Slovensko
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Finsko
sk Středa 19.04.2017, 17:00 • Steel aréna, Košice • Euro Ice Hockey Challenge

Skončilo sa stretnutie tretieho kola Euro Hockey Challenge, v ktorom Slovensko podľahlo Fínsku pomerom 0:3.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:09:54)

59:13
    Čakáme na záverečný hvizd, Slováci nezvíťazia ani v treťom zápase Euro Hockey Challenge.

58:08
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny, Fíni držia puk v strednom pásme. Zdá sa, že v Košiciach sa už neudeje nič podstatné.

57:20
    A ďalšie zašliapnutie puku, hostia sa v tejto chvíli v podobných situáciach vyžívajú.

56:41
    Pomerne dlho bol teraz puk zašliapnutý v rohu klziska, Fíni výrazne ukrojili z času, počas ktorého by ešte mohli inkasovať.

55:48
    Joonas Järvinen si prilepil puk o čepeľ a vydal sa na útočný výpad, naši chlapci ho v strednom pásme telami výborne zastavili.

55:13
    Päť minút pred koncom riadnej hracej doby sme konečne sledovali tlak domácich hokejistov, škoda, že nám tam nič nepadlo.

54:30
    Hovorkovi to už ale vyšlo a aj keď z pomerne veľkého uhla, tento útočník dokázal preveriť pozornosť Säteriho. Fínsky gólman lapačkou zrazil späť do hry.

53:45
    Naši chlapci teraz poriadne obsekali ľad v Košiciach, ich pokusy o tvrdé strely totiž zväčša puk dobre nezasiahli.

52:38
    Hrnka aktívne napádal rozohrávku súpera, v pásme bol však sám, a tak nemal prakticky žiadnu šancu na úspech.

52:19
    Výborná technická hra Bakoša, ktorý si puk prikryl telom a následne aj bekhendom svojej hokejky, následná strela ale minula priestor troch žrdí. Škoda.

51:24
    Hudáček mal v tejto chvíli zakrytý výhľad, preto bolo šťastím, že letiaci puk trafil len zadný mantinel.

50:46
    Julius Honka vykreslil na ľadovej ploche niekoľko dokonalých oblúkov a následne sa s pukom stiahol do obrannej tretiny, naši hokejisti súpera vôbec nenapádajú.

50:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných desať minút.

49:19
    Po dlhšom čase s pukom v pásme aj Slováci, tí boli ale výborne vytlačení k zadnému mantinelu a naši chlapci sa tak k strele nedostali.

48:04
    Jesse Virtanen poklepal svojou hokejkou o ľad a vypýtal si puk. Virtanen ho aj dostal, následná krížna prihrávka mu ale absolútne nevyšla.

47:48
    Tommi Kivistö sa s rozohrávkou neponáhľal, puk radšej sám vyviezol do útočnej tretiny. Tam kombinujú Fíni v okolí zadného mantinelu.

46:55
    Július Hudáček si pripísal zákrok z kategórie povinných, aj keď puk sa v medzi jeho betónmi iste ešte nepríjemne zamiešal.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 12. Lajunen (Pihlström), 15. Pihlström (Manninen, Anttila), 28. Palola (Honka, Aaltonen)

Slovensko: Hudáček (Rybár) – Čajkovský, Graňák, Gernát, Mikuš, Čerešnák, Švarný, Kozák, Brejčák – Dravecký, Hovorka, L. Hudáček – Kudrna, Cingel, Bakoš – Lušňák, Suja, Hrnka – Vandas, Preisinger, Šedivý
    Finsko: Säteri (Ortio) – Kivistö, Vittasmäki, Virtanen, Järvinen, Lajunen, Ohtamaa, Honka – Palola, Aaltonen, Erkinjuntti – Jormakka, Kemppainen, Junttila – Anttila, Pihlström, Manninen – Ojamäki, Sallinen, Huhtala

Rozhodčí: Kubuš, Stano – Šefčík, M. Korba