namířil Elkl, ale navzdory velké šanci přestřelil.

44:29
    Je pískáno zakázané uvolnění Adleru. Hra se vrací před Schickedanze.

44:45
    Asistent kapitána rakouského týmu Etwin Schitz se v tomto utkání již potřetí vrací na trestnou lavici. Tentokrát si tu na dvě minuty posedí za podražení.

46:04
    Elkl pálil od modré, při první příležitosti nastřelil bránícího hráče Salzburgu a bezprostředně poté minul pravou boční tyčku o pár centimetrů.

46:28
    Zápasu chybí dynamika. Branka Adleru by mu v tuto chvíli jednoznačně přidala trochu dramatický spád.

48:13
    Po střele jednoho z hráčů Salzburgu leží Schickedanz na ledové ploše obličejem směrem k ledu, ale po chvíli se zvedá a ke střídání nedochází.

49:56
    Salzburg se osvobozuje vyhozením za střední pásmo, kde jsou u kotouče jako první hráči německého celku, kteří jej zaváží a okamžitě se znovu derou vpřed.

51:38
    Vhazování po levé Mnichově ruce vyhrávají hráči Adleru, zaváží za vlastní brankoviště a Elkl pálí od modré. Slyšíme ale jen zadunění mantinelu.

52:33
    Frandl vyzkoušel Schickedanzovy reakce přímo z vhazování.

54:44
    Sudí přerušuje hru, čehož oba týmy využívají ke střídání.

55:25
    Do ideální střelecké pozice se dostal Predan, který si zamíchal pukem na hokejce a chtěl zakončit k bližší tyči za brankářova záda, ale natrefil jen jeho výstroj.