Lotyšsko – Kanada 1:4 (kon.) | Bělorusko – USA 0:7 (kon.) | Rusko – Švédsko 3:1 (kon.)
Slovensko – Finsko 4:5 (kon.)
Lotyšsko
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Kanada
Čtvrtek 13.04.2017, 15:37 • Aréna Poprad, Poprad • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

55:48
    Andrejs Kostjuks (LAT) míří na trestnou lavici. Lotyšský obránce si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.

53:30
    Kyle Olson (CAN) to s důrazem trochu přehnal, a tak je za naražení zezadu potrestán dvouminutovým + desetiminutovým trestem. Menší trest odpyká Matthew Strome.

51:35
    Lotyšsko jde navíc znovu do čtyř. Emils Gegeris (LAT) si odpyká menší trest za sekání.
    50:48 MacKenzie ENTWISTLE - 1:4

50:48
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada po krásné akci zvyšuje svůj náskok na tři góly, když Smith obkroužil branku, na pravém kruhu předal kotouč MACKENZIEMU ENTWISLOVI, a ten mířil přesně za záda Rauzy. Asistence: Ty Smith, Ian Mitchell.
    37:31 Schnarrova šance

37:31
    Schnarr se dostal sám před Rauzu a snažil se jej rozhýbat, lotyšský brankář ale k levé tyčce efektně natáhl lapačku.

36:01
    Za potyčku před lotyšskou brankou jsou dvěma minutami za hrubost potrestáni Kyle Olson (CAN) a Martins Barkans (LAT).

36:01
    Rauza si připsal další ze svých velmi dobrých zákroků, když proti Smithově střele přes bránícího padajícího hráče nastavil lapačku.

34:43
    Na trestnou lavici ale odjíždí i Mackenzie Entwistle (CAN), a to na dvě minuty za sekání.

34:11
    Lotyšsko se musí znovu bránit. Regnars Udris (LAT) poslal u zadního mantinelu tvrdým bodyčekem k zemi jednoho z Kanaďanů, a tak si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

29:17
    Další přesilovka pro javorové listy. Andrejs Kostjuks (LAT) si odpyká menší trest za podražení.
    28:26 Isaac RATCLIFFE - 1:3

28:26
    Kanada těží z vyhraného buly a uskakuje Lotyšům do dvoubrankového rozdílu. ISAAC RATCLIFFE prokázal šikovnost na vhazování a důraz před brankou, když se po vyhraném buly dostal u levé tyčky k dorážce a dostrkal puk za Rauzova záda. Asistence: Nathan Schnarr.
    23:36 Maxime COMTOIS - 1:2

23:36
    Kanada bleskově využívá nabídnutou početní výhodu a bere si svůj hubený náskok zpět. Entwistle našel u pravé tyčky lotyšské branky dobře postaveného MAXIMA COMTIOSE, který prostrčil puk kolem betonu Rauzy. Asistence: Mackenzie Entwistle.

23:27
    Další přesilovka pro Kanadu! Ilja Žulevs (LAT) si odsedí menší trest za držení protihráče.

20:25
    Entwistle se řítil na Rauzu sám, nad levým betonem ale z těsné blízkosti nenašel dost prostoru.
    18:08 Rihards PAŠKAUSKS - 1:1

18:08
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Tenhle gól si kanadský brankář za rámeček nedá. Lotyšsko ujelo do přečíslení dva na jednoho, první střela Scottovi vypadla a RIHARDS PAŠKAUSKS poslal puk do prázdné brány. Bez asistence.

16:15
    Berzinš vystřelil od mantinelu a Scott už měl pocit, že má puk v lapačce. Kotouč mu ale vypadl a proklouzal přes odkryté brankoviště.

14:50
    Současně za strkanici před lotyšskou brankou vyloučeni: Liam Hawel (CAN) na dvě minuty za hrubost, Stylianos Mattheos (CAN) na dvě minuty za sekání a Ralfs Vjaters (LAT) na dvě minuty za hrubost
    11:50 Stelio MATTHEOS - 0:1

11:50
    STYLIANOS MATTHEOS posílá Kanadu do vedení! Kanadský útočník se rozjel poměrně pomalu, puk si stáhl na pravou stranu, rozhýbal Rauzu a kotouč poslal nad jeho rameno. Bez asistence.

11:50
    Za faul na Stylianose Mattheose bylo nařízeno trestné střílení.

10:17
    Aktivní Egle se znovu dostal až před Scotta, z mezikruží ale mířil těsně vedle kanadské branky.

07:26
    Egle si našel dost prostoru mezi kruhy a hned střílel, Scott ale schoval puk mezi tělo a paži.

05:31
    Tentokrát si přesilovku zahrají Lotyši. Maxime Comtois (CAN) byl potrestán větším trestem a dvouminutovým trestem za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Nathan Schnarr.

02:09
    Kanada si zahraje první přesilovku. Niks Krollis (LAT) si odsedí menší trest za nedovolené bránění.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 19. Paškausks – 12. Mattheos (TS), 24. Comtois (Entwistle), 29. Ratcliffe (Schnarr), 51. Entwistle (Smith, Mitchell)

Lotyšsko: Rauza (Voris) – Karkls, Smons, Kostjuks, Žulevs, Bergmanis, Krollis, Barkans, Udris – Smirnovs (C), Gegeris (A), Paškausks – Egle, Berzinš (A), Sičevs – Opelts, Vjaters, Petrovs – Builis, Lapiks, Jašunovs.
    Kanada: Scott (McGrath) – Mitchell, McIsaac, Brook, Smith, Chainey, Woo – Anderson-Dolan (C), Mattheos (A), Comtois (A) – Olson, Entwistle, M. Strome – Thomas, Hawel, Ratcliffe – Schnarr, Dellandrea.

Rozhodčí: DiPietro (SUI), Holm (SWE) – Caillot (FRA), Park (KOR)